Hiszpan Gorka Izagirre (Movistar Team) wygrał 91. edycję hiszpańskiego klasyku.
26-latek na finiszu pokonał Luisa Leona Sancheza (Caja Rural Seguros RGA). Trzecie miejsce wywalczył kolejny podopieczny Eusebio Unzue – Jose Herrada.
fot. Movistar Team
Wyniki Prueba Villafranca-Ordiziako Klasika 2014 (1.1), Ordizia – Ordizia (170 km):
1 Gorka Izaguirre (Spa) Movistar Team 4:22:22
2 Luis León Sánchez (Spa) Caja Rural - Seguros RGA
3 José Herrada (Spa) Movistar Team 00:03
4 Igor Anton (Spa) Movistar Team 00:06
5 Dayer Quintana (Col) Movistar Team 00:24
6 David Belda (Spa) Burgos-BH 00:38
7 Jordi Simon (Spa) Team Ecuador
8 Johnny Hoogerland (Ned) Androni Giocattoli - Venezuela 00:44
9 Edson Calderon (Col) 4-72 - Colombia
10 Javier Moreno (Spa) Movistar Team
11 Julien Antomarchi (Fra) La Pomme Marseille 00:48
12 Bernardo Suaza (Col) 4-72 - Colombia
13 Manuel Sola (Spa) Keith Mobel - Partizan
14 Fabricio Ferrari (Uru) Caja Rural - Seguros RGA
15 Ángel Madrazo (Spa) Caja Rural - Seguros RGA
16 Omar Fraile (Spa) Caja Rural - Seguros RGA 00:49
17 Diego Ochoa (Col) 4-72 - Colombia 01:24
18 Juan José Oroz (Spa) Burgos-BH 01:36
19 Ricardo García (Spa) Team Ukyo
20 Jerome Coppel (Fra) Cofidis, Solutions Credits
21 Jonathan Castroviejo (Spa) Movistar Team
22 Clement Saint Martin (Fra) La Pomme Marseille
23 Moisés Dueñas Nevado (Spa) Burgos-BH
24 Higinio Fernández (Spa) Team Ecuador
25 Matteo Di Serafino (Ita) Androni Giocattoli - Venezuela
26 Andres Vigil (Spa) Keith Mobel - Partizan
27 Juan Carlos Riutort (Spa) Burgos-BH 01:55
28 Miguel Minguez (Spa) Euskadi 02:03
29 Rémy Di Gregorio (Fra) La Pomme Marseille 02:14
30 Romain Lemarchand (Fra) Cofidis, Solutions Credits 02:23
31 Guillaume Levarlet (Fra) Cofidis, Solutions Credits
32 Ruben Fernandez (Spa) Caja Rural - Seguros RGA
33 Jose Vicente Toribio (Spa) Team Ukyo 02:36
34 Esteban Plaza (Spa) Keith Mobel - Partizan 02:51
35 Grégoire Tarride (Fra) La Pomme Marseille 03:36
36 Marcos García (Spa) Caja Rural - Seguros RGA
37 Beñat Txoperena (Spa) Euskadi
38 Juan Eernesto Chamorro (Col) 4-72 - Colombia
39 Heiner Parra (Col) Caja Rural - Seguros RGA 05:34
40 Ibai Salas (Spa) Burgos-BH 06:19
41 Julien El Fares (Fra) La Pomme Marseille
42 Victor Etxebarria (Spa) Euskadi 06:42
43 Camilo Suarez (Col) 4-72 - Colombia 07:06
44 Antonio Molina (Spa) Caja Rural - Seguros RGA 07:49
45 Fernando Orjueda (Col) 4-72 - Colombia 08:51
46 Luis Mas Bonet (Spa) Caja Rural - Seguros RGA 11:02
47 Salvador Guardiola (Spa) Team Ukyo
48 Jon Larrinaga (Spa) Euskadi 11:47
49 Yukihiro Doi (Jpn) Team Ukyo 11:59
50 Ido Zilberstien (Isr) Team Ukyo 13:43
51 Tomoya Kano (Jpn) Team Ukyo
52 Pablo Lechuga (Spa) Euskadi 14:40
53 Mikel Aristi (Spa) Euskadi
54 Fernando Grijalba (Spa) Caja Rural - Seguros RGA
55 Domingos Gonçalves (Por) La Pomme Marseille 15:28
56 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli - Venezuela 16:06
57 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli - Venezuela
58 Isaac Carbonell (Spa) Team Ecuador 16:13
59 Segundo Navarrete (Ecu) Team Ecuador
60 Albert Torres (Spa) Team Ecuador
61 Juan Felipe Osorio (Col) 4-72 - Colombia 17:21
62 Carlos Barbero (Spa) Euskadi 17:25
63 Yean Stefan Rodriguez (Col) 4-72 - Colombia 18:30
64 Illart Zuazubiskar (Spa) Euskadi 19:55
65 Daniel Durango (Col) 4-72 - Colombia 20:06
DNS Andreas Keuser (Ger) Keith Mobel - Partiz
DNF José Iván Gutiérrez (Spa) Movistar Team
DNF Christophe Le Mevel (Fra) Cofidis, Solutions Credits
DNF Jaume Rovira (Spa) Team Ecuador
DNF Thomas Rostollan (Fra) La Pomme Marseille
DNF Bayron Guama (Ecu) Team Ecuador
DNF Francisco Ventoso (Spa) Movistar Team
DNF Javier Chacon (Spa) Keith Mobel - Partiz
DNF Stéphane Poulhies (Fra) Cofidis, Solutions Credits
DNF Enrique Sanz (Spa) Movistar Team
DNF Haritz Orbe (Spa) Euskadi
DNF Ander Arranz (Spa) Burgos-BH
DNF Dario Hernandez (Spa) Burgos-BH
DNF Unai Arranz (Spa) Burgos-BH
DNF Mikel Iturria (Spa) Euskadi
DNF Nicola Testi (Ita) Androni Giocattoli - Venezuela
DNF Andrea Zordan (Ita) Androni Giocattoli - Venezuela
DNF Yoann Bagot (Fra) Cofidis, Solutions Credits
DNF Jérémy Bescond (Fra) Cofidis, Solutions Credits
DNF Gert Joeaar (Est) Cofidis, Solutions Credits
DNF Jose Ragonessi (Ecu) Team Ecuador
DNF Eiichi Hirai (Jpn) Team Ukyo
DNF Kota Sumiyoshi (Jpn) Team Ukyo
DNF Juan Carlos Ramirez (Spa) Keith Mobel - Partiz
DNF Diego Leon Cuervo (Spa) Burgos-BH
DNF Antoine Lavieu (Fra) La Pomme Marseille
DNF Cesar Nicolas Paredes (Col) 4-72 - Colombia
DNF Alvaro Robredo (Spa) Burgos-BH