Strade Bianche 2013

Moreno Moser (Cannondale) został na Piazza del Campo w Sienie zwycięzcą 7. Strade Bianche.

22-letni Włoch wyprzedził kolegę z zespołu Słowaka Petera Sagana oraz swojego rodaka Rinaldo Nocentiniego (Ag2r La Mondiale). 11. miejsce wywalczył Przemysław Niemiec (Lampre).

Tak jak w zeszłym roku na trasie wyścigu znalazło się 8 odcinków szutrowych o łącznej długości 57,2 km. Po starcie do przodu odjechała czwórka w składzie: Aleksejs Saramotins (IAM Cycling), Maxim Belkov (Katusha), Giairo Ermeti (Androni Giocattoli) i Michael Schar (BMC).

Na trzecim fragmencie białych dróg (81 km do 92,9 km - 11,9 km) przewaga harcowników zbliżyła się do 11 minut, a 50 km przed metą, na piątym (130,9 km do 142,4 km - 11,5 km), wynosiła 3:50. Kontrował tam Juan Antonio Flecha (Vacansoleil), ale akcja Hiszpana, poza utratą przez niego sił, nic nie wniosła. 30 km przed finiszem tracił 2:44, główna grupa prowadzona przez Cannondale i Astanę - 3:30.

Na przedostatnim fragmencie szutru (168,6 km do 171 km - 2,4 km) do Flechy przeskoczył Moreno Moser. Uciekinierom pozostała mniej niż minuta. Podczas finałowego odcinka (174,8 km do 175,9 km - 1,1 km) zwycięzca ostatniego Tour de Pologne zostawił za plecami Hiszpana. W zasadniczej grupie pokazał się Alejandro Valverde (Movistar). Z przodu pozostawali jeszcze Schar i Belkov.

8 km przed finiszem ruszył Fabian Cancellara (RadioShack) z Petrem Saganem i innymi na kole, ale szybko zrezygnował. Moser z Saramotinsem dołączyli do prowadzącej dwójki 6 km przed końcem.

Czwórka finałowy kilometr, prowadzący w górę na rynek w Sienie, rozpoczęła z zapasem około 15 sekund. Moser zostawił tam za plecami swoich rywali, natomiast na drugie miejsce przesunął się Sagan. Podwójny sukces grupy Cannondale.

Wyniki Strade Bianche 2013 (1.1), Gaiole in Chianti - Siena (188 km):

  1 Moreno Moser (Ita) Cannondale Pro Cycling                      5:01:53
  2 Peter Sagan (Svk) Cannondale Pro Cycling                         00:06
  3 Rinaldo Nocentini (Ita) Ag2R La Mondiale                         00:07
  4 Fabian Cancellara (Swi) RadioShack Leopard
  5 Aleksejs Saramotins (Lat) IAM Cycling
  6 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team
  7 Alexandr Kolobnev (Rus) Katusha
  8 Francesco Reda (Ita) Androni Giocattoli
  9 Giampaolo Caruso (Ita) Katusha                                   00:10
 10 Maxim Belkov (Rus) Katusha                                       00:13
 11 Przemysław Niemiec (Pol) Lampre-Merida                           00:15
 12 Simone Ponzi (Ita) Astana Pro Team                               00:17
 13 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team
 14 Maxim Iglinskiy (Kaz) Astana Pro Team                            00:19
 15 Andrey Amador Bikkazakova (CRc) Movistar Team                    00:21
 16 Damiano Cunego (Ita) Lampre-Merida
 17 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team                            00:23
 18 Tom Jelte Slagter (Ned) Blanco Pro Cycling Team
 19 Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
 20 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team                                  00:27
 21 Michael Schar (Swi) BMC Racing Team                              00:31
 22 Matthias Brandle (Aut) IAM Cycling
 23 Oscar Gatto (Ita) Vini Fantini-Selle Italia                      00:44
 24 Riccardo Chiarini (Ita) Androni Giocattoli                       01:34
 25 Pavel Brutt (Rus) Katusha                                        01:39
 26 Sébastien Reichenbach (Swi) IAM Cycling
 27 Francois Parisien (Can) Team Argos-Shimano
 28 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team                                01:43
 29 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli
 30 Lars Petter Nordhaug NO Blanco Pro Cycling Team
 31 Fredrik Kessiakoff SW Astana Pro Team
 32 Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Vacansoleil-DCM Pro Cycli     01:58
 33 Marco Marcato (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team             02:48
 34 Kristjan Koren (Slo) Cannondale Pro Cycling
 35 Rob Ruijgh (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
 36 Sébastien Delfosse (Bel) Crelan-Euphony
 37 Juan Jose Cobo Acebo (Spa) Movistar Team
 38 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox
 39 Andrea Pasqualon (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox
 40 Thomas Rohregger (Aut) RadioShack Leopard
 41 Mauro Finetto (Ita) Vini Fantini-Selle Italia
 42 Thomas Dekker (Ned) Garmin-Sharp
 43 Paul Martens (Ger) Blanco Pro Cycling Team
 44 Angel Madrazo Ruiz (Spa) Movistar Team
 45 Elia Favilli (Ita) Lampre-Merida                                 02:53
 46 Giairo Ermeti (Ita) Androni Giocattoli                           06:20
 47 Reto Hollenstein (Swi) IAM Cycling                               06:47
 48 Rohan Dennis (Aus) Garmin-Sharp                                  06:51
 49 Dominic Klemme (Ger) IAM Cycling                                 06:56
 50 Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team                         07:25
 51 Fabio Sabatini (Ita) Cannondale Pro Cycling                      08:08
 52 Maciej Bodnar (Pol) Cannondale Pro Cycling
 53 Robert Hunter (RSA) Garmin-Sharp                                 11:07
 54 Tyler Farrar (USA) Garmin-Sharp
 55 Boy Van Poppel (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
 56 Baptiste Planckaert (Bel) Crelan-Euphony
 57 Alessandro Malaguti (Ita) Androni Giocattoli
 58 Yaroslav Popovych (Ukr) RadioShack Leopard
 59 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team
 60 Pirmin Lang (Swi) IAM Cycling
 61 Steven Cummings (GBr) BMC Racing Team
 62 Brian Vandborg (Den) Cannondale Pro Cycling
 63 Giacomo Nizzolo (Ita) RadioShack Leopard                         11:20
 64 Matthew Busche (USA) RadioShack Leopard                          11:48
 65 Taylor Phinney (USA) BMC Racing Team
 66 Marcel Wyss (Swi) IAM Cycling
 67 Matteo Di Serafino (Ita) Androni Giocattoli
 68 Daniele Pietropolli (Ita) Lampre-Merida
 69 Aleksandr Kuschynski (Blr) Katusha
 70 Pim Ligthart (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
 71 Wesley Kreder (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
 72 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team                              11:53
 73 Stijn Steels (Bel) Crelan-Euphony                                12:02
 74 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team                            12:16
 75 Klaas Sys (Bel) Crelan-Euphony                                   17:33
 76 Marco Canola (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox
 77 Matteo Pelucchi (Ita) IAM Cycling                                17:43
 78 Christophe Premont (Bel) Crelan-Euphony                          17:46
 79 Nicola Boem (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox                      17:49

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: