Kasia Niewiadoma zawodniczką ekipy Rabobank-Liv Giant

Katarzyna Niewiadoma podpisała roczny kontrakt z holenderską ekipą Rabobank-Liv Giant. Polka ostatnie miesiące spędziła jako stażystka zespołu, a dzisiaj drużyna na oficjalnej stronie poinformowała o sfinalizowaniu rozmów i podpisaniu rocznego kontraktu z utalentowaną zawodniczką z Ochotnicy Górnej.

Rabobank-Liv Giant to jedna z najlepszych ekip w kobiecym peletonie, w swoich szeregach mająca między innymi Marianne Vos.

Niewiadoma w tym sezonie zdobyła mistrzostwo Polski orliczek w wyścigu ze startu wspólnego i w jeździe indywidualnej na czas, a podczas Mistrzostw Europy finiszowała na znakomitym piątym miejscu. W sierpniu wywalczyła dwa złote medale podczas Górskich Mistrzostw Polski - po ucieczce i ładnym ataku w końcówce na metę przyjeżdżając jako pierwsza w kategorii open i zapewniając sobie triumf zarówno w kategorii elity jak i orliczek.

W barwach Rabobanku wzięła udział w Boels Ladies Tour, gdzie wywalczyła koszulkę najlepszej młodej zawodniczki, zajmując w klasyfikacji generalnej 10. miejsce. Szczęścia zabrakło niestety podczas mistrzostw świata, z którym Polka wycofała się po kraksie.

Do ekipy Rabobank w przyszłym sezonie dołączy także 18-letnia Anna Knauer, obecna mistrzyni Niemiec juniorek.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: