Giacomo Nizzolo (Trek Factory Racing) po finiszu z peletonu wygrał trzeci odcinek wyścigu. Włoch na ostatnich metrach pokonał Hiszpana Francisco Ventoso (Movistar Team) oraz Belga Toma Boonena (Omega Pharma-Quick Step).
Prowadzenie w klasyfikacji generalnej zachował Amerykanin Phillip Gaimon (Garmin-Sharp).
Pagórkowaty etap rozpoczął się od zawiązania ucieczki, w której tym razem znalazła się trójka reprezentantów Argentyny – Juan Curuchet, Julien Barrientos i Ruben Ramos – oraz Clement Koretzky (Bretagne Seche), Ignacio Maldonado (Reprezentacja Urugwaju) i Patricio Almonacid (Reprezentacja Chile). Kolarze rywalizowali przy bardzo wysokiej temperaturze, która momentami przekraczała 42 stopnie Celsjusza.
Przewaga atakujących wynosiła na początku nieco ponad 3 minuty, w połowie trasy przekraczając nawet 5 minut. Peleton nie zamierzał jednak odpuścić i stopniowo zabrał się do odrabiania strat. Na ostatnie 50 kilometrów szóstka wjechała z niecałymi 2 minutami przewagi, by po kilku dalszych kilometrach definitywnie skapitulować.
Koniec gonitwy nie oznaczał jednak spokojnej jazdy. Peleton podzielił się wskutek silnych podmuchów bocznego wiatru i rozpoczęło się gorączkowe ochranianie liderów. Jedynym z czołowych zawodników, którzy nie załapali się do pierwszej grupy miał być lider Katushy – Joaquim Rodriguez.
Kolejną próbę namieszania podjęli kolarze z ekipy San Luis Somos Todos – Daniel Diaz i Alfredo Lucerno. Na 26 kilometrów przed metą, tuż przed lotną premię, rozpoczęli atak, wsparcie znajdując w nogach Marco Marcato (Cannondale) i Pietera Weeninga (Orica-GreenEdge). Akcja nie miała jednak szans powodzenia – 20 sekund zapasu okazało się zupełnie niewystarczające i na finałowe 10 kilometrów wjechał cały peleton.
O wyniku etapu rozstrzygnął sprint z grupy – w walce na ostatnich metrach w szranki stanęli Giacomo Nizzolo (Trek Factory Racing) oraz Tom Boonen (Omega Pharma-Quick Step). Włoch okazał się wyraźnie szybszy, drugi linię mety minął Francisco Ventoso (Movistar Team), a trzeci finiszował rozprowadzany przez Marka Cavendisha Boonen.
fot. Trek Factory Racing
Wyniki 3. etapu Tour de San Luis 2014 (2.1), Tilisarao – Ave Fénix Juana Koslay (175,6 km):
1 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek Factory Racing 04:14:19
2 Francisco José Ventoso Alberdi (Spa) Movistar Team
3 Tom Boonen (Bel) Omega Pharma - Quick-Step
4 Tyler Farrar (USA) Garmin Sharp
5 Davide Appollonio (Ita) Ag2r La Mondiale
6 Damiano Caruso (Ita) Cannondale
7 Taylor Phinney (USA) BMC Racing Team
8 Juan Esteban Arango (Col) Team Colombia
9 Edwin Alcibiades Avila (Col) Team Colombia
10 Marc De Maar (AHo) Team Unitedhealthcare
11 Clement Koretzky (Fra) Bretagne - Seche Environnement
12 Anthony Delaplace (Fra) Bretagne - Seche Environnement
13 Mark Cavendish (GBr) Omega Pharma - Quick-Step
14 Peter Stetina (USA) BMC Racing Team
15 Fredrik Carl Wilhelm Kessiakoff (Swe) Astana Pro Team
16 Aidis Kruopis (Ltu) Orica Greenedge
17 Mikel Landa Meana (Spa) Astana Pro Team
18 Martijn Verschoor (Ned) Team Novo Nordisk
19 Luke Keough (USA) Team Unitedhealthcare
20 Lucas Euser (USA) Team Unitedhealthcare
21 Ivan Santaromita (Ita) Orica Greenedge
22 Christian Meier (Can) Orica Greenedge
23 Eugenio Alafaci (Ita) Trek Factory Racing
24 Facundo Lezica (Arg) Reprezentacja Argentyny
25 Eduardo Sepulveda (Arg) Bretagne - Seche Environnement
26 Giampaolo Caruso (Ita) Team Katusha
27 Carlos Alzate (Col) Team Unitedhealthcare
28 Andrey Amador Bakkazakova (CRc) Movistar Team
29 Kenny De Haes (Bel) Lotto Belisol
30 Sacha Modolo (Ita) Lampre-Merida
31 Marcos Crespo (Arg) Buenos Aires Provincia
32 Dominik Nerz (Ger) BMC Racing Team
33 Lawrence Warbasse (USA) BMC Racing Team
34 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team
35 Gregory Brenes (CRc) Jamis-Hagens Berman
36 Emanuele Sella (Ita) Androni Giocattoli
37 Julian David Arredondo Moreno (Col) Trek Factory Racing
38 Ignacio Maldonado (Uru) Reprezentacja Urugwaju
39 Winner Anacona Gomez (Col) Lampre-Merida
40 Fabricio Ferrari (Uru) Reprezentacja Urugwaju
41 Andrea Peron (Ita) Team Novo Nordisk
42 Darwin Atapuma Hurtado (Col) BMC Racing Team
43 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto Belisol
44 Gianfranco Zilioli (Ita) Androni Giocattoli
45 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team
46 Haimar Zubeldia Agirre (Spa) Trek Factory Racing
47 Domenico Pozzovivo (Ita) Ag2r La Mondiale
48 Ben Jacques-Maynes (USA) Jamis-Hagens Berman
49 Enzo Moyano (Arg) San Luis Somos Todos
50 Florian Guillou (Fra) Bretagne - Seche Environnement
51 Ariel Sivori (Arg) Buenos Aires Provincia
52 Alberto Losada Alguacil (Spa) Team Katusha
53 Thomas Danielson (USA) Garmin Sharp
54 Phillip Gaimon (USA) Garmin Sharp
55 Danilo Hondo (Ger) Trek Factory Racing
56 Juan Jose Haedo (Arg) Jamis-Hagens Berman
57 Lucas Gaday (Arg) Buenos Aires Provincia
58 Cleberson Weber (Bra) Clube Dataro de Ciclismo-Bottecchia
59 Maximiliano Ariel Richeze (Arg) Lampre-Merida
60 Robert Squire (USA) Jamis-Hagens Berman
61 Juan Pablo Valencia (Col) Team Colombia
62 Miguel Angel Rubiano (Col) Team Colombia
63 Sergio Godoy (Arg) San Luis Somos Todos
64 Isaac Bolivar (Col) Team Unitedhealthcare
65 Adam Yates (GBr) Orica Greenedge
66 Alcides Vieira (Bra) Clube Dataro de Ciclismo-Bottecchia
67 Jean-Marc Bideau (Fra) Bretagne - Seche Environnement
68 Daniel Diaz (Arg) San Luis Somos Todos
69 Damiano Cunego (Ita) Lampre-Merida
70 Alfredo Lucero (Arg) San Luis Somos Todos
71 Patrick Facchini (Ita) Androni Giocattoli
72 Leonardo Duque (Col) Team Colombia
73 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team
74 Caio Godoy (Bra) Clube Dataro de Ciclismo-Bottecchia
75 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team
76 Jean-Christophe Peraud (Fra) Ag2r La Mondiale
77 Fabio Andres Duarte (Col) Team Colombia
78 Benat Intxausti Elorriaga (Spa) Movistar Team
79 Jens Keukeleire (Bel) Orica Greenedge
80 Wolfgang Burmann (Chi) Reprezentacja Chile 00:15
81 David Lozano (Spa) Team Novo Nordisk
82 Pablo Alarcon (Chi) Reprezentacja Chile 00:20
83 Frederik Willems (Bel) Lotto Belisol 00:22
84 Filippo Pozzato (Ita) Lampre-Merida 00:27
85 Daniel Jaramillo (Col) Jamis-Hagens Berman 00:35
86 Jonny Clarke (Aus) Team Unitedhealthcare
87 Yenier Lopez (Cub) Reprezentacja Kuby 00:37
88 Adriano Malori (Ita) Movistar Team 00:39
89 Oscar Gatto (Ita) Cannondale
90 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team 00:44
91 Peter Sagan (Svk) Cannondale
92 Cristian Da Rosa (Bra) Clube Dataro de Ciclismo-Bottecchia
93 Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team
94 Jose Rodolfo Serpa Perez (Col) Lampre-Merida
95 Carlos Ochoa (Ven) Androni Giocattoli
96 Eloy Teruel (Spa) Jamis-Hagens Berman
97 Benjamin King (USA) Garmin Sharp
98 Pablo Lastras Garcia (Spa) Movistar Team
99 Javier Megias (Spa) Team Novo Nordisk 00:46
100 Pieter Weening (Ned) Orica Greenedge 00:56
101 Luca Paolini (Ita) Team Katusha 01:00
102 Matteo Montaguti (Ita) Ag2r La Mondiale
103 Stijn Vandenbergh (Bel) Omega Pharma - Quick-Step 01:06
104 Marco Marcato (Ita) Cannondale
105 Moreno Moser (Ita) Cannondale
106 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Team Katusha 01:25
107 Joaquin Rodriguez Oliver (Spa) Team Katusha
108 Yasmani Martinez (Cub) Reprezentacja Kuby 01:52
109 Angel Vicioso Arcos (Spa) Team Katusha 02:02
110 Sixto Nu?ez (Uru) Reprezentacja Urugwaju 02:36
111 Gonzalo Garrido (Chi) Reprezentacja Chile
112 Sebastian Tolosa (Arg) Buenos Aires Provincia
113 Adrian Alvarado (Chi) Reprezentacja Chile
114 Richard Mascara?as (Uru) Reprezentacja Urugwaju
115 Alessandro De Marchi (Ita) Cannondale 03:31
116 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Belisol
117 Jorge Giacinti (Arg) San Luis Somos Todos 04:02
118 Lisnandi Alonso (Cub) Reprezentacja Kuby 05:50
119 Emanuel Guevara (Arg) San Luis Somos Todos
120 Carlos Alberto Betancur Gomez (Col) Ag2r La Mondiale
121 Armindo Fonseca (Fra) Bretagne - Seche Environnement
122 Patricio Almonacid (Chi) Reprezentacja Chile 07:56
123 Jonathan Guzman (Chi) Reprezentacja Chile
124 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli
125 Gianluca Brambilla (Ita) Omega Pharma - Quick-Step
126 Manuel Belletti (Ita) Androni Giocattoli
127 Rinaldo Nocentini (Ita) Ag2r La Mondiale
128 Ramiro Cabrera (Uru) Clube Dataro de Ciclismo-Bottecchia
129 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Belisol
130 Sander Armee (Bel) Lotto Belisol
131 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Omega Pharma - Quick-Step
132 Julian Barrientos (Arg) Reprezentacja Argentyny
133 Ruben Ramos (Arg) Reprezentacja Argentyny
134 Juan Curuchet (Arg) Reprezentacja Argentyny
135 Julian Gaday (Arg) Buenos Aires Provincia
136 Kevin Demesmaekers (Bel) Team Novo Nordisk
137 Nathan Brown (USA) Garmin Sharp 09:14
138 Emiliano Contreras (Arg) Reprezentacja Argentyny 11:30
139 Cristian Martinez (Arg) San Luis Somos Todos
140 German Tivani (Arg) Reprezentacja Argentyny
141 Claudio Arone (Arg) Buenos Aires Provincia
142 Walter Perez (Arg) Buenos Aires Provincia
143 Christopher Williams (Aus) Team Novo Nordisk
144 Matias Presa (Uru) Reprezentacja Urugwaju 13:05
145 Fabio Silvestre (Por) Trek Factory Racing
146 Mauro Abel Richeze (Arg) Reprezentacja Argentyny
147 Leandro Marcos (Cub) Reprezentacja Kuby
148 Thiago Rodrigues (Bra) Clube Dataro de Ciclismo-Bottecchia 33:50
149 Alvaro Soca (Cub) Reprezentacja Kuby
DNF Pedro Sibila (Cub) Reprezentacja Kuby
DNF Javier Alexis Acevedo Colle (Col) Garmin Sharp
Klasyfikacja generalna po 3. etapie:
1 Phillip Gaimon (USA) Garmin Sharp 12:34:53
2 Marc De Maar (AHo) Team Unitedhealthcare 01:47
3 Christian Meier (Can) Orica Greenedge 03:56
4 Peter Stetina (USA) BMC Racing Team 04:16
5 Julian David Arredondo Moreno (Col) Trek Factory Racing
6 Darwin Atapuma Hurtado (Col) BMC Racing Team 04:19
7 Nairo Quintana Rojas (Col) Movistar Team
8 Haimar Zubeldia (Spa) Trek Factory Racing 04:21
9 Domenico Pozzovivo (Ita) Ag2r La Mondiale
10 Ivan Santaromita (Ita) Orica Greenedge
11 Damiano Caruso (Ita) Cannondale 04:24
12 Thomas Danielson (USA) Garmin Sharp
13 Eduardo Sepulveda (Arg) Bretagne - Seche Environnement
14 Miguel Angel Rubiano (Col) Team Colombia
15 Enzo Moyano (Arg) San Luis Somos Todos 04:27
16 Lucas Euser (USA) Team Unitedhealthcare
17 Isaac Bolivar (Col) Team Unitedhealthcare
18 Florian Guillou (Fra) Bretagne - Seche Environnement 04:47
19 Adam Yates (GBr) Orica Greenedge
20 Robert Squire (USA) Jamis-Hagens Berman
21 Winner Anacona Gomez (Col) Lampre-Merida 04:50
22 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto Belisol 04:55
23 Dominik Nerz (Ger) BMC Racing Team
24 Gianfranco Zilioli (Ita) Androni Giocattoli 05:00
25 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team 05:10
26 Lawrence Warbasse (USA) BMC Racing Team
27 Sergio Godoy (Arg) San Luis Somos Todos
28 Mikel Landa Meana (Spa) Astana Pro Team 05:15
29 Emanuele Sella (Ita) Androni Giocattoli
30 Damiano Cunego (Ita) Lampre-Merida 05:17
31 Patrick Facchini (Ita) Androni Giocattoli 05:23
32 Benat Intxausti Elorriaga (Spa) Movistar Team 05:33
33 Caio Godoy (Bra) Clube Dataro de Ciclismo-Bottecchia 05:36
34 Alcides Vieira (Bra) Clube Dataro de Ciclismo-Bottecchia 05:47
35 Alberto Losada(Spa) Team Katusha 05:49
36 Juan Pablo Valencia (Col) Team Colombia 06:02
37 Alfredo Lucero (Arg) San Luis Somos Todos 06:05
38 Clement Koretzky (Fra) Bretagne - Seche Environnement 06:19
39 Cleberson Weber (Bra) Clube Dataro de Ciclismo-Bottecchia 06:28
40 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team 06:35
41 Danilo Hondo (Ger) Trek Factory Racing 06:54
42 Fabricio Ferrari (Uru) Reprezentacja Urugwaju
43 Jean-Marc Bideau (Fra) Bretagne - Seche Environnement
44 Andrey Amador Bakkazakova (CRc) Movistar Team 06:58
45 Tom Boonen (Bel) Omega Pharma - Quick-Step
46 Daniel Diaz (Arg) San Luis Somos Todos
47 David Lozano (Spa) Team Novo Nordisk 07:09
48 Anthony Delaplace (Fra) Bretagne - Seche Environnement 07:23
49 Wolfgang Burmann (Chi) Reprezentacja Chile 07:25
50 Edwin Alcibiades Avila (Col) Team Colombia 07:28
51 Daniel Jaramillo (Col) Jamis-Hagens Berman 07:33
52 Lucas Gaday (Arg) Buenos Aires Provincia 07:55
53 Fredrik Carl Wilhelm Kessiakoff (Swe) Astana Pro Team 08:19
54 Taylor Phinney (USA) BMC Racing Team 08:34
55 Ignacio Maldonado (Uru) Reprezentacja Urugwaju
56 Luca Paolini (Ita) Team Katusha 08:45
57 Jose Rodolfo Serpa Perez (Col) Lampre-Merida 08:48
58 Javier Megias (Spa) Team Novo Nordisk 08:50
59 Juan Esteban Arango (Col) Team Colombia 09:55
60 Carlos Alzate (Col) Team Unitedhealthcare
61 Martijn Verschoor (Ned) Team Novo Nordisk
62 Andrea Peron (Ita) Team Novo Nordisk
63 Carlos Ochoa (Ven) Androni Giocattoli 10:39
64 Gregory Brenes (CRc) Jamis-Hagens Berman 10:54
65 Matteo Montaguti (Ita) Ag2r La Mondiale 10:55
66 Aidis Kruopis (Ltu) Orica Greenedge 11:22
67 Luke Keough (USA) Team Unitedhealthcare
68 Jens Keukeleire (Bel) Orica Greenedge
69 Fabio Andres Duarte (Col) Team Colombia
70 Jean-Christophe Peraud (Fra) Ag2r La Mondiale
71 Cristian Da Rosa (Bra) Clube Dataro de Ciclismo-Bottecchia 11:23
72 Juan Jose Haedo (Arg) Jamis-Hagens Berman 11:42
73 Leonardo Duque (Col) Team Colombia
74 Ariel Sivori (Arg) Buenos Aires Provincia
75 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team
76 Frederik Willems (Bel) Lotto Belisol 11:44
77 Ben Jacques-Maynes (USA) Jamis-Hagens Berman 11:51
78 Adriano Malori (Ita) Movistar Team 12:01
79 Giampaolo Caruso (Ita) Team Katusha 12:02
80 Marco Marcato (Ita) Cannondale 12:03
81 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team 12:06
82 Filippo Pozzato (Ita) Lampre-Merida 12:09
83 Pablo Alarcon (Chi) Reprezentacja Chile 12:16
84 Oscar Gatto (Ita) Cannondale 12:21
85 Benjamin King (USA) Garmin Sharp 12:26
86 Peter Sagan (Svk) Cannondale
87 Joaquin Rodriguez Oliver (Spa) Team Katusha 12:47
88 Stijn Vandenbergh (Bel) Omega Pharma - Quick-Step 12:48
89 Moreno Moser (Ita) Cannondale
90 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Team Katusha 13:23
91 Angel Vicioso Arcos (Spa) Team Katusha 13:24
92 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Belisol 13:26
93 Alessandro De Marchi (Ita) Cannondale
94 Gianluca Brambilla (Ita) Omega Pharma - Quick-Step 13:30
95 Francisco José Ventoso Alberdi (Spa) Movistar Team 13:32
96 Gonzalo Garrido (Chi) Reprezentacja Chile 13:58
97 Pablo Lastras Garcia (Spa) Movistar Team 14:16
98 Tyler Farrar (USA) Garmin Sharp 14:17
99 Mark Cavendish (GBr) Omega Pharma - Quick-Step
100 Jonny Clarke (Aus) Team Unitedhealthcare 14:52
101 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek Factory Racing 14:53
102 Juan I. Curuchet (Arg) Reprezentacja Argentyny 14:54
103 Pieter Weening (Ned) Orica Greenedge 15:12
104 Davide Appollonio (Ita) Ag2r La Mondiale 15:30
105 Eugenio Alafaci (Ita) Trek Factory Racing 15:43
106 Emanuel Guevara (Arg) San Luis Somos Todos 15:45
107 Yenier Lopez (Cub) Reprezentacja Kuby 15:57
108 Ruben G. Ramos (Arg) Reprezentacja Argentyny 16:03
109 Kenny De Haes (Bel) Lotto Belisol 16:27
110 Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team
111 Richard Mascara?as (Uru) Reprezentacja Urugwaju 17:08
112 Facundo Lezica (Arg) Reprezentacja Argentyny 17:25
113 Yasmani Martinez (Cub) Reprezentacja Kuby 17:45
114 Patricio Almonacid (Chi) Reprezentacja Chile 17:51
115 Kevin Demesmaekers (Bel) Team Novo Nordisk
116 Eloy Teruel (Spa) Jamis-Hagens Berman 18:09
117 Emiliano J. Contreras (Arg) Reprezentacja Argentyny 18:29
118 Jorge Giacinti (Arg) San Luis Somos Todos 18:32
119 Adrian Alvarado (Chi) Reprezentacja Chile 19:18
120 Rinaldo Nocentini (Ita) Ag2r La Mondiale
121 Sacha Modolo (Ita) Lampre-Merida 19:19
122 Maximiliano Ariel Richeze (Arg) Lampre-Merida
123 Manuel Belletti (Ita) Androni Giocattoli 19:38
124 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli
125 Ramiro Cabrera (Uru) Clube Dataro de Ciclismo-Bottecchia
126 Sebastian Tolosa (Arg) Buenos Aires Provincia 20:01
127 Lisnandi Alonso (Cub) Reprezentacja Kuby 21:10
128 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Omega Pharma - Quick-Step 22:57
129 Armindo Fonseca (Fra) Bretagne - Seche Environnement 23:15
130 Carlos Alberto Betancur Gomez (Col) Ag2r La Mondiale
131 Julian Barrientos (Arg) Reprezentacja Argentyny 23:16
132 Matias Presa (Uru) Reprezentacja Urugwaju 23:26
133 German N. Tivani (Arg) Reprezentacja Argentyny 23:34
134 Jonathan Guzman (Chi) Reprezentacja Chile 25:21
135 Marcos Crespo (Arg) Buenos Aires Provincia 26:28
136 Nathan Brown (USA) Garmin Sharp 27:16
137 Christopher Williams (Aus) Team Novo Nordisk 28:55
138 Claudio Arone (Arg) Buenos Aires Provincia
139 Cristian Martinez (Arg) San Luis Somos Todos 29:15
140 Fabio Silvestre (Por) Trek Factory Racing 29:32
141 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Belisol 30:47
142 Sander Armee (Bel) Lotto Belisol 32:57
143 Julian Gaday (Arg) Buenos Aires Provincia 33:17
144 Leandro Marcos (Cub) Reprezentacja Kuby 33:20
145 Mauro Abel Richeze (Arg) Reprezentacja Argentyny 33:26
146 Walter Perez (Arg) Buenos Aires Provincia 35:15
147 Sixto Nu?ez (Uru) Reprezentacja Urugwaju 49:37
148 Thiago Rodrigues (Bra) Clube Dataro de Ciclismo-Bottecchia 57:01
149 Alvaro Soca (Cub) Reprezentacja Kuby 01:19:24
Pod nieobecność ubiegłorocznego zwycięzcy, Primoza Roglica, z numerem jeden pojedzie drugi zawodnik tamtego wyścigu Geriant Thomas.
Evita Muzic dumna z siebie. Daria Pikulik bez ogródek o tym, jak przygotowania olimpijskie wyglądają w Polsce. Marta Lach znowu…
Francuzka Evita Muzic (FDJ-Suez) wygrała po wspinaczce do Laguna Negra szósty etap La Vuelta Femenina.
Zapowiedź 1. etapu Giro d’Italia 2024. 4 maja (sobota): Venaria Reale – Turyn (140 km ⭐️⭐️⭐️).
Red Bull oficjalnie z Bora-hansgrohe. Amy Pieters podała SD Worx do sądu. Nicholas van der Merwe wygrywa w Chełmży. Wiadomości…
Giro d'Italia, czyli pierwszy Grand Tour w sezonie kolarskim. Trzy tygodnie walki o bezcenną maglia rosa. Oto co czeka ich…