Sam Bennett (Bora – hansgrohe) wygrał w holenderskiej miejscowości Hulst pierwszy etap BinckBank Tour i został liderem wyścigu.
Irlandczyk z Bory ograł na ostatnich metrach Edwarda Theunsa (Trek – Segafredo) i Mike’a Teunissena (Team Jumbo – Visma). Wiceliderem klasyfikacji generalnej został Łukasz Wiśniowski (CCC Team), który uciekając na etapie zgarnął cenne bonifikaty czasowe na “złotym kilometrze”.
Piętnasta edycja wyścigu BinckBank Tour rozpoczęła się w belgijskim Beveren, a peleton kierował się na północ, finiszując w przygranicznej miejscowości Hulst, w Holandii. Na 167-kilometrowej trasie organizatorzy ujęli sześć odcinków bruku, acz żaden z nich nie miał potencjału zaważenia na losach etapu.
W ucieczkę dnia zabrali się Łukasz Wiśniowski, Baptiste Planckaert (Wallonie-Bruxelles), Aaron Verwilst (Sport Vlaanderen – Baloise) oraz Lars Ytting Bak (Team Dimension Data). Czwórka harcowników, pomykając przez zlane deszczem drogi, wypracowała kilka minut przewagi nad peletonem.
Kilometry mijały, a prowadząca czwórka kręciła swoje. Gdy na 13 kilometrów przed metą nadal miała ona w zapasie minutę przewagi nad peletonem, można było zastanawiać się, czy na pewno da on radę skasować akcję przed finiszem. Jednak trzy kilometry dalej do pracy włączyły się kolejne ze sprinterskich teamów i różnica zaczęła błyskawicznie topnieć.
8 kilometrów przed kreską na czele pozostali już tylko Wiśniowski z Bakiem, a 5 kilometrów dalej nie było już śladu po ucieczce. Na czele był już tylko rozpędzony peleton, szykujący się do finałowej rozgrywki na 1. etapie BinckBank Tour.
Na ostatnich metrach na czele widoczne były przede wszystkim koszulki Jumbo – Visma i Trek – Segafredo, jednak to nie ich sprinterzy okazali się najszybsi. Najlepiej moment do sprintu wyczuł Sam Bennett (Bora – hansgrohe), który poszedł lewą stroną i pewnie sięgnął po etapowe zwycięstwo.
Doppio colpo per Sam Bennett: l'irlandese brucia tutti nella 1^ tappa del #BinckBankTour e si prende la maglia di leader 🚴♂️👏#EurosportCICLISMO pic.twitter.com/CUKengBMlm
— Eurosport IT (@Eurosport_IT) August 12, 2019
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Sam Bennett | Bora-hansgrohe | 3:42:57 |
2. | Edward Theuns | Trek-Segafredo | |
3. | Mike Teunissen | Jumbo-Visma | |
4. | Jasper Philipsen | UAE Team Emirates | |
5. | Phil Bauhaus | Bahrain-Merida | |
6. | Timothy Dupont | Wanty-Gobert Cycling Team | |
7. | Dylan Groenewegen | Jumbo-Visma | |
8. | Kristoffer Halvorsen | Team Ineos | |
9. | Alvaro José Hodeg | Deceuninck-Quick Step | |
10. | Amaury Capiot | Sport Vlaanderen-Baloise | |
11. | Oliver Naesen | AG2R La Mondiale | |
12. | Edward Planckaert | Sport Vlaanderen-Baloise | |
13. | Julien Duval | AG2R La Mondiale | |
14. | Mads Pedersen | Trek-Segafredo | |
15. | Aksel Nommela | Wallonie-Bruxelles | |
16. | Reinardt Janse van Rensburg | Dimension Data | |
17. | Casper Pedersen | Team Sunweb | |
18. | Søren Kragh Andersen | Team Sunweb | |
19. | Ryan Gibbons | Dimension Data | |
20. | Jenthe Biermans | Katusha-Alpecin | |
21. | Stan Dewulf | Lotto Soudal | |
22. | Nikolas Maes | Lotto Soudal | |
23. | Jakub Mareczko | CCC Team | |
24. | Roberto Ferrari | UAE Team Emirates | |
25. | Zdeněk Stybar | Deceuninck-Quick Step | |
26. | Jesper Asselman | Roompot-Charles | |
27. | Iván Garcia Cortina | Bahrain-Merida | |
28. | Simon Clarke | EF Education First | |
29. | Valentin Madouas | Groupama-FDJ | |
30. | Lukas Postlberger | Bora-hansgrohe | |
31. | Milan Menten | Sport Vlaanderen-Baloise | |
32. | Greg van Avermaet | CCC Team | |
33. | Oliviero Troia | UAE Team Emirates | |
34. | Jürgen Roelandts | Movistar Team | |
35. | Stefan Kung | Groupama-FDJ | |
36. | Philippe Gilbert | Deceuninck-Quick Step | |
37. | Viacheslav Kuznetsov | Katusha-Alpecin | |
38. | Jens Debusschere | Katusha-Alpecin | |
39. | Marco Marcato | UAE Team Emirates | |
40. | Joris Nieuwenhuis | Team Sunweb | |
41. | Robert Stannard | Mitchelton-Scott | |
42. | Jay Mccarthy | Bora-hansgrohe | |
43. | Edoardo Affini | Mitchelton-Scott | |
44. | Jan-Willem van Schip | Roompot-Charles | |
45. | Jan Bakelants | Team Sunweb | |
46. | Sep Vanmarcke | EF Education First | |
47. | Łukasz Wiśniowski | CCC Team | |
48. | Boris Vallee | Wanty-Gobert Cycling Team | |
49. | Dion Smith | Mitchelton-Scott | |
50. | Martijn Tusveld | Team Sunweb | |
51. | Artyom Zakharov | Astana Pro Team | |
52. | Larry Warbasse | AG2R La Mondiale | |
53. | Tim Wellens | Lotto Soudal | |
54. | Jasha Sutterlin | Movistar Team | |
55. | Senne Leysen | Roompot-Charles | |
56. | Alex Kirsch | Trek-Segafredo | |
57. | Josef Cerny | CCC Team | |
58. | Juan Sebastián Molano | UAE Team Emirates | |
59. | Davide Ballerini | Astana Pro Team | |
60. | Brian van Goethem | Lotto Soudal | |
61. | Leonardo Basso | Team Ineos | |
62. | Jack Bauer | Mitchelton-Scott | |
63. | Maxime Monfort | Lotto Soudal | |
64. | Piet Allegaert | Sport Vlaanderen-Baloise | |
65. | Dries van Gestel | Sport Vlaanderen-Baloise | |
66. | Marc Hirschi | Team Sunweb | |
67. | Fabio Felline | Trek-Segafredo | |
68. | Chris Lawless | Team Ineos | |
69. | Lars Ytting Bak | Dimension Data | |
70. | Harry Tanfield | Katusha-Alpecin | |
71. | Ruben Guerreiro | Katusha-Alpecin | |
72. | Manuele Boaro | Astana Pro Team | |
73. | Boy van Poppel | Roompot-Charles | |
74. | Adrien Petit | Team Total Direct Energie | |
75. | Julius van Den Berg | EF Education First | |
76. | Guillaume van Keirsbulck | CCC Team | |
77. | Lluís Mas | Movistar Team | |
78. | Logan Owen | EF Education First | |
79. | Aimé de Gendt | Wanty-Gobert Cycling Team | |
80. | Mitchell Docker | EF Education First | |
81. | Heinrich Haussler | Bahrain-Merida | |
82. | Fumiyuki Beppu | Trek-Segafredo | |
83. | Wesley Kreder | Wanty-Gobert Cycling Team | |
84. | Dmitriy Gruzdev | Astana Pro Team | |
85. | Pieter Vanspeybrouck | Wanty-Gobert Cycling Team | |
86. | Miles Scotson | Groupama-FDJ | |
87. | Willie Smit | Katusha-Alpecin | |
88. | Mark Renshaw | Dimension Data | |
89. | Timo Roosen | Jumbo-Visma | |
90. | Frederik Frison | Lotto Soudal | |
91. | Romain Cardis | Team Total Direct Energie | |
92. | Julien Vermote | Dimension Data | |
93. | Bob Jungels | Deceuninck-Quick Step | |
94. | Dorian Godon | AG2R La Mondiale | |
95. | Laurens de Plus | Jumbo-Visma | |
96. | Roy Curvers | Team Sunweb | |
97. | Olivier Le Gac | Groupama-FDJ | |
98. | Gijs van Hoecke | CCC Team | |
99. | Filippo Ganna | Team Ineos | |
100. | Xandro Meurisse | Wanty-Gobert Cycling Team | |
101. | Michael Schar | CCC Team | |
102. | Jempy Drucker | Bora-hansgrohe | |
103. | Dylan van Baarle | Team Ineos | |
104. | Stijn Vandenbergh | AG2R La Mondiale | |
105. | Thomas Sprengers | Sport Vlaanderen-Baloise | |
106. | Paul Martens | Jumbo-Visma | |
107. | Kevin Geniets | Groupama-FDJ | |
108. | Eliot Lietaer | Wallonie-Bruxelles | |
109. | Michael Valgren | Dimension Data | |
110. | Rémy Mertz | Lotto Soudal | |
111. | Michał Gołaś | Team Ineos | |
112. | Oscar Gatto | Bora-hansgrohe | |
113. | Florian Senechal | Deceuninck-Quick Step | |
114. | Rasmus Tiller | Dimension Data | |
115. | Nico Denz | AG2R La Mondiale | |
116. | Michael Albasini | Mitchelton-Scott | |
117. | Gediminas Bagdonas | AG2R La Mondiale | |
118. | Stijn Steels | Roompot-Charles | |
119. | Tom Bohli | UAE Team Emirates | |
120. | Thomas Boudat | Team Total Direct Energie | |
121. | Ludovic Robeet | Wallonie-Bruxelles | |
122. | Grega Bole | Bahrain-Merida | |
123. | Meiyin Wang | Bahrain-Merida | |
124. | Tim Declercq | Deceuninck-Quick Step | |
125. | Oscar Riesebeek | Roompot-Charles | |
126. | Angelo Tulik | Team Total Direct Energie | |
127. | Cameron Meyer | Mitchelton-Scott | |
128. | Christian Knees | Team Ineos | |
129. | Moreno Hofland | EF Education First | |
130. | Lukas Spengler | Wallonie-Bruxelles | |
131. | Lars Boom | Roompot-Charles | |
132. | Marcel Sieberg | Bahrain-Merida | 00:25 |
133. | Jos van Emden | Jumbo-Visma | 00:31 |
134. | Alex Frame | Trek-Segafredo | 00:57 |
135. | Daniel Oss | Bora-hansgrohe | 01:09 |
136. | Reto Hollenstein | Katusha-Alpecin | 01:12 |
137. | Ramon Sinkeldam | Groupama-FDJ | 01:16 |
138. | Laurens de Vreese | Astana Pro Team | 01:33 |
139. | Iljo Keisse | Deceuninck-Quick Step | |
140. | Baptiste Planckaert | Wallonie-Bruxelles | |
141. | Marcus Burghardt | Bora-hansgrohe | 01:46 |
142. | Alexandre Pichot | Team Total Direct Energie | 01:53 |
143. | Tom Devriendt | Wanty-Gobert Cycling Team | 01:57 |
144. | Carlos Verona | Movistar Team | |
145. | Aaron Verwilst | Sport Vlaanderen-Baloise | |
146. | Maarten Wynants | Jumbo-Visma | 02:00 |
147. | Matteo Moschetti | Trek-Segafredo | 02:06 |
148. | Yevgeniy Gidich | Astana Pro Team | |
149. | Rui Oliveira | UAE Team Emirates | 02:27 |
150. | Héctor Carretero | Movistar Team | 02:33 |
151. | Jaime Castrillo | Movistar Team | |
152. | Sacha Modolo | EF Education First | 02:35 |
153. | Lionel Taminiaux | Wallonie-Bruxelles | 02:44 |
154. | Zhandos Bizhigitov | Astana Pro Team | 03:03 |
155. | Callum Scotson | Mitchelton-Scott | 03:12 |
156. | Arnaud Demare | Groupama-FDJ | 05:25 |
157. | Damien Gaudin | Team Total Direct Energie | |
158. | Pim Ligthart | Team Total Direct Energie | , |
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Sam Bennett | Bora-hansgrohe | 3:42:47 |
2. | Łukasz Wiśniowski | CCC Team | 00:02 |
3. | Lars Ytting Bak | Dimension Data | 00:03 |
4. | Edward Theuns | Trek-Segafredo | 00:04 |
5. | Mike Teunissen | Jumbo-Visma | 00:06 |
6. | Jasper Philipsen | UAE Team Emirates | 00:10 |
7. | Phil Bauhaus | Bahrain-Merida | |
8. | Timothy Dupont | Wanty-Gobert Cycling Team | |
9. | Dylan Groenewegen | Jumbo-Visma | |
10. | Kristoffer Halvorsen | Team Ineos | |
11. | Alvaro José Hodeg | Deceuninck-Quick Step | |
12. | Amaury Capiot | Sport Vlaanderen-Baloise | |
13. | Oliver Naesen | AG2R La Mondiale | |
14. | Edward Planckaert | Sport Vlaanderen-Baloise | |
15. | Julien Duval | AG2R La Mondiale | |
16. | Mads Pedersen | Trek-Segafredo | |
17. | Aksel Nommela | Wallonie-Bruxelles | |
18. | Reinardt Janse van Rensburg | Dimension Data | |
19. | Casper Pedersen | Team Sunweb | |
20. | Søren Kragh Andersen | Team Sunweb | |
21. | Ryan Gibbons | Dimension Data | |
22. | Jenthe Biermans | Katusha-Alpecin | |
23. | Stan Dewulf | Lotto Soudal | |
24. | Nikolas Maes | Lotto Soudal | |
25. | Jakub Mareczko | CCC Team | |
26. | Roberto Ferrari | UAE Team Emirates | |
27. | Zdeněk Stybar | Deceuninck-Quick Step | |
28. | Jesper Asselman | Roompot-Charles | |
29. | Iván Garcia Cortina | Bahrain-Merida | |
30. | Simon Clarke | EF Education First | |
31. | Valentin Madouas | Groupama-FDJ | |
32. | Lukas Postlberger | Bora-hansgrohe | |
33. | Milan Menten | Sport Vlaanderen-Baloise | |
34. | Greg van Avermaet | CCC Team | |
35. | Oliviero Troia | UAE Team Emirates | |
36. | Jürgen Roelandts | Movistar Team | |
37. | Stefan Kung | Groupama-FDJ | |
38. | Philippe Gilbert | Deceuninck-Quick Step | |
39. | Viacheslav Kuznetsov | Katusha-Alpecin | |
40. | Jens Debusschere | Katusha-Alpecin | |
41. | Marco Marcato | UAE Team Emirates | |
42. | Joris Nieuwenhuis | Team Sunweb | |
43. | Robert Stannard | Mitchelton-Scott | |
44. | Jay Mccarthy | Bora-hansgrohe | |
45. | Edoardo Affini | Mitchelton-Scott | |
46. | Jan-Willem van Schip | Roompot-Charles | |
47. | Jan Bakelants | Team Sunweb | |
48. | Sep Vanmarcke | EF Education First | |
49. | Boris Vallee | Wanty-Gobert Cycling Team | |
50. | Dion Smith | Mitchelton-Scott | |
51. | Martijn Tusveld | Team Sunweb | |
52. | Artyom Zakharov | Astana Pro Team | |
53. | Larry Warbasse | AG2R La Mondiale | |
54. | Tim Wellens | Lotto Soudal | |
55. | Jasha Sutterlin | Movistar Team | |
56. | Senne Leysen | Roompot-Charles | |
57. | Alex Kirsch | Trek-Segafredo | |
58. | Josef Cerny | CCC Team | |
59. | Juan Sebastián Molano | UAE Team Emirates | |
60. | Davide Ballerini | Astana Pro Team | |
61. | Brian van Goethem | Lotto Soudal | |
62. | Leonardo Basso | Team Ineos | |
63. | Jack Bauer | Mitchelton-Scott | |
64. | Maxime Monfort | Lotto Soudal | |
65. | Piet Allegaert | Sport Vlaanderen-Baloise | |
66. | Dries van Gestel | Sport Vlaanderen-Baloise | |
67. | Marc Hirschi | Team Sunweb | |
68. | Fabio Felline | Trek-Segafredo | |
69. | Chris Lawless | Team Ineos | |
70. | Harry Tanfield | Katusha-Alpecin | |
71. | Ruben Guerreiro | Katusha-Alpecin | |
72. | Manuele Boaro | Astana Pro Team | |
73. | Boy van Poppel | Roompot-Charles | |
74. | Adrien Petit | Team Total Direct Energie | |
75. | Julius van Den Berg | EF Education First | |
76. | Guillaume van Keirsbulck | CCC Team | |
77. | Lluís Mas | Movistar Team | |
78. | Logan Owen | EF Education First | |
79. | Aimé de Gendt | Wanty-Gobert Cycling Team | |
80. | Mitchell Docker | EF Education First | |
81. | Heinrich Haussler | Bahrain-Merida | |
82. | Fumiyuki Beppu | Trek-Segafredo | |
83. | Wesley Kreder | Wanty-Gobert Cycling Team | |
84. | Dmitriy Gruzdev | Astana Pro Team | |
85. | Pieter Vanspeybrouck | Wanty-Gobert Cycling Team | |
86. | Miles Scotson | Groupama-FDJ | |
87. | Willie Smit | Katusha-Alpecin | |
88. | Mark Renshaw | Dimension Data | |
89. | Timo Roosen | Jumbo-Visma | |
90. | Frederik Frison | Lotto Soudal | |
91. | Romain Cardis | Team Total Direct Energie | |
92. | Julien Vermote | Dimension Data | |
93. | Bob Jungels | Deceuninck-Quick Step | |
94. | Dorian Godon | AG2R La Mondiale | |
95. | Laurens de Plus | Jumbo-Visma | |
96. | Roy Curvers | Team Sunweb | |
97. | Olivier Le Gac | Groupama-FDJ | |
98. | Gijs van Hoecke | CCC Team | |
99. | Filippo Ganna | Team Ineos | |
100. | Xandro Meurisse | Wanty-Gobert Cycling Team | |
101. | Michael Schar | CCC Team | |
102. | Jempy Drucker | Bora-hansgrohe | |
103. | Dylan van Baarle | Team Ineos | |
104. | Stijn Vandenbergh | AG2R La Mondiale | |
105. | Thomas Sprengers | Sport Vlaanderen-Baloise | |
106. | Paul Martens | Jumbo-Visma | |
107. | Kevin Geniets | Groupama-FDJ | |
108. | Eliot Lietaer | Wallonie-Bruxelles | |
109. | Michael Valgren | Dimension Data | |
110. | Rémy Mertz | Lotto Soudal | |
111. | Michał Gołaś | Team Ineos | |
112. | Oscar Gatto | Bora-hansgrohe | |
113. | Florian Senechal | Deceuninck-Quick Step | |
114. | Rasmus Tiller | Dimension Data | |
115. | Nico Denz | AG2R La Mondiale | |
116. | Michael Albasini | Mitchelton-Scott | |
117. | Gediminas Bagdonas | AG2R La Mondiale | |
118. | Stijn Steels | Roompot-Charles | |
119. | Tom Bohli | UAE Team Emirates | |
120. | Thomas Boudat | Team Total Direct Energie | |
121. | Ludovic Robeet | Wallonie-Bruxelles | |
122. | Grega Bole | Bahrain-Merida | |
123. | Meiyin Wang | Bahrain-Merida | |
124. | Tim Declercq | Deceuninck-Quick Step | |
125. | Oscar Riesebeek | Roompot-Charles | |
126. | Angelo Tulik | Team Total Direct Energie | |
127. | Cameron Meyer | Mitchelton-Scott | |
128. | Christian Knees | Team Ineos | |
129. | Moreno Hofland | EF Education First | |
130. | Lukas Spengler | Wallonie-Bruxelles | |
131. | Lars Boom | Roompot-Charles | |
132. | Marcel Sieberg | Bahrain-Merida | 00:35 |
133. | Jos van Emden | Jumbo-Visma | 00:41 |
134. | Alex Frame | Trek-Segafredo | 01:07 |
135. | Daniel Oss | Bora-hansgrohe | 01:19 |
136. | Reto Hollenstein | Katusha-Alpecin | 01:22 |
137. | Ramon Sinkeldam | Groupama-FDJ | 01:26 |
138. | Baptiste Planckaert | Wallonie-Bruxelles | 01:40 |
139. | Laurens de Vreese | Astana Pro Team | 01:43 |
140. | Iljo Keisse | Deceuninck-Quick Step | |
141. | Marcus Burghardt | Bora-hansgrohe | 01:56 |
142. | Alexandre Pichot | Team Total Direct Energie | 02:03 |
143. | Tom Devriendt | Wanty-Gobert Cycling Team | 02:07 |
144. | Carlos Verona | Movistar Team | |
145. | Aaron Verwilst | Sport Vlaanderen-Baloise | |
146. | Maarten Wynants | Jumbo-Visma | 02:10 |
147. | Matteo Moschetti | Trek-Segafredo | 02:16 |
148. | Yevgeniy Gidich | Astana Pro Team | |
149. | Rui Oliveira | UAE Team Emirates | 02:37 |
150. | Héctor Carretero | Movistar Team | 02:43 |
151. | Jaime Castrillo | Movistar Team | |
152. | Sacha Modolo | EF Education First | 02:45 |
153. | Lionel Taminiaux | Wallonie-Bruxelles | 02:54 |
154. | Zhandos Bizhigitov | Astana Pro Team | 03:13 |
155. | Callum Scotson | Mitchelton-Scott | 03:22 |
156. | Arnaud Demare | Groupama-FDJ | 05:35 |
157. | Damien Gaudin | Team Total Direct Energie | |
158. | Pim Ligthart | Team Total Direct Energie |