Bauke Mollema szykuje się na Tour de France

Program startów Holendra Bauke Mollemy zorientowany jest na start w lipcowym Tour de France. 27-latek zamierza poprowadzić ekipę Belkin na francuskich szosach i spróbuje poprawić wynik z ubiegłego roku - 6. miejsce.

Pochodzący z Groningen kolarz w 2013 roku pojechał Grand Tour życia, dzielnie walcząc w górach i w Paryżu odbierając nagrodę za 6. miejsce. Dobry występ podniósł młodego kolarza na duchu i dodał motywacji, o czym Holender mówił w wywiadach. W 2014 roku celem ponownie Grand Boucle, jednak program przygotowań nieco odchudzony.

Mollema sezon zacznie w Andaluzji, startując w wyścigu Ruta del Sol (19-23 lutego). Niecały miesiąc później zobaczymy go w Tirreno Adriatico (12-18 marca), a potem na trasie najdłuższego klasyku świata - Mediolan - San Remo (23 marca).

W kwietniu Holender wystartuje w Vuelta al Pais Vasco (7-12 kwietnia), a później pojedzie w Ardeny, by formę sprawdzić na trasie Amstel Gold Race (20 kwietnia), Fleche Wallonne (23 kwietnia) i Liege-Bastogne-Liege (27 kwietnia). W ostatnim roku Holender zameldował się w czołowej dziesiątce dwóch pierwszych imprez, co stanowi dobry prognostyk przed tegorocznymi startami.

Przygotowania do "Wielkiej Pętli" uwieńczą dwa wyścigi - Glava Tour of Norway (21-25 maja) oraz Tour de Suisse (14-22 czerwca). Warto dodać, że Mollema wyścig po kraju kantonów niemal wygrał, w tym roku meldując się na drugim miejscu i ulegając jedynie Rui Coscie.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: