Demi Vollering (Parkhotel Valkenburg) wygrała po wspinaczce do Sanktuarium św. Łukasza 6. edycję wyścigu Giro dell’Emilia Donne.
Holenderka wyprzedziła na podjeździe pod Bolonią Włoszkę Elisę Longo Borghini (Trek-Segafredo) oraz Czeszkę Nikolę Noskovą (Bigla).
Trasa wyścigu kobiet była zupełnie płaska i po 96 kilometrach zbaczała ku Sanktuarium św. Łukasza na wzgórzu pod Bolonią. Losy rywalizacji rozstrzygał liczący 2,1 kilometra podjazd o średnim nachyleniu 8%.
Vollering, która w tym sezonie wygrała już prolog Festival Elsy Jacobs, zapisała na koncie drugi zawodowy sukces. 22-latka w tym roku zajęła 3. miejsce w Liege-Bastogne-Liege, 2. w Festival Elsy Jacobs, 5. w OVO Energy Women’s Tour i GP de Plouay oraz 13. w Giro Rosa.
Poz. | Zawodniczka | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Demi Vollering | Parkhotel Valkenburg | 2:26:35 |
2. | Borghini Elisa Longo | Trek-Segafredo Women | |
3. | Nikola Nosková | Bigla Pro Cycling | 00:06 |
4. | Rasa Leleivytė | Aromitalia Vaiano | 00:13 |
5. | Liane Lippert | Team Sunweb | |
6. | Soraya Paladin | Alé Cipollini | |
7. | Eugenia Bujak | BTC City Ljubljana | 00:15 |
8. | Yevgenia Vysotska | Servetto-Piumate-Beltrami TSA | 00:16 |
9. | Eider Merino | Reprezentacja Hiszpanii | 00:17 |
10. | Alena Amialiusik | Canyon SRAM Racing | 00:20 |
11. | Arlenis Sierra | Astana Womens Team | 00:24 |
12. | Marlen Reusser | WCC Team | |
13. | Katrine Aalerud | Reprezentacja Norwegii | |
14. | Erica Magnaldi | WNT-Rotor Pro Cycling | 00:30 |
15. | Stine Borgli | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | 00:31 |
16. | Rossella Ratto | BTC City Ljubljana | |
17. | Ane Santesteban | WNT-Rotor Pro Cycling | 00:37 |
18. | Lucy Kennedy | Mitchelton-Scott | 00:39 |
19. | Mariia Novolodskaia | Cogeas-Mettler Pro Cycling Team | |
20. | Evita Muzic | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | 00:45 |
21. | Edwige Pitel | Cogeas-Mettler Pro Cycling Team | 00:46 |
22. | Elise Chabbey | Bigla Pro Cycling | 00:47 |
23. | Elena Cecchini | Canyon SRAM Racing | 00:48 |
24. | Vita Heine | Reprezentacja Norwegii | 00:54 |
25. | Blanca Liliana Moreno | Astana Womens Team | 00:59 |
26. | Maria Giulia Confalonieri | Valcar Cylance Cycling | 01:00 |
27. | Ingrid Lorvik | Reprezentacja Norwegii | |
28. | Anastasiya Kolesava | WCC Team | 01:04 |
29. | Tatiana Guderzo | Bepink | 01:06 |
30. | Anastasiia Chursina | BTC City Ljubljana | 01:09 |
31. | Elizabeth Banks | Bigla Pro Cycling | 01:14 |
32. | Katia Ragusa | Bepink | 01:16 |
33. | Sophie Wright | Bigla Pro Cycling | 01:20 |
34. | Asja Paladin | Valcar Cylance Cycling | |
35. | Letizia Borghesi | Aromitalia Vaiano | |
36. | Hannah Barnes | Canyon SRAM Racing | |
37. | Greta Marturano | Top Girls Fassa Bortolo | 01:24 |
38. | Sofia Bertizzolo | Reprezentacja Włoch | |
39. | Natalie Grinczer | Bizkaia Durango | 01:26 |
40. | Beatrice Rossato | Eurotarget-Bianchi-Vittoria | |
41. | Julia Soek | Team Sunweb | 01:29 |
42. | Urška Zigart | BTC City Ljubljana | 01:32 |
43. | Marta Cavalli | Valcar Cylance Cycling | 01:38 |
44. | Gloria Rodríguez | Reprezentacja Hiszpanii | 01:40 |
45. | Amanda Spratt | Mitchelton-Scott | |
46. | Vania Canvelli | Bepink | |
47. | Aroa Nicole Gorostiza Ulloa | Bizkaia Durango | |
48. | Diana Peñuela | Alé Cipollini | 01:43 |
49. | Lourdes Oyarbide | Reprezentacja Hiszpanii | 01:55 |
50. | Floortje Mackaij | Team Sunweb | |
51. | Olga Shekel | Astana Womens Team | 01:58 |
52. | Audrey Cordon-Ragot | Trek-Segafredo Women | 02:00 |
53. | Nadia Quagliotto | Alé Cipollini | 02:02 |
54. | Giorgia Fraiegari | Born To Win | 02:07 |
55. | Debora Silvestri | Eurotarget-Bianchi-Vittoria | |
56. | Francjasca Pisciali | Born To Win | |
57. | Emilia Fahlin | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | |
58. | Kathrin Hammes | WNT-Rotor Pro Cycling | 02:09 |
59. | Agua Marina Espínola | WCC Team | 02:11 |
60. | Lara Vieceli | WNT-Rotor Pro Cycling | 02:16 |
61. | Tesfoam Gebru Eyeru | WCC Team | 02:19 |
62. | Arianna Sessi | Born To Win | 02:24 |
63. | Eugénie Duval | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | 02:25 |
64. | Jade Wiel | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | |
65. | Victorie Guilman | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | |
66. | Marta Bastianelli | Reprezentacja Włoch | |
67. | Alba Teruel | Reprezentacja Hiszpanii | |
68. | Nina Buysman | Parkhotel Valkenburg | |
69. | Fernanda Yapura | WCC Team | 02:28 |
70. | Mónika Király | Servetto-Piumate-Beltrami TSA | |
71. | Niamh Fisher-Black | Bigla Pro Cycling | 02:31 |
72. | Alice Gasparini | Eurotarget-Bianchi-Vittoria | 02:33 |
73. | Anna Potokina | Servetto-Piumate-Beltrami TSA | 02:40 |
74. | Kseniya Dobrynina | Servetto-Piumate-Beltrami TSA | |
75. | Giulia Marchesini | Aromitalia Vaiano | 02:46 |
76. | Ilaria Sanguineti | Valcar Cylance Cycling | |
77. | Ana Covrig | Eurotarget-Bianchi-Vittoria | |
78. | Franziska Koch | Team Sunweb | 02:51 |
79. | Ariana Gilabert | Bizkaia Durango | 02:53 |
80. | Lorena Wiebes | Parkhotel Valkenburg | |
81. | Caris Cosentino | Born To Win | |
82. | Esther Van Veen | Parkhotel Valkenburg | |
83. | Letizia Galvani | Born To Win | |
84. | Barbara Guarischi | Reprezentacja Włoch | |
85. | Laura Tomasi | Top Girls Fassa Bortolo | |
86. | Dalia Muccioli | Valcar Cylance Cycling | |
87. | Nicole D'agostin | Bizkaia Durango | 03:02 |
88. | Federica Severi | Vallerbike | 03:08 |
89. | Simona Bortolotti | Conceria Zabri-Fanini | |
90. | Teniel Campbell | WCC Team | 03:17 |
91. | Silvia Valsecchi | Bepink | |
92. | Yeima Torres | Astana Womens Team | |
93. | Juliette Labous | Team Sunweb | 03:21 |
94. | Susanne Andersen | Team Sunweb | |
95. | Silvia Folloni | Conceria Zabri-Fanini | |
96. | Laura Asencio | WNT-Rotor Pro Cycling | |
97. | Georgia Williams | Mitchelton-Scott | |
98. | Tanja Erath | Canyon SRAM Racing | 03:31 |
99. | Marit Raaijmakers | Parkhotel Valkenburg | 03:33 |
100. | Chiara Perini | Bepink | |
101. | Claudia Meucci | Conceria Zabri-Fanini | 03:35 |
102. | Melissa Van Neck | Bepink | 03:37 |
103. | Alice Barnes | Canyon SRAM Racing | |
104. | Abigail Van Twisk | Trek-Segafredo Women | |
105. | Carmela Cipriani | Aromitalia Vaiano | 03:39 |
106. | Emilie Moberg | Reprezentacja Norwegii | |
107. | Ingvild Gaskjenn | Reprezentacja Norwegii | |
108. | Maaike Boogaard | BTC City Ljubljana | 03:44 |
109. | Sari Saarelainen | Cogeas-Mettler Pro Cycling Team | |
110. | Femke Markus | Parkhotel Valkenburg | 03:52 |
111. | Sheyla Gutiérrez | Reprezentacja Hiszpanii | |
112. | Iris Monticolo | Top Girls Fassa Bortolo | 04:06 |
113. | Angelica Brogi | Aromitalia Vaiano | 04:10 |
114. | Valle Elisa Dalla | Top Girls Fassa Bortolo | 04:13 |
115. | Birgitte Ravndal | Norwegia | 04:16 |
116. | Jeidi Pradera | Astana Womens Team | |
117. | Beatrice Pozzobon | Veneto | |
118. | Gemma Sernissi | Aromitalia Vaiano | |
119. | Vittoria Guazzini | Valcar Cylance Cycling | |
120. | Virginie Perizzolo Pointet | Cogeas-Mettler Pro Cycling Team | 04:25 |
121. | Roberta Caferri | Born To Win | |
122. | Christa Riffel | Canyon SRAM Racing | 04:27 |
123. | Basei Marzia Salton | Conceria Zabri-Fanini | 04:33 |
124. | Anna Plichta | Trek-Segafredo Women | |
125. | Moniek Tenniglo | Mitchelton-Scott | |
126. | Jessica Allen | Mitchelton-Scott | |
127. | Sandra Alonso | Bizkaia Durango | |
128. | Letizia Paternoster | Trek-Segafredo Women | |
129. | Maria Vittoria Sperotto | Bigla Pro Cycling | |
130. | Giorgia Bariani | Alé Cipollini | |
131. | Emanuela Zanetti | Veneto | 04:46 |
132. | Veronica Zaninelli | Veneto | 04:59 |
133. | Matilde Foggi | Vallerbike | 05:10 |
134. | Luciani Giulia | Veneto | 05:27 |
135. | Marta Tagliaferro | Reprezentacja Włoch | 05:39 |
136. | Elena Lucchinelli | Veneto | 05:40 |
137. | Lotta Lepistö | Trek-Segafredo Women | 05:50 |
138. | Sofia Cilenti | Conceria Zabri-Fanini | 05:54 |
139. | Jessica Raimondi | Alé Cipollini | 06:15 |