Czas trwania Vuelta a Espana poddany pod dyskusję

Javier Guillen, sprawujący funkcję dyrektora Vuelta a Espana, powiedział, że jest gotów rozważyć skrócenie jednego z trzech wielkich tourów w kalendarzu. Gullien zastrzegł przy tym, że wcześniej muszą zostać spełnione pewne warunki.

Taka debata z pewnością będzie się toczyła

- stwierdził.

Na pewno dostrzegam potrzebę trzeciego dnia odpoczynku w przypadku długich transferów, tak jak to będzie miało miejsce w przyszłorocznym Giro d'Italia. Samo skrócenie trzytygodniowej imprezy musi opierać się na mocnych przesłankach i tylko przy opracowaniu nowego kalendarza z uwzględnieniem zmian w innych wyścigach. I należy otrzymać coś w zamian. Gdyby oznaczałoby to, że moglibyśmy zawsze liczyć na udział Froome'a, Contadora czy Purito [Rodrigueza] to przyjęlibyśmy zmiany z zadowoleniem.

Dyrektor hiszpańskiego touru, nad którym 100-procentową kontrolę sprawuje obecnie ASO, dodał, że wyścig nadal będzie poszukiwał ciekawych rozwiązań. Ma z większym zaangażowaniem promować bogactwo geograficzne i kulinarne Hiszpanii. Etapy pozostaną krótkie z dynamicznymi końcówkami.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: