Giro dell'Emilia Donne nie dla Annemiek van Vleuten

Annemiek van Vleuten nie wzięła udziału w szóstej edycji Giro dell'Emilia Donne.

Holenderka tydzień temu, po ponad 100-kilometrowym solowym rajdzie, została mistrzynią świata. Włoski klasyk miał być więc okazją do zaprezentowania tęczowej koszulki przez zawodniczkę Mitchelton-Scott.

Grupa najpierw poinformowała o planach Holenderki, ale na dzień przed startem potwierdziła, że mistrzyni świata wyścig opuści z powodu choroby.

Po mistrzostwach świata zawodniczki nie mają zbyt wielu okazji do zaprezentowania swoich umiejętności. Na peleton kobiet czekają zaledwie trzy klasyki, w tym dzisiejszy Giro dell'Emilia Donne i niedzielny Gran Premio Bruno Beghelli.

Ostatnią szansą na zaprezentowanie tęczowej koszulki podczas rywalizacji w sezonie 2019 będzie dla Van Vleuten jednodniowy wyścigu Tour of Guangxi w Chinach, który odbędzie się 20 października. Świeżo upieczona mistrzyni świata widnieje na prowizorycznej liście startowej, a drobne przeziębienie nie powinno pokrzyżować planów Holenderki, choć nie jest jasne w jakich składach do Chin pojadą ekipy z Europy.

We Włoszech rolę liderki zespołu Mitchelton-Scott przejęła od Van Vleuten brązowa medalistka mistrzostw świata, Amanda Spratt.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: