Maciej Paterski zawodnikiem CCC Polsat Polkowice

Maciej Paterski podpisał dwuletni kontrakt z zespołem CCC Polsat Polkowice. 27-latek po sześciu latach ścigania we Włoszech, w tym czterech latach spędzonych we włoskiej ekipie Cannondale (wcześniej Liquigas) powraca na polskie szosy i reprezentował będzie barwy jedynego polskiego zespołu z licencją ProContinental.

O transferze na Facebooku poinformował dyrektor sportowy zespołu - Piotr Wadecki.

Bardzo się cieszę, że do naszej ekipy dołączył Maciek Paterski. Jako selekcjoner kadry narodowej i dyrektor sportowy CCC Polsat Polkowice od dawna obserwowałem starty Maćka patrząc na jego przydatność do kadry narodowej i mogę powiedzieć, że zawsze imponował mi wielką walecznością i ambicją. Teraz, kiedy podpisał kontrakt z naszą ekipą, będę starał się wykorzystać te wszystkie jego cechy a dodatkowo jego wielkie doświadczenie kolarskie które zdobył startując przez  ostatnie cztery sezony w ekipie Word Touru biorąc udział w najważniejszych wyścigach na świecie. Ponieważ kolejny już sezon ekipa CCC Polsat Polkowice będzie ekipą Professional Continental i w dużej części będzie ścigała się w wyścigach zagranicznych, wówczas  doświadczenie zdobyte przez Maćka będzie ekipie bardzo pomocne. Liczę bardzo na jego dobre występy w wyścigach klasycznych, których w tym sezonie, w kalendarzu startów ekipy będzie znacznie więcej.

Pozyskanie do ekipy Maćka Paterskiego, Bronisława Samoiłowa, przedłużenie kontraktu z Davide Rebellinem i wszystkimi kolarzami z minionego sezonu, pozwoliło kierownictwu CCC Polsat Polkowice utworzyć ekipę kolarzy, która może rywalizować z najlepszymi, zarówno w wyścigach klasycznych jak i etapowych

– oceniał Piotr Wadecki wypowiedzi opublikowanej na stronie ekipy.

Paterski nie przedłużył kontraktu z włoską ekipą. W tym roku jego najlepszym wynikiem było 3. miejsce w klasyku GP Industria & Commercio di Prato oraz 3. miejsce na jednym z etapów Eneco Tour.

Paterski to drugi i ostatni przed sezonem 2014 nabytek polskiej grupy - w poniedziałek zespół poinformował, że kontrakt podpisał także Białorusin Branislau Samoilau.

cytat: www.cccsport.pl

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: