Alvaro Jose Hodeg (Deceuninck – Quick Step) po finiszu z peletonu wygrał 14. Sparkassen Münsterland Giro.
Dobrze rozprowadzony Kolumbijczyk na kresce o pół koła wyprzedził Pascala Ackermanna (Bora-hansgrohe). Trzecie miejsce zajął Tim Merlier (Corendon – Circus).
Na zmoczonych deszczem ulicach Münster długo uciekał Brian van Goethem (Lotto Soudal), którego wchłonięto kilkaset metrów przed metą.
Wcześniej w ucieczce dnia odnaleźli się Brian Van Goethem (Lotto Soudal), Maurits Lammertink (Roompot-Charles), Juri Hollmann (Heizomat Rad-Net), Marc Claus (Dauner D&DQ-Akkon) oraz Lars Kulbe (Sauerland NRW p/b SKS Germany). Grupka uzyskała niecałe cztery minuty przewagi nad peletonem, którego prowadzenie spoczęło na zespołach Jumbo-Visma i Corendon-Circus.
Po zakończeniu tej akcji kilkukrotnie akcję próbował zawiązać Mathieu van der Poel (Corendon – Circus), jednak ekipy sprinterów nie pozwoliły rozwinąć Holendrowi skrzydeł.
Michał Gołaś przyjechał 49., a jego druh z Team Ineos Michał Kwiatkowski zajął 55. miejsce.
🇨🇴@alvaro_hodeg of 🇧🇪@deceuninck_qst wins 🇩🇪@tweets_giro #muensterlandgiro (📺@sportschau) pic.twitter.com/HX5Rv1nbmR
— World Cycling Stats (@wcsbike) October 3, 2019
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Alvaro José Hodeg | Deceuninck-Quick Step | 4:26:39 |
2. | Pascal Ackermann | Bora-hansgrohe | |
3. | Tim Merlier | Corendon-Circus | |
4. | Fernando Gaviria | UAE Team Emirates | |
5. | Max Walscheid | Team Sunweb | |
6. | Mike Teunissen | Jumbo-Visma | |
7. | Christophe Noppe | Sport Vlaanderen-Baloise | |
8. | Piet Allegaert | Sport Vlaanderen-Baloise | |
9. | Roy Jans | Corendon-Circus | |
10. | Niccolò Bonifazio | Team Total Direct Energie | |
11. | Chris Lawless | Team Ineos | |
12. | Mathieu van der Poel | Corendon-Circus | |
13. | Edward Planckaert | Sport Vlaanderen-Baloise | |
14. | Rui Oliveira | UAE Team Emirates | |
15. | Connor Swift | Team Arkéa Samsic | |
16. | Jenthe Biermans | Katusha-Alpecin | |
17. | John Degenkolb | Trek-Segafredo | |
18. | Jannik Steimle | Deceuninck-Quick Step | |
19. | Jos van Emden | Jumbo-Visma | 00:09 |
20. | Tom van Asbroeck | Izrael Cycling Academy | |
21. | Mikkel Frølich Honore | Deceuninck-Quick Step | |
22. | Bryan Coquard | Vital Concept-B&B Hotels | |
23. | Asbjørn Kragh Andersen | Team Sunweb | |
24. | Justin Timmermans | Roompot-Charles | |
25. | Patrick Haller | Heizomat Rad-Net | |
26. | Reinardt Janse van Rensburg | Dimension Data | |
27. | Cees Bol | Team Sunweb | |
28. | Robert Kessler | Team Lotto-Kern Haus | |
29. | Stepan Kurianov | Gazprom-RusVelo | |
30. | Robin Carpenter | Rally UHC Cycling | |
31. | Nils Politt | Katusha-Alpecin | |
32. | Tom Bohli | UAE Team Emirates | |
33. | Victor Campenaerts | Lotto Soudal | |
34. | Alexander Konychev | Dimension Data | |
35. | Brian van Goethem | Lotto Soudal | |
36. | Andreas Schillinger | Bora-hansgrohe | |
37. | Dylan Groenewegen | Jumbo-Visma | |
38. | Rüdiger Selig | Bora-hansgrohe | |
39. | Sergey Shilov | Gazprom-RusVelo | 00:29 |
40. | Davide Martinelli | Deceuninck-Quick Step | |
41. | Roy Curvers | Team Sunweb | |
42. | Dries de Bondt | Corendon-Circus | 00:34 |
43. | Max Kanter | Team Sunweb | |
44. | Paul Martens | Jumbo-Visma | |
45. | Taco van der Hoorn | Jumbo-Visma | |
46. | Alex Kirsch | Trek-Segafredo | |
47. | Amaury Capiot | Sport Vlaanderen-Baloise | 00:45 |
48. | Adrien Petit | Team Total Direct Energie | |
49. | Michał Gołaś | Team Ineos | |
50. | Florian Senechal | Deceuninck-Quick Step | 00:52 |
51. | André Greipel | Team Arkéa Samsic | 01:04 |
52. | Koen de Kort | Trek-Segafredo | 01:08 |
53. | Mihkel Raim | Izrael Cycling Academy | |
54. | Christian Knees | Team Ineos | |
55. | Michał Kwiatkowski | Team Ineos | |
56. | Christoph Pfingsten | Bora-hansgrohe | |
57. | Jonas Rickaert | Corendon-Circus | 01:13 |
58. | Romain Cardis | Team Total Direct Energie | 01:17 |
59. | Igor Boev | Gazprom-RusVelo | 01:19 |
60. | Pirmin Benz | Heizomat Rad-Net | |
61. | Clément Russo | Team Arkéa Samsic | |
62. | Julien Morice | Vital Concept-B&B Hotels | |
63. | Cédric Beullens | Wanty-Gobert Cycling Team | |
64. | Bernhard Eisel | Dimension Data | |
65. | Kasper Asgreen | Deceuninck-Quick Step | |
66. | Leonardo Basso | Team Ineos | |
67. | Julien Vermote | Dimension Data | |
68. | Maarten Wynants | Jumbo-Visma | |
69. | Juri Hollmann | Heizomat Rad-Net | |
70. | Sjoerd van Ginneken | Roompot-Charles | |
71. | Jay Robert Thomson | Dimension Data | |
72. | Nikias Arndt | Team Sunweb | |
73. | Juraj Sagan | Bora-hansgrohe | |
74. | Lars Kulbe | Team Sauerland NRW p/b SKS GERMANY | |
75. | Fumiyuki Beppu | Trek-Segafredo | |
76. | Riccardo Minali | Izrael Cycling Academy | |
77. | Dmitry Strakhov | Katusha-Alpecin | |
78. | Jens Keukeleire | Lotto Soudal | |
79. | Maurits Lammertink | Roompot-Charles | |
80. | Frederik Frison | Lotto Soudal | |
81. | Lawrence Naesen | Lotto Soudal | |
82. | Pieter Vanspeybrouck | Wanty-Gobert Cycling Team | |
83. | Michael Schwarzmann | Bora-hansgrohe | |
84. | Nicolas Dalla Valle | UAE Team Emirates | 02:53 |
85. | Kris Boeckmans | Vital Concept-B&B Hotels | |
86. | Jan Tschernoster | Heizomat Rad-Net | |
87. | Tobias Knaup | Team Lotto-Kern Haus | 03:23 |
88. | Otto Vergaerde | Corendon-Circus | 03:31 |
89. | Nicolas Debeaumarche | Trek-Segafredo | 03:46 |
90. | Alexander Porsev | Gazprom-RusVelo | |
91. | Marc Clauss | Dauner D&DQ-Akkon |