Danielo - odzież kolarska

Michał Kwiatkowski rozpoczyna sezon | Nieudana akcja Małeckiego

Michał Kwiatkowski w rozmowie

Wielki pech Oscara Sevilli. Finn Fisher błyszczy w Omanie, Mark Cavendish w Kolumbii, a Mads Pedersen znów wygrywa we Francji. Wiadomości i wyniki z piątku, 9 lutego.

Wiadomości dnia

W sobotę, startem Vuelta a Murcia (1.1), swój czternasty sezon zawodowy rozpocznie Michał Kwiatkowski.

Według „ProCyclingStat”w kalendarzu 33-letniego zawodnika Ineos Grenadiers znajdują się Clásica Jaén (12 lutego), O Gran Camiño – The Historical Route (22 lutego), Strade Bianche (2 marca), Tirreno-Adriatico (4-10 marca), Mediolan-San Remo (16 marca), Itzulia Basque Country (1 -6 kwietnia), Amstel Gold Race (14 kwietnia), La Fleche Wallonne (17 kwietnia), Liege-Bastogne-Liege (21 kwietnia), Criterium du Dauphine (2-9 czerwca) i Tour de France (29 czerwca – 21 lipca).

W tym roku Vuelta a Murcia ma niespełna 200 kilometrów, prowadząc przez Collado Bermejo (72 km; 7,2 km; 7,1%) i Alto Cresta del Gallo (10 km przed metą; 4,3 km; 6,5%).

Na liście startowej do wyścigu znajdują się m.in. Rafał Majka (UAE Team Emirtaes), Sepp Kuss (Visma | Lease a Bike), Ben O’Connor (Decathlon-AG2R) i Daniel Martinez (Bora-hansgrohe).

Relacja od godziny 14:00 będzie dostępna na kanale Eurosport 2.


Miejsce i termin mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym zostały potwierdzone

Pozostaną na Mazowszu i zorganizowane zostaną w Płocku. w dniach 19-23 czerwca. Organizatorem tego wydarzenia jest Klub Kolarski „Panorama-Warszawa”. 


Oscar Sevilla po drugim etapie Tour Colombia znajdował się na pozycji wicelidera wyścigu, ale na trzecim zakończył swoją przygodę z wyścigiem.

47-letni Hiszpan z Team Medellin 500 metrów przed metą uczestniczył w grupowej kraksie, z której nie wyszedł bez szwanku.

Oprócz ran ciętych na twarzy i ramieniu, które wymagały założenia szwów, lekarz stwierdził, że nasz kolarz doznał złamania lewego obojczyka i złamania łuku żebrowego. Złamania te nie wymagają operacji. Oscar Sevilla pozostanie pod opieką lekarską przez kilka następnych dni i w związku z tym nie wystartuje w jutrzejszym (piątkowym) etapie

– obwieścił kolumbijski zespół.

Wyniki dnia

UAE Tour Women 2024: etap 2. Lorena Wiebes z drugim zwycięstwem

Muscat Classic (1.1)

Finn Fisher-Black (UAE Team Emirates) zwyciężył w drugiej edycji omańskiego wyścigu Muscat Classic.

Finn Fisher-Black finiszuje, w tle grupa pościgowa

fot.
A.S.O./Oman Cycling Association/Pauline Ballet

22-letni kolarz z Nowej Zelandii zaatakował na ostatnim podjeździe, wyprzedzając o 4 sekundę główną grupę, przyprowadzoną przez Amerykanina Luke Lampertiego (Soudal-Quick Step) i Belga Amaury Capiota (Arkea-B&B Hotels).

Kolarze z polskim paszportem, Danny van der Tuuk (Equipo Kern Pharma) i Cesare Benedetti (Bora-hansgrohe), stracili ponad 4 minuty, meldując się na 58. i 59. miejscu.

Trasa z Al Mouj Muscat pod hotel Al Bustan (174,3 km) prowadziła przez strome wzgórza, ostatnie (1,1 km; 9,3%) było usytuowane niespełna 6 kilometrów przed metą.

Tour de la Provence (2.1)

Duńczyk Mads Pedersen (Lidl-Trek) pierwszy przeciął metą pierwszego etapu Tour de la Provence.

Lider wyścigu po prologu, na finiszu w Martigues, wyprzedził z peletonu Francuza Axela Zingle’a (Cofidis) i Brytyjczyka Samuela Watsona (Groupama-FDJ).

Łukasz Owsian (Arkea-B&B Hotels) zajął 48. miejsce.

Tour of Antalya (2.1)

Słoweniec Matevž Govekar (Bahrain Victorious), po finiszu z głównej grupy, wygrał w drugim dniu Tour of Antalya.

Drugie miejsce zajął Belg Kenneth van Rooy (Bingoal WB), a trzecie Włoch Giovanni Lonardi (Polti Kometa).

Kamil Małecki (Q36.5) zajął 18. miejsce, natomiast Szymon Sajnok (Cofidis) i Marceli Bogusławski (Alpecin-Deceuninck) stracili ponad 16 minut, meldując się na 93. i 121. pozycji.

Leonardi objął prowadzenie w wyścigu.

Trasa z Demre do Antalyi (140,5 km) początkowo była płaska, następnie po niespełna 50 kilometrach z wysokości morza wznosiła się na wysokość 1286 metrów (90 km), skąd opadała, w finale w płaskim terenie wracając nad morze.

W kilkuosobowej ucieczce zameldował się Kamil Małecki. Po 100 kilometrach jazdy zawodnik Q36.6 i Anatoliy Budyak (Terengganu), Cedrik Bakke Christophersen (TDT -Unibet), Drew Morey (Kinan Racing Team) i Marco Tizza (Bingoal WB) posiadali jednak tylko minutową przewagę nad główną grupą.

Do czołówki przeskoczyli Adne Holter (Uno-X Mobility) i Roland Thalmann (Tudor), jednak okazało się to niewystarczające. Została skasowana 10 kilometrów przed metą.

Tour Colombia (2.1)

Mark Cavendish (Astana Qazaqstan) triumfował na mecie czwartego etap Tour Colombia.

Brytyjski sprinter trasę Paipa – Zipaquira (181,8 km) zaliczył przed Kolumbijczykami Fernando Gavirią (Movistar Team) i Nelsonem Andresem Soto (Petrolike).

Liderem wyścigu pozostał Rodrigo Contreras (Nu Colombia).