Dolny Śląsk Tour 2019: etap 4. Końcowy sukces Płosaj i Maciejuka

Nikol Płosaj (UKS TFP Jedynka Kórnik) i Kacper Maciejuk (KS Pogoń Puławy) sięgnęli w niedzielne popołudnie po triumfy w 2. edycji Dolny Śląsk Tour - Skoda Auto Sudety.

Finałowy etap dolnośląskiego wyścigu rozrywanego w okolicach Wałbrzycha liczył sobie niespełna 90 kilometrów. Zapętlona wokół Świebodzic trasa podzielona była na cztery rundy, a na każdej z nich na zawodników czekały dwa podjazdy.

Dominacja Jedynki Kórnik

W wyścigu kobiet ponownie bezkonkurencyjne okazały się zawodniczki z UKS TFP Jedyna Kórnik. W sześcioosobowej ucieczce, uformowanej na drugiej rundzie, znalazły się aż trzy reprezentantki tej grupy: liderka wyścigu Nikol Płosaj, Joanna Golec i Wiktoria Polak. Pozostałymi harcowniczkami były Karolina Sowa i Karolina Kierat z MAT Atom Deweloper Wrocław oraz młodziutka Karolina Stępień z LSKK Bełchatów.

Prowadząca szóstka powiększała swoją przewagę nad resztą kolarek z każdym kolejnym kilometrem, między sobą rozgrywając finisz w Świebodzicach. Najlepsza na kresce okazała się Polak, wyprzedzając Kierat i Płosaj.

Na najwyższym stopniu podium końcowej klasyfikacji generalnej Dolny Śląsk Tour stanęła Nikol Płosaj, która była bezsprzecznie najsilniejszą zawodniczką tegorocznej odsłony tego wyścigu. Obok niej udekorowane zostały Sowa i Polak.

Kacper Maciejuk najlepszym juniorem młodszym

Jeśli o rywalizację juniorów młodszych chodzi, to dziś peleton kręcił bardzo aktywnie, co mocno utrudniało związanie ucieczki. Ostatecznie jednak to trzyosobowa akcja przesądziła o losach etapu, a najszybszy na kresce okazał się Marek Kapela (NOSiR BDC Development), na kresce wyprzedzając Adriana Kowalczyka (GKK Opty-Mazowsze) i Ukrainica Maksyma Varenyka (Myunnt Argo).

Po zwycięstwo w klasyfikacji generalnej sięgnął zaś Filip Maciejuk (KS Pogoń Puławy), a pierwszą trójkę uzupełnili Łukasz Skoczylas (LKS Trasa Zielona Góra) i Filip Brzóska (KKW Nexelo Wałbrzych).

Wyniki 4. etapu Dolny Śląsk Tour - Skoda Auto Sudety 2019 (2.NE), Świebodzice - Świebodzice (89,6 km):

PEŁNE WYNIKI

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: