CONI wnioskuje o 2 lata dla Alessandro Ballana

Dwuletniej dyskwalifikacji dopingowej dla Alessandro Ballana domaga się Włoski Komitet Olimpijski (CONI).

ballan2Z dożywotnim zawieszeniem muszą się również liczyć lekarze Guido Nigrelli i Fiorenzo Egeo Bonazzi, którzy mieli organizować doping w drużynie Lampre w 2009 roku. Jednym z ich klientów był rzekomo Ballan, ścigający się obecnie dla amerykańskiej ekipy BMC Racing.

Prokuratura w Mantui prowadzi śledztwo przeciwko 32 osobom, połowa z nich związana jest mniej lub bardziej z Lampre. Kierownictwo teamu w 2010 roku kategorycznie opowiedziało się za swoimi zawodnikami i nikogo nie zawiesiła. Tylko Ballan i Mauro Santambrogio przez krótki czas nie mogli się ścigać.

Grupa BMC poinformowała, że na razie nie podejmie decyzji w sprawie zawieszenia Ballana, ale będzie monitorować rozwój sprawy.

Dwa lata temu „Gazzetta dello Sport” doniosła, że śledczy dysponują podsłuchanymi rozmowami telefonicznymi między Nigrellim a Ballanem – mistrzem świata z 2008 roku. Chodziło w nich o EPO i transfuzję krwi.

Przed sezonem Santambrogio trafił do Vini Fantini. W koszulce nowego pracodawcy wpadł w trakcie Giro d’Italia na stosowaniu EPO.

 

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: