Tour de San Luis 2014: etap 3

Giacomo Nizzolo (Trek Factory Racing) po finiszu z peletonu wygrał trzeci odcinek wyścigu. Włoch na ostatnich metrach pokonał Hiszpana Francisco Ventoso (Movistar Team) oraz Belga Toma Boonena (Omega Pharma-Quick Step).

Prowadzenie w klasyfikacji generalnej zachował Amerykanin Phillip Gaimon (Garmin-Sharp).

Pagórkowaty etap rozpoczął się od zawiązania ucieczki, w której tym razem znalazła się trójka reprezentantów Argentyny - Juan Curuchet, Julien Barrientos i Ruben Ramos - oraz Clement Koretzky (Bretagne Seche), Ignacio Maldonado (Reprezentacja Urugwaju) i Patricio Almonacid (Reprezentacja Chile). Kolarze rywalizowali przy bardzo wysokiej temperaturze, która momentami przekraczała 42 stopnie Celsjusza.

Przewaga atakujących wynosiła na początku nieco ponad 3 minuty, w połowie trasy przekraczając nawet 5 minut. Peleton nie zamierzał jednak odpuścić i stopniowo zabrał się do odrabiania strat. Na ostatnie 50 kilometrów szóstka wjechała z niecałymi 2 minutami przewagi, by po kilku dalszych kilometrach definitywnie skapitulować.

Koniec gonitwy nie oznaczał jednak spokojnej jazdy. Peleton podzielił się wskutek silnych podmuchów bocznego wiatru i rozpoczęło się gorączkowe ochranianie liderów. Jedynym z czołowych zawodników, którzy nie załapali się do pierwszej grupy miał być lider Katushy - Joaquim Rodriguez.

Kolejną próbę namieszania podjęli kolarze z ekipy San Luis Somos Todos - Daniel Diaz i Alfredo Lucerno. Na 26 kilometrów przed metą, tuż przed lotną premię, rozpoczęli atak, wsparcie znajdując w nogach Marco Marcato (Cannondale) i Pietera Weeninga (Orica-GreenEdge). Akcja nie miała jednak szans powodzenia - 20 sekund zapasu okazało się zupełnie niewystarczające i na finałowe 10 kilometrów wjechał cały peleton.

O wyniku etapu rozstrzygnął sprint z grupy - w walce na ostatnich metrach w szranki stanęli Giacomo Nizzolo (Trek Factory Racing) oraz Tom Boonen (Omega Pharma-Quick Step). Włoch okazał się wyraźnie szybszy, drugi linię mety minął Francisco Ventoso (Movistar Team), a trzeci finiszował rozprowadzany przez Marka Cavendisha Boonen.

fot. Trek Factory Racing

Wyniki 3. etapu Tour de San Luis 2014 (2.1), Tilisarao - Ave Fénix Juana Koslay (175,6 km):

1 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek Factory Racing                     04:14:19
2 Francisco José Ventoso Alberdi (Spa) Movistar Team
3 Tom Boonen (Bel) Omega Pharma - Quick-Step
4 Tyler Farrar (USA) Garmin Sharp
5 Davide Appollonio (Ita) Ag2r La Mondiale
6 Damiano Caruso (Ita) Cannondale
7 Taylor Phinney (USA) BMC Racing Team
8 Juan Esteban Arango (Col) Team Colombia
9 Edwin Alcibiades Avila (Col) Team Colombia
10 Marc De Maar (AHo) Team Unitedhealthcare
11 Clement Koretzky (Fra) Bretagne - Seche Environnement
12 Anthony Delaplace (Fra) Bretagne - Seche Environnement
13 Mark Cavendish (GBr) Omega Pharma - Quick-Step
14 Peter Stetina (USA) BMC Racing Team
15 Fredrik Carl Wilhelm Kessiakoff (Swe) Astana Pro Team
16 Aidis Kruopis (Ltu) Orica Greenedge
17 Mikel Landa Meana (Spa) Astana Pro Team
18 Martijn Verschoor (Ned) Team Novo Nordisk
19 Luke Keough (USA) Team Unitedhealthcare
20 Lucas Euser (USA) Team Unitedhealthcare
21 Ivan Santaromita (Ita) Orica Greenedge
22 Christian Meier (Can) Orica Greenedge
23 Eugenio Alafaci (Ita) Trek Factory Racing
24 Facundo Lezica (Arg) Reprezentacja Argentyny
25 Eduardo Sepulveda (Arg) Bretagne - Seche Environnement
26 Giampaolo Caruso (Ita) Team Katusha
27 Carlos Alzate (Col) Team Unitedhealthcare
28 Andrey Amador Bakkazakova (CRc) Movistar Team
29 Kenny De Haes (Bel) Lotto Belisol
30 Sacha Modolo (Ita) Lampre-Merida
31 Marcos Crespo (Arg) Buenos Aires Provincia
32 Dominik Nerz (Ger) BMC Racing Team
33 Lawrence Warbasse (USA) BMC Racing Team
34 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team
35 Gregory Brenes (CRc) Jamis-Hagens Berman
36 Emanuele Sella (Ita) Androni Giocattoli
37 Julian David Arredondo Moreno (Col) Trek Factory Racing
38 Ignacio Maldonado (Uru) Reprezentacja Urugwaju
39 Winner Anacona Gomez (Col) Lampre-Merida
40 Fabricio Ferrari (Uru) Reprezentacja Urugwaju
41 Andrea Peron (Ita) Team Novo Nordisk
42 Darwin Atapuma Hurtado (Col) BMC Racing Team
43 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto Belisol
44 Gianfranco Zilioli (Ita) Androni Giocattoli
45 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team
46 Haimar Zubeldia Agirre (Spa) Trek Factory Racing
47 Domenico Pozzovivo (Ita) Ag2r La Mondiale
48 Ben Jacques-Maynes (USA) Jamis-Hagens Berman
49 Enzo Moyano (Arg) San Luis Somos Todos
50 Florian Guillou (Fra) Bretagne - Seche Environnement
51 Ariel Sivori (Arg) Buenos Aires Provincia
52 Alberto Losada Alguacil (Spa) Team Katusha
53 Thomas Danielson (USA) Garmin Sharp
54 Phillip Gaimon (USA) Garmin Sharp
55 Danilo Hondo (Ger) Trek Factory Racing
56 Juan Jose Haedo (Arg) Jamis-Hagens Berman
57 Lucas Gaday (Arg) Buenos Aires Provincia
58 Cleberson Weber (Bra) Clube Dataro de Ciclismo-Bottecchia
59 Maximiliano Ariel Richeze (Arg) Lampre-Merida
60 Robert Squire (USA) Jamis-Hagens Berman
61 Juan Pablo Valencia (Col) Team Colombia
62 Miguel Angel Rubiano (Col) Team Colombia
63 Sergio Godoy (Arg) San Luis Somos Todos
64 Isaac Bolivar (Col) Team Unitedhealthcare
65 Adam Yates (GBr) Orica Greenedge
66 Alcides Vieira (Bra) Clube Dataro de Ciclismo-Bottecchia
67 Jean-Marc Bideau (Fra) Bretagne - Seche Environnement
68 Daniel Diaz (Arg) San Luis Somos Todos
69 Damiano Cunego (Ita) Lampre-Merida
70 Alfredo Lucero (Arg) San Luis Somos Todos
71 Patrick Facchini (Ita) Androni Giocattoli
72 Leonardo Duque (Col) Team Colombia
73 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team
74 Caio Godoy (Bra) Clube Dataro de Ciclismo-Bottecchia
75 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team
76 Jean-Christophe Peraud (Fra) Ag2r La Mondiale
77 Fabio Andres Duarte (Col) Team Colombia
78 Benat Intxausti Elorriaga (Spa) Movistar Team
79 Jens Keukeleire (Bel) Orica Greenedge
80 Wolfgang Burmann (Chi) Reprezentacja Chile                       00:15
81 David Lozano (Spa) Team Novo Nordisk
82 Pablo Alarcon (Chi) Reprezentacja Chile                          00:20
83 Frederik Willems (Bel) Lotto Belisol                             00:22
84 Filippo Pozzato (Ita) Lampre-Merida                              00:27
85 Daniel Jaramillo (Col) Jamis-Hagens Berman                       00:35
86 Jonny Clarke (Aus) Team Unitedhealthcare
87 Yenier Lopez (Cub) Reprezentacja Kuby                            00:37
88 Adriano Malori (Ita) Movistar Team                               00:39
89 Oscar Gatto (Ita) Cannondale
90 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team                           00:44
91 Peter Sagan (Svk) Cannondale
92 Cristian Da Rosa (Bra) Clube Dataro de Ciclismo-Bottecchia
93 Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team
94 Jose Rodolfo Serpa Perez (Col) Lampre-Merida
95 Carlos Ochoa (Ven) Androni Giocattoli
96 Eloy Teruel (Spa) Jamis-Hagens Berman
97 Benjamin King (USA) Garmin Sharp
98 Pablo Lastras Garcia (Spa) Movistar Team
99 Javier Megias (Spa) Team Novo Nordisk                            00:46
100 Pieter Weening (Ned) Orica Greenedge                            00:56
101 Luca Paolini (Ita) Team Katusha                                 01:00
102 Matteo Montaguti (Ita) Ag2r La Mondiale
103 Stijn Vandenbergh (Bel) Omega Pharma - Quick-Step               01:06
104 Marco Marcato (Ita) Cannondale
105 Moreno Moser (Ita) Cannondale
106 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Team Katusha                      01:25
107 Joaquin Rodriguez Oliver (Spa) Team Katusha
108 Yasmani Martinez (Cub) Reprezentacja Kuby                       01:52
109 Angel Vicioso Arcos (Spa) Team Katusha                          02:02
110 Sixto Nu?ez (Uru) Reprezentacja Urugwaju                        02:36
111 Gonzalo Garrido (Chi) Reprezentacja Chile
112 Sebastian Tolosa (Arg) Buenos Aires Provincia
113 Adrian Alvarado (Chi) Reprezentacja Chile
114 Richard Mascara?as (Uru) Reprezentacja Urugwaju
115 Alessandro De Marchi (Ita) Cannondale                           03:31
116 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Belisol
117 Jorge Giacinti (Arg) San Luis Somos Todos                       04:02
118 Lisnandi Alonso (Cub) Reprezentacja Kuby                        05:50
119 Emanuel Guevara (Arg) San Luis Somos Todos
120 Carlos Alberto Betancur Gomez (Col) Ag2r La Mondiale
121 Armindo Fonseca (Fra) Bretagne - Seche Environnement
122 Patricio Almonacid (Chi) Reprezentacja Chile                    07:56
123 Jonathan Guzman (Chi) Reprezentacja Chile
124 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli
125 Gianluca Brambilla (Ita) Omega Pharma - Quick-Step
126 Manuel Belletti (Ita) Androni Giocattoli
127 Rinaldo Nocentini (Ita) Ag2r La Mondiale
128 Ramiro Cabrera (Uru) Clube Dataro de Ciclismo-Bottecchia
129 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Belisol
130 Sander Armee (Bel) Lotto Belisol
131 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Omega Pharma - Quick-Step
132 Julian Barrientos (Arg) Reprezentacja Argentyny
133 Ruben Ramos (Arg) Reprezentacja Argentyny
134 Juan Curuchet (Arg) Reprezentacja Argentyny
135 Julian Gaday (Arg) Buenos Aires Provincia
136 Kevin Demesmaekers (Bel) Team Novo Nordisk
137 Nathan Brown (USA) Garmin Sharp                                 09:14
138 Emiliano Contreras (Arg) Reprezentacja Argentyny                11:30
139 Cristian Martinez (Arg) San Luis Somos Todos
140 German Tivani (Arg) Reprezentacja Argentyny
141 Claudio Arone (Arg) Buenos Aires Provincia
142 Walter Perez (Arg) Buenos Aires Provincia
143 Christopher Williams (Aus) Team Novo Nordisk
144 Matias Presa (Uru) Reprezentacja Urugwaju                       13:05
145 Fabio Silvestre (Por) Trek Factory Racing
146 Mauro Abel Richeze (Arg) Reprezentacja Argentyny
147 Leandro Marcos (Cub) Reprezentacja Kuby
148 Thiago Rodrigues (Bra) Clube Dataro de Ciclismo-Bottecchia      33:50
149 Alvaro Soca (Cub) Reprezentacja Kuby
DNF Pedro Sibila (Cub) Reprezentacja Kuby
DNF Javier Alexis Acevedo Colle (Col) Garmin Sharp

Klasyfikacja generalna po 3. etapie:

1 Phillip Gaimon (USA) Garmin Sharp                              12:34:53
2 Marc De Maar (AHo) Team Unitedhealthcare                          01:47
3 Christian Meier (Can) Orica Greenedge                             03:56
4 Peter Stetina (USA) BMC Racing Team                               04:16
5 Julian David Arredondo Moreno (Col) Trek Factory Racing
6 Darwin Atapuma Hurtado (Col) BMC Racing Team                      04:19
7 Nairo Quintana Rojas (Col) Movistar Team
8 Haimar Zubeldia (Spa) Trek Factory Racing                         04:21
9 Domenico Pozzovivo (Ita) Ag2r La Mondiale
10 Ivan Santaromita (Ita) Orica Greenedge
11 Damiano Caruso (Ita) Cannondale                                  04:24
12 Thomas Danielson (USA) Garmin Sharp
13 Eduardo Sepulveda (Arg) Bretagne - Seche Environnement
14 Miguel Angel Rubiano (Col) Team Colombia
15 Enzo Moyano (Arg) San Luis Somos Todos                           04:27
16 Lucas Euser (USA) Team Unitedhealthcare
17 Isaac Bolivar (Col) Team Unitedhealthcare
18 Florian Guillou (Fra) Bretagne - Seche Environnement             04:47
19 Adam Yates (GBr) Orica Greenedge
20 Robert Squire (USA) Jamis-Hagens Berman
21 Winner Anacona Gomez (Col) Lampre-Merida                         04:50
22 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto Belisol                        04:55
23 Dominik Nerz (Ger) BMC Racing Team
24 Gianfranco Zilioli (Ita) Androni Giocattoli                      05:00
25 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team                            05:10
26 Lawrence Warbasse (USA) BMC Racing Team
27 Sergio Godoy (Arg) San Luis Somos Todos
28 Mikel Landa Meana (Spa) Astana Pro Team                          05:15
29 Emanuele Sella (Ita) Androni Giocattoli
30 Damiano Cunego (Ita) Lampre-Merida                               05:17
31 Patrick Facchini (Ita) Androni Giocattoli                        05:23
32 Benat Intxausti Elorriaga (Spa) Movistar Team                    05:33
33 Caio Godoy (Bra) Clube Dataro de Ciclismo-Bottecchia             05:36
34 Alcides Vieira (Bra) Clube Dataro de Ciclismo-Bottecchia         05:47
35 Alberto Losada(Spa) Team Katusha                                 05:49
36 Juan Pablo Valencia (Col) Team Colombia                          06:02
37 Alfredo Lucero (Arg) San Luis Somos Todos                        06:05
38 Clement Koretzky (Fra) Bretagne - Seche Environnement            06:19
39 Cleberson Weber (Bra) Clube Dataro de Ciclismo-Bottecchia        06:28
40 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team                           06:35
41 Danilo Hondo (Ger) Trek Factory Racing                           06:54
42 Fabricio Ferrari (Uru) Reprezentacja Urugwaju
43 Jean-Marc Bideau (Fra) Bretagne - Seche Environnement
44 Andrey Amador Bakkazakova (CRc) Movistar Team                    06:58
45 Tom Boonen (Bel) Omega Pharma - Quick-Step
46 Daniel Diaz (Arg) San Luis Somos Todos
47 David Lozano (Spa) Team Novo Nordisk                             07:09
48 Anthony Delaplace (Fra) Bretagne - Seche Environnement           07:23
49 Wolfgang Burmann (Chi) Reprezentacja Chile                       07:25
50 Edwin Alcibiades Avila (Col) Team Colombia                       07:28
51 Daniel Jaramillo (Col) Jamis-Hagens Berman                       07:33
52 Lucas Gaday (Arg) Buenos Aires Provincia                         07:55
53 Fredrik Carl Wilhelm Kessiakoff (Swe) Astana Pro Team            08:19
54 Taylor Phinney (USA) BMC Racing Team                             08:34
55 Ignacio Maldonado (Uru) Reprezentacja Urugwaju
56 Luca Paolini (Ita) Team Katusha                                  08:45
57 Jose Rodolfo Serpa Perez (Col) Lampre-Merida                     08:48
58 Javier Megias (Spa) Team Novo Nordisk                            08:50
59 Juan Esteban Arango (Col) Team Colombia                          09:55
60 Carlos Alzate (Col) Team Unitedhealthcare
61 Martijn Verschoor (Ned) Team Novo Nordisk
62 Andrea Peron (Ita) Team Novo Nordisk
63 Carlos Ochoa (Ven) Androni Giocattoli                            10:39
64 Gregory Brenes (CRc) Jamis-Hagens Berman                         10:54
65 Matteo Montaguti (Ita) Ag2r La Mondiale                          10:55
66 Aidis Kruopis (Ltu) Orica Greenedge                              11:22
67 Luke Keough (USA) Team Unitedhealthcare
68 Jens Keukeleire (Bel) Orica Greenedge
69 Fabio Andres Duarte (Col) Team Colombia
70 Jean-Christophe Peraud (Fra) Ag2r La Mondiale
71 Cristian Da Rosa (Bra) Clube Dataro de Ciclismo-Bottecchia       11:23
72 Juan Jose Haedo (Arg) Jamis-Hagens Berman                        11:42
73 Leonardo Duque (Col) Team Colombia
74 Ariel Sivori (Arg) Buenos Aires Provincia
75 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team
76 Frederik Willems (Bel) Lotto Belisol                             11:44
77 Ben Jacques-Maynes (USA) Jamis-Hagens Berman                     11:51
78 Adriano Malori (Ita) Movistar Team                               12:01
79 Giampaolo Caruso (Ita) Team Katusha                              12:02
80 Marco Marcato (Ita) Cannondale                                   12:03
81 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team                           12:06
82 Filippo Pozzato (Ita) Lampre-Merida                              12:09
83 Pablo Alarcon (Chi) Reprezentacja Chile                          12:16
84 Oscar Gatto (Ita) Cannondale                                     12:21
85 Benjamin King (USA) Garmin Sharp                                 12:26
86 Peter Sagan (Svk) Cannondale
87 Joaquin Rodriguez Oliver (Spa) Team Katusha                      12:47
88 Stijn Vandenbergh (Bel) Omega Pharma - Quick-Step                12:48
89 Moreno Moser (Ita) Cannondale
90 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Team Katusha                       13:23
91 Angel Vicioso Arcos (Spa) Team Katusha                           13:24
92 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Belisol                           13:26
93 Alessandro De Marchi (Ita) Cannondale
94 Gianluca Brambilla (Ita) Omega Pharma - Quick-Step               13:30
95 Francisco José Ventoso Alberdi (Spa) Movistar Team               13:32
96 Gonzalo Garrido (Chi) Reprezentacja Chile                        13:58
97 Pablo Lastras Garcia (Spa) Movistar Team                         14:16
98 Tyler Farrar (USA) Garmin Sharp                                  14:17
99 Mark Cavendish (GBr) Omega Pharma - Quick-Step
100 Jonny Clarke (Aus) Team Unitedhealthcare                         14:52
101 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek Factory Racing                        14:53
102 Juan I. Curuchet (Arg) Reprezentacja Argentyny                   14:54
103 Pieter Weening (Ned) Orica Greenedge                             15:12
104 Davide Appollonio (Ita) Ag2r La Mondiale                         15:30
105 Eugenio Alafaci (Ita) Trek Factory Racing                        15:43
106 Emanuel Guevara (Arg) San Luis Somos Todos                       15:45
107 Yenier Lopez (Cub) Reprezentacja Kuby                            15:57
108 Ruben G. Ramos (Arg) Reprezentacja Argentyny                     16:03
109 Kenny De Haes (Bel) Lotto Belisol                                16:27
110 Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team
111 Richard Mascara?as (Uru) Reprezentacja Urugwaju                  17:08
112 Facundo Lezica (Arg) Reprezentacja Argentyny                     17:25
113 Yasmani Martinez (Cub) Reprezentacja Kuby                        17:45
114 Patricio Almonacid (Chi) Reprezentacja Chile                     17:51
115 Kevin Demesmaekers (Bel) Team Novo Nordisk
116 Eloy Teruel (Spa) Jamis-Hagens Berman                            18:09
117 Emiliano J. Contreras (Arg) Reprezentacja Argentyny              18:29
118 Jorge Giacinti (Arg) San Luis Somos Todos                        18:32
119 Adrian Alvarado (Chi) Reprezentacja Chile                        19:18
120 Rinaldo Nocentini (Ita) Ag2r La Mondiale
121 Sacha Modolo (Ita) Lampre-Merida                                 19:19
122 Maximiliano Ariel Richeze (Arg) Lampre-Merida
123 Manuel Belletti (Ita) Androni Giocattoli                         19:38
124 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli
125 Ramiro Cabrera (Uru) Clube Dataro de Ciclismo-Bottecchia
126 Sebastian Tolosa (Arg) Buenos Aires Provincia                    20:01
127 Lisnandi Alonso (Cub) Reprezentacja Kuby                         21:10
128 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Omega Pharma - Quick-Step         22:57
129 Armindo Fonseca (Fra) Bretagne - Seche Environnement             23:15
130 Carlos Alberto Betancur Gomez (Col) Ag2r La Mondiale
131 Julian Barrientos (Arg) Reprezentacja Argentyny                  23:16
132 Matias Presa (Uru) Reprezentacja Urugwaju                        23:26
133 German N. Tivani (Arg) Reprezentacja Argentyny                   23:34
134 Jonathan Guzman (Chi) Reprezentacja Chile                        25:21
135 Marcos Crespo (Arg) Buenos Aires Provincia                       26:28
136 Nathan Brown (USA) Garmin Sharp                                  27:16
137 Christopher Williams (Aus) Team Novo Nordisk                     28:55
138 Claudio Arone (Arg) Buenos Aires Provincia
139 Cristian Martinez (Arg) San Luis Somos Todos                     29:15
140 Fabio Silvestre (Por) Trek Factory Racing                        29:32
141 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Belisol                              30:47
142 Sander Armee (Bel) Lotto Belisol                                 32:57
143 Julian Gaday (Arg) Buenos Aires Provincia                        33:17
144 Leandro Marcos (Cub) Reprezentacja Kuby                          33:20
145 Mauro Abel Richeze (Arg) Reprezentacja Argentyny                 33:26
146 Walter Perez (Arg) Buenos Aires Provincia                        35:15
147 Sixto Nu?ez (Uru) Reprezentacja Urugwaju                         49:37
148 Thiago Rodrigues (Bra) Clube Dataro de Ciclismo-Bottecchia       57:01
149 Alvaro Soca (Cub) Reprezentacja Kuby                          01:19:24

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: