CRO Race 2019: etap 5. Adam Yates bez problemów

Adam Yates (Mitchelton-Scott) po wspinaczce do stacji narciarskiej Platak wygrał królewski etap Wyścigu Dookoła Chorwacji, CRO Race.

Brytyjczyk po ataku na ostatnich pięciu kilometrach zameldował się na mecie 10 sekund przed Włochem Davide Villellą (Astana) i Victorem de la Parte (CCC Team).

Yates objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej wyścigu i na ostatnim etapie będzie go bronił z 12-sekundową przewagą nad Villellą i 17-sekundową nad De la Parte.

Wyniki 5. etapu CRO Race 2019 (2.1), Rabac – Platak (138 km):

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Adam YatesMitchelton-Scott3:40:01
2.Davide VillellaAstana Pro Team00:10
3.Víctor de La ParteCCC Team
4.Pierre RollandVital Concept-B&B Hotels
5.Domen NovakBahrain-Merida00:11
6.Nathan EarleIsrael Cycling Academy00:17
7.Andrey ZeitsAstana Pro Team00:22
8.Alexis GuerinDelko Marseille Provence00:49
9.Luca CoviliBardiani-CSF00:53
10.Matteo BadilattiIsrael Cycling Academy01:10
11.Kevin RiveraAndroni Giocattoli-Sidermec01:14
12.Brent BookwalterMitchelton-Scott01:31
13.Sjoerd BaxMetec-TKH01:34
14.Riccardo ZoidlCCC Team01:37
15.Radoslav RoginaAdria Mobil01:39
16.Maxime ChevalierVital Concept-B&B Hotels02:04
17.Serge PauwelsCCC Team02:33
18.Vadim PronskiyAstana Pro Team02:37
19.Rodolfo Andrés TorresTeam Illuminate02:43
20.Javier MorenoDelko Marseille Provence
21.Mauro FinettoDelko Marseille Provence04:20
22.Quentin PacherVital Concept-B&B Hotels
23.Anatoliy BudyakWibatech Merx04:22
24.Janez BrajkovicAdria Mobil04:49
25.Josip RumacAndroni Giocattoli-Sidermec05:52
26.Rubén PlazaIsrael Cycling Academy08:31
27.Callum ScotsonMitchelton-Scott09:01
28.Félix Alejandro BaronTeam Illuminate09:27
29.Joey RosskopfCCC Team10:01
30.Patrick MullerVital Concept-B&B Hotels
31.Matthieu JeannesTeam Illuminate11:08
32.Yevgeniy GidichAstana Pro Team11:43
33.Dominik RoberP&S Metalltechnik13:53
34.Felix EngelhardtTirol KTM Cycling Team13:55
35.Grega BoleBahrain-Merida14:08
36.Luka PibernikBahrain-Merida
37.Jorge Camilo CastiblancoTeam Illuminate14:13
38.Lars van Den BergMetec-TKH15:47
39.Zhandos BizhigitovAstana Pro Team16:18
40.Aljaž PrahLjubljana Gusto Santic16:21
41.Mirco MaestriBardiani-CSF
42.Bartosz WarcholWibatech Merx
43.Arnaud CourteilleVital Concept-B&B Hotels
44.Andi BajcTeam Felbermayr-Simplon Wels
45.Maciej PaterskiWibatech Merx
46.Georg ZimmermannCCC Team
47.Marco FriedrichTirol KTM Cycling Team
48.Aljaž OmrzelAdria Mobil
49.Jan TratnikBahrain-Merida
50.Delio FernandezDelko Marseille Provence
51.Jonas RappTeam Hrinkow Advarics Cycleang
52.Dylan BouwmansMetec-TKH
53.Cyril GautierVital Concept-B&B Hotels
54.Stef KrulMetec-TKH
55.Heinrich HausslerBahrain-Merida
56.Matic GroseljLjubljana Gusto Santic
57.Alessandro FedeliDelko Marseille Provence
58.Laurens Ten DamCCC Team
59.Kacper KistowskiWibatech Merx16:59
60.Alexander CatafordIsrael Cycling Academy17:11
61.Danny van der TuukMetec-TKH
62.Samuele RiviTirol KTM Cycling Team22:45
63.Alex EdmondsonMitchelton-Scott
64.Bert de BackerVital Concept-B&B Hotels24:14
65.Daniil FominykhAstana Pro Team
66.Claudio LonghitanoTeam Illuminate
67.Daniel LehnerTeam Felbermayr-Simplon Wels
68.Benjamin HillLjubljana Gusto Santic
69.James FoucheMitchelton-Scott
70.Jonathan DinklerP&S Metalltechnik
71.Tobias NoldeP&S Metalltechnik
72.Yuriy NatarovAstana Pro Team
73.John MandryschP&S Metalltechnik
74.Arvid de KleijnMetec-TKH
75.Dominik HrinkowTeam Hrinkow Advarics Cycleang
76.Marceli BogusławskiWibatech Merx
77.Ziga RucigajLjubljana Gusto Santic
78.David PerAdria Mobil
79.Michał PodlaskiWibatech Merx
80.Patrick GamperTirol KTM Cycling Team
81.Matthias KrizekTeam Felbermayr-Simplon Wels
82.Florian GamperTirol KTM Cycling Team
83.Markus WildauerTirol KTM Cycling Team
84.Florian KiernerTeam Felbermayr-Simplon Wels
85.Michael BrescianiBardiani-CSF
86.Mattia FrapportiAndroni Giocattoli-Sidermec25:43
87.Dušan RajovicAdria Mobil26:12
88.Gašper KatrasnikAdria Mobil
89.Andreas HoferTeam Hrinkow Advarics Cycleang
90.Paolo SimionBardiani-CSF27:07
91.Alessandro PessotBardiani-CSF
92.Timon LodererTeam Hrinkow Advarics Cycleang
93.Marko KumpAdria Mobil
94.Giovanni CarboniBardiani-CSF
95.Rok KorosecLjubljana Gusto Santic
96.Marco MaroneseBardiani-CSF
97.Timothy GuyLjubljana Gusto Santic36:23
98.Jonas SonnleitnerP&S Metalltechnik

Klasyfikacja generalna po 5. etapie

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Adam YatesMitchelton-Scott17:34:46
2.Davide VillellaAstana Pro Team00:15
3.Víctor de La ParteCCC Team00:17
4.Andrey ZeitsAstana Pro Team00:33
5.Domen NovakBahrain-Merida00:41
6.Alexis GuerinDelko Marseille Provence00:57
7.Pierre RollandVital Concept-B&B Hotels01:16
8.Brent BookwalterMitchelton-Scott01:42
9.Sjoerd BaxMetec-TKH01:45
10.Radoslav RoginaAdria Mobil01:50
11.Serge PauwelsCCC Team02:44
12.Vadim PronskiyAstana Pro Team03:08
13.Rodolfo Andrés TorresTeam Illuminate03:27
14.Quentin PacherVital Concept-B&B Hotels04:30
15.Luca CoviliBardiani-CSF04:52
16.Mauro FinettoDelko Marseille Provence05:24
17.Anatoliy BudyakWibatech Merx05:50
18.Maxime ChevalierVital Concept-B&B Hotels07:28
19.Javier MorenoDelko Marseille Provence08:27
20.Matteo BadilattiIsrael Cycling Academy08:34
21.Joey RosskopfCCC Team11:10
22.Nathan EarleIsrael Cycling Academy11:15
23.Yevgeniy GidichAstana Pro Team11:38
24.Matthieu JeannesTeam Illuminate11:41
25.Janez BrajkovicAdria Mobil14:08
26.Grega BoleBahrain-Merida14:10
27.Dominik RoberP&S Metalltechnik14:59
28.Felix EngelhardtTirol KTM Cycling Team15:23
29.Jorge Camilo CastiblancoTeam Illuminate15:41
30.Rubén PlazaIsrael Cycling Academy15:50
31.Callum ScotsonMitchelton-Scott16:15
32.Félix Alejandro BaronTeam Illuminate16:26
33.Maciej PaterskiWibatech Merx16:32
34.Andi BajcTeam Felbermayr-Simplon Wels
35.Georg ZimmermannCCC Team
36.Heinrich HausslerBahrain-Merida16:40
37.Cyril GautierVital Concept-B&B Hotels16:52
38.Stef KrulMetec-TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel16:54
39.Josip RumacAndroni Giocattoli-Sidermec17:45
40.Riccardo ZoidlCCC Team17:57
41.Bartosz WarcholWibatech Merx18:10
42.Dylan BouwmansMetec-TKH18:50
43.Patrick MullerVital Concept-B&B Hotels19:38
44.Jan TratnikBahrain-Merida19:57
45.Matic GroseljLjubljana Gusto Santic20:00
46.Mirco MaestriBardiani-CSF20:29
47.Danny van der TuukMetec-TKH21:23
48.Lars van Den BergMetec-TKH21:34
49.Alessandro FedeliDelko Marseille Provence21:46
50.Delio FernandezDelko Marseille Provence22:37
51.Alex EdmondsonMitchelton-Scott22:46
52.Luka PibernikBahrain-Merida22:48
53.Aljaž PrahLjubljana Gusto Santic23:31
54.Kacper KistowskiWibatech Merx25:18
55.Mattia FrapportiAndroni Giocattoli-Sidermec25:54
56.Arnaud CourteilleVital Concept-B&B Hotels26:02
57.Aljaž OmrzelAdria Mobil26:04
58.John MandryschP&S Metalltechnik27:26
59.Ziga RucigajLjubljana Gusto Santic28:13
60.Zhandos BizhigitovAstana Pro Team28:22
61.Marceli BogusławskiWibatech Merx28:26
62.Benjamin HillLjubljana Gusto Santic28:53
63.Alexander CatafordIsrael Cycling Academy29:02
64.Paolo SimionBardiani-CSF29:20
65.Rok KorosecLjubljana Gusto Santic29:30
66.Arvid de KleijnMetec-TKH29:36
67.Matthias KrizekTeam Felbermayr-Simplon Wels29:38
68.Markus WildauerTirol KTM Cycling Team29:46
69.Michał PodlaskiWibatech Merx30:03
70.Timon LodererTeam Hrinkow Advarics Cycleang30:09
71.Michael BrescianiBardiani-CSF30:29
72.Kevin RiveraAndroni Giocattoli-Sidermec30:31
73.Marco FriedrichTirol KTM Cycling Team31:24
74.Bert de BackerVital Concept-B&B Hotels32:01
75.David PerAdria Mobil32:25
76.Laurens Ten DamCCC Team33:13
77.Tobias NoldeP&S Metalltechnik33:54
78.Daniil FominykhAstana Pro Team34:33
79.Marco MaroneseBardiani-CSF34:54
80.Marko KumpAdria Mobil35:25
81.Patrick GamperTirol KTM Cycling Team36:05
82.Yuriy NatarovAstana Pro Team36:15
83.Daniel LehnerTeam Felbermayr-Simplon Wels36:16
84.Dominik HrinkowTeam Hrinkow Advarics Cycleang36:40
85.Florian KiernerTeam Felbermayr-Simplon Wels38:55
86.Samuele RiviTirol KTM Cycling Team39:41
87.Florian GamperTirol KTM Cycling Team40:39
88.Dušan RajovicAdria Mobil40:44
89.Giovanni CarboniBardiani-CSF41:43
90.Jonathan DinklerP&S Metalltechnik41:54
91.Gašper KatrasnikAdria Mobil42:04
92.James FoucheMitchelton-Scott42:24
93.Jonas RappTeam Hrinkow Advarics Cycleang44:48
94.Timothy GuyLjubljana Gusto Santic46:30
95.Claudio LonghitanoTeam Illuminate49:02
96.Andreas HoferTeam Hrinkow Advarics Cycleang50:50
97.Jonas SonnleitnerP&S Metalltechnik53:28
98.Alessandro PessotBardiani-CSF58:06

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

2 Comments

  1. aż żal...

    5 października 2019, 17:08 o 17:08

    Ale że Paterski 16 minut w plecy? Mocny typ niektórych (i wg niektórych wielki nieobecny) na MŚ?

    • reko

      5 października 2019, 22:30 o 22:30

      no byli tacy co ubolewali...ale pomińmy to milczeniem. Trzeba jednak przyznać, że to nie etap dla Patery. Widać, że to nie Grody (które lubię bo oferują najlepszą trasę ze wszystkich polskich wyścigów) i nie konkurenci w postaci Małeckiego itp. gdzie Patera jechał aktywnie nawet w Sowich. Trzeba przyznać, że Patera jechał dobry wyścig i pewnie odpuścił dzisiejszy etap z nadzieją na jutro. Mam nadzieję, że trafi gdzieś do Proconti. No i ciekawi mnie postawa Georga Zimmermanna...no średnio jak na górala, przyjechał razem z Paterą...

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: