OVO Energy Women's Tour 2019: etap 4. Katarzyna Niewiadoma z wielkim zwycięstwem

Katarzyna Niewiadoma

Katarzyna Niewiadoma (Canyon-SRAM) zwyciężyła na trasie czwartego etapu OVO Energy Women's Tour, zakończonego na podjeździe w Burton Dassett. 

Polka, która awansowała na pozycję wiceliderki, na górskim finiszu pokonała Liane Lippert (Team Sunweb), zaś trzecie miejsce zajęła Lizzie Deignan (Trek-Segafredo).

Po trzech łatwiejszych odcinkach dziś na panie czekała trudniejsza przeprawa przez wzgórza hrabstwa Warwickshire. W drugiej części rywalizacji znalazła się wspinaczka pod Sun Rising Hill (700m; 7%, kat. 2), a następnie zawodniczki wjechały na 12,5-kilometrową rundę zawierającą podjazd pod Burton Dassett (1,2 km; 5%, kat. 2), pod który podjechały trzykrotnie, kończąc na nim ściganie.

Od samego startu w Warwick padał deszcz, było zimno i wietrznie. Początek rywalizacji zawodniczki pokonały razem, dopiero po 30 kilometrach odskoczyła piąta w klasyfikacji generalnej Sarah Roy (Mitchelton-Scott). Jej przewaga powoli wzrosła do poziomu minuty i 20 sekund. Jakiś czas później z grupy odjechały Charlotte Becker (FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope) i Femke Marius (Parkhotel Valkenburg), dojeżdżając do prowadzącej Australijki 102 kilometry przed kreską. Peleton wówczas jechał sześć minut dalej, a ostatecznie odpuścił je na osiem i pół minuty.

75 kilometrów przed metą na czele głównej grupy pojawiły się zawodniczki Trek-Segafredo, zwiększając tempo i powoli niwelując stratę, która na drugiej lotnej premii 30 kilometrów zmalała o trzy minuty. Na pierwszej górskiej premii Becker została z czołówki, zaś na pierwszej wspinaczce pod Burton Dassett z peletonu odskoczyły Katarzyna Niewiadoma (Canyon-SRAM), Elisa Longo Borghini (Trek-Segafredo) i Liane Lippert (Team Sunweb). 18 kilometrów przed kreską kręcące z przodu Roy i Marius miały 22 sekund przewagi nad goniącą trójką, peleton zaś tracił 45 sekund.

Pościg wyprzedził liderki na drugiej wspinaczce, a komplet punktów na premii górskiej zgarnęła Niewiadoma, która razem z Longo Borghini i Lippert przekroczyła metę 12 sekund przed peletonem. Akcja została jednak zakończona na ostatniej rundzie, gdy zostały one wchłonięte przez liczącą około 25 zawodniczek pierwszą część peletonu, w skład której wchodziła liderka, Lisa Brennauer (WNT-Rotor). Ta grupka rozpoczęła ostatni podjazd jako ostatnia z kilkusekundową przewagą.

Na końcowych metrach wyraźną przewagę uzyskała Niewiadoma, wyraźnie pokonując w sprincie pozostałe rywalki i odnosząc drugi sukces w tym sezonie.

Wyniki 4. etapu OVO Energy Women's Tour 2019 (2.WWT), Warwick - Burton Dassett (158,9 km):

Poz.ZawodniczkaGrupaCzas
1.Katarzyna NiewiadomaCanyon SRAM Racing4:18:29
2.Liane LippertTeam Sunweb
3.Elizabeth DeignanTrek-Segafredo Women00:07
4.Amy PietersBoels-Dolmans Cycling Team00:09
5.Demi VolleringParkhotel Valkenburg00:11
6.Elizabeth BanksBigla Pro Cycling
7.Leah ThomasBigla Pro Cycling
8.Lisa BrennauerWNT-Rotor Pro Cycling
9.Christine MajerusBoels-Dolmans Cycling Team00:13
10.Marta CavalliValcar Cylance Cycling00:16
11.Ane SantestebanWNT-Rotor Pro Cycling
12.Leah KirchmannTeam Sunweb00:18
13.Riejanne MarkusCCC-Liv
14.Grace BrownMitchelton-Scott00:22
15.Maria Giulia ConfalonieriValcar Cylance Cycling
16.Rachel NeylanTeam Virtu Cycling
17.Erica MagnaldiWNT-Rotor Pro Cycling
18.Małgorzata JasińskaMovistar Team
19.Ellen van DijkTrek-Segafredo Women00:28
20.Brodie ChapmanTeam TIBCO-SVB
21.Alice Maria ArzuffiValcar Cylance Cycling00:34
22.Pauliena RooijakkersCCC-Liv00:38
23.Coryn RiveraTeam Sunweb00:41
24.Janneke EnsingWNT-Rotor Pro Cycling
25.Elisa Longo BorghiniTrek-Segafredo Women00:43
26.Tiffany CromwellCanyon SRAM Racing01:18
27.Hannah BarnesCanyon SRAM Racing
28.Karol-Ann CanuelBoels-Dolmans Cycling Team01:25
29.Eleanor DickinsonDrops02:12
30.Sheyla GutierrezMovistar Team02:15
31.Floortje MackaijTeam Sunweb
32.Roxane KnetemannParkhotel Valkenburg02:18
33.Aude BiannicMovistar Team
34.Victorie GuilmanFDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope
35.Abby-Mae ParkinsonDrops
36.Romy KasperAlé Cipollini02:23
37.Alison JacksonTeam TIBCO-SVB02:26
38.Eri YonamineAlé Cipollini
39.Anna ChristianDrops
40.Lauren KitchenFDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope
41.Kathrin HammesWNT-Rotor Pro Cycling
42.Alexandra ManlyMitchelton-Scott02:32
43.Femke MarkusParkhotel Valkenburg02:37
44.Sarah RoyMitchelton-Scott02:39
45.Chantal BlaakBoels-Dolmans Cycling Team
46.Nadia QuagliottoAlé Cipollini
47.Eugénie DuvalFDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope03:54
48.Roxane FournierMovistar Team
49.Jolien D'hooreBoels-Dolmans Cycling Team07:14
50.Greta RichioudFDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope
51.Susanne AndersenTeam Sunweb07:18
52.Charlotte BeckerFDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope
53.Georgia WilliamsMitchelton-Scott07:25
54.Martina AlziniBigla Pro Cycling08:54
55.Lisa KleinCanyon SRAM Racing
56.Amalie DideriksenBoels-Dolmans Cycling Team
57.Asja PaladinValcar Cylance Cycling
58.Chloe HoskingAlé Cipollini
59.Alessia VigiliaValcar Cylance Cycling
60.Sara PentonTeam Virtu Cycling
61.Rozanne SlikTeam TIBCO-SVB
62.Dalia MuccioliValcar Cylance Cycling
63.Alice CobbTeam TIBCO-SVB
64.Manon LloydDrops09:03
65.Jessica AllenMitchelton-Scott09:08
66.Maelle GrosseteteFDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope
67.Alicia GonzalezMovistar Team
68.Esther van VeenParkhotel Valkenburg
69.Julia SoekTeam Sunweb
70.Lourdes OyarbideMovistar Team09:32
71.Abigail van TwiskTrek-Segafredo Women15:48
72.Alice BarnesCanyon SRAM Racing
73.Hannah PaytonDrops15:52
74.Anna PlichtaTrek-Segafredo Women
75.Sarah RijkesWNT-Rotor Pro Cycling16:15
76.Shannon MalseedTeam TIBCO-SVB17:51
DNFGracie ElvinMitchelton-Scott
DNFSofia BertizzoloTeam Virtu Cycling
DNFNina KesslerTeam TIBCO-SVB
DNFMarjolein van 't GeloofAlé Cipollini
DNFElizabeth HoldenDrops
DNFSophie de BoerParkhotel Valkenburg
DNSBelle de GastParkhotel Valkenburg
DNSAshleigh MoolmanCCC-Liv

Klasyfikacja generalna po 4. etapie

Poz.ZawodniczkaGrupaCzas
1.Liane LippertTeam Sunweb13:47:56
2.Katarzyna NiewiadomaCanyon SRAM Racing
3.Elizabeth DeignanTrek-Segafredo Women00:03
4.Lisa BrennauerWNT-Rotor Pro Cycling00:07
5.Amy PietersBoels-Dolmans Cycling Team00:09
6.Demi VolleringParkhotel Valkenburg00:24
7.Christine MajerusBoels-Dolmans Cycling Team00:26
8.Maria Giulia ConfalonieriValcar Cylance Cycling00:28
9.Elizabeth BanksBigla Pro Cycling00:31
10.Leah ThomasBigla Pro Cycling
11.Małgorzata JasińskaMovistar Team00:32
12.Marta CavalliValcar Cylance Cycling00:36
13.Ane SantestebanWNT-Rotor Pro Cycling
14.Leah KirchmannTeam Sunweb00:38
15.Riejanne MarkusCCC-Liv
16.Coryn RiveraTeam Sunweb00:40
17.Grace BrownMitchelton-Scott00:42
18.Rachel NeylanTeam Virtu Cycling
19.Brodie ChapmanTeam TIBCO-SVB00:48
20.Ellen van DijkTrek-Segafredo Women
21.Erica MagnaldiWNT-Rotor Pro Cycling00:53
22.Alice Maria ArzuffiValcar Cylance Cycling00:54
23.Elisa Longo BorghiniTrek-Segafredo Women00:55
24.Janneke EnsingWNT-Rotor Pro Cycling01:12
25.Tiffany CromwellCanyon SRAM Racing01:38
26.Hannah BarnesCanyon SRAM Racing
27.Sheyla GutierrezMovistar Team02:25
28.Eleanor DickinsonDrops02:28
29.Sarah RoyMitchelton-Scott02:35
30.Floortje MackaijTeam Sunweb
31.Abby-Mae ParkinsonDrops
32.Romy KasperAlé Cipollini02:43
33.Alison JacksonTeam TIBCO-SVB02:46
34.Kathrin HammesWNT-Rotor Pro Cycling
35.Roxane KnetemannParkhotel Valkenburg02:49
36.Aude BiannicMovistar Team02:50
37.Femke MarkusParkhotel Valkenburg02:53
38.Lauren KitchenFDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope02:57
39.Eri YonamineAlé Cipollini
40.Chantal BlaakBoels-Dolmans Cycling Team02:59
41.Alexandra ManlyMitchelton-Scott03:03
42.Nadia QuagliottoAlé Cipollini03:11
43.Pauliena RooijakkersCCC-Liv
44.Roxane FournierMovistar Team04:00
45.Eugénie DuvalFDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope04:04
46.Anna ChristianDrops04:22
47.Karol-Ann CanuelBoels-Dolmans Cycling Team04:46
48.Victorie GuilmanFDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope05:15
49.Jolien D'hooreBoels-Dolmans Cycling Team07:18
50.Susanne AndersenTeam Sunweb07:25
51.Charlotte BeckerFDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope07:47
52.Georgia WilliamsMitchelton-Scott07:56
53.Sara PentonTeam Virtu Cycling09:14
54.Amalie DideriksenBoels-Dolmans Cycling Team
55.Martina AlziniBigla Pro Cycling09:22
56.Chloe HoskingAlé Cipollini09:23
57.Dalia MuccioliValcar Cylance Cycling09:25
58.Lisa KleinCanyon SRAM Racing09:26
59.Maelle GrosseteteFDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope09:39
60.Jessica AllenMitchelton-Scott09:51
61.Julia SoekTeam Sunweb09:56
62.Alicia GonzalezMovistar Team09:57
63.Alessia VigiliaValcar Cylance Cycling10:23
64.Asja PaladinValcar Cylance Cycling10:28
65.Greta RichioudFDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope10:57
66.Manon LloydDrops10:59
67.Esther van VeenParkhotel Valkenburg12:25
68.Sarah RijkesWNT-Rotor Pro Cycling16:46
69.Alice CobbTeam TIBCO-SVB17:14
70.Alice BarnesCanyon SRAM Racing17:16
71.Lourdes OyarbideMovistar Team19:37
72.Abigail van TwiskTrek-Segafredo Women20:29
73.Rozanne SlikTeam TIBCO-SVB23:00
74.Anna PlichtaTrek-Segafredo Women27:26
75.Hannah PaytonDrops31:36
76.Shannon MalseedTeam TIBCO-SVB34:55

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

3 Comments

  1. Simoni

    13 czerwca 2019, 16:38 o 16:38

    O, brawo!!! Może wygra cały wyścig. Ma bardzo dobry sezon, sporo o niej słychać w tym roku. Mogłaby jeszcze zgarnąć Mistrza Świata, należy się jej 😉

  2. Mcjs

    13 czerwca 2019, 17:42 o 17:42

    Brawa dla Kasi 🙂

  3. Thomas Michael Shelby

    14 czerwca 2019, 08:22 o 08:22

    brawo. życzę tęczowej koszulki w tym roku 🙂

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: