Santos Tour Down Under 2014: etap 2

Włoch Diego Ulissi (Lampre-Merida) wygrał po finiszu z peletonu drugi etap wyścigu. Liderem pozostał drugi na mecie mistrz Australii Simon Gerrans (Orica-GreenEdge).

Jestem bardzo szczęśliwy, swoją radością chcę się teraz podzielić z całym zespołem i sponsorami. Zwycięstwo dedykuję mojemu koledze Valls, który został kontuzjowany po upadku. Jechaliśmy bardzo dobrze, świetnie ustawiliśmy się na ostatnim kilometrze. Satysfakcja jest wielka, ponieważ tym razem udało się pokonać znajdujących się w doskonałej formie Australijczyków

- stwierdził 24-letni Ulissi.

Chciałem dziś wygrać ponownie. Było blisko, ale nie mogę tak wszystkiego zdominować. Nie jestem zdziwiony, że na takiej końcówce jak w Stirling walczyłem z Diego Ulissi. To klasowy rywal. Nie spodziewałem się jednak, że tak szybko mnie minie. Włoch jest oczywiście zagrożeniem w klasyfikacji generalnej, ale za mną dobry dzień, ponieważ powiększyłem swoją przewagę nad pozostałymi rywalami. Jutro czeka nas jeden z decydujących etapów, ze względu na znajdujący się blisko mety podjazd Corkscrew

- powiedział lider wyścigu.

Na finiszu pokazał się z dobrej strony również Cadel Evans (BMC Racing).

Zbyt wcześnie ruszyłem do przodu i trochę mi zabrakło. Może poprawię się w następnych dniach.

Tour Down Under 2014

Na trasie ponownie uciekał Will Clarke (Drapac), któremu towarzyszyli Campbell Flakemore (UniSA) i Boy van Poppel (Trek).

Maksymalna przewaga trójki wynosiła 3 minuty. 36 km przed metą peleton zbliżył się na minutę, likwidując całą akcję po następnych 15 km.

Do celu było w tym momencie jeszcze dość daleko, co prowokowało do kolejnych akcji zaczepnych. Sytuację, udanie, kontrolowały ekipy Tinkoff, Garmin, Cannondale i GreenEdge.

Finałowe 1,6 km było dość wymagające, ponieważ prowadziło wyraźnie do góry. Na takiej końcówce sprinterzy nie mieli żadnych szans, co świetnie wykorzystał Ulissi, wyprzedzając na ostatnich metrach Gerransa i Evansa.

Wyniki 2. etapu Tour Down Under (WT), Prospect - Stirling (150 km)

  1 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida                               3:52:14
  2 Simon Gerrans (Aus) Orica-GreenEdge
  3 Cadel Evans (Aus) BMC
  4 Francesco Gavazzi (Ita) Astana
  5 Robert Gesink (NED) Belkin
  6 Richie Porte (Aus) Team Sky
  7 Ben Hermans (Bel) BMC
  8 Fabio Felline (Ita) Trek Factory Racing
  9 Javier Moreno (Esp) Movistar
 10 Daryl Impey (Rsa) Orica-GreenEdge
 11 Egor Silin (Rus) Katusha
 12 Anthony Roux (Fra) FDJ
 13 Steve Morabito (Sui) BMC
 14 Brent Bookwalter (USA) BMC
 15 Adam Hansen (Aus) Lotto-Belisol
 16 Wesley Sulzberger (Aus) Drapac                           
 17 Rory Sutherland (Aus) Tinkoff-Saxobank
 18 Nathan Haas (Aus) Garmin-Sharp
 19 Andre Greipel (Ger) Lotto-Belisol
 20 Ruben Plaza (Esp) Movistar
 21 Simon Geschke (Ger) Giant-Shimano
 22 Lieuwe Westra (NED) Astana
 23 Maxime Bouet (Fra) Ag2r-La Mondiale
 24 Serge Pauwels (Bel) Omega Pharma-Quick Step
 25 Luca Wackermann (Ita) Lampre-Merida
 26 Stig Broeckx (Bel) Lotto-Belisol
 27 Jan Bakelants (Bel) Omega Pharma-Quick Step
 28 Danilo Wyss (Sui) BMC
 29 Frank Schleck (Lux) Trek Factory Racing
 30 Caleb Fairly (USA) Garmin-Sharp
 31 Laurent Didier (Lux) Trek Factory Racing
 32 Geoffrey Soupe (Fra) FDJ
 33 Jonathan Cantwell (Aus) Drapac
 34 Bernard Sulzberger (Aus) Drapac
 35 Darren Lapthorne (Aus) Drapac
 36 Carlos Verona (Esp) Omega Pharma-Quick Step
 37 Cameron Wurf (Aus) Cannondale
 38 Eduard Vorganov (Rus) Katusha
 39 Steele von Hoff (Aus) Garmin-Sharp
 40 Angelo Tulik (Fra) Europcar
 41 Philip Deignan (Irl) Team Sky
 42 Simon Clarke (Aus) Orica-GreenEdge
 43 Yukiya Arashiro (Jpn) Astana
 44 Rohan Dennis (Aus) Garmin-Sharp
 45 Christpher Juul Jensen (Den) Tinkoff-Saxobank
 46 Stef Clement (NED) Belkin
 47 Elia Viviani (Ita) Cannondale
 48 Björn Thurau (Ger) Europcar
 49 Perrig Quemeneur (Fra) Europcar
 50 Anthony Giacoppo (Aus) UniSA
 51 Bram Tankink (NED) Belkin
 52 Pavel Kochetkov (Rus) Katusha
 53 Sébastien Turgot (Fra) Ag2r-La Mondiale
 54 Mark O'Brien (Aus) UniSA
 55 Valerio Agnoli (Ita) Astana
 56 Julian Alaphilippe (Fra) Omega Pharma-Quick Step
 57 Jens Debusschere (Bel) Lotto-Belisol
 58 Rick Zabel (Ger) BMC
 59 Matejv Mohoric (Slo) Cannondale
 60 Danny Van Poppel (NED) Trek Factory
 61 Pierre-Henri Lecuisinier (Fra) FDJ
 62 Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida
 63 Mathew Hayman (Aus) Orica-GreenEdge
 64 Mark Renshaw (Aus) Omega Pharma-Quick Step
 65 Matteo Trentin (Ita) Omega Pharma-Quick Step
 66 Ivan Jose Gutierrez (Esp) Movistar
 67 Koen De Kort (NED) Giant-Shimano
 68 Guillaume Boivin (Can) Cannondale
 69 Mikhail Ignatyev (Rus) Katusha
 70 Geraint Thomas (GBr) Team Sky
 71 Evan Huffman (USA) Astana
 72 Marcel Sieberg (Ger) Lotto-Belisol
 73 Ian Stannard (GBr) Team Sky
 74 William Bonnet (Fra) FDJ
 75 Jussi Veikkanen (Fin) FDJ
 76 Kenny Elissonde (Fra) FDJ
 77 Calvin Watson (Aus) Trek Factory Racing
 78 Thierry Hupond (Fra) Giant-Shimano
 79 Jack Bauer (NZl) Garmin-Sharp
 80 Enrico Gasparotto (Ita) Astana
 81 Guillaume Bonnafond (Fra) Ag2r-La Mondiale
 82 Michael Kolar (Slo) Tinkoff-Saxobank
 83 Jack Bobridge (Aus) Belkin
 84 Amael Moinard (Fra) BMC
 85 Damien Gaudin (Fra) Ag2r-La Mondiale
 86 Travis Meyer (Aus) Drapac
 87 Alberto Bettiol (Ita) Cannondale
 88 José Juan Lobato (Esp) Movistar
 89 Arnaud Courteille (Fra) FDJ
 90 Jack Haig (Aus) UniSA
 91 Nathan Earle (Aus) Team Sky
 92 Robbie Hucker (Aus) Drapac
 93 Julien Berard (Fra) Ag2r-La Mondiale
 94 Andriy Grivko (Ukr) Astana
 95 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto-Belisol
 96 Bradley Linfield (Aus) UniSA
 97 Johannes Fröhlinger (Ger) Giant-Shimano
 98 Matthias Krizek (Aut) Cannondale                                 02:45
 99 Nikias Arndt (Ger) Giant-Shimano
100 Imanol Erviti (Esp) Movistar
101 Axel Domont (Fra) Ag2r-La Mondiale
102 Kevin Reza (Fra) Europcar                                        03:20
103 George Bennett (NZl) Cannondale
104 Michael Matthews (Aus) Orica-GreenEdge
105 Lachlan Morton (Aus) Garmin-Sharp                                04:15
106 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida                              04:40
107 Matteo Bono (Ita) Lampre-Merida
108 Aleksandr Porsev (Rus) Katusha
109 Bernard Eisel (Aut) Team Sky                                     04:54
110 Luke Rowe (GBr) Team Sky
111 Nicolay Trusov (Rus) Tinkoff-Saxobank                         
112 Jay McCarthy (Aus) Tinkoff-Saxobank
113 Nicki Sorensen (Den) Tinkoff-Saxobank
114 Michael Andersen (Den) Tinkoff-Saxobank
115 Thomas Peterson (USA) Giant-Shimano
116 Rafael Valls (Esp) Lampre-Merida
117 Maxim Belkov (Rus) Katusha                                      05:54
118 Jérome Cousin (Fra) Europcar
119 Jens Voigt (Ger) Trek Factory Racing
120 Jacopo Guarnieri (Ita) Astana
121 Rick Flens (NED) Belkin
122 Marcel Kittel (Ger) Giant-Shimano
123 Caleb Ewan (Aus) UniSA
124 William Clarke (Aus) Drapac                                      07:05
125 Marco Haller (Aut) Katusha                                       07:42
126 Luke Durbridge (Aus) Orica-GreenEdge                             07:48
127 Matthew Goss (Aus) Orica-GreenEdge
128 Boy Van Poppel (NED) Trek Factory
129 Davide Cimolai (Ita) Lampre-Merida
130 Andrew Fenn (GBr) Omega Pharma-Quick Step                        09:10
131 Thomas Dekker (NED) Garmin-Sharp
132 Olivier Kaisen (Bel) Lotto-Belisol                               10:45
133 Neil Van Der Ploeg (Aus) UniSA                                   14:46
134 Graeme Brown (Aus) Belkin
135 Maxime Daniel (Fra) Ag2r-La Mondiale
136 Campbell Flakemore (Aus) UniSA                                   19:35
DNS Jose Joaquin Rojas (Esp) Movistar
DNS David Tanner (Aus) Belkin

Klasyfikacja po 2. etapie

  1 Simon Gerrans (Aus) Orica-GreenEdge                            7:12:31
  2 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida                                 00:07
  3 Andre Greipel (Ger) Lotto-Belisol                                00:11
  4 Cadel Evans (Aus) BMC                                            00:13
  5 Steele von Hoff (Aus) Garmin-Sharp
  6 Simon Geschke (Ger) Giant-Shimano                                00:16
  7 Francesco Gavazzi (Ita) Astana                                   00:17
  8 Robert Gesink (NED) Belkin
  9 Maxime Bouet (Fra) Ag2r-La Mondiale
 10 Geraint Thomas (GBr) Team Sky
 11 Rafael Valls (Esp) Lampre-Merida
 12 Daryl Impey (Rsa) Orica-GreenEdge                                00:21
 13 Brent Bookwalter (USA) BMC
 14 Nathan Haas (Aus) Garmin-Sharp
 15 Rory Sutherland (Aus) Tinkoff-Saxobank
 16 Richie Porte (Aus) Team Sky
 17 Ben Hermans (Bel) BMC
 18 Ruben Plaza (Esp) Movistar
 19 Wesley Sulzberger (Aus) Drapac
 20 Frank Schleck (Lux) Trek Factory Racing
 21 Steve Morabito (Sui) BMC
 22 Carlos Verona (Esp) Omega Pharma-Quick Step
 23 Lieuwe Westra (NED) Astana
 24 Darren Lapthorne (Aus) Drapac
 25 Luca Wackermann (Ita) Lampre-Merida
 26 Laurent Didier (Lux) Trek Factory Racing
 27 Angelo Tulik (Fra) Europcar
 28 Serge Pauwels (Bel) Omega Pharma-Quick Step
 29 Anthony Roux (Fra) FDJ
 30 Philip Deignan (Irl) Team Sky
 31 Bernard Sulzberger (Aus) Drapac
 32 Simon Clarke (Aus) Orica-GreenEdge
 33 Egor Silin (Rus) Katusha
 34 Jan Bakelants (Bel) Omega Pharma-Quick Step
 35 Cameron Wurf (Aus) Cannondale
 36 Stig Broeckx (Bel) Lotto-Belisol
 37 Julian Alaphilippe (Fra) Omega Pharma-Quick Step
 38 Javier Moreno (Esp) Movistar
 39 Christpher Juul Jensen (Den) Tinkoff-Saxobank
 40 Valerio Agnoli (Ita) Astana
 41 Caleb Fairly (USA) Garmin-Sharp
 42 Adam Hansen (Aus) Lotto-Belisol
 43 Danilo Wyss (Sui) BMC
 44 Perrig Quemeneur (Fra) Europcar
 45 Eduard Vorganov (Rus) Katusha
 46 Anthony Giacoppo (Aus) UniSA
 47 Danny Van Poppel (NED) Trek Factory
 48 Mark O'Brien (Aus) UniSA
 49 Björn Thurau (Ger) Europcar
 50 Rick Zabel (Ger) BMC
 51 Rohan Dennis (Aus) Garmin-Sharp
 52 Kenny Elissonde (Fra) FDJ
 53 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto-Belisol
 54 Jens Debusschere (Bel) Lotto-Belisol
 55 Yukiya Arashiro (Jpn) Astana
 56 Pierre-Henri Lecuisinier (Fra) FDJ
 57 Amael Moinard (Fra) BMC
 58 Marcel Sieberg (Ger) Lotto-Belisol
 59 Robbie Hucker (Aus) Drapac
 60 Julien Berard (Fra) Ag2r-La Mondiale
 61 Axel Domont (Fra) Ag2r-La Mondiale
 62 Jack Haig (Aus) UniSA
 63 Andriy Grivko (Ukr) Astana
 64 Nathan Earle (Aus) Team Sky
 65 Michael Matthews (Aus) Orica-GreenEdge
 66 Jonathan Cantwell (Aus) Drapac                                   02:38
 67 Geoffrey Soupe (Fra) FDJ
 68 Pavel Kochetkov (Rus) Katusha
 69 Elia Viviani (Ita) Cannondale
 70 Matejv Mohoric (Slo) Cannondale
 71 Sébastien Turgot (Fra) Ag2r-La Mondiale
 72 Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida
 73 Mark Renshaw (Aus) Omega Pharma-Quick Step
 74 Matteo Trentin (Ita) Omega Pharma-Quick Step
 75 Jussi Veikkanen (Fin) FDJ
 76 Thierry Hupond (Fra) Giant-Shimano
 77 Guillaume Boivin (Can) Cannondale
 78 William Bonnet (Fra) FDJ
 79 Travis Meyer (Aus) Drapac
 80 Ian Stannard (GBr) Team Sky
 81 Jack Bauer (NZl) Garmin-Sharp
 82 Guillaume Bonnafond (Fra) Ag2r-La Mondiale
 83 Arnaud Courteille (Fra) FDJ
 84 Nikias Arndt (Ger) Giant-Shimano
 85 Caleb Ewan (Aus) UniSA
 86 Fabio Felline (Ita) Trek Factory Racing                          04:10
 87 Koen De Kort (NED) Giant-Shimano
 88 Michael Kolar (Slo) Tinkoff-Saxobank
 89 Stef Clement (NED) Belkin                                        04:14
 90 Bram Tankink (NED) Belkin
 91 Ivan Jose Gutierrez (Esp) Movistar
 92 Mikhail Ignatyev (Rus) Katusha
 93 Evan Huffman (USA) Astana
 94 Calvin Watson (Aus) Trek Factory Racing
 95 Jack Bobridge (Aus) Belkin
 96 Enrico Gasparotto (Ita) Astana
 97 Bradley Linfield (Aus) UniSA
 98 Johannes Fröhlinger (Ger) Giant-Shimano
 99 Imanol Erviti (Esp) Movistar
100 George Bennett (NZl) Cannondale                                  04:16
101 Lachlan Morton (Aus) Garmin-Sharp                                04:36
102 Kevin Reza (Fra) Europcar                                        05:58
103 Jens Voigt (Ger) Trek Factory Racing                             06:15
104 Matthias Krizek (Aut) Cannondale                                 06:59
105 José Juan Lobato (Esp) Movistar                                  07:12
106 Nicki Sorensen (Den) Tinkoff-Saxobank                            07:32
107 Mathew Hayman (Aus) Orica-GreenEdge                              08:25
108 Alberto Bettiol (Ita) Cannondale
109 Damien Gaudin (Fra) Ag2r-La Mondiale
110 Luke Rowe (GBr) Team Sky
111 Maxim Belkov (Rus) Katusha                                       08:32
112 Aleksandr Porsev (Rus) Katusha                                   08:54
113 Nicolay Trusov (Rus) Tinkoff-Saxobank                            09:04
114 Michael Andersen (Den) Tinkoff-Saxobank                          09:08
115 Jérome Cousin (Fra) Europcar                                     10:08
116 Boy Van Poppel (NED) Trek Factory                                10:21
117 Andrew Fenn (GBr) Omega Pharma-Quick Step                        11:48
118 Thomas Dekker (NED) Garmin-Sharp
119 Marco Haller (Aut) Katusha                                       11:56
120 Jacopo Guarnieri (Ita) Astana                                    12:04
121 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida                              13:05
122 Matteo Bono (Ita) Lampre-Merida
123 Bernard Eisel (Aut) Team Sky                                     13:19
124 Jay McCarthy (Aus) Tinkoff-Saxobank
125 Thomas Peterson (USA) Giant-Shimano
126 Marcel Kittel (Ger) Giant-Shimano                                14:19
127 Rick Flens (NED) Belkin
128 William Clarke (Aus) Drapac                                      15:21
129 Matthew Goss (Aus) Orica-GreenEdge                               16:13
130 Luke Durbridge (Aus) Orica-GreenEdge
131 Davide Cimolai (Ita) Lampre-Merida
132 Olivier Kaisen (Bel) Lotto-Belisol                               19:10
133 Neil Van Der Ploeg (Aus) UniSA                                   23:06
134 Graeme Brown (Aus) Belkin                                        23:11
135 Maxime Daniel (Fra) Ag2r-La Mondiale
136 Campbell Flakemore (Aus) UniSA                                   27:57

fot. Lampre-Merida

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: