Wiadomości

Słabszy dzień Van der Poela | Siostry Pikulik szóste w medisonie

Mathieu van der Poel wszystkiego wygrać nie może. Wyniki torowego Pucharu Narodów. Karolina Perekitko wysoko we Francji. Informacje i wyniki z 14 kwietnia.

Wiadomości dnia

Mathieu van der Poel nie liczył się w rozgrywce o wygraną w Amstel Gold Race.

Holender nie załapał się do kluczowej akcji przed Keutenbergiem i do mety dojechał w grupie goniącej.

Chciałem walczyć w finale, ale nie miałem nogi. Nie byłem w stanie kasować wszystkich ataków, bo potem nie miałbym sił na Keutenbergu. Czasami trzeba zgadywać [jak się potoczy wyścig – przyp. red.]. Czy świadomie jechałem bardziej defensywnie? Tak, ale nie byłem w stanie pojechać ofensywnie

– mówił telewizji “Sporza”.

Jestem na tyle realistą, że wiem, że nie mogę wygrać wszystkiego. Za tydzień będzie jeszcze trudniej, ale spróbujemy

– dodał, odnosząc się do startu w Liege-Bastogne-Liege.

Torowy Puchar Narodów

Daria i Wiktoria Pikulik zajęły szóste miejsce w madisonie, w 30-kilometrowym wyścigu zdobywając 9 punktów.

Zmagania wygrały Brytyjki Katie Archibald i Neah Evans (37 punktów), pokonując wyraźnie Francuzki Valentine Fortin i Marion Borras (25) oraz Amerykanki Jennifer Valente i Lily Williams (19).

Mateusz Rudyk zajął siódme miejsce w keirinie mężczyzn.

Polak wygrał wyścig o siódme miejsce, czyli drugi bieg finałowy. Zmagania wygrali Holendrzy: Harrie Lavreysen przed Jeffreyem Hooglandem i Brytyjczykiem Jackiem Carlinem.

Kacper Majewski zajął 16. miejsce w omnium. Zmagania wygrał Brytyjczyk Ethan Hayter, który o 13 punktów wyprzedził Japończyka Kazushigę Kubokiego i o 20 punktów Francuza Benjamina Thomasa.

Marlena Karwacka zajęła 14. miejsce w sprincie indywidualnym, a Paulina Petri 24. miejsce. Zmagania wygrała Francuzka Mathilde Gros, w finale dwukrotnie lepsza od Nowozelandki Ellesse Andrews.

Wyniki wyścigów

Tour du Doubs (1.1)

Lenny Martinez (Groupama-FDJ) wygrał francuską jednodniówkę Tour du Doubs.

Młody Francuz o 3 sekundy wyprzedził swojego rodaka Clementa Bertheta (Decathlon AG2R La Mondiale) oraz o 8 sekund Hiszpana Jose Manuela Diaza (Burgos-BH).

Polacy nie startowali.

Trasa prowadziła z Morteau na Pontarlier – Le Larmont (200,9 km), wzniesienie o długości 6,4 kilometra, o nachyleniu 5,4%.

Grand Prix Féminin de Chambéry (1.1)

Lore de Schepper (AG Insurance-Soudal NXTG) zwyciężyła we francuskim wyścigu jednodniowym Grand Prix Féminin de Chambéry.

Belgijka pagórkowatą trasę Chambéry – Chambéry (112 km) pokonała o 16 sekund szybciej niż Francuzka Evita Muzic (FDJ-Suez) i Włoszka Erica Magnaldi (UAE Development Team).

Karolina Perekitko (Winspace) straciła 40 sekund, zajmując 9. pozycję.

Penn Ar Bed – Pays d’Iroise (2.1)

Dominik Krzyśków (JEGG-DJR Academy) zajął 15. miejsce w trzyetapowym wyścigu juniorów Penn Ar Bed – Pays d’Iroise. Zwyciężył Francuz Paul Thierry.

17-letni Polak dobrze spisał się w próbie jazdy na czas, w której uplasował się na 5. pozycji.

Redakcja rowery.org

La Vuelta Femenina 2023: etap 2. Triumf Alison Jackson

Mistrzyni Kanady Alison Jackson zdobyła w Moncofar drugi etap La Vuelta Femenina.

29 kwietnia 2024, 17:22

28 kwietnia 2024, 17:29