Mediolan-San Remo 2001. Czwarte zwycięstwo Erika Zabela

Niemiec Erik Zabel odniósł swoje czwarte zwycięstwo na mecie 92. Mediolan-San Remo.

Sprinter grupy Deutsche telekom na finiszowych metrach pokonał Mario Cipolliniego (Saeco) i Romansa Vainsteinsa (Domo-Farm Frites).

142. przyjechał Piotr Wadecki (Domo-Farm Frites).

Losy "Primavery" rozstrzygnęły się po sprincie z wyselekcjonowanej na Poggio grupy. Zabel znakomicie rozprowadzony przez Gian-Matteo Fagniniego pewnie pokonał Cipolliniego.

Wyniki Mediolan-San Remo 2001 (PŚ), Mediolan - San Remo (294 km):

1 Erik Zabel (Ger) Team Deutsche Telekom              7.23.13 (38.852 km/h)
2 Mario Cipollini (Ita) Saeco Macchine Per Caffe'
3 Romans Vainsteins (Lat) Domo-Farm Frites
4 Biagio Conte (Ita) Saeco Macchine Per Caffe'
5 Paolo Bettini (Ita) Mapei-Quick Step
6 Gabriele Colombo (Ita) Cantina Tollo Acqua & Sapone
7 Gabriele Balducci (Ita) Tacconi Sport-Vini Caldirola
8 Marcus Zberg (Swi) Rabobank
9 George Hincapie (USA) US Postal Service
10 Rolf Sorensen (Den) CSC-World Online
11 Michele Bartoli (Ita) Mapei-Quick Step
12 Guido Trenti (USA) Cantina Tollo Acqua & Sapone
13 Peter Van Petegem (Bel) Mercury-Viatel
14 Gian Matteo Fagnini (Ita) Team Deutsche Telekom
15 Andrej Hauptman (Slo) Tacconi Sport-Vini Caldirola
16 Mirko Celestino (Ita) Saeco Macchine Per Caffe'
17 Dario Pieri (Ita) Saeco Macchine Per Caffe'
18 Mario Aerts (Bel) Lotto-Adecco
19 Jo Planckaert (Bel) Cofidis, Le Credit Par Telephone
20 Christian Vandevelde (USA) US Postal Service           0.39
21 Erik Dekker (Ned) Rabobank                             0.50
22 Fabio Malberti (Ita) Liquigas-Pata
23 Francesco Casagrande (Ita) Fassa Bortolo
24 Marco Velo (Ita) Mercatone Uno-Albacom
25 Maximilian Sciandri (GBr) Lampre-Daikin
26 Bo Hamburger (Den) CSC-World Online
27 Andrei Kivilev (Kaz) Cofidis, Le Credit Par Telephone
28 Giuliano Figueras (Ita) Ceramiche Panaria-Fiordo
29 Raimondas Rumsas (Ltu) Fassa Bortolo
30 Bobby Julich (USA) Credit Agricole                     1.01
31 Alexandre Vinokourov (Kaz) Team Deutsche Telekom
32 Cristian Gasperoni (Ita) Cantina Tollo Acqua & Sapone
33 Fabiano Fontanelli (Ita) Mercatone Uno-Albacom
34 Philippe Gaumont (Fra) Cofidis, Le Credit Par Telephone
35 Nico Mattan (Bel) Cofidis, Le Credit Par Telephone
36 Roberto Petito (Ita) Fassa Bortolo
37 Marco Serpellini (Ita) Lampre-Daikin
38 Mikel Pradera Rodriguez (Spa) O.N.C.E.
39 Peter Farazijn (Bel) Cofidis, Le Credit Par Telephone
40 Oskar Camenzind (Swi) Lampre-Daikin
41 Andrei Tchmil (Bel) Lotto-Adecco                       1.08
42 Andreas Klier (Ger) Team Deutsche Telekom              1.15
43 Fabrizio Guidi (Ita) Mercury-Viatel
44 Fabio Sacchi (Ita) Saeco Macchine Per Caffe'           1.37
45 Jan Svorada (Cze) Lampre-Daikin                        1.43
46 Marco Zanotti (Ita) Liquigas-Pata
47 Matthew White (Aus) US Postal Service
48 Thor Hushovd (Nor) Credit Agricole
49 Paolo Bossoni (Ita) Tacconi Sport-Vini Caldirola
50 Mauro Radaelli (Ita) Tacconi Sport-Vini Caldirola
51 Denis Zanette (Ita) Liquigas-Pata
52 Juan Carlos Dominguez (Spa) iBanesto.Com
53 Uros Murn (Slo) Mobilvetta Design-Formaggi Trentini
54 Beat Zberg (Swi) Rabobank
55 Stuart O'grady (Aus) Credit Agricole
56 Mariano Piccoli (Ita) Lampre-Daikin
57 Cédric Vasseur (Fra) US Postal Service
58 Gianluca Bortolami (Ita) Tacconi Sport-Vini Caldirola
59 Christophe Brandt (Bel) Lotto-Adecco
60 Mikel Artetxe Gezuraga (Spa) Euskaltel-Euskadi
61 Michael Blaudzun (Den) CSC-World Online
62 Benoit Joachim (Lux) US Postal Service
63 Nathan O'neill (Aus) Ceramiche Panaria-Fiordo
64 Mauro Gianetti (Swi) Team Coast
65 Yaugeni Syniuskine (Blr) Ceramiche Panaria-Fiordo
66 Dmitri Fofonov (Kaz) Cofidis, Le Credit Par Telephone
67 Filippo Simeoni (Ita) Cantina Tollo Acqua & Sapone
68 Luis Arrieta José (Spa) iBanesto.Com
69 Frank Hoj (Den) Team Coast
70 Steffen Wesemann (Ger) Team Deutsche Telekom
71 Igor Flores Galarza (Spa) Euskaltel-Euskadi
72 Daniele Contrini (Ita) Liquigas-Pata
73 Rolf Huser (Swi) Team Coast
74 Massimiliano Lelli (Ita) Cofidis, Le Credit Par Telephone
75 Jens Voigt (Ger) Credit Agricole
76 Aitor Gonzalez Jimenez (Spa) Kelme-Costa Blanca
77 Francisco Cabello (Spa) Kelme-Costa Blanca
78 Christopher Jenner (Fra) Credit Agricole
79 Massimo Giunti (Ita) Cantina Tollo Acqua & Sapone
80 Johan Museeuw (Bel) Domo-Farm Frites
81 Jan Schaffrath (Ger) Team Deutsche Telekom
82 Inigo Chaurreau Bernardez (Spa) Euskaltel-Euskadi
83 José Ivan Gutierrez Palacios (Spa) O.N.C.E.
84 Paolo Lanfranchi (Ita) Mapei-Quick Step
85 Iban Mayo Diez (Spa) Euskaltel-Euskadi
86 Alberto Elli (Ita) Team Deutsche Telekom
87 Abraham Olano Manzano (Spa) O.N.C.E.
88 Andrea Tafi (Ita) Mapei-Quick Step
89 Marco Pantani (Ita) Mercatone Uno-Albacom
90 Antonio Varriale (Ita) Ceramiche Panaria-Fiordo
91 Paolo Fornaciari (Ita) Mapei-Quick Step
92 Chris Peers (Bel) Cofidis, Le Credit Par Telephone
93 Marc Lotz (Ned) Rabobank
94 José Azevedo (Por) O.N.C.E.
95 Guennadi Mikhailov (Rus) Lotto-Adecco
96 Alex Zuelle (Swi) Team Coast
97 Niki Aebersold (Swi) Team Coast
98 Vjatceslav Ekimov (Rus) US Postal Service
99 Txema Del Olmo Zendegi (Spa) Euskaltel-Euskadi
100 Sergio Barbero (Ita) Lampre-Daikin
101 Unai Etxebarria Arana (Ven) Euskaltel-Euskadi
102 Thierry Marichal (Bel) Lotto-Adecco
103 Marzio Bruseghin (Ita) iBanesto.Com
104 Paolo Savoldelli (Ita) Saeco Macchine Per Caffe'
105 Enrico Cassani (Ita) Domo-Farm Frites
106 Mario Scirea (Ita) Saeco Macchine Per Caffe'
107 Pavel Padrnos (Cze) Saeco Macchine Per Caffe'
108 Luca Scinto (Ita) Mapei-Quick Step
109 Matteo Tosatto (Ita) Fassa Bortolo
110 Fred Rodriguez (USA) Domo-Farm Frites
111 Volodymir Gustov (Ukr) Fassa Bortolo
112 Fabio Baldato (Ita) Fassa Bortolo
113 Serguei Yakovlev (Kaz) Cantina Tollo Acqua & Sapone
114 Tristan Hoffman (Ned) CSC-World Online
115 Timothy Jones (Zim) Mobilvetta Design-Formaggi Trentini
116 Bingen Fernandez Bustinza (Spa) Euskaltel-Euskadi
117 Michele Coppolillo (Ita) Ceramiche Panaria-Fiordo
118 Vladimir Duma (Ukr) Ceramiche Panaria-Fiordo
119 Danilo Di Luca (Ita) Cantina Tollo Acqua & Sapone
120 Dmitri Konyshev (Rus) Fassa Bortolo                   2.18
121 Stefano Zanini (Ita) Mapei-Quick Step                 3.38
122 Ellis Rastelli (Ita) Liquigas-Pata                    4.50
123 Mikel Zarrabeitia (Spa) O.N.C.E.
124 Nicolay Bo Larsen (Den) CSC-World Online              5.00
125 Cristian Moreni (Ita) Mercatone Uno-Albacom           5.17
126 Alberto Ongarato (Ita) Mobilvetta Design-Formaggi Trentini
127 Devis Miorin (Ita) Mobilvetta Design-Formaggi Trentini
128 Igor Astarloa (Spa) Mercatone Uno-Albacom
129 Gian Mario Ortenzi (Ita) Mercatone Uno-Albacom
130 Sergiy Matveyev (Ukr) Ceramiche Panaria-Fiordo        5.40
131 Tom Leaper (Aus) Ceramiche Panaria-Fiordo
132 Kai Hundertmark (Ger) Team Deutsche Telekom           6.34
133 Maarten Den Bakker (Ned) Rabobank                     7.12
134 Jan Boven (Ned) Rabobank
135 Nicola Loda (Ita) Fassa Bortolo
136 Steven De Jongh (Ned) Rabobank
137 Fabrice Gougot (Fra) Credit Agricole
138 Wilfried Peeters (Bel) Domo-Farm Frites
139 Marco Milesi (Ita) Domo-Farm Frites
140 Davide Bramati (Ita) Mapei-Quick Step
141 Paul Van Hyfte (Bel) Lotto-Adecco
142 Piotr Wadecki (Pol) Domo-Farm Frites
143 Koen Beeckman (Bel) CSC-World Online
144 Roland Meier (Swi) Team Coast
145 Jaime Javier Hernandez Bertran (Spa) Festina
146 Juan Manuel Cuenca Martinez (Spa) Kelme-Costa Blanca
147 David Etxebarria (Spa) Euskaltel-Euskadi
148 Fabian De Waele (Bel) Lotto-Adecco
149 Ermanno Brignoli (Ita) Mercatone Uno-Albacom
150 Jorg Jaksche (Ger) O.N.C.E.
151 Steffen Kjaergaard (Nor) US Postal Service
152 Pavel Tonkov (Rus) Mercury-Viatel
153 Domenico Gualdi (Ita) Mobilvetta-Formaggi Trentini    8.53
154 Geert Van Bondt (Bel) Mercury-Viatel
155 Mauro Gerosa (Ita) Tacconi Sport-Vini Caldirola
156 Zoran Klemencic (Slo) Tacconi Sport-Vini Caldirola    9.42
157 Javier Pascual Llorente (Spa) Kelme-Costa Blanca
158 Hendrik Van Dyck (Bel) Lotto-Adecco
159 Gianpaolo Mondini (Ita) Mercatone Uno-Albacom
160 Floyd Landis (USA) Mercury-Viatel
161 Alberto Benito Guerrero (Spa) iBanesto.Com
162 Federico Giabbecucci (Ita) Cantina Tollo Acqua & Sapone
163 Iban Sastre Estevez (Spa) Festina
164 Rodolfo Massi (Ita) Mobilvetta Design-Formaggi Trentini
165 Mirko Marini (Ita) Liquigas-Pata
166 Arvis Piziks (Lat) CSC-World Online
167 Cristian Salvato (Ita) Liquigas-Pata
168 Ludo Dierckxsens (Bel) Lampre-Daikin                 12.31
169 Antonio Tauler (Spa) Kelme-Costa Blanca
170 Servais Knaven (Ned) Domo-Farm Frites
171 Lars Michaelsen (Den) Team Coast
172 Jon Odriozola Mugarza (Spa) iBanesto.Com
173 Rafael Casero Moreno (Spa) Festina
174 Henk Vogels (Aus) Mercury-Viatel
175 David Clinger (USA) Festina
176 Raphael Schweda (Ger) Team Coast                     14.24
177 Raivis Belohvosciks (Lat) Lampre-Daikin              15.39
178 Martin Rittsel (Swe) CSC-World Online
179 David Latasa Lasa (Spa) iBanesto.Com
180 Francisco Leon Mane (Spa) Kelme-Costa Blanca
181 Milan Kadlec (Cze) Mobilvetta Design-Formaggi Trentini

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: