Bennett wzmacnia Cannondale

23-letni George Bennett podpisał kontrakt z włoskim zespołem Cannondale. Nowozelandczyk opuszcza szeregi ekipy RadioShack-Leopard, w której ścigał się przez ostatnie dwa sezony.

Bennett swoje możliwości zademonstrował w zakończonym niedawno sezonie, udowadniając, że bardzo dobrze radzi sobie na górskich wspinaczkach. Dobrze wspinał się na amerykańskich drogach - wysoko na etapach przyjeżdżając w Utah i kończąc na 8. miejscu USA Pro Challenge.

W przyszłym sezonie przeniesie się do Europy i będzie próbował swoich sił w zielonej koszulce włoskiego zespołu, który chce pomóc mu w dalszym rozwoju i dać mu szansę pokazania się na górskich imprezach.

Bennett nie poszedł śladami kolegów, którzy wraz z końcem działalności zespołu RadioShack podpisali kontrakty z jego sukcesorem - ekipą Trek. Nowy zespół nie znalazł dla niego miejsca w składzie, przez co młody "Kiwi" musiał szukać innych opcji. Transfer do Europy jest dla zawodnika nowym wyzwaniem - dotychczas ścigał się wyłącznie w zespołach anglojęzycznych.

fot. RadioShack-Leopard

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: