Yves Lampaert (Deceuninck-Quick Step) wygrał 63. edycję Wyścigu Dookoła Słowacji. Na czwartym miejscu rywalizację zakończył Kamil Gradek (CCC Team).
Ostatni etap na swoim koncie zapisał Elia Viviani (Deceuninck – Quick Step). Mistrz Europy na kresce wyprzedził Arnauda Démare (Groupama – FDJ) i Alexandra Kristoffa (UAE Team Emirates).
Czwartego dnia rywalizacji peleton pokonywał 142-kilometrowy odcinek w kraju trnawskim, na zachodzie Słowacji. Na trasie organizatorzy wyznaczyli pięć niewielkich górskich premii oraz trzy lotne finisze. Ostatnia trudność wyrastała jednak 20 kilometrów przed metą, co wróżyło finisz z większej grupki w Senicy.
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Elia Viviani | Deceuninck-Quick Step | 3:17:36 |
2. | Arnaud Demare | Groupama-FDJ | |
3. | Alexander Kristoff | UAE Team Emirates | |
4. | Erik Baska | Bora-hansgrohe | |
5. | Matteo Pelucchi | Androni Giocattoli-Sidermec | |
6. | Rudy Barbier | Israel Cycling Academy | |
7. | Emīls Liepins | Wallonie-Bruxelles | |
8. | Michael Morkov | Deceuninck-Quick Step | |
9. | Gijs van Hoecke | CCC Team | |
10. | Nicolai Brochner | Riwal Readynez Cycling Team | |
11. | Boy van Poppel | Roompot-Charles | |
12. | Dušan Rajovic | Adria Mobil | |
13. | Eduard Michael Grosu | Delko Marseille Provence | |
14. | Lukas Postlberger | Bora-hansgrohe | |
15. | Yves Lampaert | Deceuninck-Quick Step | |
16. | Stefan Kung | Groupama-FDJ | |
17. | Tom Bohli | UAE Team Emirates | |
18. | Sergey Shilov | Gazprom-RusVelo | |
19. | Kamil Gradek | CCC Team | 00:04 |
20. | Niklas Markl | Development Team Sunweb | |
21. | Tobias Kongstad | Riwal Readynez Cycling Team | |
22. | Rasmus Quaade | Riwal Readynez Cycling Team | |
23. | Lukas Kubis | Dukla Banska Bystrica | |
24. | Nicola Venchiarutti | Androni Giocattoli-Sidermec | |
25. | Anders Skaarseth | Uno-X Norwegian Development Team | |
26. | Torjus Sleen | Uno-X Norwegian Development Team | |
27. | Łukasz Owsian | CCC Team | |
28. | Jesper Asselman | Roompot-Charles | |
29. | Alexandr Kulikovskiy | Gazprom-RusVelo | |
30. | Andrea Peron | Team Novo Nordisk | |
31. | Sylwester Janiszewski | Voster ATS Team | |
32. | Matteo Montaguti | Androni Giocattoli-Sidermec | |
33. | Matthias Krizek | Team Felbermayr-Simplon Wels | |
34. | Alexandr Riabushenko | UAE Team Emirates | |
35. | Edo Maas | Development Team Sunweb | |
36. | Leon Heinschke | Development Team Sunweb | |
37. | Jan Barta | Elkov-Author Cycling Team | |
38. | Charles Planet | Team Novo Nordisk | |
39. | Markus Hoelgaard | Uno-X Norwegian Development Team | |
40. | Paweł Franczak | Voster ATS Team | |
41. | Lukas Spengler | Wallonie-Bruxelles | |
42. | Alexandre Delettre | Delko Marseille Provence | |
43. | Jonas Abrahamsen | Uno-X Norwegian Development Team | |
44. | Andreas Schillinger | Bora-hansgrohe | |
45. | Vegard Stake Laengen | UAE Team Emirates | |
46. | František Sisr | Elkov-Author Cycling Team | |
47. | Tim Naberman | Development Team Sunweb | |
48. | Amaro Antunes | CCC Team | |
49. | Petr Rikunov | Gazprom-RusVelo | |
50. | Jonas Aaen Jorgensen | Riwal Readynez Cycling Team | |
51. | Matthew Beers | UAE Team Emirates | |
52. | Julien El Fares | Delko Marseille Provence | |
53. | Ludovic Robeet | Wallonie-Bruxelles | |
54. | Marco Frapporti | Androni Giocattoli-Sidermec | |
55. | Gašper Katrasnik | Adria Mobil | |
56. | Ziga Groselj | Adria Mobil | |
57. | Aljaž Omrzel | Adria Mobil | |
58. | Josip Rumac | Androni Giocattoli-Sidermec | |
59. | Guy Sagiv | Israel Cycling Academy | |
60. | Martin Salmon | Development Team Sunweb | |
61. | Matúš Stocek | Slovakia | |
62. | Matthias Brandle | Israel Cycling Academy | |
63. | Justin Timmermans | Roompot-Charles | |
64. | Kevyn Ista | Wallonie-Bruxelles | |
65. | Michal Schlegel | Elkov-Author Cycling Team | |
66. | Dominik Neumann | Elkov-Author Cycling Team | |
67. | Lucas de Rossi | Delko Marseille Provence | |
68. | Matej Zahalka | Elkov-Author Cycling Team | |
69. | Rémy Rochas | Delko Marseille Provence | |
70. | Vladislav Kulikov | Gazprom-RusVelo | |
71. | Alexander Porsev | Gazprom-RusVelo | |
72. | Maurits Lammertink | Roompot-Charles | 00:19 |
73. | Kim Magnusson | Riwal Readynez Cycling Team | |
74. | Florian Senechal | Deceuninck-Quick Step | 00:20 |
75. | Maciej Bodnar | Bora-hansgrohe | 00:23 |
76. | Alexis Renard | Israel Cycling Academy | |
77. | Dennis van Winden | Israel Cycling Academy | 00:26 |
78. | Juraj Sagan | Bora-hansgrohe | |
79. | Lars Boom | Roompot-Charles | |
80. | Oscar Gatto | Bora-hansgrohe | 00:29 |
81. | Ramon Sinkeldam | Groupama-FDJ | |
82. | Umberto Poli | Team Novo Nordisk | 00:34 |
83. | Bob Jungels | Deceuninck-Quick Step | |
84. | Jacopo Guarnieri | Groupama-FDJ | 00:55 |
85. | Sam Brand | Team Novo Nordisk | 01:19 |
86. | Martin Urianstad | Uno-X Norwegian Development Team | |
87. | David Lozano | Team Novo Nordisk | |
88. | Péter Kusztor | Team Novo Nordisk | |
89. | Mateusz Grabis | Voster ATS Team | |
90. | Ján Andrej Cully | Dukla Banska Bystrica | |
91. | Simon Carr | Delko Marseille Provence | |
92. | Rasmus Bøgh Wallin | Riwal Readynez Cycling Team | |
93. | Petr Vakoc | Deceuninck-Quick Step | 01:26 |
94. | Mihkel Raim | Israel Cycling Academy | |
95. | Pieter Weening | Roompot-Charles | 01:40 |
96. | David Kasko | Slovakia | 02:14 |
97. | Georg Zimmermann | CCC Team | |
98. | Iljo Keisse | Deceuninck-Quick Step | |
99. | Aljaž Jarc | Adria Mobil | |
100. | Fabian Steininger | Team Felbermayr-Simplon Wels | |
101. | Leszek Pluciński | Voster ATS Team | |
102. | Florian Kierner | Team Felbermayr-Simplon Wels | |
103. | Hamish Schreurs | Israel Cycling Academy | |
104. | Laurens Ten Dam | CCC Team | |
105. | Sébastien Reichenbach | Groupama-FDJ | 02:29 |
106. | Emanuel Buchmann | Bora-hansgrohe | 03:27 |
107. | Riccardo Zoidl | CCC Team | |
108. | Martin Haring | Dukla Banska Bystrica | |
109. | Juraj Bellan | Dukla Banska Bystrica | |
110. | Robert Malik | Slovakia | |
111. | Juraj Lajcha | Slovakia | |
112. | Nils Sinschek | Development Team Sunweb | |
113. | Brian Kamstra | Team Novo Nordisk | |
114. | Andras Forray | Pannon Cycling Team | |
115. | Anton Vorobyev | Gazprom-RusVelo | |
116. | Ignatas Konovalovas | Groupama-FDJ | |
117. | Szymon Krawczyk | Voster ATS Team | |
118. | Kenny Molly | Wallonie-Bruxelles | |
119. | Rory Sutherland | UAE Team Emirates | |
120. | Ziga Horvat | Adria Mobil | |
121. | Benjamin Brkic | Team Felbermayr-Simplon Wels | |
122. | Michael Kukrle | Elkov-Author Cycling Team | 04:14 |
123. | Andi Bajc | Team Felbermayr-Simplon Wels | 06:37 |
124. | Marek Canecky | Dukla Banska Bystrica | |
125. | Mamyr Stash | Gazprom-RusVelo | 07:25 |
126. | Jon Bozic | Adria Mobil | |
127. | Martin Vlcak | Dukla Banska Bystrica | |
128. | Stanislav Beres | Slovakia | |
129. | Jonas Iversby Hvideberg | Uno-X Norwegian Development Team | 07:27 |
130. | Idar Andersen | Uno-X Norwegian Development Team | |
131. | Ludvig Anton Wacker | Development Team Sunweb | |
132. | Gergő Orosz | Pannon Cycling Team | |
133. | Franklin Six | Wallonie-Bruxelles | 08:06 |
134. | Justin Jules | Wallonie-Bruxelles | |
135. | Richard Coma | Slovakia | 08:34 |
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Yves Lampaert | Deceuninck-Quick Step | 17:14:21 |
2. | Arnaud Demare | Groupama-FDJ | 00:01 |
3. | Stefan Kung | Groupama-FDJ | 00:03 |
4. | Kamil Gradek | CCC Team | 00:17 |
5. | Tom Bohli | UAE Team Emirates | 00:21 |
6. | Gijs van Hoecke | CCC Team | 00:26 |
7. | Matthias Brandle | Israel Cycling Academy | 00:28 |
8. | Lukas Postlberger | Bora-hansgrohe | 00:34 |
9. | Erik Baska | Bora-hansgrohe | 00:40 |
10. | Alexandr Riabushenko | UAE Team Emirates | 00:41 |
11. | Torjus Sleen | Uno-X Norwegian Development Team | 00:44 |
12. | Leon Heinschke | Development Team Sunweb | 00:45 |
13. | Alexander Kristoff | UAE Team Emirates | 00:46 |
14. | Sergey Shilov | Gazprom-RusVelo | 00:54 |
15. | Łukasz Owsian | CCC Team | 00:55 |
16. | Rasmus Quaade | Riwal Readynez Cycling Team | 01:17 |
17. | Charles Planet | Team Novo Nordisk | 01:19 |
18. | Marco Frapporti | Androni Giocattoli-Sidermec | 01:24 |
19. | František Sisr | Elkov-Author Cycling Team | 01:26 |
20. | Eduard Michael Grosu | Delko Marseille Provence | 01:35 |
21. | Dušan Rajovic | Adria Mobil | 01:38 |
22. | Ziga Groselj | Adria Mobil | |
23. | Lars Boom | Roompot-Charles | 01:42 |
24. | Dennis van Winden | Israel Cycling Academy | 01:44 |
25. | Anders Skaarseth | Uno-X Norwegian Development Team | 01:47 |
26. | Jesper Asselman | Roompot-Charles | 01:53 |
27. | Markus Hoelgaard | Uno-X Norwegian Development Team | 01:54 |
28. | Elia Viviani | Deceuninck-Quick Step | 01:58 |
29. | Matteo Montaguti | Androni Giocattoli-Sidermec | 02:00 |
30. | Bob Jungels | Deceuninck-Quick Step | 02:03 |
31. | Nicolai Brochner | Riwal Readynez Cycling Team | 02:23 |
32. | Jan Barta | Elkov-Author Cycling Team | 02:34 |
33. | Jonas Abrahamsen | Uno-X Norwegian Development Team | 02:35 |
34. | Michael Morkov | Deceuninck-Quick Step | |
35. | Vegard Stake Laengen | UAE Team Emirates | 02:38 |
36. | Juraj Sagan | Bora-hansgrohe | 02:43 |
37. | Boy van Poppel | Roompot-Charles | 02:56 |
38. | Emīls Liepins | Wallonie-Bruxelles | 02:57 |
39. | Amaro Antunes | CCC Team | 03:00 |
40. | Tim Naberman | Development Team Sunweb | 03:02 |
41. | Lukas Spengler | Wallonie-Bruxelles | 03:03 |
42. | Florian Senechal | Deceuninck-Quick Step | 03:08 |
43. | Matej Zahalka | Elkov-Author Cycling Team | 03:11 |
44. | Vladislav Kulikov | Gazprom-RusVelo | 03:12 |
45. | Dominik Neumann | Elkov-Author Cycling Team | 03:13 |
46. | Gašper Katrasnik | Adria Mobil | 03:14 |
47. | Rémy Rochas | Delko Marseille Provence | 03:16 |
48. | Matthias Krizek | Team Felbermayr-Simplon Wels | 03:18 |
49. | Niklas Markl | Development Team Sunweb | 03:19 |
50. | Matthew Beers | UAE Team Emirates | |
51. | Petr Rikunov | Gazprom-RusVelo | 03:24 |
52. | Michal Schlegel | Elkov-Author Cycling Team | 03:25 |
53. | Ramon Sinkeldam | Groupama-FDJ | |
54. | Maciej Bodnar | Bora-hansgrohe | 03:26 |
55. | Julien El Fares | Delko Marseille Provence | 03:27 |
56. | Maurits Lammertink | Roompot-Charles | 03:28 |
57. | Lucas de Rossi | Delko Marseille Provence | 03:30 |
58. | Lukas Kubis | Dukla Banska Bystrica | |
59. | Alexander Porsev | Gazprom-RusVelo | |
60. | Justin Timmermans | Roompot-Charles | 03:31 |
61. | Rudy Barbier | Israel Cycling Academy | 03:32 |
62. | Jonas Aaen Jorgensen | Riwal Readynez Cycling Team | 03:34 |
63. | Matúš Stocek | Slovakia | |
64. | Andrea Peron | Team Novo Nordisk | |
65. | Nicola Venchiarutti | Androni Giocattoli-Sidermec | 03:35 |
66. | Aljaž Omrzel | Adria Mobil | 03:36 |
67. | Josip Rumac | Androni Giocattoli-Sidermec | 03:42 |
68. | Alexis Renard | Israel Cycling Academy | 03:47 |
69. | Kevyn Ista | Wallonie-Bruxelles | 03:50 |
70. | Sylwester Janiszewski | Voster ATS Team | 03:52 |
71. | Alexandr Kulikovskiy | Gazprom-RusVelo | 03:54 |
72. | Martin Salmon | Development Team Sunweb | 03:55 |
73. | Mateusz Grabis | Voster ATS Team | |
74. | Andreas Schillinger | Bora-hansgrohe | 03:59 |
75. | Alexandre Delettre | Delko Marseille Provence | 04:13 |
76. | Kim Magnusson | Riwal Readynez Cycling Team | 04:18 |
77. | Péter Kusztor | Team Novo Nordisk | 04:25 |
78. | Oscar Gatto | Bora-hansgrohe | 04:28 |
79. | Petr Vakoc | Deceuninck-Quick Step | |
80. | Matteo Pelucchi | Androni Giocattoli-Sidermec | 04:29 |
81. | Paweł Franczak | Voster ATS Team | |
82. | Rasmus Bøgh Wallin | Riwal Readynez Cycling Team | 04:36 |
83. | Tobias Kongstad | Riwal Readynez Cycling Team | 04:49 |
84. | Ján Andrej Cully | Dukla Banska Bystrica | |
85. | Pieter Weening | Roompot-Charles | 04:58 |
86. | Jacopo Guarnieri | Groupama-FDJ | 05:25 |
87. | Sam Brand | Team Novo Nordisk | 05:30 |
88. | Georg Zimmermann | CCC Team | 05:32 |
89. | Aljaž Jarc | Adria Mobil | 05:36 |
90. | Florian Kierner | Team Felbermayr-Simplon Wels | 05:45 |
91. | Simon Carr | Delko Marseille Provence | |
92. | Ziga Horvat | Adria Mobil | 05:50 |
93. | Martin Urianstad | Uno-X Norwegian Development Team | 05:54 |
94. | Fabian Steininger | Team Felbermayr-Simplon Wels | 06:16 |
95. | Guy Sagiv | Israel Cycling Academy | 06:20 |
96. | Umberto Poli | Team Novo Nordisk | 06:40 |
97. | Mihkel Raim | Israel Cycling Academy | 06:41 |
98. | Sébastien Reichenbach | Groupama-FDJ | 06:48 |
99. | Nils Sinschek | Development Team Sunweb | 06:50 |
100. | Brian Kamstra | Team Novo Nordisk | 06:53 |
101. | Leszek Pluciński | Voster ATS Team | 06:54 |
102. | Michael Kukrle | Elkov-Author Cycling Team | 06:59 |
103. | Juraj Bellan | Dukla Banska Bystrica | 07:15 |
104. | Laurens Ten Dam | CCC Team | 07:22 |
105. | Edo Maas | Development Team Sunweb | 07:41 |
106. | Anton Vorobyev | Gazprom-RusVelo | 08:01 |
107. | Ludovic Robeet | Wallonie-Bruxelles | 08:03 |
108. | Szymon Krawczyk | Voster ATS Team | 08:08 |
109. | Riccardo Zoidl | CCC Team | 08:41 |
110. | Robert Malik | Slovakia | 08:42 |
111. | Kenny Molly | Wallonie-Bruxelles | 08:54 |
112. | Emanuel Buchmann | Bora-hansgrohe | 09:02 |
113. | Rory Sutherland | UAE Team Emirates | 09:07 |
114. | Ignatas Konovalovas | Groupama-FDJ | 09:22 |
115. | Marek Canecky | Dukla Banska Bystrica | 09:45 |
116. | Andi Bajc | Team Felbermayr-Simplon Wels | 09:50 |
117. | Hamish Schreurs | Israel Cycling Academy | 10:20 |
118. | Jonas Iversby Hvideberg | Uno-X Norwegian Development Team | 10:24 |
119. | David Lozano | Team Novo Nordisk | 11:16 |
120. | Franklin Six | Wallonie-Bruxelles | 11:28 |
121. | Justin Jules | Wallonie-Bruxelles | 11:35 |
122. | David Kasko | Slovakia | 13:26 |
123. | Martin Haring | Dukla Banska Bystrica | 13:36 |
124. | Juraj Lajcha | Slovakia | 14:25 |
125. | Idar Andersen | Uno-X Norwegian Development Team | 15:21 |
126. | Andras Forray | Pannon Cycling Team | 15:51 |
127. | Iljo Keisse | Deceuninck-Quick Step | 16:01 |
128. | Stanislav Beres | Slovakia | 17:56 |
129. | Benjamin Brkic | Team Felbermayr-Simplon Wels | 19:07 |
130. | Martin Vlcak | Dukla Banska Bystrica | 19:08 |
131. | Gergő Orosz | Pannon Cycling Team | 20:11 |
132. | Jon Bozic | Adria Mobil | 21:29 |
133. | Mamyr Stash | Gazprom-RusVelo | 22:29 |
134. | Richard Coma | Slovakia | 25:07 |
135. | Ludvig Anton Wacker | Development Team Sunweb | 25:13 |
reko
21 września 2019, 16:18 o 16:18
Nawet ładny wynik Gradka, wyścig ułożony po części przez czasówkę. Gradek łapię formę przed MŚ i może być wartościowym pomocnikiem. Choć jestem zdania, że nie mamy zawodnika na tą trasę. A może TOP 10-15 w czasówce?
KACZAKWILI
21 września 2019, 20:33 o 20:33
Wynik osiągnięty w dobrej stawce, tym bardziej cenny. Oby w kolejnym sezonie Kamil okrzepł w WT.