Ben Hermans (Israel Cycling Academy) wygrał, po wspinaczce na Glossglockner (17,3 km 8,8%), czwarty etap wyścigu dookoła Austrii.
Broniący tytułu Belg na ostatnim kilometrze doszedł i wyprzedził Bena O’Connora (Dimension Data), a trzeci na wysokość 2400 metrów wjechał Winner Anacona (Movistar Team).
Kolarze CCC Team, Riccardo Zoidl i Victor de la Parte, zajęli odpowiednio 6. oraz 7. miejsce.
Hermans objął prowadzenie w wyścigu.
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Ben Hermans | Israel Cycling Academy | 3:01:32 |
2. | Ben O'connor | Dimension Data | 00:06 |
3. | Winner Anacona | Movistar Team | 00:09 |
4. | Eduardo Sepulveda | Movistar Team | 00:23 |
5. | Stefan de Bod | Dimension Data | 00:38 |
6. | Riccardo Zoidl | CCC Team | 01:02 |
7. | Víctor de La Parte | CCC Team | 01:19 |
8. | Amanuel Ghebreigzabhier | Dimension Data | 01:25 |
9. | Aleksandr Vlasov | Gazprom-RusVelo | |
10. | Manuel Diaz José | Team Vorarlberg Santic | 01:39 |
11. | Patrick Schelling | Team Vorarlberg Santic | 02:03 |
12. | Jonas Rapp | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 02:40 |
13. | Dayer Quintana | Neri Sottoli-Selle Italia-KTM | 02:44 |
14. | Anatoliy Budyak | Wibatech Merx | 02:46 |
15. | Eliot Lietaer | Wallonie-Bruxelles | 02:52 |
16. | Delio Fernandez | Delko Marseille Provence | 03:14 |
17. | Aleksey Rybalkin | Gazprom-RusVelo | 03:19 |
18. | Thomas Degand | Wanty-Gobert Cycling Team | 03:32 |
19. | Brice Feillu | Team Arkéa Samsic | 03:52 |
20. | Giovanni Visconti | Neri Sottoli-Selle Italia-KTM | 03:55 |
21. | Colin Stussi | Team Vorarlberg Santic | 04:06 |
22. | Edoardo Zardini | Neri Sottoli-Selle Italia-KTM | 04:21 |
23. | Łukasz Owsian | CCC Team | 04:32 |
24. | Daniel Geismayr | Team Vorarlberg Santic | 04:47 |
25. | Franck Bonnamour | Team Arkéa Samsic | 05:18 |
26. | Javier Moreno | Delko Marseille Provence | 05:25 |
27. | Bart de Clercq | Wanty-Gobert Cycling Team | 05:46 |
28. | Marco Minnaard | Wanty-Gobert Cycling Team | 06:33 |
29. | Sebastian Schonberger | Neri Sottoli-Selle Italia-KTM | 06:36 |
30. | Omar El Gouzi | Tirol KTM Cycling Team | 07:08 |
31. | Laurens Ten Dam | CCC Team | 07:18 |
32. | Stephan Rabitsch | Team Felbermayr-Simplon Wels | 07:50 |
33. | Marek Rutkiewicz | Wibatech Merx | 08:11 |
34. | Rubén Fernandez | Movistar Team | 08:14 |
35. | Vadim Pronskiy | Vino-Astana Motors | 08:51 |
36. | Romain Combaud | Delko Marseille Provence | 09:05 |
37. | Hans-Jörg Leopold | Maloja Pushbikers | 09:32 |
38. | Carlos Betancur | Movistar Team | |
39. | Lucas de Rossi | Delko Marseille Provence | |
40. | Rafael Valls | Movistar Team | 09:40 |
41. | Nikolay Cherkasov | Gazprom-RusVelo | |
42. | Awet Gebremedhin | Israel Cycling Academy | |
43. | Michał Podlaski | Wibatech Merx | 12:09 |
44. | Paweł Cieślik | Wibatech Merx | |
45. | Dimitri Peyskens | Wallonie-Bruxelles | 12:59 |
46. | Gordian Banzer | Team Vorarlberg Santic | 13:26 |
47. | Ivan Rovny | Gazprom-RusVelo | 14:09 |
48. | Francesco Manuel Bongiorno | Neri Sottoli-Selle Italia-KTM | 14:24 |
49. | Roberto Carlos Gonzalez | Neri Sottoli-Selle Italia-KTM | |
50. | Connor Swift | Team Arkéa Samsic | |
51. | Mathijs Paasschens | Wallonie-Bruxelles | 14:56 |
52. | Nic Dlamini | Dimension Data | 15:41 |
53. | Scott Davies | Dimension Data | |
54. | Tom-Jelte Slagter | Dimension Data | |
55. | Enrico Gasparotto | Dimension Data | |
56. | Johannes Schinnagel | Maloja Pushbikers | |
57. | Patrick Gamper | Tirol KTM Cycling Team | 15:56 |
58. | Alexandr Ovsyannikov | Vino-Astana Motors | 16:34 |
59. | Dominik Hrinkow | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 16:46 |
60. | Matthias Krizek | Team Felbermayr-Simplon Wels | |
61. | Mario Gamper | Tirol KTM Cycling Team | |
62. | Yannik Achterberg | Maloja Pushbikers | |
63. | Laurent Pichon | Team Arkéa Samsic | |
64. | Benjamin Brkic | Team Felbermayr-Simplon Wels | 16:59 |
65. | Alessandro Fedeli | Delko Marseille Provence | |
66. | Evgeny Shalunov | Gazprom-RusVelo | 17:24 |
67. | Alexis Guerin | Delko Marseille Provence | 17:45 |
68. | August Jensen | Israel Cycling Academy | 17:53 |
69. | Daniel Turek | Israel Cycling Academy | |
70. | Kenny Molly | Wallonie-Bruxelles | 17:55 |
71. | Thomas Umhaller | SPORT.LAND. Niederösterreich Selle SMP-St. Rich | 18:31 |
72. | Marvin Hammerschmid | SPORT.LAND. Niederösterreich Selle SMP-St. Rich | 18:51 |
73. | Daniel Eichinger | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 18:53 |
74. | Matvey Nikitin | Vino-Astana Motors | 19:25 |
75. | Etienne van Empel | Neri Sottoli-Selle Italia-KTM | 20:00 |
76. | Tom Wirtgen | Wallonie-Bruxelles | 20:10 |
77. | Carlos Barbero | Movistar Team | 20:48 |
78. | Jonas Koch | CCC Team | |
79. | Jaime Castrillo | Movistar Team | |
80. | Lukas Spengler | Wallonie-Bruxelles | |
81. | Felix Ritzinger | Maloja Pushbikers | |
82. | Luka Pajek | SPORT.LAND. Niederösterreich Selle SMP-St. Rich | |
83. | Romain Hardy | Team Arkéa Samsic | |
84. | Andi Bajc | Team Felbermayr-Simplon Wels | |
85. | Pieter Vanspeybrouck | Wanty-Gobert Cycling Team | |
86. | Daniel Lehner | Team Felbermayr-Simplon Wels | |
87. | Raphael Hammerschmid | SPORT.LAND. Niederösterreich Selle SMP-St. Rich | |
88. | Vladislav Kulikov | Gazprom-RusVelo | |
89. | Felix Engelhardt | Tirol KTM Cycling Team | |
90. | Josef Cerny | CCC Team | |
91. | Tom Devriendt | Wanty-Gobert Cycling Team | 21:15 |
92. | Timon Loderer | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 21:21 |
93. | Igor Boev | Gazprom-RusVelo | 21:26 |
94. | Will Barta | CCC Team | 21:29 |
95. | Stepan Astafyev | Vino-Astana Motors | 21:33 |
96. | Andreas Graf | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 21:42 |
97. | Guy Sagiv | Israel Cycling Academy | 21:57 |
98. | Zak Dempster | Israel Cycling Academy | |
99. | Lukas Malgay | Team Hrinkow Advarics Cycleang | |
100. | Georg Zimmermann | Tirol KTM Cycling Team | 22:04 |
101. | Jannik Steimle | Team Vorarlberg Santic | |
102. | Samuele Rivi | Tirol KTM Cycling Team | 22:45 |
103. | Grzegorz Stępniak | Wibatech Merx | 22:57 |
104. | Thibault Guernalec | Team Arkéa Samsic | 23:06 |
105. | Lukas Schlemmer | Maloja Pushbikers | 23:34 |
106. | Stefan Kolb | Maloja Pushbikers | |
107. | Daniel Auer | Maloja Pushbikers | 23:36 |
108. | Florian Gamper | Tirol KTM Cycling Team | 23:38 |
109. | Andreas Hofer | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 25:43 |
110. | Stefan Mastaller | SPORT.LAND. Niederösterreich Selle SMP-St. Rich | 25:57 |
111. | Alexandr Semenov | Vino-Astana Motors | 35:53 |
DNF | Emīls Liepins | Wallonie-Bruxelles | |
DNF | Marceli Bogusławski | Wibatech Merx |
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Ben Hermans | Israel Cycling Academy | 15:32:23 |
2. | Ben O'connor | Dimension Data | 00:08 |
3. | Winner Anacona | Movistar Team | 00:13 |
4. | Eduardo Sepulveda | Movistar Team | 00:34 |
5. | Stefan de Bod | Dimension Data | 00:47 |
6. | Riccardo Zoidl | CCC Team | 01:10 |
7. | Víctor de La Parte | CCC Team | 01:33 |
8. | Amanuel Ghebreigzabhier | Dimension Data | 01:35 |
9. | Aleksandr Vlasov | Gazprom-RusVelo | 01:40 |
10. | Manuel Diaz José | Team Vorarlberg Santic | 01:56 |
11. | Patrick Schelling | Team Vorarlberg Santic | 02:11 |
12. | Jonas Rapp | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 02:54 |
13. | Dayer Quintana | Neri Sottoli-Selle Italia-KTM | 02:59 |
14. | Eliot Lietaer | Wallonie-Bruxelles | |
15. | Anatoliy Budyak | Wibatech Merx | 03:05 |
16. | Delio Fernandez | Delko Marseille Provence | 03:26 |
17. | Aleksey Rybalkin | Gazprom-RusVelo | 03:33 |
18. | Thomas Degand | Wanty-Gobert Cycling Team | 03:41 |
19. | Giovanni Visconti | Neri Sottoli-Selle Italia-KTM | 03:54 |
20. | Colin Stussi | Team Vorarlberg Santic | 04:12 |
21. | Edoardo Zardini | Neri Sottoli-Selle Italia-KTM | 04:31 |
22. | Łukasz Owsian | CCC Team | 04:38 |
23. | Brice Feillu | Team Arkéa Samsic | 05:05 |
24. | Daniel Geismayr | Team Vorarlberg Santic | 05:06 |
25. | Franck Bonnamour | Team Arkéa Samsic | 05:29 |
26. | Javier Moreno | Delko Marseille Provence | 05:41 |
27. | Bart de Clercq | Wanty-Gobert Cycling Team | 05:56 |
28. | Sebastian Schonberger | Neri Sottoli-Selle Italia-KTM | 06:41 |
29. | Marco Minnaard | Wanty-Gobert Cycling Team | 06:48 |
30. | Stephan Rabitsch | Team Felbermayr-Simplon Wels | 08:04 |
31. | Rubén Fernandez | Movistar Team | 08:21 |
32. | Marek Rutkiewicz | Wibatech Merx | 08:28 |
33. | Romain Combaud | Delko Marseille Provence | 09:21 |
34. | Carlos Betancur | Movistar Team | 09:40 |
35. | Hans-Jörg Leopold | Maloja Pushbikers | 09:45 |
36. | Lucas de Rossi | Delko Marseille Provence | 09:47 |
37. | Rafael Valls | Movistar Team | 09:53 |
38. | Awet Gebremedhin | Israel Cycling Academy | 09:54 |
39. | Nikolay Cherkasov | Gazprom-RusVelo | 09:56 |
40. | Vadim Pronskiy | Vino-Astana Motors | 13:09 |
41. | Dimitri Peyskens | Wallonie-Bruxelles | 13:10 |
42. | Gordian Banzer | Team Vorarlberg Santic | 13:39 |
43. | Omar El Gouzi | Tirol KTM Cycling Team | 14:16 |
44. | Ivan Rovny | Gazprom-RusVelo | 14:22 |
45. | Connor Swift | Team Arkéa Samsic | 14:31 |
46. | Tom-Jelte Slagter | Dimension Data | 15:48 |
47. | Laurent Pichon | Team Arkéa Samsic | 16:54 |
48. | Alessandro Fedeli | Delko Marseille Provence | 16:58 |
49. | Benjamin Brkic | Team Felbermayr-Simplon Wels | 17:13 |
50. | Michał Podlaski | Wibatech Merx | 20:00 |
51. | Jonas Koch | CCC Team | 20:44 |
52. | Johannes Schinnagel | Maloja Pushbikers | 21:25 |
53. | Georg Zimmermann | Tirol KTM Cycling Team | 22:11 |
54. | Enrico Gasparotto | Dimension Data | 23:23 |
55. | Laurens Ten Dam | CCC Team | 23:24 |
56. | Paweł Cieślik | Wibatech Merx | 24:04 |
57. | Alexis Guerin | Delko Marseille Provence | 25:32 |
58. | August Jensen | Israel Cycling Academy | 25:37 |
59. | Daniel Turek | Israel Cycling Academy | 25:41 |
60. | Nic Dlamini | Dimension Data | 25:58 |
61. | Tom Wirtgen | Wallonie-Bruxelles | 27:06 |
62. | Patrick Gamper | Tirol KTM Cycling Team | 27:39 |
63. | Matthias Krizek | Team Felbermayr-Simplon Wels | 28:22 |
64. | Pieter Vanspeybrouck | Wanty-Gobert Cycling Team | 28:23 |
65. | Samuele Rivi | Tirol KTM Cycling Team | 30:33 |
66. | Carlos Barbero | Movistar Team | 32:27 |
67. | Andi Bajc | Team Felbermayr-Simplon Wels | 32:34 |
68. | Vladislav Kulikov | Gazprom-RusVelo | 32:36 |
69. | Yannik Achterberg | Maloja Pushbikers | 32:51 |
70. | Tom Devriendt | Wanty-Gobert Cycling Team | 32:54 |
71. | Alexandr Ovsyannikov | Vino-Astana Motors | 33:33 |
72. | Marvin Hammerschmid | SPORT.LAND. Niederösterreich Selle SMP-St. Rich | 34:11 |
73. | Mathijs Paasschens | Wallonie-Bruxelles | 34:29 |
74. | Josef Cerny | CCC Team | 34:31 |
75. | Scott Davies | Dimension Data | 35:01 |
76. | Francesco Manuel Bongiorno | Neri Sottoli-Selle Italia-KTM | 35:19 |
77. | Lukas Schlemmer | Maloja Pushbikers | |
78. | Raphael Hammerschmid | SPORT.LAND. Niederösterreich Selle SMP-St. Rich | 36:10 |
79. | Romain Hardy | Team Arkéa Samsic | 36:51 |
80. | Zak Dempster | Israel Cycling Academy | 37:09 |
81. | Felix Engelhardt | Tirol KTM Cycling Team | 37:30 |
82. | Jannik Steimle | Team Vorarlberg Santic | 37:49 |
83. | Mario Gamper | Tirol KTM Cycling Team | 37:54 |
84. | Evgeny Shalunov | Gazprom-RusVelo | 38:41 |
85. | Kenny Molly | Wallonie-Bruxelles | 39:03 |
86. | Roberto Carlos Gonzalez | Neri Sottoli-Selle Italia-KTM | 39:04 |
87. | Thibault Guernalec | Team Arkéa Samsic | 39:16 |
88. | Daniel Auer | Maloja Pushbikers | 39:37 |
89. | Florian Gamper | Tirol KTM Cycling Team | 40:13 |
90. | Matvey Nikitin | Vino-Astana Motors | 40:21 |
91. | Etienne van Empel | Neri Sottoli-Selle Italia-KTM | 40:53 |
92. | Will Barta | CCC Team | 41:14 |
93. | Dominik Hrinkow | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 41:32 |
94. | Timon Loderer | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 42:14 |
95. | Guy Sagiv | Israel Cycling Academy | 42:50 |
96. | Grzegorz Stępniak | Wibatech Merx | 43:46 |
97. | Daniel Eichinger | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 44:16 |
98. | Lukas Spengler | Wallonie-Bruxelles | 44:20 |
99. | Stefan Kolb | Maloja Pushbikers | 44:34 |
100. | Igor Boev | Gazprom-RusVelo | 45:07 |
101. | Andreas Graf | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 47:47 |
102. | Thomas Umhaller | SPORT.LAND. Niederösterreich Selle SMP-St. Rich | 48:58 |
103. | Jaime Castrillo | Movistar Team | 49:18 |
104. | Daniel Lehner | Team Felbermayr-Simplon Wels | 49:46 |
105. | Stepan Astafyev | Vino-Astana Motors | 50:07 |
106. | Felix Ritzinger | Maloja Pushbikers | 52:49 |
107. | Lukas Malgay | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 53:12 |
108. | Andreas Hofer | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 56:36 |
109. | Luka Pajek | SPORT.LAND. Niederösterreich Selle SMP-St. Rich | 57:03 |
110. | Stefan Mastaller | SPORT.LAND. Niederösterreich Selle SMP-St. Rich | 1:09:20 |
111. | Alexandr Semenov | Vino-Astana Motors | 1:10:54 |