MŚ 2013: Dideriksen najszybsza wśród juniorek

 

Dunka Amalie Dideriksen wywalczyła tytuł mistrzyni świata juniorek w wyścigu ze startu wspólnego, rozgrywanego we włoskiej Florencji. Zawodniczka z Półwyspu Jutlandzkiego okazała się najszybsza z trójki, która dojechała na metę przed pozostałymi grupkami. Srebrny medal zdobyła Rosjanka Anastasiia Iakovenko, a brąz przypadł Ukraince Olenie Demydovej.

Na 27. miejscu przyjechała Bogumiła Dziuba, tracąc do zwyciężczyni 2:50. 53. miejsce, ze stratą 11:54, zajęła Agata Drozdek. Nikol Płosaj i Natalia Nowotarska nie ukończyły rywalizacji.

fot. organizator

CM; Florencja - Florencja (82,85 km); 27 września 2013

1 Amalie Dideriksen (Dania)                            2:32:23
2 Anastasiia Iakovenko (Rosja)
3 Olena Demydova (Ukraina)                               00:03
4 Jessenia Meneses Gonzalez (Kolumbia)                   00:18
5 Milda Jankauskaite (Litwa)                             00:34
6 Tereza Medvedova (Słowacja)
7 Severine Eraud (Francja)
8 Alexandra Manly (Australia)
9 Kelly Catlin (USA)
10 Jeanne Korevaar (Holandia)
11 Lisa Klein (Niemcy)
12 Kseniya Tuhai (Białoruś)
13 Floortje Mackaij (Holandia)
14 Valentina Nesterova (Rosja)
15 Corine Van Der Zijden (Holandia)
16 Cecilie Uttrup Ludwig (Dania)
17 Demi De Jong (Holandia)
18 Svetlana Vasilieva (Rosja)
19 Anezka Drahotova (Czechy)
20 Bethany Hayward (Wielka Brytania)
21 Heidi Dalton (RPA)
22 Greta Richioud (Francja)
23 Ilaria Bonomi (Włochy)                                 00:39
24 Angela Maffeis (Włochy)                                01:44
25 Anna Christian (Wielka Brytania)                       01:59
26 Tatjana Paller (Niemcy)                                02:50
27 Bogumiła Dziuba (Polska)
28 Nicole Dal Santo (Włochy)                              02:53
29 Lotte Kopecky (Belgia)                                 03:01
30 Alicia Gonzalez Blanco (Hiszpania)                     03:06
31 Jelena Eric (Serbia)
32 Lierni Lekuona Etxebeste (Hiszpania)
33 Zavinta Titenyte (Litwa)
34 Kelly Van Den Steen (Belgia)                           03:09
35 Demmy Druyts (Belgia)                                  03:46
36 Kiyoka Sakaguchi (Japonia)                             03:48
37 Jessica Parra Rojas (Kolumbia)                         04:03
38 Marine Lemarie (Francja)                               05:00
39 Brenda Andrea Santoyo Perez (Meksyk)
40 Arianna Fidanza (Włochy)                               05:05
41 Lina Maria Duenas Lopez (Kolumbia)                     06:40
42 Julia Karlsson (Szwecja)                               06:54
43 Laura Perry (Francja)
44 Polina Yurieva (Ukraina)
45 Razan Soboh (Jordan)                                   07:02
46 Anna Knauer (Niemcy)                                   07:30
47 Hannah Swan (USA)                                      08:54
48 Jurgita Kubiliunaite (Litwa)                           10:07
49 Tessa Pinckston (Kanada)                               10:39
50 Katsiaryna Piatrouskaya (Białoruś)
51 Kinley Gibson (Kanada)                                 10:44
52 Emily Mcredmond (Australia)                            11:49
53 Agata Drozdek (Polska)                                 11:54
54 Rasa Pocyte (Litwa)                                    12:36
55 Yao Pang (Hong Kong)                                   13:30
56 Luisa Kattinger (Niemcy)
57 Dafne Theroux-Izquierdo (Kanada)                       13:32
58 Kärolin Varblane (Estonia)
59 Solene Vinsot (Francja)
60 Frida Viviana Mendez Amaya (Meksyk)                    13:37
DNF Astrid Gassner (Austria)
DNF Elisabeth Riegler (Austria)
DNF Nikol Płosaj (Polska)
DNF Kristina Savelyeva (Rosja)
DNF Alexandria Nicholls (Australia)
DNF Kaat Van Der Meulen (Belgia)
DNF Karen Fernanda Sierra Mendez (Meksyk)
DNF Jaruwan Somrat (Thailand)
DNF Madison Campbell (Nowa Zelandia)
DNF Devon Hiley (Nowa Zelandia)
DNF Maria San Jose Tejerina (Hiszpania)
DNF Natalia Nowotarska (Polska)
DNF Alba Teruel Ribes (Hiszpania)
DNF Madeline Marshall (Australia)
DNF Brenda Villareal Garza (Meksyk)
DNF Kajsa Persson (Szwecja)
DNF Marie-Eve Poisson (Kanada)
DNF Sara Youmans (USA)
DNF Linda Jacobsson (Szwecja)
DNF Kathrin Schweinberger (Austria)
DNF Natasha Jaworski (Argentyna)