Philippe Gilbert (Deceuninck-Quick Step) triumfował w Bilbao na mecie dwunastego odcinka Vuelta a Espana.
37-letni Belg w sercu Kraju Basków zameldował się przed miejscowymi kolarzami Álexem Aranburu (Caja Rural-Seguros RGA) i Fernando Barceló (Euskadi-Murias).
W czołówce klasyfikacji generalnej nie zaszły zmiany, pozostał na prowadzeniu Primoz Roglic (Jumbo-Visma), a Rafał Majka (Bora-hansgrohe) jest siódmy.
Pagórkowaty odcinek w Kraju Basków (171 km) zapowiadał w finale duże emocje. Pierwsza część trasy, za wyjątkiem Alto de Azazeta (43 km; 4,9 km; 3,9%; kat. 3), była płaska, za to dokuczał tu boczny wiatr, natomiast na koniec trzymano trzy stromizny. 37 kilometrów przed metą kolarze mierzyli się z Alto de Urruztimendi (2,5 km; 9,2%, kat. 3), 10 kilometrów dalej z Alto El Vivero (4,3 km; 7,7%; kat. 3), a 8 kilometrów przed kreską leżała ostatnia górska premia Alto de Arraiz (2,2 km; 12,2%; kat. 3).
Odjazd dnia formował się bardzo długo, próbował odjechać Patrick Bevin (CCC Team), próbował profesor w tym fachu Thomas De Gendt (Lotto Soudal). Alto de Azazeta nie pomogła w wyłonieniu czołówki, dopiero na 110 kilometrze szczęście dopisało grupie w składzie José Joaquin Rojas (Movistar Team), Manuele Boaro (Astana Pro Team), Heinrich Haussler (Bahrain-Merida), Felix Grosschartner (Bora-hansgrohe), Fran Ventoso (CCC Team), Philippe Gilbert, Tim Declercq (Deceuninck-Quick Step), Tosh Van der Sande (Lotto Soudal), Tsgabu Grmay (Mitchelton-Scott), Willie Smit (Katusha Alpecin), Nikias Arndt (Team Sunweb), John Degenkolb, Jacopo Mosca (Trek-Segafredo), Valerio Conti, Marco Marcato (UAE Team Emirates), Alex Aranburu, Jonathan Lastra (Caja Rural-Seguros RGA), Fernando Barcelo i Cyril Barthe (Euskadi-Murias). Dziewiętnasta szybko zdobył blisko 6 minut przewagi i mogła być spokojna o powodzenie akcji.
Stroma Alto de Urruztimendi nie zmieniła sytuacji na czele, natomiast na Alto El Vivero odskoczył Grosschartner, którego doścignął Grmay. Dwójka zyskała 40 sekund, ale za jej plecami praca nie ustawała. Declercq robił swoje dla Gilberta, nie oszczędzał się również Marcato.
Grupa pościgowa dopadła liderów na samym początku Alto de Arraiz. Na bardzo stromej ściance do ofensywy przeszedł Gilbert. Za byłym mistrzem świata próbowali utrzymać się Barceló i Aranburu, jednak na górskiej premii tracili ponad 20 sekund.
Dwójce Basków pozostało 8 kilometrów na dopadnięcie Belga. Temu sprzyjała prowadząca w dół trasa. Wielce utytułowany zawodnik nie zaprzepaścił szansy, a młodość tym razem musiała pokłonić się doświadczeniu.
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Philippe Gilbert | Deceuninck-Quick Step | 3:48:18 |
2. | Alex Aranburu | Caja Rural-Seguros RGA | 00:03 |
3. | Fernando Barcelo | Euskadi Basque Country-Murias | |
4. | Joaquín Rojas José | Movistar Team | 00:22 |
5. | Nikias Arndt | Team Sunweb | 00:26 |
6. | Tosh van der Sande | Lotto Soudal | 00:29 |
7. | Cyril Barthe | Euskadi Basque Country-Murias | |
8. | Manuele Boaro | Astana Pro Team | |
9. | Tim Declercq | Deceuninck-Quick Step | |
10. | Valerio Conti | UAE Team Emirates | 00:31 |
11. | Jacopo Mosca | Trek-Segafredo | 01:05 |
12. | Jonathan Lastra | Caja Rural-Seguros RGA | |
13. | Tsgabu Grmay | Mitchelton-Scott | |
14. | Felix Grossschartner | Bora-hansgrohe | 02:27 |
15. | Marc Soler | Movistar Team | 03:02 |
16. | Marco Marcato | UAE Team Emirates | |
17. | Alejandro Valverde | Movistar Team | |
18. | Pierre Latour | AG2R La Mondiale | |
19. | Nairo Quintana | Movistar Team | |
20. | Tao Geoghegan Hart | Team Ineos | |
21. | Nicolas Edet | Cofidis, Solutions Crédits | |
22. | James Knox | Deceuninck-Quick Step | |
23. | Tadej Pogacar | UAE Team Emirates | |
24. | Primož Roglic | Jumbo-Visma | |
25. | Kilian Frankiny | Groupama-FDJ | |
26. | Rafał Majka | Bora-hansgrohe | |
27. | Hermann Pernsteiner | Bahrain-Merida | |
28. | Miguel Angel Lopez | Astana Pro Team | |
29. | Esteban Chaves | Mitchelton-Scott | |
30. | Carl Fredrik Hagen | Lotto Soudal | |
31. | Dylan Teuns | Bahrain-Merida | |
32. | Wilco Kelderman | Team Sunweb | |
33. | Ion Izagirre | Astana Pro Team | |
34. | Sergio Higuita | EF Education First | 03:16 |
35. | Ruben Guerreiro | Katusha-Alpecin | |
36. | George Bennett | Jumbo-Visma | |
37. | Sepp Kuss | Jumbo-Visma | |
38. | Mikel Nieve | Mitchelton-Scott | |
39. | Jakob Fuglsang | Astana Pro Team | |
40. | Peter Stetina | Trek-Segafredo | 03:44 |
41. | Geoffrey Bouchard | AG2R La Mondiale | 03:47 |
42. | François Bidard | AG2R La Mondiale | |
43. | Niklas Eg | Trek-Segafredo | |
44. | Sergio Henao | UAE Team Emirates | |
45. | Luis León Sanchez | Astana Pro Team | 04:24 |
46. | Martijn Tusveld | Team Sunweb | 05:23 |
47. | Willie Smit | Katusha-Alpecin | |
48. | Francisco José Ventoso | CCC Team | 05:50 |
49. | Robert Gesink | Jumbo-Visma | 06:26 |
50. | Neilson Powless | Jumbo-Visma | |
51. | Paweł Poljański | Bora-hansgrohe | |
52. | Antonio Pedrero | Movistar Team | 08:47 |
53. | Cristián Rodriguez | Caja Rural-Seguros RGA | 09:06 |
54. | Thomas de Gendt | Lotto Soudal | 09:44 |
55. | Zdeněk Stybar | Deceuninck-Quick Step | |
56. | John Degenkolb | Trek-Segafredo | |
57. | Daniel Felipe Martinez | EF Education First | |
58. | Ben O'connor | Dimension Data | |
59. | Oscar Rodriguez | Euskadi Basque Country-Murias | 11:47 |
60. | Mikel Bizkarra | Euskadi Basque Country-Murias | |
61. | Sebastián Henao | Team Ineos | 13:00 |
62. | Gorka Izagirre | Astana Pro Team | |
63. | Jorge Cubero | Burgos-BH | 13:17 |
64. | Heinrich Haussler | Bahrain-Merida | 13:42 |
65. | Omar Fraile | Astana Pro Team | 14:23 |
66. | José Herrada | Cofidis, Solutions Crédits | |
67. | Dario Cataldo | Astana Pro Team | |
68. | Jesús Herrada | Cofidis, Solutions Crédits | |
69. | Luis Angel Mate | Cofidis, Solutions Crédits | |
70. | Tobias Ludvigsson | Groupama-FDJ | |
71. | Darwin Atapuma | Cofidis, Solutions Crédits | |
72. | Alex Kirsch | Trek-Segafredo | |
73. | Ben King | Dimension Data | |
74. | Dorian Godon | AG2R La Mondiale | |
75. | Pavel Kochetkov | Katusha-Alpecin | |
76. | Clément Venturini | AG2R La Mondiale | |
77. | Sergio Pardilla | Caja Rural-Seguros RGA | |
78. | Ricardo Vilela | Burgos-BH | |
79. | Clément Chevrier | AG2R La Mondiale | |
80. | Jesper Hansen | Cofidis, Solutions Crédits | |
81. | Dion Smith | Mitchelton-Scott | |
82. | Yukiya Arashiro | Bahrain-Merida | |
83. | Steve Morabito | Groupama-FDJ | |
84. | Nick Schultz | Mitchelton-Scott | |
85. | Will Barta | CCC Team | |
86. | Domen Novak | Bahrain-Merida | |
87. | Jempy Drucker | Bora-hansgrohe | 15:09 |
88. | Brian van Goethem | Lotto Soudal | 16:10 |
89. | Viacheslav Kuznetsov | Katusha-Alpecin | |
90. | Jelle Wallays | Lotto Soudal | 16:16 |
91. | Nic Dlamini | Dimension Data | |
92. | Wout Poels | Team Ineos | |
93. | Luka Pibernik | Bahrain-Merida | 16:18 |
94. | Sander Armee | Lotto Soudal | 16:36 |
95. | Jon Aberasturi | Caja Rural-Seguros RGA | 17:38 |
96. | Tomasz Marczyński | Lotto Soudal | 17:56 |
97. | Jesús Ezquerra | Burgos-BH | |
98. | Owain Doull | Team Ineos | |
99. | Mitchell Docker | EF Education First | |
100. | Steff Cras | Katusha-Alpecin | |
101. | Angel Madrazo | Burgos-BH | |
102. | Domingos Goncalves | Caja Rural-Seguros RGA | |
103. | Kiel Reijnen | Trek-Segafredo | |
104. | Luka Mezgec | Mitchelton-Scott | |
105. | Patrick Bevin | CCC Team | |
106. | Gonzalo Serrano | Caja Rural-Seguros RGA | |
107. | Ian Stannard | Team Ineos | |
108. | Fabio Jakobsen | Deceuninck-Quick Step | |
109. | Fabio Aru | UAE Team Emirates | |
110. | Imanol Erviti | Movistar Team | |
111. | Héctor Saez | Euskadi Basque Country-Murias | |
112. | Damien Howson | Mitchelton-Scott | |
113. | Salvatore Puccio | Team Ineos | |
114. | Sergei Chernetski | Caja Rural-Seguros RGA | |
115. | Oliviero Troia | UAE Team Emirates | |
116. | Aritz Bagues | Euskadi Basque Country-Murias | |
117. | Casper Pedersen | Team Sunweb | |
118. | Damien Touze | Cofidis, Solutions Crédits | |
119. | Matteo Fabbro | Katusha-Alpecin | |
120. | Nathan van Hooydonck | CCC Team | |
121. | Gianluca Brambilla | Trek-Segafredo | |
122. | Vasil Kiryienka | Team Ineos | |
123. | Rasmus Tiller | Dimension Data | |
124. | Edvald Boasson Hagen | Dimension Data | |
125. | Max Walscheid | Team Sunweb | |
126. | Logan Owen | EF Education First | |
127. | Jetse Bol | Burgos-BH | |
128. | Diego Rubio | Burgos-BH | |
129. | Mark Padun | Bahrain-Merida | |
130. | Robert Power | Team Sunweb | |
131. | Sam Bewley | Mitchelton-Scott | |
132. | Rémi Cavagna | Deceuninck-Quick Step | |
133. | Stéphane Rossetto | Cofidis, Solutions Crédits | |
134. | Nelson Oliveira | Movistar Team | |
135. | Nuno Bico | Burgos-BH | |
136. | Jaco Venter | Dimension Data | |
137. | Silvan Dillier | AG2R La Mondiale | |
138. | Juan Sebastián Molano | UAE Team Emirates | |
139. | Paweł Bernas | CCC Team | |
140. | Jonas Koch | CCC Team | |
141. | David de La Cruz | Team Ineos | |
142. | Enrico Battaglin | Katusha-Alpecin | |
143. | Lawson Craddock | EF Education First | |
144. | Maximiliano Richeze | Deceuninck-Quick Step | |
145. | Fernando Gaviria | UAE Team Emirates | |
146. | Eros Capecchi | Deceuninck-Quick Step | |
147. | Amanuel Ghebreigzabhier | Dimension Data | |
148. | Romain Seigle | Groupama-FDJ | |
149. | Daniel Navarro | Katusha-Alpecin | |
150. | Mikel Iturria | Euskadi Basque Country-Murias | |
151. | Jorge Arcas | Movistar Team | |
152. | Louis Meintjes | Dimension Data | |
153. | Sergio Samitier | Euskadi Basque Country-Murias | |
154. | Oscar Cabedo | Burgos-BH | |
155. | Quentin Jauregui | AG2R La Mondiale | |
156. | Harm Vanhoucke | Lotto Soudal | |
157. | Michael Storer | Team Sunweb | |
158. | Lennard Hofstede | Jumbo-Visma | |
159. | Edward Theuns | Trek-Segafredo | 18:53 |
160. | Marc Sarreau | Groupama-FDJ | |
161. | Bruno Armirail | Groupama-FDJ | |
162. | Szymon Sajnok | CCC Team | 19:25 |
163. | Shane Archbold | Bora-hansgrohe | 19:38 |
164. | Sam Bennett | Bora-hansgrohe | |
165. | Tony Martin | Jumbo-Visma | 23:00 |
DNS | Benjamin Thomas | Groupama-FDJ |
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Primož Roglic | Jumbo-Visma | 44:52:08 |
2. | Alejandro Valverde | Movistar Team | 01:52 |
3. | Miguel Angel Lopez | Astana Pro Team | 02:11 |
4. | Nairo Quintana | Movistar Team | 03:00 |
5. | Tadej Pogacar | UAE Team Emirates | 03:05 |
6. | Carl Fredrik Hagen | Lotto Soudal | 04:59 |
7. | Rafał Majka | Bora-hansgrohe | 05:42 |
8. | Nicolas Edet | Cofidis, Solutions Crédits | 05:49 |
9. | Dylan Teuns | Bahrain-Merida | 06:07 |
10. | Wilco Kelderman | Team Sunweb | 06:25 |
11. | Hermann Pernsteiner | Bahrain-Merida | 08:44 |
12. | Mikel Nieve | Mitchelton-Scott | 09:06 |
13. | George Bennett | Jumbo-Visma | 10:21 |
14. | Sergio Higuita | EF Education First | |
15. | Esteban Chaves | Mitchelton-Scott | 10:47 |
16. | Ion Izagirre | Astana Pro Team | 12:53 |
17. | Marc Soler | Movistar Team | 14:13 |
18. | James Knox | Deceuninck-Quick Step | 15:17 |
19. | Jakob Fuglsang | Astana Pro Team | 16:08 |
20. | Ruben Guerreiro | Katusha-Alpecin | 16:54 |
21. | Pierre Latour | AG2R La Mondiale | 18:16 |
22. | Kilian Frankiny | Groupama-FDJ | 19:03 |
23. | Robert Gesink | Jumbo-Visma | 21:00 |
24. | Daniel Felipe Martinez | EF Education First | 21:54 |
25. | Oscar Rodriguez | Euskadi Basque Country-Murias | 23:24 |
26. | Peter Stetina | Trek-Segafredo | 28:10 |
27. | François Bidard | AG2R La Mondiale | 29:33 |
28. | Geoffrey Bouchard | AG2R La Mondiale | 32:50 |
29. | Cristián Rodriguez | Caja Rural-Seguros RGA | 33:38 |
30. | Niklas Eg | Trek-Segafredo | 33:57 |
31. | Amanuel Ghebreigzabhier | Dimension Data | 34:24 |
32. | Ben O'connor | Dimension Data | 34:26 |
33. | Luis León Sanchez | Astana Pro Team | 36:09 |
34. | Sepp Kuss | Jumbo-Visma | 36:26 |
35. | Martijn Tusveld | Team Sunweb | 39:12 |
36. | Neilson Powless | Jumbo-Visma | 40:38 |
37. | Mikel Iturria | Euskadi Basque Country-Murias | 42:03 |
38. | Mikel Bizkarra | Euskadi Basque Country-Murias | 43:34 |
39. | Louis Meintjes | Dimension Data | 43:39 |
40. | Gianluca Brambilla | Trek-Segafredo | 47:07 |
41. | Matteo Fabbro | Katusha-Alpecin | 48:12 |
42. | Lawson Craddock | EF Education First | 48:17 |
43. | Joaquín Rojas José | Movistar Team | 48:38 |
44. | Sergio Henao | UAE Team Emirates | 49:40 |
45. | Tsgabu Grmay | Mitchelton-Scott | 50:31 |
46. | Daniel Navarro | Katusha-Alpecin | 52:22 |
47. | Philippe Gilbert | Deceuninck-Quick Step | 53:30 |
48. | David de La Cruz | Team Ineos | 53:51 |
49. | Jesús Herrada | Cofidis, Solutions Crédits | 54:32 |
50. | Tosh van der Sande | Lotto Soudal | 54:58 |
51. | Sebastián Henao | Team Ineos | 55:28 |
52. | Tao Geoghegan Hart | Team Ineos | 55:43 |
53. | Felix Grossschartner | Bora-hansgrohe | 56:11 |
54. | Fabio Aru | UAE Team Emirates | 57:44 |
55. | Wout Poels | Team Ineos | 57:51 |
56. | Antonio Pedrero | Movistar Team | 58:25 |
57. | Thomas de Gendt | Lotto Soudal | 1:01:20 |
58. | Alex Aranburu | Caja Rural-Seguros RGA | 1:03:43 |
59. | Ben King | Dimension Data | 1:04:46 |
60. | Gorka Izagirre | Astana Pro Team | 1:08:12 |
61. | Darwin Atapuma | Cofidis, Solutions Crédits | 1:10:41 |
62. | Sergio Pardilla | Caja Rural-Seguros RGA | 1:10:54 |
63. | Nikias Arndt | Team Sunweb | 1:11:15 |
64. | Nelson Oliveira | Movistar Team | 1:11:43 |
65. | Clément Chevrier | AG2R La Mondiale | 1:11:44 |
66. | Valerio Conti | UAE Team Emirates | 1:12:11 |
67. | Damien Howson | Mitchelton-Scott | 1:12:18 |
68. | Patrick Bevin | CCC Team | 1:12:50 |
69. | Jesper Hansen | Cofidis, Solutions Crédits | 1:14:06 |
70. | Cyril Barthe | Euskadi Basque Country-Murias | 1:14:31 |
71. | Jacopo Mosca | Trek-Segafredo | 1:15:01 |
72. | Quentin Jauregui | AG2R La Mondiale | 1:15:55 |
73. | Zdeněk Stybar | Deceuninck-Quick Step | 1:16:21 |
74. | Bruno Armirail | Groupama-FDJ | 1:16:23 |
75. | Rémi Cavagna | Deceuninck-Quick Step | 1:17:09 |
76. | Steff Cras | Katusha-Alpecin | 1:19:15 |
77. | Tobias Ludvigsson | Groupama-FDJ | 1:19:25 |
78. | Salvatore Puccio | Team Ineos | 1:20:20 |
79. | Sander Armee | Lotto Soudal | 1:20:25 |
80. | Mark Padun | Bahrain-Merida | 1:21:48 |
81. | Clément Venturini | AG2R La Mondiale | 1:22:14 |
82. | Pavel Kochetkov | Katusha-Alpecin | 1:22:44 |
83. | Dorian Godon | AG2R La Mondiale | 1:22:53 |
84. | Tomasz Marczyński | Lotto Soudal | 1:23:05 |
85. | Fernando Barcelo | Euskadi Basque Country-Murias | 1:23:12 |
86. | Dario Cataldo | Astana Pro Team | 1:24:06 |
87. | Jonathan Lastra | Caja Rural-Seguros RGA | 1:24:46 |
88. | Paweł Poljański | Bora-hansgrohe | 1:24:56 |
89. | Omar Fraile | Astana Pro Team | 1:25:09 |
90. | Nic Dlamini | Dimension Data | 1:26:39 |
91. | Tim Declercq | Deceuninck-Quick Step | 1:27:22 |
92. | Harm Vanhoucke | Lotto Soudal | 1:29:51 |
93. | Jorge Arcas | Movistar Team | 1:30:52 |
94. | José Herrada | Cofidis, Solutions Crédits | 1:30:54 |
95. | Jonas Koch | CCC Team | 1:31:08 |
96. | Willie Smit | Katusha-Alpecin | 1:31:37 |
97. | Steve Morabito | Groupama-FDJ | 1:33:05 |
98. | Ricardo Vilela | Burgos-BH | 1:33:43 |
99. | Romain Seigle | Groupama-FDJ | 1:35:29 |
100. | Imanol Erviti | Movistar Team | 1:35:49 |
101. | Stéphane Rossetto | Cofidis, Solutions Crédits | 1:37:06 |
102. | Francisco José Ventoso | CCC Team | 1:37:55 |
103. | Edvald Boasson Hagen | Dimension Data | 1:37:58 |
104. | Nick Schultz | Mitchelton-Scott | 1:38:07 |
105. | Marco Marcato | UAE Team Emirates | 1:38:13 |
106. | Owain Doull | Team Ineos | 1:38:36 |
107. | Sergei Chernetski | Caja Rural-Seguros RGA | 1:39:27 |
108. | Silvan Dillier | AG2R La Mondiale | 1:40:22 |
109. | Angel Madrazo | Burgos-BH | 1:40:53 |
110. | Héctor Saez | Euskadi Basque Country-Murias | 1:42:52 |
111. | Jetse Bol | Burgos-BH | 1:48:32 |
112. | Domingos Goncalves | Caja Rural-Seguros RGA | 1:49:06 |
113. | Enrico Battaglin | Katusha-Alpecin | 1:49:51 |
114. | Luka Pibernik | Bahrain-Merida | 1:50:03 |
115. | Dion Smith | Mitchelton-Scott | 1:50:17 |
116. | Michael Storer | Team Sunweb | 1:51:47 |
117. | Damien Touze | Cofidis, Solutions Crédits | 1:53:08 |
118. | Luka Mezgec | Mitchelton-Scott | 1:55:43 |
119. | Eros Capecchi | Deceuninck-Quick Step | 1:55:56 |
120. | Jesús Ezquerra | Burgos-BH | 1:56:48 |
121. | Jempy Drucker | Bora-hansgrohe | 1:56:55 |
122. | John Degenkolb | Trek-Segafredo | 1:58:12 |
123. | Will Barta | CCC Team | 1:58:31 |
124. | Alex Kirsch | Trek-Segafredo | 1:58:36 |
125. | Mitchell Docker | EF Education First | 1:58:37 |
126. | Sam Bewley | Mitchelton-Scott | 1:58:45 |
127. | Manuele Boaro | Astana Pro Team | 1:59:16 |
128. | Jaco Venter | Dimension Data | 1:59:26 |
129. | Rasmus Tiller | Dimension Data | 1:59:27 |
130. | Gonzalo Serrano | Caja Rural-Seguros RGA | 1:59:51 |
131. | Diego Rubio | Burgos-BH | 2:00:00 |
132. | Casper Pedersen | Team Sunweb | 2:00:31 |
133. | Jorge Cubero | Burgos-BH | 2:01:43 |
134. | Oscar Cabedo | Burgos-BH | |
135. | Ian Stannard | Team Ineos | 2:02:19 |
136. | Nathan van Hooydonck | CCC Team | 2:02:24 |
137. | Sergio Samitier | Euskadi Basque Country-Murias | 2:02:48 |
138. | Edward Theuns | Trek-Segafredo | 2:03:00 |
139. | Luis Angel Mate | Cofidis, Solutions Crédits | 2:03:09 |
140. | Domen Novak | Bahrain-Merida | 2:03:54 |
141. | Yukiya Arashiro | Bahrain-Merida | 2:04:53 |
142. | Logan Owen | EF Education First | 2:07:04 |
143. | Viacheslav Kuznetsov | Katusha-Alpecin | 2:07:59 |
144. | Brian van Goethem | Lotto Soudal | 2:08:14 |
145. | Kiel Reijnen | Trek-Segafredo | 2:08:21 |
146. | Heinrich Haussler | Bahrain-Merida | 2:09:26 |
147. | Jelle Wallays | Lotto Soudal | 2:10:21 |
148. | Marc Sarreau | Groupama-FDJ | 2:12:32 |
149. | Vasil Kiryienka | Team Ineos | 2:14:02 |
150. | Aritz Bagues | Euskadi Basque Country-Murias | 2:15:09 |
151. | Jon Aberasturi | Caja Rural-Seguros RGA | 2:17:00 |
152. | Fernando Gaviria | UAE Team Emirates | 2:20:15 |
153. | Max Walscheid | Team Sunweb | 2:20:38 |
154. | Szymon Sajnok | CCC Team | 2:20:50 |
155. | Maximiliano Richeze | Deceuninck-Quick Step | 2:20:57 |
156. | Robert Power | Team Sunweb | 2:21:43 |
157. | Sam Bennett | Bora-hansgrohe | 2:24:29 |
158. | Fabio Jakobsen | Deceuninck-Quick Step | 2:25:03 |
159. | Tony Martin | Jumbo-Visma | 2:34:32 |
160. | Paweł Bernas | CCC Team | 2:34:42 |
161. | Juan Sebastián Molano | UAE Team Emirates | 2:36:07 |
162. | Shane Archbold | Bora-hansgrohe | 2:36:13 |
163. | Oliviero Troia | UAE Team Emirates | 2:36:24 |
164. | Nuno Bico | Burgos-BH | 2:38:27 |
165. | Lennard Hofstede | Jumbo-Visma | 2:58:47 |
Klasyfikacja punktowa | punkty | ||
1. | Primož Roglic | Jumbo-Visma | 89 |
2. | Nairo Quintana | Movistar Team | 70 |
3. | Alejandro Valverde | Movistar Team | 61 |
4. | Tadej Pogacar | UAE Team Emirates | 61 |
5. | Alex Aranburu | Caja Rural-Seguros RGA | 52 |
6. | Sam Bennett | Bora-hansgrohe | 45 |
7. | Miguel Angel Lopez | Astana Pro Team | 42 |
8. | Nikias Arndt | Team Sunweb | 39 |
9. | Dylan Teuns | Bahrain-Merida | 37 |
10. | Fabio Jakobsen | Deceuninck-Quick Step | 34 |
11. | Jonathan Lastra | Caja Rural-Seguros RGA | 33 |
12. | Lawson Craddock | EF Education First | 30 |
13. | Mikel Iturria | Euskadi Basque Country-Murias | 29 |
14. | Tosh van der Sande | Lotto Soudal | 28 |
15. | Philippe Gilbert | Deceuninck-Quick Step | 25 |
16. | Jesús Herrada | Cofidis, Solutions Crédits | 25 |
17. | Marc Soler | Movistar Team | 25 |
18. | Luka Mezgec | Mitchelton-Scott | 25 |
19. | Jetse Bol | Burgos-BH | 24 |
20. | Pierre Latour | AG2R La Mondiale | 24 |
Klasyfikacja górska | punkty | ||
1. | Angel Madrazo | Burgos-BH | 32 |
2. | Geoffrey Bouchard | AG2R La Mondiale | 21 |
3. | Sergio Henao | UAE Team Emirates | 20 |
4. | Alejandro Valverde | Movistar Team | 18 |
5. | Mikel Bizkarra | Euskadi Basque Country-Murias | 16 |
6. | Jetse Bol | Burgos-BH | 11 |
7. | Tadej Pogacar | UAE Team Emirates | 10 |
8. | Primož Roglic | Jumbo-Visma | 10 |
9. | Hermann Pernsteiner | Bahrain-Merida | 10 |
10. | Wout Poels | Team Ineos | 9 |
11. | Nairo Quintana | Movistar Team | 8 |
12. | Alex Aranburu | Caja Rural-Seguros RGA | 7 |
13. | Philippe Gilbert | Deceuninck-Quick Step | 7 |
14. | Marc Soler | Movistar Team | 6 |
15. | Tsgabu Grmay | Mitchelton-Scott | 6 |
16. | Jesús Herrada | Cofidis, Solutions Crédits | 6 |
17. | Miguel Angel Lopez | Astana Pro Team | 6 |
18. | Patrick Bevin | CCC Team | 6 |
19. | José Herrada | Cofidis, Solutions Crédits | 6 |
20. | Peter Stetina | Trek-Segafredo | 5 |
Klasyfikacja młodzieżowa | czas | ||
1. | Miguel Angel Lopez | Astana Pro Team | 44:54:19 |
2. | Tadej Pogacar | UAE Team Emirates | 00:54 |
3. | Sergio Higuita | EF Education First | 08:10 |
4. | James Knox | Deceuninck-Quick Step | 13:06 |
5. | Ruben Guerreiro | Katusha-Alpecin | 14:43 |
6. | Kilian Frankiny | Groupama-FDJ | 16:52 |
7. | Daniel Felipe Martinez | EF Education First | 19:43 |
8. | Oscar Rodriguez | Euskadi Basque Country-Murias | 21:13 |
9. | Cristián Rodriguez | Caja Rural-Seguros RGA | 31:27 |
10. | Niklas Eg | Trek-Segafredo | 31:46 |
Klasyfikacja drużynowa | czas | ||
1. | Movistar Team | 33:42:43 | |
2. | Astana Pro Team | 22:01 | |
3. | Jumbo-Visma | 39:34 | |
4. | Mitchelton-Scott | 1:10:28 | |
5. | AG2R La Mondiale | 1:10:33 | |
6. | Euskadi Basque Country-Murias | 1:17:11 | |
7. | EF Education First | 1:33:08 | |
8. | Team Sunweb | 1:38:02 | |
9. | UAE Team Emirates | 1:39:28 | |
10. | Trek-Segafredo | 1:39:45 | |
11. | Dimension Data | 1:43:45 | |
12. | Caja Rural-Seguros RGA | 1:51:38 | |
13. | Bahrain-Merida | 1:52:16 | |
14. | Cofidis, Solutions Crédits | 1:52:23 | |
15. | Katusha-Alpecin | 1:56:08 | |
16. | Lotto Soudal | 1:57:16 | |
17. | Deceuninck-Quick Step | 2:04:34 | |
18. | Bora-hansgrohe | 2:04:50 | |
19. | Team Ineos | 2:08:05 | |
20. | Groupama-FDJ | 2:24:19 | |
21. | CCC Team | 4:00:44 | |
22. | Burgos-BH | 4:20:51 |
moto
5 września 2019, 17:37 o 17:37
Bardzo mnie ciekawi logika postępowania tego motocyklisty…