Ściana płaczu, czyli osiągnięcia polskich kolarek i kolarzy w wyścigach z kalendarza Międzynarodowej Unii Kolarskiej w sezonie 2024.
Marcin Budziński (Mazowsze Serce Polski) – 2
GP Slovenian Istria (1.2)
GP Brda-Collio (1.2)
Daria Pikulik (Human Powered Health) – 1
Ronde de Mouscron (1.1)
Mazowsze Serce Polski – 2
GP Slovenian Istria (1.2) – Marcin Budziński
GP Brda-Collio (1.2) – Marcin Budziński
01.04 Ronde de Mouscron 1.1 Daria Pikulik (HPH) 1 - (125) Marta Jaskulska (WNT) 33 0:33 31.03 Ronde van Vlaanderen 1.UWT Kamil Małecki (Q36) 14 2:02 (65) Filip Maciejuk (BOH) 81 12:30 31.03 Ronde van Vlaanderen 1.WWT Katarzyna Niewiadoma (CSR) 2 0:00 (320) Marta Lach (WNT) 54 6:35 Marta Jaskulska (WNT) 84 9:26 27.03 Dwars door Vlaanderen 1.UWT Kamil Małecki (Q36) 64 3:48 Filip Maciejuk (BOH) 73 3:48 Szymon Sajnok (Q36) 115 7:54 Łukasz Wiśniowski (TBV) 117 7:54 27.03 Dwars door Vlaanderen 1.WWT Marta Jaskulska (WNT) 15 0:51 (10) Kaja Rysz (LPW) 45 4:21 Daria Pikulik (HPH) 59 4:21 24.03 Gandawa-Wevelgem 1.UWT Kamil Małecki (Q36) 31 0:16 (10) Szymon Sajnok (Q36) 92 7:17 24.03 Gandawa-Wevelgem 1.WWT Marta Lach (WNT) 43 3:29 Agnieszka Skalniak-Sójka (CSR) 48 3:29 Kaja Rysz (LPW) 72 5:49 Daria Pikulik (HPH) 88 5:49 24.03 GP Adria Mobil 1.2 Marcin Budziński (MSP) 5 0:00 (15) Patryk Stosz (RSW) 6 0:00 (10) Radosław Frątczak (VOS) 7 0:00 (5) Bartłomiej Proć (SWT) 9 0:00 (3) Michał Pomorski (MSP) 28 0:00 20.03-24.03 Volta ao Alentejo 2.2 Paweł Szóstka (LPP) 11 0:32 Patryk Gieracki (LPP) 56 14:20 Jakub Musialik (LPP) 91 27:06 Mikołaj Szulik (LPP) 96 28:21 19.03-23.03 Settimana Coppi e Bartali 2.1 Hubert Grygowski (ABB) 108 1:12:46 22.03 E3 Saxo Classic 1.UWT Kamil Małecki (Q36) 61 6:04 21.03 Classic Brugge-De Panne 1.WWT Daria Pikulik (HPH) 3 0:00 (260) Agnieszka Skalniak-Sójka (CSR) 31 0:00 (8) Karolina Kumięga (UAD) 102 3:44 21.03 GP Goriška 1.2 Marcin Budziński (MSP) 4 0:00 (20) Piotr Pękala (SWT) 18 0:13 Mateusz Kostański (VOS) 25 0:13 Artur Sowiński (VOS) 54 1:08 Antoni Olszar (VOS) 55 1:08 20.03 Classic Brugge-De Panne 1.UWT Stanisław Aniołkowski (COF) 32 0:00 (5) Kamil Gradek (TBV) 69 0:00 Łukasz Owsian (ARK) 76 0:00 Łukasz Wiśniowski (TBV) 85 0:00 Szymon Sajnok (Q36) 91 0:00 19.03 GP Brda-Collio 1.2 Marcin Budziński (MSP) 1 - (40) Patryk Stosz (RSW) 2 0:00 (30) Artur Sowiński (VOS) 14 0:00 Bartłomiej Proć (SWT) 27 0:15 Mateusz Kostański (VOS) 40 0:44 14.03-17.03 Tour de Normandie Féminin 2.1 Marta Jaskulska (WNT) 14 1:23 (5) Katarzyna Wilkos (MAW) 51 19:07 Olga Wankiewicz (MAW) 61 21:46 17.03 Cholet Agglo Tour 1.1 Danny van der Tuuk (EKP) 97 8:23 17.03 GP Slovenian Istria 1.2 Marcin Budziński (MSP) 1 - (40) Mateusz Kostański (VOS) 11 0:11 Kacper Maciejuk (SWT) 17 0:11 Artur Sowiński (VOS) 18 0:11 Jakub Kaczmarek (MSP) 21 0:11 17.03 Classica da Arrabida 1.2 Paweł Szóstka (LPP) 10 0:23 (3) Patryk Gieracki (LPP) 14 0:23 Julian Kot (LPP) 41 2:16 Kacper Majewski (LPP) 48 2:28 Adam Kuś (LPP) 71 10:20 17.03 Popolarissima 1.2 Filip Gruszczyński (BIE) 43 0:09 14.03-17.03 Tour of Rhodes 2.2 Patryk Stosz (RSW) 47 15:31 (6) Piotr Brożyna (RSW) 49 16:02 Dawid Łątkowski 74 26:30 Igor Włodarczyk 79 26:46 Igor Sęk 83 26:51 16.03 Mediolan-San Remo 1.UWT Michał Kwiatkowski (IGD) 54 1:16 (10) Łukasz Owsian (ARK) 153 11:58 16.03 Classic Loire Atlantique 1.1 Danny van der Tuuk (EKP) 89 14:08 15.03 Bredene Koksijde Classic 1.Pro Kamil Małecki (Q36) 26 0:05 (5) 14.03 Grand Prix de Denain 1.Pro Stanisław Aniołkowski (COF) 48 5:57 Szymon Sajnok (Q36) 56 7:12 13.03 Mediolan-Turyn 1.Pro Hubert Grygowski (ABB) 91 8:08 Łukasz Owsian (ARK) 110 12:23 13.03 Danilith Nokere Koerse 1.Pro Kamil Małecki (Q36) 53 2:46 Szymon Sajnok (Q36) 58 2:51 Stanisław Aniołkowski (COF) 73 3:30 03.03-10.03 Paryż-Nicea 2.UWT Łukasz Owsian (ARK) 85 1:27:32 Kamil Gradek (TBV) 97 1:37:20 03.03-10.03 Tirreno-Adriatico 2.UWT Rafał Majka (UAD) 37 14:55 (10) Filip Maciejuk (BOH) 95 48:57 Michał Kwiatkowski (IGD) 98 49:12 Cesare Benedetti (BOH) 119 1:01:06 Stanisław Aniołkowski (COF) 122 1:03:25 (20) 10.03 Ronde van Drenthe 1.WWT Marta Lach (WNT) 12 0:12 (48) Marta Jaskulska (WNT) 45 1:28 Kaja Rysz (LPW) 64 3:09 08.03-10.03 Vuelta Extremadura Féminas 2.2 Karolina Perekitko (WIN) 15 3:10 (1) Aurela Nerlo (WIN) 27 8:49 07.03-10.03 Istrian Spring Trophy 2.2 Piotr Pękala (SWT) 10 0:40 (3) Artur Sowiński (VOS) 38 4:16 Dawid Wika-Czarnowski (VOS) 40 4:23 Mateusz Kostański (VOS) 41 4:28 Radosław Frątczak (VOS) 78 14:38 09.03 Drentse Acht van Westerveld 1.1 Kaja Rysz (LPW) 13 0:00 (5) 09.03 Rhodes GP by Culture 1.2 Patryk Stosz (RSW) 9 0:00 (3) & Sports Organization Igor Sęk 33 0:00 Piotr Brożyna (RSW) 62 0:12 Igor Włodarczyk 107 12:01 Franciszek Kaczorowski 108 12:01 06.03-08.03 Trofeo Ponente in Rosa 2.2 Monika Brzeźna (MAW) 36 15:27 Olga Wankiewicz (MAW) 47 18:33 Natalia Krześlak 55 18:50 Patrycja Lorkowska 56 18:52 Nikol Płosaj (MAW) 61 18:59 06.03 Altez GP Oetingen 1.1 Kaja Rysz (LPW) 43 1:03 03.03 Trofeo Oro in Euro 1.1 Marta Lach (WNT) 11 1:42 (15) Marta Jaskulska (WNT) 15 2:38 (5) Natalia Krześlak 36 4:07 Parycja Lorkowska 64 4:43 Zuzanna Chylińska 80 4:43 03.03 Grote prijs Jean-Pierre Monseré 1.1 Szymon Sajnok (Q36) 13 0:00 (5) Kamil Małecki (Q36) 31 0:15 Danny van der Tuuk (EKP) 51 1:04 03.03 Poreč Trophy LADIES 1.2 Tamara Szalińska (MAW) 4 0:00 (20) Monika Brzeźna (MAW) 11 0:00 Maja Tracka (MAW) 23 2:26 Martyna Szczęsna (MAW) 26 2:26 Marta Marek (MAW) 31 2:26 03.03 Trofej Poreč - Poreč Trophy 1.2 Artur Sowiński (VOS) 7 0:00 (5) Radosław Frątczak (VOS) 12 0:00 Michał Paluta (SWT) 24 0:00 Mateusz Kostański (VOS) 45 0:00 Bartosz Rudyk (ATT) 107 0:00 03.03 GP de la Ville de Lillers 1.2 Hubert Grygowski (ABB) 75 1:13 02.03 Strade Bianche Donne 1.WWT Katarzyna Niewiadoma (CSR) 4 0:26 (220) 02.03 Grand Prix Criquielion 1.1 Kamil Małecki (Q36) 40 0:23 Danny van der Tuuk (EKP) 107 5:41 02.03-03.03 Visit South Aegean Islands 2.2 Igor Sęk 28 1:07 Igor Włodarczyk 39 1:48 Dawid Łątkowski 40 1:48 Jakub Dudek 95 14:18 Franciszek Kaczorowski 111 20:31 28.02 Trofeo Laigueglia 1.Pro Rafał Majka (UAD) 83 6:48 28.02 Umag Trophy LADIES 1.2 Maja Tracka (MAW) 6 0:00 (10) Tamara Szalińska (MAW) 8 0:00 (3) Marta Marek (MAW) 12 0:00 Barbara Cywińska (MAW) 13 0:00 Monika Brzeźna (MAW) 23 0:00 28.02 Trofej Umag - Umag Trophy 1.1 Jakub Murias (VOS) 17 0:00 Piotr Maślak (VOS) 22 0:00 Michał Paluta (SWT) 38 0:23 Dawid Wika-Czarnowski (VOS) 39 0:30 Antoni Olszar (VOS) 64 1:39 27.02 Le Samyn 1.1 Kamil Małecki (Q36) 25 0:05 (3) Szymon Sajnok (Q36) 56 1:43 Danny van der Tuuk (EKP) 92 6:55 27.02 Le Samyn des Dames 1.1 Kaja Rysz (LPW) 14 0:06 (5) Aurela Nerlo (WIN) 31 0:06 19.02-25.02 UAE Tour 2.UWT Filip Maciejuk (BOH) 47 16:17 (5) Stanisław Aniołkowski (COF) 87 32:36 (15) 25.02 Kuurne-Bruksela-Kuurne 1.Pro Szymon Sajnok (Q36) 34 1:23 (2) Łukasz Owsian (ARK) 50 1:43 Cesare Benedetti (BOH) 82 2:13 25.02 Omloop van het Hageland 1.1 Kaja Rysz (LPW) 22 1:51 (3) 25.02 Clasica de Almeria 1.1 Marta Jaskulska (WNT) 22 0:40 (3) 24.02 Omloop Het Nieuwsblad 1.WWT Katarzyna Niewiadoma (CSR) 7 1:08 (120) Agnieszka Skalniak-Sójka (CSR) 37 2:08 (8) 24.02 Omloop Het Nieuwsblad 1.UWT Łukasz Owsian (ARK) 93 11:29 Kamil Małecki (Q36) 99 13:07 15.02-18.02 Setmana Ciclista Valenciana 2.Pro Katarzyna Niewiadoma (CSR) 2 0:08 (187) Marta Lach (WNT) 68 30:45 (10) Karolina Kumięga (UAD) 73 34:53 (4) 16.02 Vuelta a Andalucia 2.Pro Rafał Majka (UAD) 12 0:27 10.02-14.02 Tour of Oman 2.Pro Cesare Benedetti (BOH) 66 14:20 Danny van der Tuuk (EKP) 74 14:58 12.02 Clásica Jaén 1.1 Michał Kwiatkowski (IGD) 7 1:22 (35) 11.02 Clasica de Almeria 2.Pro Hubert Grygowski (ABB) 87 1:34 08.02-11.02 Tour de la Provence 2.1 Łukasz Owsian (ARK) 25 7:35 (3) 08.02-11.02 Tour of Antalya 2.1 Kamil Małecki (Q36) 50 10:26 Szymon Sajnok (Q36) 85 40:37 Marcel Bogusławski (ADD) 90 43:40 08.02-11.02 UAE Tour Women 2.WWT Agnieszka Skalniak-Sójka (CSR) 19 3:30 (34) Marta Jaskulska (WNT) 21 3:52 (16) Daria Pikulik (HPH) 66 13:19 (36) Wiktoria Pikulik (HPH) 99 14:39 10.02 Vuelta a Murcia 1.1 Michał Kwiatkowski (IGD) 4 1:27 (60) Rafał Majka (UAD) 61 13:17 09.02 Muscat Classic 1.1 Danny van der Tuuk (EKP) 59 4:33 Cesare Benedetti (BOH) 60 4:33 31.01-04.02 Etoile de Bessèges 2.1 Danny van der Tuuk (EKP) 118 22:09 04.02 Vuelta CV Feminas 1.1 Karolina Perekitko (WIN) 10 0:13 (20) Marta Jaskulska (WNT) 11 0:13 (15) Marta Lach (WNT) 14 0:13 (5) Aurela Nerlo (WIN) 39 4:58 30.01-03.02 AlUla Tour 2.1 Rafał Majka (UAD) 18 1:20 (3) Cesare Benedetti (BOH) 51 8:15 27.01-31.01 Tour of Sharjah 2.2 Patryk Stosz (RSW) 88 32:03 (3) 28.01 Trofeo Palma 1.1 Łukasz Owsian (ARK) 56 0:18 28.01 GP de Marseille La Marseillaise 1.1 Danny van der Tuuk (EKP) 124 14:20 28.01 Women Pro Costa De Almeria 1.1 Karolina Perekitko (WIN) 3 0:03 (70) Marta Jaskulska (WNT) 10 0:29 (20) Aurela Nerlo (WIN) 49 1:39 Daria Pikulik (HPH) 57 3:22 Alicja Ulatowska (SIB) 68 6:45 Wiktoria Pikulik (HPH) 73 7:06 27.01 Deakin University Elite 1.WWT Dominika Włodarczyk (UAD) 2 0:00 (320) Women's Road Race Kaja Rysz (LPW) 25 1:04 (16) 26.01 Trofeo Serra Tramuntana 1.1 Łukasz Owsian (ARK) 82 15:46 25.01 Trofeo Ses Salines-Felanitx 1.1 Łukasz Owsian (ARK) 77 0:21 24.01 Trofeo Calvia 1.1 Łukasz Owsian (ARK) 64 12:58 22.01 Trofeo Binissalem-Andratx 1.1 Marta Lach (WNT) 22 1:18 (3) Karolina Perekitko (WIN) 32 7:04 Aurela Nerlo (WIN) 66 11:36 16.01-21.01 Tour Down Under 2.UWT Filip Maciejuk (BOH) 94 15:38 21.01 Ruta de la Cerámica 1.1 Łukasz Owsian (ARK) 74 2:14 21.01 Trofeo Palma Femina 1.1 Marta Lach (WNT) 4 0:51 (60) Karolina Perekitko (WIN) 17 0:53 (3) Aurela Nerlo (WIN) 49 7:07 Alicja Ulatowska (SIB) 89 16:10 20.01 Clàssica Comunitat Valenciana 1969 1.1 Łukasz Owsian (ARK) 74 0:00 20.01 Trofeo Felanitx - 1.1 Karolina Kumięga (UAD) 12 0:00 (10) Colònia de Sant Jordi Marta Lach (WNT) 13 0:02 (5) Aurela Nerlo (WIN) 23 0:03 (3) Karolina Perekitko (WIN) 59 0:14 Alicja Ulatowska (SIB) 110 2:01 12.01-14.01 Tour Down Under 2.WWT Dominika Włodarczyk (UAD) 5 0:44 (200) Kaja Rysz (LPW) 50 6:01
ARKEA-B&B HOTELS CONTINENTALE : ABB
ALPECIN-DECEUNINCK DEVELOPMENT TEAM : ADD
ARKEA-B&B HOTELS : ARK
ATT INVESTMENTS : ATT
BIESSE – CARRERA : BIE
BORA – HANSGROHE : BOH
COFIDIS : COF
EQUIPO KERN PHARMA : EKP
INEOS GRENADIERS : IGD
LUBELSKIE PERŁA POLSKI : LPP
MAZOWSZE SERCE POLSKI : MSP
Q36.5 PRO CYCLING TEAM : Q36
RIME : RME
TEAM FELT FELBERMAYR : RSW
TUFO – PARDUS PROSTEJOV : SKC
SANTIC-WIBATECH : SWT
BAHRAIN VICTORIOUS : TBV
TEAM NOVO NORDISK DEVELOPMENT : TND
VOSTER ATS TEAM : VOS
UAE TEAM EMIRATES : UAD
BEPINK – BONGIOANNI : BPK
CANYON//SRAM RACING : CSR
LIFEPLUS WAHOO : LPW
HUMAN POWERED HEALTH : HPH
MAT ATOM DEWELOPER WROCLAW : MAW
SOLTEC IBEROAMERICA : SIB
UAE TEAM ADQ : UAD
WINSPACE : WIN
CERATIZIT – WNT PRO CYCLING TEAM : WNT
ze – zwycięstwo etapowe
el – lider wyścigu
Evita Muzic dumna z siebie. Daria Pikulik bez ogródek o tym, jak przygotowania olimpijskie wyglądają w Polsce. Marta Lach znowu…
Francuzka Evita Muzic (FDJ-Suez) wygrała po wspinaczce do Laguna Negra szósty etap La Vuelta Femenina.
Zapowiedź 1. etapu Giro d’Italia 2024. 4 maja (sobota): Venaria Reale – Turyn (140 km ⭐️⭐️⭐️).
Red Bull oficjalnie z Bora-hansgrohe. Amy Pieters podała SD Worx do sądu. Nicholas van der Merwe wygrywa w Chełmży. Wiadomości…
Giro d'Italia, czyli pierwszy Grand Tour w sezonie kolarskim. Trzy tygodnie walki o bezcenną maglia rosa. Oto co czeka ich…
Demi Vollering (SD Worx-Protime) zdobyła na Alto del Fuerte Rapitan piąty etap La Vuelta Femenina oraz objęła prowadzenie w klasyfikacji…