Tour de San Luis 2014: etap 2

Julian Arredondo (Trek Factory Racing) wygrał drugi etap argentyńskiej imprezy, zakończony wspinaczką pod Mirador del Potrero. Kolumbijczyk pokonał na ostatnich metrach Amerykanina Petera Stetinę (BMC). Trzeci na mecie zameldował się Nairo Quintana (Movistar Team).

Koszulkę lidera obronił Amerykanin Phillip Gaimon (Garmin-Sharp).

Drugi etap argentyńskiej etapówki planowano jako wstęp do walki o klasyfikację generalną. Po 160 kilometrach pagórkowatego terenu kolarze mierzyć się mieli z podjazdem, na którym przeszkodę stanowiło nie tylko nachylenie, ale wysoka temperatura i bardzo silny wiatr.

Do ucieczki na samym początku etapu zabrali się Jonathan Guzman (Reprezentacja Chile), Sebastian Jose Tolosa (Buenos Aires Provincia), Sebastian Trillini (Reprezentacja Argentyny), Jorge Giacinti (San Luis Somos Todos) i Cristian Martinez (San Luis Somos Todos).

Po 68 kilometrach przewaga osiągnęła 4:20 i utrzymywała się na tym poziomie przez większość etapu. Uciekinierzy rozegrali między sobą walkę na premii górskiej i dwóch lotnych premiach i zaczęli zbliżać się do finałowej partii etapu. Po drodze odpadł Trillini, a przewaga spadła do poziomu 3:30.

Kolejnym, który nie wytrzymał jazdy w czołówce był Tolosa, a chwilę potem w jego ślady poszedł Martinez. Na czele pozostała dwójka - Guzman i Giacinti - kręcąc mocno, acz z niewielkimi nadziejami na zwojowanie czegokolwiek. Na finałowe 10 kilometrów prowadzący wpadli z minutą zapasu, a peleton nabierał szybkości i przygotowywał się do ich połknięcia.

Atakujący złożyli broń na 7 kilometrów przed metą. Finałowa wspinaczka liczyła 4,8 km, o średnim nachyleniu 6,7%. Peleton nie wytrzymał długo razem - 3 kilometry przed linią mety do przodu ruszyła czwórka, napędzana przez Petera Stetinę (BMC) i Nairo Quintanę (Movistar Team).

Grupa porwała się, a na ostatni kilometr na czele zostało dwóch kolarzy - Stetina oraz Julian Arredondo (Trek Factory Racing). Pościg był blisko i przycisnął prowadzących na ostatnich metrach, ale nie zdołał zabrać im pierwszeństwa w walce o etap. Na kresce pierwszy zameldował się Kolumbijczyk, pokonując na wirażu Stetinę. Trzeci linię mety przeciął Quintana.

Wyniki 2. etapu Tour de San Luis (2.1), La Punta - Mirador de Potrero de los Funes (170,6 km):

  1 Julian David Arredondo Moreno (Col) Trek Factory Racing        4:13:21
  2 Peter Stetina (USA) BMC Racing Team
  3 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team               00:03
  4 Darwin Atapuma Hurtado (Col) BMC Racing Team
  5 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale                        00:05
  6 Haimar Zubeldia Agirre (Spa) Trek Factory Racing
  7 Ivan Santaromita (Ita) Orica Greenedge
  8 Damiano Caruso (Ita) Cannondale                                  00:08
  9 Miguel Angel Rubiano (Col) Team Colombia
 10 Eduardo Sepulveda (Arg) Bretagne - Seche Environnement
 11 Thomas Danielson (USA) Garmin Sharp
 12 Enzo Moyano (Arg) San Luis Somos Todos                           00:11
 13 Lucas Euser (USA) Team Unitedhealthcare
 14 Isaac Bolivar (Col) Team Unitedhealthcare
 15 Phillip Gaimon (USA) Garmin Sharp                                00:19
 16 Mikel Landa Meana (Spa) Astana Pro Team
 17 Christian Meier (Can) Orica Greenedge                            00:23
 18 Adam Yates (GBr) Orica Greenedge                                 00:31
 19 Robert Squire (USA) Jamis-Hagens Berman
 20 Florian Guillou (Fra) Bretagne - Seche Environnement
 21 Winner Anacona Gomez (Col) Lampre-Merida                         00:34
 22 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto Belisol                        00:39
 23 Dominik Nerz (Ger) BMC Racing Team
 24 Gianfranco Zilioli (Ita) Androni Giocattoli                      00:44
 25 Marc De Maar (AHo) Team Unitedhealthcare                         00:49
 26 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team                            00:54
 27 Sergio Godoy (Arg) San Luis Somos Todos
 28 Lawrence Warbasse (USA) BMC Racing Team
 29 Emanuele Sella (Ita) Androni Giocattoli                          00:59
 30 Damiano Cunego (Ita) Lampre-Merida                               01:01
 31 Patrick Facchini (Ita) Androni Giocattoli                        01:07
 32 Benat Intxausti Elorriaga (Spa) Movistar Team                    01:17
 33 Gianluca Brambilla (Ita) Omega Pharma - Quick-Step Cycling T     01:18
 34 Caio Godoy (Bra) Clube Dataro de Ciclismo-Bottecchia             01:20
 35 Alcides Vieira (Bra) Clube Dataro de Ciclismo-Bottecchia         01:31
 36 Alberto Losada Alguacil (Spa) Team Katusha                       01:33
 37 Juan Pablo Valencia (Col) Team Colombia                          01:46
 38 Alfredo Lucero (Arg) San Luis Somos Todos                        01:49
 39 Clement Koretzky (Fra) Bretagne - Seche Environnement            02:03
 40 Cleberson Weber (Bra) Clube Dataro de Ciclismo-Bottecchia        02:12
 41 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team                           02:19
 42 Danilo Hondo (Ger) Trek Factory Racing                           02:38
 43 Jean-Marc Bideau (Fra) Bretagne - Seche Environnement
 44 David Lozano (Spa) Team Novo Nordisk
 45 Fabricio Ferrari (Uru) Uruguay
 46 Juan I. Curuchet (Arg) Argentina                                 02:42
 47 Tom Boonen (Bel) Omega Pharma - Quick-Step Cycling Team
 48 Daniel Diaz (Arg) San Luis Somos Todos
 49 Andrey Amador Bakkazakova (CRc) Movistar Team
 50 Daniel Jaramillo (Col) Jamis-Hagens Berman
 51 Anthony Delaplace (Fra) Bretagne - Seche Environnement           02:47
 52 Wolfgang Burmann (Chi) Chile                                     02:54
 53 Edwin Alcibiades Avila (Col) Team Colombia                       03:12
 54 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Belisol                              03:29
 55 Luca Paolini (Ita) Team Katusha
 56 Lucas Gaday (Arg) Buenos Aires Provincia                         03:39
 57 Jose Rodolfo Serpa Perez (Col) Lampre-Merida                     03:48
 58 Javier Megias (Spa) Team Novo Nordisk
 59 Ruben G. Ramos (Arg) Argentina                                   03:51
 60 Fredrik Carl Wilhelm Kessiakoff (Swe) Astana Pro Team            04:03
 61 German N. Tivani (Arg) Argentina                                 04:14
 62 Taylor Phinney (USA) BMC Racing Team                             04:18
 63 Ignacio Maldonado (Uru) Uruguay
 64 Andrea Peron (Ita) Team Novo Nordisk                             05:39
 65 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale
 66 Alessandro De Marchi (Ita) Cannondale
 67 Patricio Almonacid (Chi) Chile
 68 Juan Esteban Arango (Col) Team Colombia
 69 Sander Armee (Bel) Lotto Belisol
 70 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Belisol
 71 Matias Presa (Uru) Uruguay
 72 Carlos Alzate (Col) Team Unitedhealthcare
 73 Martijn Verschoor (Ned) Team Novo Nordisk
 74 Carlos Ochoa (Ven) Androni Giocattoli
 75 Davide Appollonio (Ita) AG2R La Mondiale
 76 Kevin Demesmaekers (Bel) Team Novo Nordisk
 77 Emanuel Guevara (Arg) San Luis Somos Todos
 78 Gregory Brenes (CRc) Jamis-Hagens Berman                         06:38
 79 Marco Marcato (Ita) Cannondale                                   06:41
 80 Cristian Da Rosa (Bra) Clube Dataro de Ciclismo-Bottecchia       07:06
 81 Ben Jacques-Maynes (USA) Jamis-Hagens Berman
 82 Francisco José Ventoso Alberdi (Spa) Movistar Team
 83 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team
 84 Jens Keukeleire (Bel) Orica Greenedge
 85 Aidis Kruopis (Ltu) Orica Greenedge
 86 Giampaolo Caruso (Ita) Team Katusha
 87 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale
 88 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale
 89 Angel Vicioso Arcos (Spa) Team Katusha
 90 Joaquin Rodriguez Oliver (Spa) Team Katusha
 91 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Team Katusha
 92 Pablo Lastras Garcia (Spa) Movistar Team
 93 Pablo Alarcon (Chi) Chile
 94 Adriano Malori (Ita) Movistar Team
 95 Pieter Weening (Ned) Orica Greenedge
 96 Marcos Crespo (Arg) Buenos Aires Provincia
 97 Emiliano J. Contreras (Arg) Argentina
 98 Luke Keough (USA) Team Unitedhealthcare
 99 Gonzalo Garrido (Chi) Chile
100 Fabio Andres Duarte (Col) Team Colombia
101 Frederik Willems (Bel) Lotto Belisol
102 Peter Sagan (Svk) Cannondale                                     07:26
103 Filippo Pozzato (Ita) Lampre-Merida
104 Oscar Gatto (Ita) Cannondale
105 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli
106 Moreno Moser (Ita) Cannondale
107 Ramiro Cabrera (Uru) Clube Dataro de Ciclismo-Bottecchia
108 Benjamin King (USA) Garmin Sharp
109 Manuel Belletti (Ita) Androni Giocattoli
110 Stijn Vandenbergh (Bel) Omega Pharma - Quick-Step Cycling Team
111 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team
112 Ariel Sivori (Arg) Buenos Aires Provincia
113 Juan Jose Haedo (Arg) Jamis-Hagens Berman
114 Leonardo Duque (Col) Team Colombia
115 Mark Cavendish (GBr) Omega Pharma - Quick-Step Cycling Team      10:01
116 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Omega Pharma - Quick-Step Cycling Team
117 Tyler Farrar (USA) Garmin Sharp
118 Jonny Clarke (Aus) Team Unitedhealthcare
119 Jorge Giacinti (Arg) San Luis Somos Todos                        10:14
120 Richard Mascara?as (Uru) Uruguay                                 10:16
121 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek Factory Racing                        10:37
122 Yasmani Martinez (Cub) Cuba                                      10:57
123 Lisnandi Alonso (Cub) Cuba                                       11:04
124 Yenier Lopez (Cub) Cuba
125 Julian Barrientos (Arg) Argentina
126 Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team                         11:27
127 Eugenio Alafaci (Ita) Trek Factory Racing
128 Pedro Sibila (Cub) Cuba                                          11:29
129 Kenny De Haes (Bel) Lotto Belisol                                12:11
130 Fabio Silvestre (Por) Trek Factory Racing
131 Javier Alexis Acevedo Colle (Col) Garmin Sharp                   12:28
132 Carlos Alberto Betancur Gomez (Col) AG2R La Mondiale             13:09
133 Eloy Teruel (Spa) Jamis-Hagens Berman
134 Thiago Rodrigues (Bra) Clube Dataro de Ciclismo-Bottecchia
135 Facundo Lezica (Arg) Argentina
136 Christopher Williams (Aus) Team Novo Nordisk
137 Walter Perez (Arg) Buenos Aires Provincia
138 Jonathan Guzman (Chi) Chile
139 Claudio Arone (Arg) Buenos Aires Provincia
140 Armindo Fonseca (Fra) Bretagne - Seche Environnement
141 Adrian Alvarado (Chi) Chile
142 Sebastian Tolosa (Arg) Buenos Aires Provincia
143 Cristian Martinez (Arg) San Luis Somos Todos                     13:29
144 Nathan Brown (USA) Garmin Sharp                                  13:46
145 Maximiliano Ariel Richeze (Arg) Lampre-Merida                    15:03
146 Sacha Modolo (Ita) Lampre-Merida
147 Julian Gaday (Arg) Buenos Aires Provincia                        15:25
148 Mauro Abel Richeze (Arg) Argentina
149 Leandro Marcos (Cub) Cuba                                        15:59
150 Alvaro Soca (Cub) Cuba                                           26:12
151 Sixto Nu?ez (Uru) Uruguay                                        27:39

Klasyfikacja po 2. etapie

  1 Phillip Gaimon (USA) Garmin Sharp                             08:20:34
  2 Marc De Maar (AHo) Team Unitedhealthcare                         01:47
  3 Christian Meier (Can) Orica Greenedge                            03:56
  4 Peter Stetina (USA) BMC Racing Team                              04:16
  5 Julian David Arredondo Moreno (Col) Trek Factory Racing
  6 Darwin Atapuma Hurtado (Col) BMC Racing Team                     04:19
  7 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team
  8 Haimar Zubeldia Agirre (Spa) Trek Factory Racing                 04:21
  9 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale
 10 Ivan Santaromita (Ita) Orica Greenedge
 11 Thomas Danielson (USA) Garmin Sharp                              04:24
 12 Damiano Caruso (Ita) Cannondale
 13 Miguel Angel Rubiano (Col) Team Colombia
 14 Eduardo Sepulveda (Arg) Bretagne - Seche Environnement
 15 Enzo Moyano (Arg) San Luis Somos Todos                           04:27
 16 Isaac Bolivar (Col) Team Unitedhealthcare
 17 Lucas Euser (USA) Team Unitedhealthcare
 18 Florian Guillou (Fra) Bretagne - Seche Environnement             04:47
 19 Adam Yates (GBr) Orica Greenedge
 20 Robert Squire (USA) Jamis-Hagens Berman
 21 Winner Anacona Gomez (Col) Lampre-Merida                         04:50
 22 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto Belisol                        04:55
 23 Dominik Nerz (Ger) BMC Racing Team
 24 Gianfranco Zilioli (Ita) Androni Giocattoli                      05:00
 25 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team                            05:10
 26 Lawrence Warbasse (USA) BMC Racing Team
 27 Sergio Godoy (Arg) San Luis Somos Todos
 28 Emanuele Sella (Ita) Androni Giocattoli                          05:15
 29 Mikel Landa Meana (Spa) Astana Pro Team
 30 Damiano Cunego (Ita) Lampre-Merida                               05:17
 31 Patrick Facchini (Ita) Androni Giocattoli                        05:23
 32 Benat Intxausti Elorriaga (Spa) Movistar Team                    05:33
 33 Gianluca Brambilla (Ita) Omega Pharma - Quick-Step Cycling T     05:34
 34 Caio Godoy (Bra) Clube Dataro de Ciclismo-Bottecchia             05:36
 35 Alcides Vieira (Bra) Clube Dataro de Ciclismo-Bottecchia         05:47
 36 Alberto Losada Alguacil (Spa) Team Katusha                       05:49
 37 Juan Pablo Valencia (Col) Team Colombia                          06:02
 38 Alfredo Lucero (Arg) San Luis Somos Todos                        06:05
 39 Clement Koretzky (Fra) Bretagne - Seche Environnement            06:19
 40 Cleberson Weber (Bra) Clube Dataro de Ciclismo-Bottecchia        06:28
 41 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team                           06:35
 42 Danilo Hondo (Ger) Trek Factory Racing                           06:54
 43 Jean-Marc Bideau (Fra) Bretagne - Seche Environnement
 44 Fabricio Ferrari (Uru) Uruguay
 45 David Lozano (Spa) Team Novo Nordisk
 46 Andrey Amador Bakkazakova (CRc) Movistar Team                    06:58
 47 Juan I. Curuchet (Arg) Argentina
 48 Daniel Diaz (Arg) San Luis Somos Todos
 49 Tom Boonen (Bel) Omega Pharma - Quick-Step Cycling Team
 50 Daniel Jaramillo (Col) Jamis-Hagens Berman
 51 Emiliano J. Contreras (Arg) Argentina                            06:59
 52 Wolfgang Burmann (Chi) Chile                                     07:10
 53 Anthony Delaplace (Fra) Bretagne - Seche Environnement           07:23
 54 Edwin Alcibiades Avila (Col) Team Colombia                       07:28
 55 Luca Paolini (Ita) Team Katusha                                  07:45
 56 Lucas Gaday (Arg) Buenos Aires Provincia                         07:55
 57 Jose Rodolfo Serpa Perez (Col) Lampre-Merida                     08:04
 58 Javier Megias (Spa) Team Novo Nordisk
 59 Ruben G. Ramos (Arg) Argentina                                   08:07
 60 Fredrik Carl Wilhelm Kessiakoff (Swe) Astana Pro Team            08:19
 61 Taylor Phinney (USA) BMC Racing Team                             08:34
 62 Ignacio Maldonado (Uru) Uruguay
 63 Carlos Alzate (Col) Team Unitedhealthcare                        09:55
 64 Juan Esteban Arango (Col) Team Colombia
 65 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale
 66 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Belisol
 67 Andrea Peron (Ita) Team Novo Nordisk
 68 Martijn Verschoor (Ned) Team Novo Nordisk
 69 Carlos Ochoa (Ven) Androni Giocattoli
 70 Alessandro De Marchi (Ita) Cannondale
 71 Kevin Demesmaekers (Bel) Team Novo Nordisk
 72 Patricio Almonacid (Chi) Chile
 73 Emanuel Guevara (Arg) San Luis Somos Todos
 74 Matias Presa (Uru) Uruguay                                       10:21
 75 Cristian Da Rosa (Bra) Clube Dataro de Ciclismo-Bottecchia       10:39
 76 Gregory Brenes (CRc) Jamis-Hagens Berman                         10:54
 77 Marco Marcato (Ita) Cannondale                                   10:57
 78 Aidis Kruopis (Ltu) Orica Greenedge                              11:22
 79 Luke Keough (USA) Team Unitedhealthcare
 80 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team
 81 Jens Keukeleire (Bel) Orica Greenedge
 82 Fabio Andres Duarte (Col) Team Colombia
 83 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale
 84 Joaquin Rodriguez Oliver (Spa) Team Katusha
 85 Gonzalo Garrido (Chi) Chile
 86 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale
 87 Frederik Willems (Bel) Lotto Belisol
 88 Adriano Malori (Ita) Movistar Team
 89 Angel Vicioso Arcos (Spa) Team Katusha
 90 Manuel Belletti (Ita) Androni Giocattoli                         11:42
 91 Juan Jose Haedo (Arg) Jamis-Hagens Berman
 92 Benjamin King (USA) Garmin Sharp
 93 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli
 94 Leonardo Duque (Col) Team Colombia
 95 Stijn Vandenbergh (Bel) Omega Pharma - Quick-Step Cycling Team
 96 Filippo Pozzato (Ita) Lampre-Merida
 97 Oscar Gatto (Ita) Cannondale
 98 Ramiro Cabrera (Uru) Clube Dataro de Ciclismo-Bottecchia
 99 Peter Sagan (Svk) Cannondale
100 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team
101 Ariel Sivori (Arg) Buenos Aires Provincia
102 Moreno Moser (Ita) Cannondale
103 Ben Jacques-Maynes (USA) Jamis-Hagens Berman                     11:51
104 Pablo Alarcon (Chi) Chile                                        11:56
105 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Team Katusha                       11:58
106 Giampaolo Caruso (Ita) Team Katusha                              12:02
107 German N. Tivani (Arg) Argentina                                 12:04
108 Francisco José Ventoso Alberdi (Spa) Movistar Team               13:32
109 Pablo Lastras Garcia (Spa) Movistar Team
110 Pieter Weening (Ned) Orica Greenedge                             14:16
111 Tyler Farrar (USA) Garmin Sharp                                  14:17
112 Mark Cavendish (GBr) Omega Pharma - Quick-Step Cycling Team
113 Jonny Clarke (Aus) Team Unitedhealthcare
114 Jorge Giacinti (Arg) San Luis Somos Todos                        14:30
115 Richard Mascara?as (Uru) Uruguay                                 14:32
116 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek Factory Racing                        14:53
117 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Omega Pharma - Quick-Step Cyc     15:01
118 Yenier Lopez (Cub) Cuba                                          15:20
119 Lisnandi Alonso (Cub) Cuba
120 Julian Barrientos (Arg) Argentina
121 Davide Appollonio (Ita) AG2R La Mondiale                         15:30
122 Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team                         15:43
123 Eugenio Alafaci (Ita) Trek Factory Racing
124 Yasmani Martinez (Cub) Cuba                                      15:53
125 Kenny De Haes (Bel) Lotto Belisol                                16:27
126 Fabio Silvestre (Por) Trek Factory Racing
127 Adrian Alvarado (Chi) Chile                                      16:42
128 Javier Alexis Acevedo Colle (Col) Garmin Sharp                   16:44
129 Sebastian Tolosa (Arg) Buenos Aires Provincia                    17:25
130 Armindo Fonseca (Fra) Bretagne - Seche Environnement
131 Eloy Teruel (Spa) Jamis-Hagens Berman
132 Christopher Williams (Aus) Team Novo Nordisk
133 Jonathan Guzman (Chi) Chile
134 Carlos Alberto Betancur Gomez (Col) AG2R La Mondiale
135 Facundo Lezica (Arg) Argentina
136 Claudio Arone (Arg) Buenos Aires Provincia
137 Cristian Martinez (Arg) San Luis Somos Todos                     17:45
138 Nathan Brown (USA) Garmin Sharp                                  18:02
139 Sacha Modolo (Ita) Lampre-Merida                                 19:19
140 Maximiliano Ariel Richeze (Arg) Lampre-Merida
141 Leandro Marcos (Cub) Cuba                                        20:15
142 Mauro Abel Richeze (Arg) Argentina                               20:21
143 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Belisol                              22:51
144 Thiago Rodrigues (Bra) Clube Dataro de Ciclismo-Bottecchia       23:11
145 Walter Perez (Arg) Buenos Aires Provincia                        23:45
146 Sander Armee (Bel) Lotto Belisol                                 25:01
147 Julian Gaday (Arg) Buenos Aires Provincia                        25:21
148 Marcos Crespo (Arg) Buenos Aires Provincia                       26:28
149 Pedro Sibila (Cub) Cuba                                          28:18
150 Alvaro Soca (Cub) Cuba                                           45:34
151 Sixto Nu?ez (Uru) Uruguay                                        47:01

fot. Trek

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: