Włoch Matteo Belletti (Androni Giocattoli-Sidermec) wygrał w Esztergom pierwszy etap Wyścigu dookoła Węgier.
33-latek na finiszu z 35-osobowej grupy oparł się młodzieży i a kresce pokonał Francuza Hugo Hofstettera (Cofidis) oraz Serba Dusana Rajovica (Adria Mobil).
Szóste miejsce dla CCC Development Team wywalczył Węgier Attila Valter, w czołówce wspomagany przez Michała Palutę, Piotra Brożynę i Stanisława Aniołkowskiego.
Kolarze na 194-kilometrowej trasie dwukrotnie podjechali pod Dobogoko (7,1 km; 4,1%), na 136 i 177 kilometrze.
Belletti dzięki wygranej wskoczył na prowadzenie w klasyfikacji generalnej.
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Manuel Belletti | Androni Giocattoli-Sidermec | 4:38:55 |
2. | Hugo Hofstetter | Cofidis, Solutions Crédits | |
3. | Dušan Rajovic | Adria Mobil | |
4. | Louis Bendixen | Team Coop | |
5. | Umberto Marengo | Neri Sottoli-Selle Italia-KTM | |
6. | Attila Valter | CCC Development Team | |
7. | Stefano Oldani | Kometa Cycling Team | |
8. | Aaron Grosser | Bike Aid | |
9. | Giovanni Visconti | Neri Sottoli-Selle Italia-KTM | |
10. | Daniel Felipe Munoz | Androni Giocattoli-Sidermec | |
11. | Michał Paluta | CCC Development Team | |
12. | Krists Neilands | Israel Cycling Academy | |
13. | Erik Fetter | Pannon Cycling Team | |
14. | Mathias Le Turnier | Cofidis, Solutions Crédits | |
15. | František Sisr | Elkov-Author Cycling Team | |
16. | Karel Hnik | Elkov-Author Cycling Team | |
17. | Edoardo Zardini | Neri Sottoli-Selle Italia-KTM | |
18. | Jan Barta | Elkov-Author Cycling Team | |
19. | Márton Dina | Kometa Cycling Team | |
20. | Francesco Gavazzi | Androni Giocattoli-Sidermec | |
21. | Gašper Katrasnik | Adria Mobil | |
22. | Dominik Neumann | Elkov-Author Cycling Team | |
23. | Luis Angel Mate | Cofidis, Solutions Crédits | |
24. | Alexander Cataford | Israel Cycling Academy | |
25. | Juan Pedro Lopez | Kometa Cycling Team | |
26. | Martin Haring | Dukla Banska Bystrica | |
27. | Josip Rumac | Androni Giocattoli-Sidermec | |
28. | Simone Velasco | Neri Sottoli-Selle Italia-KTM | |
29. | Hayden Mccormick | Team BridgeLane | |
30. | Kristian Aasvold | Team Coop | |
31. | Diego Pablo Sevilla | Kometa Cycling Team | |
32. | Alessandro Bisolti | Androni Giocattoli-Sidermec | |
33. | Ziga Horvat | Adria Mobil | |
34. | Piotr Brożyna | CCC Development Team | |
35. | Stanisław Aniołkowski | CCC Development Team | |
36. | Lionel Mawditt | Team BridgeLane | 00:15 |
37. | Viktor Filutas | Pannon Cycling Team | 00:21 |
38. | Mihkel Raim | Israel Cycling Academy | 00:23 |
39. | Victor Lafay | Cofidis, Solutions Crédits | 00:37 |
40. | Jakub Otruba | Elkov-Author Cycling Team | 00:40 |
41. | Marco Frapporti | Androni Giocattoli-Sidermec | 00:54 |
42. | Tom Thill | Team Differdange-GeBa | 01:21 |
43. | Jeroen Pattyn | Team Differdange-GeBa | 01:22 |
44. | August Jensen | Israel Cycling Academy | 01:30 |
45. | Albert Muela | EvoPro Racing | 01:59 |
46. | Zak Dempster | Israel Cycling Academy | |
47. | Yegor Dementyev | Team Novak | 02:02 |
48. | Michele Gazzoli | Kometa Cycling Team | 02:04 |
49. | Antonio Puppio | Kometa Cycling Team | |
50. | Francesco Manuel Bongiorno | Neri Sottoli-Selle Italia-KTM | 02:21 |
51. | Filippo Fortin | Cofidis, Solutions Crédits | |
52. | Daire Feeley | EvoPro Racing | 02:30 |
53. | Ján Andrej Cully | Dukla Banska Bystrica | |
54. | Mekseb Debesay | Bike Aid | 02:38 |
55. | Andras Szatmary | Pannon Cycling Team | |
56. | Roberto Carlos Gonzalez | Neri Sottoli-Selle Italia-KTM | 02:53 |
57. | Ayden Toovey | Team BridgeLane | 03:15 |
58. | Harry Sweeny | EvoPro Racing | 03:54 |
59. | Tomas Kalojiros | AC Sparta Praha | 04:02 |
60. | Patrik Tybor | Dukla Banska Bystrica | |
61. | Đorđe Đuric | Serbia | 04:13 |
62. | Adne van Engelen | Bike Aid | 04:26 |
63. | Thomas Deruette | Team Differdange-GeBa | 07:10 |
64. | Daniel Arroyave Canas | Team Novak | 07:25 |
65. | Michal Schuran | AC Sparta Praha | 08:01 |
66. | Jaime Restrepo | Team Novak | |
67. | Daniel Dina | Pannon Cycling Team | |
68. | Juraj Bellan | Dukla Banska Bystrica | |
69. | Nicholas White | Team BridgeLane | |
70. | Gabriel Muller | Team Differdange-GeBa | |
71. | Gorazd Per | Adria Mobil | |
72. | Marek Canecky | Dukla Banska Bystrica | |
73. | Scott Bowden | Team BridgeLane | |
74. | Ziga Groselj | Adria Mobil | |
75. | Trond Trondsen | Team Coop | 08:11 |
76. | Lorenzo Fortunato | Neri Sottoli-Selle Italia-KTM | 09:55 |
77. | Adám Kristóf Karl | Hungary | 10:02 |
78. | Toni Franz | Team Differdange-GeBa | 10:03 |
79. | Sergio Tu | CCC Development Team | 10:34 |
80. | Matteo Spreafico | Androni Giocattoli-Sidermec | 11:34 |
81. | Guy Sagiv | Israel Cycling Academy | |
82. | Luke Mudgway | EvoPro Racing | |
83. | Wilmar Molina | Team Novak | |
84. | Alois Kankovsky | Elkov-Author Cycling Team | 12:41 |
85. | Aljaž Jarc | Adria Mobil | |
86. | Lucas Carstensen | Bike Aid | |
87. | Marko Danilovic | Serbia | |
88. | Balázs Rozsa | Team Differdange-GeBa | 15:25 |
89. | Daniel Moricz | Pannon Cycling Team | |
90. | Jon Bozic | Adria Mobil | |
91. | Krisztián Lovassy | Hungary | |
92. | Daniel Viegas | Kometa Cycling Team | 15:41 |
93. | Peter Koning | EvoPro Racing | 16:52 |
94. | Miklos Szabo | Pannon Cycling Team | 17:01 |
95. | Erik Lunder | Team Coop | |
96. | Tomas Schuhler | AC Sparta Praha | |
97. | Jan Stohr | AC Sparta Praha | |
98. | Damian Papierski | CCC Development Team | |
99. | Karol Wawrzyniak | CCC Development Team | |
100. | Omer Goldstein | Israel Cycling Academy | |
101. | Jacob Eriksson | Team Coop | |
102. | Ferenc Szollosi | Hungary | 17:06 |
103. | Andrej Galovic | Serbia | |
104. | Cyrus Monk | EvoPro Racing | 18:10 |
105. | Wouter Wippert | EvoPro Racing | 18:11 |
106. | Stefan Stefanovic | Serbia | 20:39 |
107. | Dusan Veselinovic | Serbia | |
108. | Lukas Kubis | Dukla Banska Bystrica | |
109. | Matej Zahalka | Elkov-Author Cycling Team | |
110. | Petr Malan | AC Sparta Praha | 20:41 |
111. | Balázs Vas | Hungary | 21:40 |
112. | Adam Papai | Hungary | 24:34 |
113. | Daniel Bichlmann | Bike Aid | 25:06 |
114. | Carol Eduard Novak | Team Novak | 25:21 |
115. | Jan Rajchart | AC Sparta Praha | 28:12 |
116. | Dávid Kovacs | Hungary | 29:35 |
117. | Matthias Schnapka | Bike Aid | 29:45 |
118. | Zsolt Istlstekker | Hungary | 33:49 |
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Manuel Belletti | Androni Giocattoli-Sidermec | 4:43:07 |
2. | Krists Neilands | Israel Cycling Academy | 00:03 |
3. | Dušan Rajovic | Adria Mobil | |
4. | Jan Barta | Elkov-Author Cycling Team | 00:05 |
5. | Piotr Brożyna | CCC Development Team | 00:07 |
6. | August Jensen | Israel Cycling Academy | |
7. | Alexander Cataford | Israel Cycling Academy | 00:08 |
8. | Michał Paluta | CCC Development Team | |
9. | Louis Bendixen | Team Coop | 00:09 |
10. | Stefano Oldani | Kometa Cycling Team | |
11. | Márton Dina | Kometa Cycling Team | 00:11 |
12. | František Sisr | Elkov-Author Cycling Team | |
13. | Erik Fetter | Pannon Cycling Team | 00:12 |
14. | Diego Pablo Sevilla | Kometa Cycling Team | |
15. | Juan Pedro Lopez | Kometa Cycling Team | |
16. | Daniel Felipe Munoz | Androni Giocattoli-Sidermec | |
17. | Attila Valter | CCC Development Team | 00:13 |
18. | Gašper Katrasnik | Adria Mobil | |
19. | Stanisław Aniołkowski | CCC Development Team | |
20. | Umberto Marengo | Neri Sottoli-Selle Italia-KTM | |
21. | Karel Hnik | Elkov-Author Cycling Team | 00:14 |
22. | Luis Angel Mate | Cofidis, Solutions Crédits | |
23. | Simone Velasco | Neri Sottoli-Selle Italia-KTM | |
24. | Giovanni Visconti | Neri Sottoli-Selle Italia-KTM | |
25. | Edoardo Zardini | Neri Sottoli-Selle Italia-KTM | 00:15 |
26. | Hugo Hofstetter | Cofidis, Solutions Crédits | |
27. | Dominik Neumann | Elkov-Author Cycling Team | 00:16 |
28. | Hayden Mccormick | Team BridgeLane | 00:17 |
29. | Josip Rumac | Androni Giocattoli-Sidermec | |
30. | Alessandro Bisolti | Androni Giocattoli-Sidermec | |
31. | Kristian Aasvold | Team Coop | 00:18 |
32. | Aaron Grosser | Bike Aid | 00:19 |
33. | Ziga Horvat | Adria Mobil | 00:21 |
34. | Francesco Gavazzi | Androni Giocattoli-Sidermec | |
35. | Mathias Le Turnier | Cofidis, Solutions Crédits | 00:22 |
36. | Martin Haring | Dukla Banska Bystrica | 00:32 |
37. | Mihkel Raim | Israel Cycling Academy | 00:38 |
38. | Lionel Mawditt | Team BridgeLane | 00:39 |
39. | Viktor Filutas | Pannon Cycling Team | 00:42 |
40. | Victor Lafay | Cofidis, Solutions Crédits | 00:51 |
41. | Jakub Otruba | Elkov-Author Cycling Team | 00:56 |
42. | Marco Frapporti | Androni Giocattoli-Sidermec | 01:07 |
43. | Jeroen Pattyn | Team Differdange-GeBa | 01:37 |
44. | Tom Thill | Team Differdange-GeBa | 01:39 |
45. | Antonio Puppio | Kometa Cycling Team | 02:12 |
46. | Michele Gazzoli | Kometa Cycling Team | 02:14 |
47. | Zak Dempster | Israel Cycling Academy | 02:16 |
48. | Yegor Dementyev | Team Novak | 02:25 |
49. | Albert Muela | EvoPro Racing | |
50. | Filippo Fortin | Cofidis, Solutions Crédits | 02:32 |
51. | Francesco Manuel Bongiorno | Neri Sottoli-Selle Italia-KTM | 02:49 |
52. | Ján Andrej Cully | Dukla Banska Bystrica | 02:51 |
53. | Daire Feeley | EvoPro Racing | 02:56 |
54. | Andras Szatmary | Pannon Cycling Team | 03:04 |
55. | Mekseb Debesay | Bike Aid | 03:06 |
56. | Roberto Carlos Gonzalez | Neri Sottoli-Selle Italia-KTM | 03:18 |
57. | Ayden Toovey | Team BridgeLane | 03:46 |
58. | Harry Sweeny | EvoPro Racing | 04:10 |
59. | Tomas Kalojiros | AC Sparta Praha | 04:16 |
60. | Patrik Tybor | Dukla Banska Bystrica | 04:28 |
61. | Đorđe Đuric | Serbia | 04:38 |
62. | Adne van Engelen | Bike Aid | 04:50 |
63. | Thomas Deruette | Team Differdange-GeBa | 07:32 |
64. | Daniel Arroyave Canas | Team Novak | 08:16 |
65. | Scott Bowden | Team BridgeLane | |
66. | Ziga Groselj | Adria Mobil | 08:18 |
67. | Marek Canecky | Dukla Banska Bystrica | 08:20 |
68. | Gorazd Per | Adria Mobil | |
69. | Michal Schuran | AC Sparta Praha | 08:24 |
70. | Juraj Bellan | Dukla Banska Bystrica | 08:25 |
71. | Jaime Restrepo | Team Novak | 08:28 |
72. | Daniel Dina | Pannon Cycling Team | |
73. | Gabriel Muller | Team Differdange-GeBa | 08:33 |
74. | Trond Trondsen | Team Coop | 08:40 |
75. | Nicholas White | Team BridgeLane | 08:45 |
76. | Adám Kristóf Karl | Hungary | 10:21 |
77. | Lorenzo Fortunato | Neri Sottoli-Selle Italia-KTM | 10:25 |
78. | Toni Franz | Team Differdange-GeBa | 10:34 |
79. | Sergio Tu | CCC Development Team | 10:58 |
80. | Guy Sagiv | Israel Cycling Academy | 11:51 |
81. | Matteo Spreafico | Androni Giocattoli-Sidermec | 11:54 |
82. | Luke Mudgway | EvoPro Racing | 11:59 |
83. | Wilmar Molina | Team Novak | 12:18 |
84. | Alois Kankovsky | Elkov-Author Cycling Team | 12:59 |
85. | Aljaž Jarc | Adria Mobil | 13:03 |
86. | Marko Danilovic | Serbia | 13:10 |
87. | Lucas Carstensen | Bike Aid | 13:17 |
88. | Krisztián Lovassy | Hungary | 15:33 |
89. | Jon Bozic | Adria Mobil | |
90. | Balázs Rozsa | Team Differdange-GeBa | 15:47 |
91. | Daniel Moricz | Pannon Cycling Team | 15:51 |
92. | Daniel Viegas | Kometa Cycling Team | 16:03 |
93. | Peter Koning | EvoPro Racing | 17:12 |
94. | Damian Papierski | CCC Development Team | 17:13 |
95. | Andre Sotberg | Team Coop | 17:20 |
96. | Omer Goldstein | Israel Cycling Academy | 17:21 |
97. | Jacob Eriksson | Team Coop | 17:22 |
98. | Ferenc Szollosi | Hungary | 17:25 |
99. | Karol Wawrzyniak | CCC Development Team | |
100. | Erik Lunder | Team Coop | 17:26 |
101. | Andrej Galovic | Serbia | 17:28 |
102. | Tomas Schuhler | AC Sparta Praha | 17:32 |
103. | Miklos Szabo | Pannon Cycling Team | 17:37 |
104. | Jan Stohr | AC Sparta Praha | |
105. | Cyrus Monk | EvoPro Racing | 18:43 |
106. | Wouter Wippert | EvoPro Racing | 18:44 |
107. | Matej Zahalka | Elkov-Author Cycling Team | 20:54 |
108. | Lukas Kubis | Dukla Banska Bystrica | 20:58 |
109. | Olav Hjemsaeter | Team Coop | 21:02 |
110. | Petr Malan | AC Sparta Praha | 21:10 |
111. | Stefan Stefanovic | Serbia | 21:14 |
112. | Dusan Veselinovic | Serbia | 21:41 |
113. | Balázs Vas | Hungary | 21:52 |
114. | Gergő Orosz | Pannon Cycling Team | 23:11 |
115. | Adam Papai | Hungary | 25:06 |
116. | Daniel Bichlmann | Bike Aid | 25:40 |
117. | Carol Eduard Novak | Team Novak | 26:04 |
cHarlie
12 czerwca 2019, 23:12 o 23:12
Ładna okolica, i ta bazylika taka wielka. Węgry to piękny kraj!