Piotr Przydział na dopingu

Piotr Przydział, lider kolarskiej grupy CCC Mat, nie stanął w piątek na starcie 54. Wyścigu Pokoju z powodu pozytywnego wyniku kontroli antydopingowej - poinformował dyrektor polskich etapów imprezy Tadeusz Mytnik.

U Przydziała stwierdzono podwyższony hematokryt, co wskazuje, że zawodnik mógł stosować doping krwi.

Również dwaj inni zawodnicy CCC Mat - Czech Ondrej Sosenka i Marcin Gębka również mają podwyższony hematokryt - obaj nie podpisali listy startowej.

Wieczorem Prezydium Polskiego Związku Kolarskiego podjęło decyzję o wycofaniu ekipy CCC Mat z Wyścigu Pokoju oraz zawieszeniu dyrektora sportowego tej grupy Andrzeja Sypytkowskiego oraz lekarza Krzysztofa Ficka.

Jestem załamany, właśnie jadę do domu

stwierdził Piotr Przydział w rozmowie z dziennikarzem ‘Przeglądu Sportowego’.

To nie moja wina. Organizm był odwodniony. W środę odbyliśmy długi trening, a w czwartek zatruliśmy się. Całą noc nie spaliśmy. Mieliśmy biegunkę i wymioty. Dlatego w piątek podczas kontroli każdy z nas miał wyższy poziom hematokrytu niż zwykle. U mnie i dwóch kolegów wyniósł on ponad 50 procent...

Kilka dni temu wszyscy kolarze naszej ekipy przeszli badania na zawartość hematokrytu i u wszystkich stwierdzono znacznie niższe normy, aniżeli wczoraj

- tłumaczył dyrektor sportowy grupy z Laskowic, Andrzej Sypytkowski, jednocześnie pokazując kartę badania Przydziała, przeprowadzonego 2 maja, w której przy zawartości hematokrytu widniało 45,8%.

Wraz z lekarzem nasi kolarze udadzą się najprawdopodobniej do atestowanego laboratorium antydopingowego w Pradze, celem przeprowadzenia kontrekspertyzy. Jeżeli wyniki się potwierdzą, zostaną wyrzuceni z grupy.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: