Giro Rosa 2019: etap 6. Annemiek van Vleuten jeszcze raz

Annemiek van Vleuten (Mitchelton-Scott) wygrała w Teglio etap jazdy indywidualnej na czas, szóstą odsłonę włoskiego wyścigu Giro Rosa.

Holenderka trasę 12-kilometrowego etapu pokonała o 52 sekundy szybciej od drugiej Anny van der Breggen (Boels Dolmans). Podium dnia dopełniła Elisa Longo Borghini (Trek-Segafredo).

Próbę jazdy na czas z szóstym wynikiem ukończyła dotychczasowa vice-liderka wyścigu, Katarzyna Niewiadoma (Canyon-SRAM), którą Van Vleuten dogoniła na linii mety.

Trasa czasówki liczyła tylko 12 kilometrów i prowadziła niemal cały czas pod górę. Po 1300 metrach płaskiego odcinka zawodniczki rozpoczynały podjazd (10,8 km, średnio 4,6%). Zawodniczki startowały w minutowych odstępach, a czołówka, w dwuminutowych.

Wśród zawodniczek z pierwszej dziesiątki pozycje na mecie początkowo odpowiadały porządkowi startu. Anna van der Breggen jako pierwsza zeszła poniżej 26 minut, wychodząc na prowadzenie przed Elisą Longo Borghini. Słabiej pojechały za to Amanda Spratt, Niewiadoma i Ashleigh Moolman-Pasio, natomiast niespodzianką dnia było piąte miejsce liderki klasyfikacji młodzieżowej, Juliette Labous (Team Sunweb).

Czasy Van der Breggen i Longo Borghini ostały się do samego końca, tj. do przejazdu Annemiek van Vleuten. Liderka wyścigu nie pozostawiła rywalkom złudzeń i z czasem 24:31 powiększyła znacząco prowadzenie w klasyfikacji generalnej wyścigu.

Wyniki 6. etapu Giro Rosa Iccrea – Giro d'Italia Femminile Internazionale 2019 (2.WWT), Chiuro – Teglio (12,1 km; jazda indywidualna na czas):

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Annemiek van VleutenMitchelton-Scott24:32
2.Anna van der BreggenBoels-Dolmans Cycling Team00:52
3.Elisa Longo BorghiniTrek-Segafredo Women01:48
4.Lucinda BrandTeam Sunweb01:49
5.Juliette LabousTeam Sunweb01:54
6.Katarzyna NiewiadomaCanyon SRAM Racing02:00
7.Katie HallBoels-Dolmans Cycling Team02:03
8.Amanda SprattMitchelton-Scott02:09
9.Tayler WilesTrek-Segafredo Women02:21
10.Erica MagnaldiWNT-Rotor Pro Cycling02:23
11.Ruth WinderTrek-Segafredo Women02:29
12.Hannah BarnesCanyon SRAM Racing02:39
13.Demi VolleringParkhotel Valkenburg02:40
14.Alice Maria ArzuffiValcar Cylance Cycling02:41
15.Leah ThomasBigla Pro Cycling02:42
16.Alena AmialiusikCanyon SRAM Racing02:48
17.Elena FranchiEurotarget-Bianchi-Vittoria02:52
18.Silvia ValsecchiBepink02:56
19.Cecilie Uttrup LudwigBigla Pro Cycling02:57
20.Omer ShapiraCanyon SRAM Racing
21.Julie van de VeldeLotto Soudal Ladies03:02
22.Eider MerinoMovistar Team03:04
23.Tatiana GuderzoBepink03:15
24.Ane SantestebanWNT-Rotor Pro Cycling03:20
25.Katrine AalerudTeam Virtu Cycling03:23
26.Ashleigh MoolmanCCC-Liv03:27
27.Mikayla HarveyBigla Pro Cycling03:29
28.Soraya PaladinAlé Cipollini03:30
29.Sofie de VuystParkhotel Valkenburg03:35
30.Janneke EnsingWNT-Rotor Pro Cycling03:37
31.Marianne VosCCC-Liv03:48
32.Urška ZigartBTC City Ljubljana03:49
33.Evita MuzicFDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope03:55
34.Urša PintarBTC City Ljubljana04:01
35.Nina BuysmanParkhotel Valkenburg04:06
36.Antri ChristoforouCogeas-Mettler Pro Cycling Team
37.Shara GillowFDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope04:07
38.Yevgenia VysotskaServetto-Piumate-Beltrami TSA04:10
39.Alice GaspariniEurotarget-Bianchi-Vittoria
40.Birgitte KrogsgaardTeam Virtu Cycling04:15
41.Paula PatinoMovistar Team04:16
42.Sofia BertizzoloTeam Virtu Cycling04:24
43.Nadia QuagliottoAlé Cipollini04:26
44.Kelly van Den SteenLotto Soudal Ladies04:27
45.Lisa MorzentiEurotarget-Bianchi-Vittoria04:30
46.Hanna NilssonBTC City Ljubljana04:31
47.Kathrin HammesWNT-Rotor Pro Cycling04:32
48.Elena PirroneValcar Cylance Cycling04:37
49.Anouska KosterTeam Virtu Cycling04:38
50.Marta LachCCC-Liv
51.Karol-Ann CanuelBoels-Dolmans Cycling Team04:42
52.Elise ChabbeyBigla Pro Cycling04:43
53.Lucy KennedyMitchelton-Scott
54.Katia RagusaBepink04:48
55.Asja PaladinValcar Cylance Cycling04:51
56.Amy PietersBoels-Dolmans Cycling Team04:59
57.Cristina MartinezBizkaia Durango05:04
58.Arianna FidanzaEurotarget-Bianchi-Vittoria05:05
59.Carmela CiprianiAromitalia Vaiano05:06
60.Sophie de BoerParkhotel Valkenburg05:10
61.Kseniya DobryninaServetto-Piumate-Beltrami TSA05:14
62.Floortje MackaijTeam Sunweb05:15
63.Marketa HajkovaServetto-Piumate-Beltrami TSA05:16
64.Jeanne KorevaarCCC-Liv05:19
65.Rachel NeylanTeam Virtu Cycling05:20
66.Eugenia BujakBTC City Ljubljana05:22
67.Alessia VigiliaValcar Cylance Cycling05:23
68.Nicole D'agostinBizkaia Durango05:28
69.Maaike BoogaardBTC City Ljubljana05:35
70.Dani ChristmasLotto Soudal Ladies
71.Ahreum NaAlé Cipollini05:41
72.Nikola NoskovaBigla Pro Cycling05:43
73.Deborah PaineCogeas-Mettler Pro Cycling Team05:45
74.Greta RichioudFDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope05:51
75.Lara VieceliWNT-Rotor Pro Cycling06:03
76.Nicole NestiAromitalia Vaiano06:07
77.Elizabeth BanksBigla Pro Cycling
78.Natalie GrinczerBizkaia Durango06:15
79.Tiffany CromwellCanyon SRAM Racing06:17
80.Ana CovrigEurotarget-Bianchi-Vittoria06:18
81.Sarah RoyMitchelton-Scott06:19
82.Victorie GuilmanFDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope06:20
83.Sofia BegginAromitalia Vaiano06:21
84.Romy KasperAlé Cipollini06:23
85.Danique BraamLotto Soudal Ladies06:24
86.Simona FrapportiBepink06:25
87.Esther van VeenParkhotel Valkenburg
88.Moniek TennigloMitchelton-Scott06:27
89.Marit RaaijmakersParkhotel Valkenburg06:29
90.Riejanne MarkusCCC-Liv06:30
91.Grace BrownMitchelton-Scott
92.Dalia MuccioliValcar Cylance Cycling06:34
93.Pauliena RooijakkersCCC-Liv
94.Nicole SteigengaBepink06:38
95.Eri YonamineAlé Cipollini06:40
96.Ilaria SanguinetiValcar Cylance Cycling06:53
97.Trixi WorrackTrek-Segafredo Women06:55
98.Enara LopezBizkaia Durango06:56
99.Eva BuurmanBoels-Dolmans Cycling Team06:58
100.Charlotte BeckerFDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope07:03
101.Anna PotokinaServetto-Piumate-Beltrami TSA
102.Letizia BorghesiAromitalia Vaiano07:04
103.Lucía GonzalezBizkaia Durango07:06
104.Sandra AlonsoBizkaia Durango07:07
105.Annelies DomLotto Soudal Ladies07:08
106.Michela BalducciAromitalia Vaiano07:10
107.Anna PlichtaTrek-Segafredo Women07:13
108.Maja PerinovicTop Girls Fassa Bortolo07:15
109.Olga DeykoCogeas-Mettler Pro Cycling Team07:16
110.Rossella RattoBTC City Ljubljana07:17
111.Jelena EricAlé Cipollini07:20
112.Greta MarturanoTop Girls Fassa Bortolo07:31
113.Laura TomasiTop Girls Fassa Bortolo07:35
114.Rasa LeleivyteAromitalia Vaiano07:41
115.Sheyla GutierrezMovistar Team07:48
116.Alexis RyanCanyon SRAM Racing
117.Leah KirchmannTeam Sunweb07:52
118.Kirsten WildWNT-Rotor Pro Cycling07:54
119.Julia SoekTeam Sunweb07:56
120.Lotte KopeckyLotto Soudal Ladies07:57
121.Chiara PeriniBepink08:00
122.Małgorzata JasińskaMovistar Team08:02
123.Aude BiannicMovistar Team08:15
124.Lisa de RanieriConceria Zabri-Fanini08:18
125.Leonora GeppiConceria Zabri-Fanini08:33
126.Chantal BlaakBoels-Dolmans Cycling Team08:39
127.Audrey Cordon-ragotTrek-Segafredo Women08:50
128.Elisa Dalla ValleTop Girls Fassa Bortolo08:51
129.Charlotte BravardFDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope09:00
130.Simona BortolottiConceria Zabri-Fanini09:53
131.Basei Marzia SaltonConceria Zabri-Fanini10:37

Klasyfikacja generalna po 6. etapie

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Annemiek van VleutenMitchelton-Scott11:42:15
2.Katarzyna NiewiadomaCanyon SRAM Racing04:17
3.Anna van der BreggenBoels-Dolmans Cycling Team
4.Lucinda BrandTeam Sunweb05:17
5.Amanda SprattMitchelton-Scott05:21
6.Elisa Longo BorghiniTrek-Segafredo Women05:47
7.Katie HallBoels-Dolmans Cycling Team06:08
8.Juliette LabousTeam Sunweb06:20
9.Ashleigh MoolmanCCC-Liv06:33
10.Erica MagnaldiWNT-Rotor Pro Cycling06:34
11.Cecilie Uttrup LudwigBigla Pro Cycling07:28
12.Ane SantestebanWNT-Rotor Pro Cycling07:59
13.Soraya PaladinAlé Cipollini08:27
14.Demi VolleringParkhotel Valkenburg08:31
15.Omer ShapiraCanyon SRAM Racing09:14
16.Eider MerinoMovistar Team09:21
17.Julie van de VeldeLotto Soudal Ladies09:26
18.Alena AmialiusikCanyon SRAM Racing09:51
19.Sofie de VuystParkhotel Valkenburg10:19
20.Marianne VosCCC-Liv10:36
21.Tatiana GuderzoBepink11:04
22.Ruth WinderTrek-Segafredo Women11:16
23.Janneke EnsingWNT-Rotor Pro Cycling11:17
24.Elena FranchiEurotarget-Bianchi-Vittoria11:46
25.Tayler WilesTrek-Segafredo Women12:09
26.Alice Maria ArzuffiValcar Cylance Cycling12:33
27.Elise ChabbeyBigla Pro Cycling12:35
28.Paula PatinoMovistar Team13:17
29.Leah ThomasBigla Pro Cycling13:40
30.Shara GillowFDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope15:11
31.Evita MuzicFDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope15:49
32.Katia RagusaBepink16:29
33.Hanna NilssonBTC City Ljubljana17:26
34.Hannah BarnesCanyon SRAM Racing17:46
35.Mikayla HarveyBigla Pro Cycling18:37
36.Lucy KennedyMitchelton-Scott19:04
37.Leah KirchmannTeam Sunweb20:47
38.Karol-Ann CanuelBoels-Dolmans Cycling Team20:59
39.Elena PirroneValcar Cylance Cycling21:43
40.Asja PaladinValcar Cylance Cycling23:21
41.Urša PintarBTC City Ljubljana23:27
42.Kathrin HammesWNT-Rotor Pro Cycling23:40
43.Nikola NoskovaBigla Pro Cycling23:44
44.Cristina MartinezBizkaia Durango25:00
45.Marta LachCCC-Liv25:18
46.Rachel NeylanTeam Virtu Cycling25:31
47.Floortje MackaijTeam Sunweb26:05
48.Nina BuysmanParkhotel Valkenburg26:41
49.Kelly van Den SteenLotto Soudal Ladies29:22
50.Riejanne MarkusCCC-Liv29:36
51.Małgorzata JasińskaMovistar Team30:00
52.Yevgenia VysotskaServetto-Piumate-Beltrami TSA30:19
53.Carmela CiprianiAromitalia Vaiano30:58
54.Anouska KosterTeam Virtu Cycling31:36
55.Nadia QuagliottoAlé Cipollini31:46
56.Sofia BertizzoloTeam Virtu Cycling31:57
57.Romy KasperAlé Cipollini32:36
58.Birgitte KrogsgaardTeam Virtu Cycling34:27
59.Urška ZigartBTC City Ljubljana34:39
60.Anna PotokinaServetto-Piumate-Beltrami TSA36:39
61.Alice GaspariniEurotarget-Bianchi-Vittoria36:47
62.Lisa MorzentiEurotarget-Bianchi-Vittoria37:06
63.Amy PietersBoels-Dolmans Cycling Team37:39
64.Rasa LeleivyteAromitalia Vaiano37:45
65.Jeanne KorevaarCCC-Liv38:16
66.Eugenia BujakBTC City Ljubljana39:30
67.Aude BiannicMovistar Team40:08
68.Natalie GrinczerBizkaia Durango40:28
69.Tiffany CromwellCanyon SRAM Racing40:35
70.Lara VieceliWNT-Rotor Pro Cycling40:52
71.Katrine AalerudTeam Virtu Cycling40:54
72.Pauliena RooijakkersCCC-Liv40:55
73.Arianna FidanzaEurotarget-Bianchi-Vittoria41:04
74.Elizabeth BanksBigla Pro Cycling41:12
75.Enara LopezBizkaia Durango41:57
76.Letizia BorghesiAromitalia Vaiano42:01
77.Nicole D'agostinBizkaia Durango42:27
78.Dani ChristmasLotto Soudal Ladies44:04
79.Silvia ValsecchiBepink44:33
80.Ahreum NaAlé Cipollini45:37
81.Sofia BegginAromitalia Vaiano45:48
82.Rossella RattoBTC City Ljubljana46:14
83.Moniek TennigloMitchelton-Scott46:48
84.Eva BuurmanBoels-Dolmans Cycling Team46:56
85.Audrey Cordon-ragotTrek-Segafredo Women47:19
86.Charlotte BeckerFDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope47:48
87.Greta MarturanoTop Girls Fassa Bortolo49:00
88.Deborah PaineCogeas-Mettler Pro Cycling Team49:03
89.Michela BalducciAromitalia Vaiano49:22
90.Eri YonamineAlé Cipollini49:25
91.Kseniya DobryninaServetto-Piumate-Beltrami TSA49:42
92.Nicole NestiAromitalia Vaiano50:34
93.Jelena EricAlé Cipollini50:56
94.Antri ChristoforouCogeas-Mettler Pro Cycling Team51:14
95.Lucía GonzalezBizkaia Durango51:23
96.Alexis RyanCanyon SRAM Racing51:37
97.Dalia MuccioliValcar Cylance Cycling51:39
98.Grace BrownMitchelton-Scott51:44
99.Laura TomasiTop Girls Fassa Bortolo51:59
100.Lotte KopeckyLotto Soudal Ladies52:10
101.Maaike BoogaardBTC City Ljubljana
102.Sophie de BoerParkhotel Valkenburg52:15
103.Chantal BlaakBoels-Dolmans Cycling Team52:39
104.Victorie GuilmanFDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope53:20
105.Julia SoekTeam Sunweb54:17
106.Trixi WorrackTrek-Segafredo Women54:50
107.Simona FrapportiBepink55:20
108.Anna PlichtaTrek-Segafredo Women55:32
109.Greta RichioudFDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope55:42
110.Annelies DomLotto Soudal Ladies56:24
111.Sarah RoyMitchelton-Scott57:36
112.Kirsten WildWNT-Rotor Pro Cycling57:37
113.Alessia VigiliaValcar Cylance Cycling59:31
114.Sandra AlonsoBizkaia Durango59:32
115.Chiara PeriniBepink59:38
116.Ilaria SanguinetiValcar Cylance Cycling59:56
117.Marit RaaijmakersParkhotel Valkenburg59:57
118.Ana CovrigEurotarget-Bianchi-Vittoria1:00:18
119.Nicole SteigengaBepink1:03:41
120.Esther van VeenParkhotel Valkenburg1:06:45
121.Charlotte BravardFDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope1:07:01
122.Elisa Dalla ValleTop Girls Fassa Bortolo1:07:17
123.Danique BraamLotto Soudal Ladies1:09:57
124.Maja PerinovicTop Girls Fassa Bortolo1:10:49
125.Leonora GeppiConceria Zabri-Fanini1:12:35
126.Lisa de RanieriConceria Zabri-Fanini1:22:12
127.Simona BortolottiConceria Zabri-Fanini1:32:06
128.Sheyla GutierrezMovistar Team1:32:12
129.Marketa HajkovaServetto-Piumate-Beltrami TSA1:33:02
130.Basei Marzia SaltonConceria Zabri-Fanini1:37:52
131.Olga DeykoCogeas-Mettler Pro Cycling Team1:37:57

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: