Cro Race 2019: etap 3. Yevgeniy Gidich najlepszy na skróconym odcinku

Yevgeniy Gidich

Kazach Yevgeniy Gidich (Astana) wygrał w położonej w Dalmacji miejscowości Makarska trzeci odcinek Cro Race.

23-latek na finiszu ograł Słoweńca Gregę Bole (Bahrain-Merida) oraz Australijczyka Alexa Edmondsona (Mitchelton-Scott). 5. miejsce zajął Maciej Paterski (Wibatech Merx Wrocław).

Gidich z czwartej pozycji wskoczył na prowadzenie w wyścigu.

Z powodu bardzo silnego wiatru kolarze zamiast 165 kilometrów przejechali tylko ostatnie 47 z zaplanowanej trasy. 11 kilometrów przed metą przeprawili się przez Bokovo (5,3 km; 5,3%).

Wyścig z zapasem 2:20 zaczęła ucieczka, która uformowała się przed zneutralizowaniem wyścigu. Markus Wildauer (Tirol TKM), Stephan Rabitsch (Team Felbermayr-Simplon Wels), Benjamin Hill (Ljubljana Gusto Santic), Lars van der Berg (Metec-TKH), Dominik Hrinkow (Team Hrinkow Advarics Cycleang) oraz Robert Jägeler (P&S Metalltechnik) na czele długo nie wytrwali, a podkręcenie tempa przez kolarzy Mitchelton-Scott doprowadziło na utworzenia większej grupki na zjeździe do mety.

Aktywnie jadący Alex Edmondson nie zdołał jednak wykończyć pracy Adama Yatesa i spółki, gdyż na ostatnich metrach lepiej poradzili sobie kolarze Astany. Gidich wygrał finisz i zdobył prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Wyniki 3. etapu Cro Race 2019 (2.1), Baška Voda – Makarska (47 km):

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Yevgeniy GidichAstana Pro Team1:32:21
2.Grega BoleBahrain-Merida
3.Alex EdmondsonMitchelton-Scott
4.Cyril GautierVital Concept-B&B Hotels
5.Maciej PaterskiWibatech Merx
6.Sjoerd BaxMetec-TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel
7.Mattia FrapportiAndroni Giocattoli-Sidermec
8.Brent BookwalterMitchelton-Scott
9.Andi BajcTeam Felbermayr-Simplon Wels
10.Joey RosskopfCCC Team
11.Quentin PacherVital Concept-B&B Hotels
12.Radoslav RoginaAdria Mobil
13.Davide VillellaAstana Pro Team
14.Serge PauwelsCCC Team
15.Adam YatesMitchelton-Scott
16.Mauro FinettoDelko Marseille Provence
17.Georg ZimmermannCCC Team
18.Andrey ZeitsAstana Pro Team
19.Stephan RabitschTeam Felbermayr-Simplon Wels
20.Víctor de La ParteCCC Team
21.Rodolfo Andrés TorresTeam Illuminate
22.Alexis GuerinDelko Marseille Provence
23.Maxime ChevalierVital Concept-B&B Hotels
24.Lars van Den BergMetec-TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel
25.Heinrich HausslerBahrain-Merida00:12
26.Daniil FominykhAstana Pro Team00:22
27.Dominik RoberP&S Metalltechnik
28.Matthieu JeannesTeam Illuminate
29.Anatoliy BudyakWibatech Merx
30.Vadim PronskiyAstana Pro Team
31.Bartosz WarcholWibatech Merx
32.Stef KrulMetec-TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel
33.Felix EngelhardtTirol KTM Cycling Team
34.Pierre RollandVital Concept-B&B Hotels
35.Alessandro FedeliDelko Marseille Provence
36.Jorge Camilo CastiblancoTeam Illuminate
37.Luca CoviliBardiani-CSF
38.Janez BrajkovicAdria Mobil
39.Ziga RucigajLjubljana Gusto Santic
40.Domen NovakBahrain-Merida
41.Markus WildauerTirol KTM Cycling Team00:51
42.Giovanni CarboniBardiani-CSF
43.Luka PibernikBahrain-Merida01:41
44.Mirco MaestriBardiani-CSF02:01
45.Rok KorosecLjubljana Gusto Santic
46.Timon LodererTeam Hrinkow Advarics Cycleang02:08
47.Tobias NoldeP&S Metalltechnik
48.Michel AschenbrennerP&S Metalltechnik
49.Florian KiernerTeam Felbermayr-Simplon Wels
50.Marceli BogusławskiWibatech Merx
51.John MandryschP&S Metalltechnik
52.Danny van der TuukMetec-TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel
53.Eduard-Michael GrosuDelko Marseille Provence
54.Félix Alejandro BaronTeam Illuminate
55.Paolo SimionBardiani-CSF
56.Javier MorenoDelko Marseille Provence
57.Patrick GamperTirol KTM Cycling Team
58.Matthias KrizekTeam Felbermayr-Simplon Wels
59.Aljaž PrahLjubljana Gusto Santic02:13
60.Matic GroseljLjubljana Gusto Santic
61.Delio FernandezDelko Marseille Provence
62.Yuriy NatarovAstana Pro Team
63.Michał PodlaskiWibatech Merx
64.Zhandos BizhigitovAstana Pro Team
65.Alexander CatafordIzrael Cycling Academy02:18
66.Dylan BouwmansMetec-TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel
67.Dominik HrinkowTeam Hrinkow Advarics Cycleang
68.Matteo BadilattiIzrael Cycling Academy
69.Rubén PlazaIzrael Cycling Academy
70.Daniel EichingerTeam Hrinkow Advarics Cycleang
71.Nathan EarleIzrael Cycling Academy
72.Kacper KistowskiWibatech Merx
73.Jan TratnikBahrain-Merida02:21
74.Benjamin HillLjubljana Gusto Santic03:39
75.Jonathan DinklerP&S Metalltechnik05:06
76.Marco FriedrichTirol KTM Cycling Team
77.Jonas SonnleitnerP&S Metalltechnik
78.Barnabás PeakMitchelton-Scott
79.Timothy GuyLjubljana Gusto Santic
80.Arnaud CourteilleVital Concept-B&B Hotels
81.Michael BrescianiBardiani-CSF
82.Josip RumacAndroni Giocattoli-Sidermec
83.Marco MaroneseBardiani-CSF
84.Claudio LonghitanoTeam Illuminate
85.Bert de BackerVital Concept-B&B Hotels
86.Patrick MullerVital Concept-B&B Hotels05:11
87.Andreas HoferTeam Hrinkow Advarics Cycleang
88.Florian GamperTirol KTM Cycling Team
89.Samuele RiviTirol KTM Cycling Team
90.Daniel LehnerTeam Felbermayr-Simplon Wels
91.David PerAdria Mobil
92.Arvid de KleijnMetec-TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel
93.James FoucheMitchelton-Scott
94.Laurens Ten DamCCC Team
95.Callum ScotsonMitchelton-Scott
96.Robert JagelerP&S Metalltechnik
97.Riccardo ZoidlCCC Team
98.Alessandro PessotBardiani-CSF05:51
99.Aljaž OmrzelAdria Mobil
100.Gašper KatrasnikAdria Mobil
101.Marko KumpAdria Mobil
102.Dušan RajovicAdria Mobil
103.Jonas RappTeam Hrinkow Advarics Cycleang10:39
104.Kevin RiveraAndroni Giocattoli-Sidermec10:48
105.Sam BewleyMitchelton-Scott18:24
DNFTilen FinkstLjubljana Gusto Santic
DNSMatej MohoricBahrain-Merida
DNSAmaro AntunesCCC Team
DNSBen HermansIzrael Cycling Academy

Klasyfikacja generalna po 3. etapie

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Yevgeniy GidichAstana Pro Team10:24:16
2.Alex EdmondsonMitchelton-Scott00:06
3.Grega BoleBahrain-Merida00:10
4.Alexis GuerinDelko Marseille Provence00:14
5.Adam YatesMitchelton-Scott00:15
6.Mattia FrapportiAndroni Giocattoli-Sidermec00:16
7.Andi BajcTeam Felbermayr-Simplon Wels
8.Joey RosskopfCCC Team
9.Maciej PaterskiWibatech Merx
10.Andrey ZeitsAstana Pro Team
11.Davide VillellaAstana Pro Team
12.Quentin PacherVital Concept-B&B Hotels
13.Sjoerd BaxMetec-TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel
14.Brent BookwalterMitchelton-Scott
15.Víctor de La ParteCCC Team
16.Georg ZimmermannCCC Team
17.Radoslav RoginaAdria Mobil
18.Serge PauwelsCCC Team
19.Heinrich HausslerBahrain-Merida00:28
20.Cyril GautierVital Concept-B&B Hotels00:36
21.Vadim PronskiyAstana Pro Team00:38
22.Stef KrulMetec-TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel
23.Domen NovakBahrain-Merida
24.Matthieu JeannesTeam Illuminate
25.Stephan RabitschTeam Felbermayr-Simplon Wels00:46
26.Mauro FinettoDelko Marseille Provence00:49
27.Rodolfo Andrés TorresTeam Illuminate
28.Dominik RoberP&S Metalltechnik01:11
29.Pierre RollandVital Concept-B&B Hotels
30.Bartosz WarcholWibatech Merx
31.Jorge Camilo CastiblancoTeam Illuminate01:33
32.Anatoliy BudyakWibatech Merx
33.Felix EngelhardtTirol KTM Cycling Team
34.Eduard-Michael GrosuDelko Marseille Provence02:05
35.John MandryschP&S Metalltechnik02:24
36.Paolo SimionBardiani-CSF
37.Matthias KrizekTeam Felbermayr-Simplon Wels
38.Timon LodererTeam Hrinkow Advarics Cycleang
39.Rok KorosecLjubljana Gusto Santic02:28
40.Dylan BouwmansMetec-TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel02:34
41.Jan TratnikBahrain-Merida02:37
42.Michel AschenbrennerP&S Metalltechnik02:54
43.Alessandro FedeliDelko Marseille Provence03:00
44.Matic GroseljLjubljana Gusto Santic03:01
45.Delio FernandezDelko Marseille Provence03:02
46.Markus WildauerTirol KTM Cycling Team03:07
47.Mirco MaestriBardiani-CSF03:17
48.Marceli BogusławskiWibatech Merx03:19
49.Javier MorenoDelko Marseille Provence
50.Danny van der TuukMetec-TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel
51.Michał PodlaskiWibatech Merx03:24
52.Daniil FominykhAstana Pro Team04:04
53.Ziga RucigajLjubljana Gusto Santic
54.Luca CoviliBardiani-CSF
55.Maxime ChevalierVital Concept-B&B Hotels04:22
56.Benjamin HillLjubljana Gusto Santic04:46
57.Lars van Den BergMetec-TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel04:49
58.Bert de BackerVital Concept-B&B Hotels05:22
59.Marco MaroneseBardiani-CSF
60.Michael BrescianiBardiani-CSF
61.Arvid de KleijnMetec-TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel05:27
62.David PerAdria Mobil05:46
63.Yuriy NatarovAstana Pro Team
64.Zhandos BizhigitovAstana Pro Team05:49
65.Aljaž PrahLjubljana Gusto Santic
66.Marko KumpAdria Mobil05:53
67.Kacper KistowskiWibatech Merx05:54
68.Daniel EichingerTeam Hrinkow Advarics Cycleang05:58
69.Luka PibernikBahrain-Merida06:03
70.Barnabás PeakMitchelton-Scott06:17
71.Félix Alejandro BaronTeam Illuminate07:04
72.Patrick MullerVital Concept-B&B Hotels07:12
73.Tobias NoldeP&S Metalltechnik07:15
74.Arnaud CourteilleVital Concept-B&B Hotels07:16
75.Aljaž OmrzelAdria Mobil07:18
76.Callum ScotsonMitchelton-Scott07:19
77.Rubén PlazaIzrael Cycling Academy07:29
78.Matteo BadilattiIzrael Cycling Academy
79.Robert JagelerP&S Metalltechnik08:24
80.Daniel LehnerTeam Felbermayr-Simplon Wels08:46
81.Marco FriedrichTirol KTM Cycling Team08:48
82.Riccardo ZoidlCCC Team09:01
83.Dominik HrinkowTeam Hrinkow Advarics Cycleang09:07
84.Timothy GuyLjubljana Gusto Santic09:14
85.Janez BrajkovicAdria Mobil09:24
86.Alexander CatafordIzrael Cycling Academy09:27
87.Laurens Ten DamCCC Team09:33
88.Patrick GamperTirol KTM Cycling Team10:58
89.Nathan EarleIzrael Cycling Academy11:03
90.James FoucheMitchelton-Scott11:55
91.Josip RumacAndroni Giocattoli-Sidermec11:58
92.Florian KiernerTeam Felbermayr-Simplon Wels12:16
93.Samuele RiviTirol KTM Cycling Team14:00
94.Florian GamperTirol KTM Cycling Team
95.Jonathan DinklerP&S Metalltechnik14:24
96.Jonas SonnleitnerP&S Metalltechnik14:40
97.Giovanni CarboniBardiani-CSF14:41
98.Dušan RajovicAdria Mobil14:47
99.Gašper KatrasnikAdria Mobil14:53
100.Andreas HoferTeam Hrinkow Advarics Cycleang21:22
101.Claudio LonghitanoTeam Illuminate22:23
102.Sam BewleyMitchelton-Scott25:08
103.Jonas RappTeam Hrinkow Advarics Cycleang25:11
104.Alessandro PessotBardiani-CSF27:43
105.Kevin RiveraAndroni Giocattoli-Sidermec29:22

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

1 Comment

  1. Tomek86

    4 października 2019, 11:26 o 11:26

    Widać CRO Race pasuje świeżo upieczonym tatom 🙂

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: