Bennett wzmacnia Cannondale

23-letni George Bennett podpisał kontrakt z włoskim zespołem Cannondale. Nowozelandczyk opuszcza szeregi ekipy RadioShack-Leopard, w której ścigał się przez ostatnie dwa sezony.

Bennett swoje możliwości zademonstrował w zakończonym niedawno sezonie, udowadniając, że bardzo dobrze radzi sobie na górskich wspinaczkach. Dobrze wspinał się na amerykańskich drogach - wysoko na etapach przyjeżdżając w Utah i kończąc na 8. miejscu USA Pro Challenge.

W przyszłym sezonie przeniesie się do Europy i będzie próbował swoich sił w zielonej koszulce włoskiego zespołu, który chce pomóc mu w dalszym rozwoju i dać mu szansę pokazania się na górskich imprezach.

Bennett nie poszedł śladami kolegów, którzy wraz z końcem działalności zespołu RadioShack podpisali kontrakty z jego sukcesorem - ekipą Trek. Nowy zespół nie znalazł dla niego miejsca w składzie, przez co młody "Kiwi" musiał szukać innych opcji. Transfer do Europy jest dla zawodnika nowym wyzwaniem - dotychczas ścigał się wyłącznie w zespołach anglojęzycznych.

fot. RadioShack-Leopard

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: