Cro Race 2019: etap 2. Eduard Grosu zaskoczył

Rumun Eduard Grossu w Zadarze pierwszy przeciął metę drugiego etapu Cro Race i objął prowadzenie w wyścigu.

Kolarz Delko Marseille Provence po odskoku na ostatnim kilometrze wyprzedził o 3 sekundy peleton, przyprowadzony przez Alexa Edmondsona (Mitchelton-Scott) i Marka Kumpa (Adria Mobil).

Wyniki 2. etapu Cro Race 2019 (2.1), Slunj – Zadar (186 km):

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Eduard-Michael GrosuDelko Marseille Provence4:24:39
2.Alex EdmondsonMitchelton-Scott00:03
3.Marko KumpAdria Mobil
4.Mattia FrapportiAndroni Giocattoli-Sidermec
5.Arvid de KleijnMetec-TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel
6.Cyril GautierVital Concept-B&B Hotels
7.Matej MohoricBahrain-Merida
8.John MandryschP&S Metalltechnik
9.Paolo SimionBardiani-CSF
10.Timon LodererTeam Hrinkow Advarics Cycleang
11.Heinrich HausslerBahrain-Merida
12.Bert de BackerVital Concept-B&B Hotels
13.Andi BajcTeam Felbermayr-Simplon Wels
14.Matthias KrizekTeam Felbermayr-Simplon Wels
15.Brent BookwalterMitchelton-Scott
16.Yevgeniy GidichAstana Pro Team
17.Joey RosskopfCCC Team
18.Marco MaroneseBardiani-CSF
19.Quentin PacherVital Concept-B&B Hotels
20.Andrey ZeitsAstana Pro Team
21.Víctor de La ParteCCC Team
22.Grega BoleBahrain-Merida
23.Sjoerd BaxMetec-TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel
24.Jan TratnikBahrain-Merida
25.Davide VillellaAstana Pro Team
26.Adam YatesMitchelton-Scott
27.Serge PauwelsCCC Team
28.Dylan BouwmansMetec-TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel
29.Vadim PronskiyAstana Pro Team
30.Domen NovakBahrain-Merida
31.Alexis GuerinDelko Marseille Provence
32.Radoslav RoginaAdria Mobil
33.Stef KrulMetec-TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel
34.Georg ZimmermannCCC Team
35.Michael BrescianiBardiani-CSF
36.Matthieu JeannesTeam Illuminate
37.Maciej PaterskiWibatech Merx
38.Mirco MaestriBardiani-CSF
39.Rok KorosecLjubljana Gusto Santic00:14
40.Callum ScotsonMitchelton-Scott00:16
41.David PerAdria Mobil00:22
42.Michel AschenbrennerP&S Metalltechnik00:33
43.Tobias NoldeP&S Metalltechnik
44.Mauro FinettoDelko Marseille Provence00:36
45.Pierre RollandVital Concept-B&B Hotels
46.Rodolfo Andrés TorresTeam Illuminate
47.Dominik RoberP&S Metalltechnik
48.Stephan RabitschTeam Felbermayr-Simplon Wels
49.Delio FernandezDelko Marseille Provence
50.Bartosz WarcholWibatech Merx
51.Matic GroseljLjubljana Gusto Santic
52.Javier MorenoDelko Marseille Provence00:58
53.Felix EngelhardtTirol KTM Cycling Team
54.Anatoliy BudyakWibatech Merx
55.Benjamin HillLjubljana Gusto Santic
56.Barnabás PeakMitchelton-Scott
57.Danny van der TuukMetec-TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel
58.Jorge Camilo CastiblancoTeam Illuminate
59.Michał PodlaskiWibatech Merx
60.Marceli BogusławskiWibatech Merx
61.Markus WildauerTirol KTM Cycling Team
62.Aljaž OmrzelAdria Mobil01:14
63.Robert JagelerP&S Metalltechnik01:38
64.Patrick MullerVital Concept-B&B Hotels01:48
65.Daniel EichingerTeam Hrinkow Advarics Cycleang
66.Arnaud CourteilleVital Concept-B&B Hotels01:57
67.Alessandro FedeliDelko Marseille Provence02:25
68.Yuriy NatarovAstana Pro Team03:20
69.Zhandos BizhigitovAstana Pro Team03:23
70.Daniel LehnerTeam Felbermayr-Simplon Wels
71.Kacper KistowskiWibatech Merx
72.Aljaž PrahLjubljana Gusto Santic
73.Daniil FominykhAstana Pro Team03:29
74.Amaro AntunesCCC Team
75.Marco FriedrichTirol KTM Cycling Team
76.Luca CoviliBardiani-CSF
77.Ziga RucigajLjubljana Gusto Santic
78.Timothy GuyLjubljana Gusto Santic
79.Riccardo ZoidlCCC Team03:37
80.Sam BewleyMitchelton-Scott04:09
81.Luka PibernikBahrain-Merida
82.James FoucheMitchelton-Scott
83.Laurens Ten DamCCC Team
84.Maxime ChevalierVital Concept-B&B Hotels
85.Lars van Den BergMetec-TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel04:39
86.Félix Alejandro BaronTeam Illuminate04:43
87.Matteo BadilattiIzrael Cycling Academy04:58
88.Rubén PlazaIzrael Cycling Academy
89.Josip RumacAndroni Giocattoli-Sidermec06:39
90.Dominik HrinkowTeam Hrinkow Advarics Cycleang
91.Alexander CatafordIzrael Cycling Academy06:56
92.Tilen FinkstLjubljana Gusto Santic07:41
93.Nathan EarleIzrael Cycling Academy08:32
94.Florian GamperTirol KTM Cycling Team08:36
95.Samuele RiviTirol KTM Cycling Team
96.Patrick GamperTirol KTM Cycling Team08:37
97.Dušan RajovicAdria Mobil08:49
98.Janez BrajkovicAdria Mobil
99.Gašper KatrasnikAdria Mobil
100.Jonas SonnleitnerP&S Metalltechnik09:05
101.Jonathan DinklerP&S Metalltechnik
102.Giovanni CarboniBardiani-CSF13:37
103.Jonas RappTeam Hrinkow Advarics Cycleang14:19
104.Andreas HoferTeam Hrinkow Advarics Cycleang
105.Ben HermansIzrael Cycling Academy16:08
106.Claudio LonghitanoTeam Illuminate17:04
107.Alessandro PessotBardiani-CSF17:15
108.Kevin RiveraAndroni Giocattoli-Sidermec18:21

Klasyfikacja generalna po 2. etapie

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Eduard-Michael GrosuDelko Marseille Provence8:51:52
2.Marko KumpAdria Mobil00:05
3.Alex EdmondsonMitchelton-Scott00:13
4.Yevgeniy GidichAstana Pro Team
5.Matej MohoricBahrain-Merida00:14
6.Alexis GuerinDelko Marseille Provence00:17
7.Adam YatesMitchelton-Scott00:18
8.Arvid de KleijnMetec-TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel00:19
9.John MandryschP&S Metalltechnik
10.Mattia FrapportiAndroni Giocattoli-Sidermec
11.Paolo SimionBardiani-CSF
12.Heinrich HausslerBahrain-Merida
13.Andrey ZeitsAstana Pro Team
14.Davide VillellaAstana Pro Team
15.Andi BajcTeam Felbermayr-Simplon Wels
16.Joey RosskopfCCC Team
17.Víctor de La ParteCCC Team
18.Quentin PacherVital Concept-B&B Hotels
19.Maciej PaterskiWibatech Merx
20.Vadim PronskiyAstana Pro Team
21.Brent BookwalterMitchelton-Scott
22.Sjoerd BaxMetec-TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel
23.Matthias KrizekTeam Felbermayr-Simplon Wels
24.Dylan BouwmansMetec-TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel
25.Georg ZimmermannCCC Team
26.Bert de BackerVital Concept-B&B Hotels
27.Marco MaroneseBardiani-CSF
28.Stef KrulMetec-TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel
29.Radoslav RoginaAdria Mobil
30.Jan TratnikBahrain-Merida
31.Domen NovakBahrain-Merida
32.Serge PauwelsCCC Team
33.Timon LodererTeam Hrinkow Advarics Cycleang
34.Grega BoleBahrain-Merida
35.Matthieu JeannesTeam Illuminate
36.Michael BrescianiBardiani-CSF
37.Rok KorosecLjubljana Gusto Santic00:30
38.David PerAdria Mobil00:38
39.Cyril GautierVital Concept-B&B Hotels00:39
40.Michel AschenbrennerP&S Metalltechnik00:49
41.Matic GroseljLjubljana Gusto Santic00:51
42.Mauro FinettoDelko Marseille Provence00:52
43.Rodolfo Andrés TorresTeam Illuminate
44.Stephan RabitschTeam Felbermayr-Simplon Wels
45.Dominik RoberP&S Metalltechnik
46.Pierre RollandVital Concept-B&B Hotels
47.Delio FernandezDelko Marseille Provence
48.Bartosz WarcholWibatech Merx
49.Jorge Camilo CastiblancoTeam Illuminate01:14
50.Marceli BogusławskiWibatech Merx
51.Anatoliy BudyakWibatech Merx
52.Benjamin HillLjubljana Gusto Santic
53.Javier MorenoDelko Marseille Provence
54.Michał PodlaskiWibatech Merx
55.Felix EngelhardtTirol KTM Cycling Team
56.Danny van der TuukMetec-TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel
57.Barnabás PeakMitchelton-Scott
58.Mirco MaestriBardiani-CSF01:19
59.Aljaž OmrzelAdria Mobil01:30
60.Patrick MullerVital Concept-B&B Hotels02:04
61.Callum ScotsonMitchelton-Scott02:11
62.Arnaud CourteilleVital Concept-B&B Hotels02:13
63.Markus WildauerTirol KTM Cycling Team02:19
64.Alessandro FedeliDelko Marseille Provence02:41
65.Robert JagelerP&S Metalltechnik03:17
66.Yuriy NatarovAstana Pro Team03:36
67.Daniel LehnerTeam Felbermayr-Simplon Wels03:38
68.Zhandos BizhigitovAstana Pro Team03:39
69.Aljaž PrahLjubljana Gusto Santic
70.Kacper KistowskiWibatech Merx
71.Daniel EichingerTeam Hrinkow Advarics Cycleang03:43
72.Amaro AntunesCCC Team03:45
73.Ziga RucigajLjubljana Gusto Santic
74.Daniil FominykhAstana Pro Team
75.Luca CoviliBardiani-CSF
76.Marco FriedrichTirol KTM Cycling Team
77.Riccardo ZoidlCCC Team03:53
78.Timothy GuyLjubljana Gusto Santic04:11
79.Maxime ChevalierVital Concept-B&B Hotels04:25
80.Laurens Ten DamCCC Team
81.Luka PibernikBahrain-Merida
82.Lars van Den BergMetec-TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel04:55
83.Félix Alejandro BaronTeam Illuminate04:59
84.Tobias NoldeP&S Metalltechnik05:10
85.Rubén PlazaIzrael Cycling Academy05:14
86.Matteo BadilattiIzrael Cycling Academy
87.Sam BewleyMitchelton-Scott06:47
88.James FoucheMitchelton-Scott
89.Dominik HrinkowTeam Hrinkow Advarics Cycleang06:53
90.Josip RumacAndroni Giocattoli-Sidermec06:55
91.Alexander CatafordIzrael Cycling Academy07:12
92.Tilen FinkstLjubljana Gusto Santic07:57
93.Nathan EarleIzrael Cycling Academy08:48
94.Samuele RiviTirol KTM Cycling Team08:52
95.Florian GamperTirol KTM Cycling Team
96.Patrick GamperTirol KTM Cycling Team08:53
97.Dušan RajovicAdria Mobil08:59
98.Janez BrajkovicAdria Mobil09:05
99.Gašper KatrasnikAdria Mobil
100.Jonathan DinklerP&S Metalltechnik09:21
101.Jonas SonnleitnerP&S Metalltechnik09:37
102.Giovanni CarboniBardiani-CSF13:53
103.Jonas RappTeam Hrinkow Advarics Cycleang14:35
104.Andreas HoferTeam Hrinkow Advarics Cycleang16:14
105.Ben HermansIzrael Cycling Academy16:24
106.Claudio LonghitanoTeam Illuminate17:20
107.Kevin RiveraAndroni Giocattoli-Sidermec18:37
108.Alessandro PessotBardiani-CSF21:55

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: