Grupa Alonso ma stanowić nową jakość

Szczegóły organizowanej z inicjatywy Fernando Alonso grupy kolarskiej powinny zostać oficjalnie zaprezentowane w czasie przyszłorocznego Tour de France.

Luis Garcia Abad, menedżer i prawa ręka hiszpańskiego kierowcy F1, w wywiadzie dla "La Gazzetta dello Sport" wskazał nawet konkretną datę, a mianowicie pierwszy dzień przerwy podczas "Wielkiej Pętli". Dlaczego w czasie tego wyścigu? Ponieważ start w Tourze jest celem numer jeden, nakreślonym przez Alonso.

Nowa ekipa ma się opierać na filozofii Formuły 1 i czerpać z tego sportu(?) najlepsze wzorce oraz vice versa. Oznacza to wprzęgnięcie do zespołu badań technologicznych, nowatorskie rozwiązania marketingowe i promocyjne, zastosowanie takich narzędzi jak telemetria, budowa centrum medycznego.

Luis Garcia Abad powiedział:

Zamiarem jest stworzenie czegoś nowego i uniknięcie problemu dopingu. Mamy firmy zainteresowane innowacjami, o ekologicznej duszy. Niektóre umowy zostały już podpisane.

Dodał przy tym, że w grupie sponsorów nie zafunkcjonuje blisko związany z Alonso Banco Santander.

Lepiej, aby firmy inwestujące w F1 funkcjonowały na oddzielnych płaszczyznach od tych zaangażowanych w kolarstwo.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: