Kaden Groves (Alpecin-Deceuninck) triumfował w Madrycie na mecie ostatniego etapu Vuelta a Espana.
Australijczyk po szaleńczej gonitwie na ulicach stolicy Hiszpanii pokonał na finiszu Filippo Gannę (Ineos Grenadiers) i Nico Denza (Bora-hansgrohe).
W klasyfikacji generalnej 78. edycji wyścigu wygrał Amerykanin Sepp Kuss (Jumbo-Visma). Na podium otoczyli go drużynowi koledzy: Jonas Vingegaard i Primoz Roglic.
Tym samym holenderski zespół nie tylko zdołał dowieźć trzech kolarzy na podium Grand Touru, ale wygrał trzy wyścigi trzytygodniowe w jednym sezonie, każdy z innym zawodnikiem.
W maju Giro d’Italia wygrał Roglic, w lipcu Tour de France padł łupem Vingegaarda, a pomagający im w obu Kuss triumfował w Wyścigu Dookoła Hiszpanii.
Peleton Vuelta a Espana późnym popołudniem wyruszył z 1800-metrowego hipodromu, okrężną trasą docierając do centrum Madrytu. Tu wykonał 10 rund, po 5,8 kilometra.
Ściganie do stolicy Hiszpanii rozpoczęło się spokojnie: na pierwszych kilometrach tempo było spacerowe, kolarze prowadzili rozmowy i pozowali do zdjęć. Ekipa Jumbo-Visma, w swoich szeregach mająca pierwszą trójkę klasyfikacji generalnej, sukces dedykowała m.in. przebywającemu w śpiączce koledze, Nathanowi van Hooydonckowi.
Kolarze UAE Team Emirates, Alpecin-Deceuninck i Soudal-Quick-Step wprowadzili peleton na rundy w Madrycie, a po kilku atakach w ucieczce znaleźli się Nico Denz i Lennard Kämna (Bora-hansgrohe) i Rui Costa (Intermarche-Circus-Wanty). Za nimi w pościg rzucili się Filippo Ganna, Kim Heiduk i Omar Fraile (Ineos Grenadiers), a pod akcję podpięli się liderzy klasyfikacji górskiej i punktowej: Remco Evenepoel (Soudal-Quick-Step) i Kaden Groves (Alpecin-Deceuninck).
Prowadząca trójka zdobyła nawet 35 sekund przewagi, ale peleton pod dyktando ekipy UAE Team Emirates zabrał się do pracy i sześć rund przed końcem miał obie grupki w zasięgu wzroku.
Ganna, Evenepoel i Groves dojechali do Kämny, Denza i Costy, na 32 kilometry przed metą dysponując 15 sekundami przewagi nad peletonem, w którym wszystkie siły na pokład rzuciła ekipa EF Education-EasyPost.
Praca Ganny i Evenepoela utrzymywała ucieczkę przy życiu: różnica wahała się między 15 a 30 sekundami i na cztery rundy przed końcem nadal nie było jasne, czy peletonowi uda się powstrzymać tę szarżę.
Sytuacja utrzymywała się do ostatnich dwóch rund. Tu peleton zbliżył się do czołówki, ale 12 sekund zdawało się przepaścią nie do przeskoczenia. Do pracy włączyło się więcej ekip: pracował Marc Soler, zebrali się nawet zawodnicy Lotto Dstny, dsm-firmenich i Bahrain Victorious.
Szóstka na ostatniej rundzie broniła 10-sekundowej przewagi, co zgromadzonej na ulicach Madrytu zapewniło znakomite widowisko. Kolarze Soudal-Quick-Step i Intermarche-Circus-Wanty spowalniali pościg, zawodnikom Bahrain Victorious nie udało się opanować sytuacji i tym samym Remco Evenepoel i spółka ostatni kilometr zaczęli na czele.
Grupka prowadząca zwolniła i na 500 metrów przed metą peleton siedział im na kole. Evenepoel i Groves pociągnęli z długiego finiszu, a Australijczyk utrzymał się na czele do końca, odnosząc zasłużone zwycięstwo.
Wyniki 21. etapu Vuelta a Espana 2023 (2.UWT), Hipódromo De La Zarzuela – Madryt / Paisaje De La Luz (101,1 km):
Poz. | Imię i nazwisko | Zespół | Czas |
---|---|---|---|
1. | Kaden Groves | Alpecin-Deceuninck | 2:24:13 |
2. | Filippo Ganna | Ineos Grenadiers | |
3. | Nico Denz | Bora-hansgrohe | |
4. | Hugo Page | Intermarche-Circus-Wanty | |
5. | Ivan Garcia Cortina | Movistar Team | |
6. | Rui Costa | Intermarche-Circus-Wanty | |
7. | Marijn van Den Berg | EF Education-EasyPost | |
8. | Remco Evenepoel | Soudal-Quick Step | |
9. | Dries van Gestel | TotalEnergies | |
10. | Lennard Kamna | Bora-hansgrohe | |
11. | Hugo Hofstetter | Team Arkea Samsic | |
12. | Davide Cimolai | Cofidis | |
13. | Milan Menten | Lotto Dstny | |
14. | Lewis Askey | Groupama-FDJ | |
15. | Matevz Govekar | Bahrain Victorious | |
16. | David Gonzalez | Caja Rural-Seguros RGA | |
17. | Edward Theuns | Lidl-Trek | |
18. | Matteo Sobrero | Team Jayco AlUla | |
19. | Dorian Godon | AG2R Citroën Team | |
20. | Cyril Barthe | Burgos-BH | |
21. | Rui Oliveira | UAE Team Emirates | |
22. | Casper Pedersen | Soudal-Quick Step | |
23. | Andre Carvalho | Cofidis | |
24. | Jon Barrenetxea | Caja Rural-Seguros RGA | |
25. | Alberto Dainese | Team dsm-firmenich | |
26. | Juan Ayuso | UAE Team Emirates | |
27. | Geoffrey Soupe | TotalEnergies | |
28. | Mikel Landa | Bahrain Victorious | |
29. | Einer Augusto Rubio | Movistar Team | |
30. | Jasha Sutterlin | Bahrain Victorious | |
31. | Sergio Higuita | Bora-hansgrohe | |
32. | Cian Uijtdebroeks | Bora-hansgrohe | |
33. | Cristian Rodriguez | Team Arkea Samsic | |
34. | Aleksandr Vlasov | Bora-hansgrohe | |
35. | Damiano Caruso | Bahrain Victorious | |
36. | Fernando Barcelo | Caja Rural-Seguros RGA | |
37. | Mathis Le Berre | Team Arkea Samsic | |
38. | Mattia Cattaneo | Soudal-Quick Step | |
39. | Steff Cras | TotalEnergies | |
40. | Paul Lapeira | AG2R Citroën Team | |
41. | Santiago Buitrago | Bahrain Victorious | |
42. | Bauke Mollema | Lidl-Trek | |
43. | Fabio Felline | Astana Qazaqstan Team | |
44. | Fabien Doubey | TotalEnergies | |
45. | Jacopo Mosca | Lidl-Trek | |
46. | Stefan Bissegger | EF Education-EasyPost | |
47. | Boy van Poppel | Intermarche-Circus-Wanty | |
48. | Julius Johansen | Intermarche-Circus-Wanty | 0:23 |
49. | Dylan van Baarle | Jumbo-Visma | 0:26 |
50. | Attila Valter | Jumbo-Visma | |
51. | Robert Gesink | Jumbo-Visma | |
52. | Primoz Roglic | Jumbo-Visma | |
53. | Jonas Vingegaard | Jumbo-Visma | |
54. | Wilco Kelderman | Jumbo-Visma | |
55. | Jan Tratnik | Jumbo-Visma | |
56. | Sepp Kuss | Jumbo-Visma | |
57. | Jesus Ezquerra | Burgos-BH | |
58. | Pelayo Sanchez | Burgos-BH | |
59. | Ander Okamika | Burgos-BH | |
60. | Łukasz Owsian | Team Arkea Samsic | |
61. | Enric Mas | Movistar Team | |
62. | Antonio Tiberi | Bahrain Victorious | |
63. | Andrea Vendrame | AG2R Citroën Team | |
64. | João Almeida | UAE Team Emirates | |
65. | Simone Petilli | Intermarche-Circus-Wanty | |
66. | Rudy Molard | Groupama-FDJ | |
67. | Jose Manuel Diaz | Burgos-BH | |
68. | Nicolas Prodhomme | AG2R Citroën Team | |
69. | Larry Warbasse | AG2R Citroën Team | |
70. | Ben Zwiehoff | Bora-hansgrohe | |
71. | Lennert van Eetvelt | Lotto Dstny | |
72. | Andrey Zeits | Astana Qazaqstan Team | |
73. | Vadim Pronskiy | Astana Qazaqstan Team | |
74. | Juan Sebastian Molano | UAE Team Emirates | |
75. | Romain Gregoire | Groupama-FDJ | |
76. | Kamil Gradek | Bahrain Victorious | |
77. | Paul Ourselin | TotalEnergies | |
78. | Wout Poels | Bahrain Victorious | |
79. | Emanuel Buchmann | Bora-hansgrohe | |
80. | Imanol Erviti | Movistar Team | |
81. | Pieter Serry | Soudal-Quick Step | |
82. | Maurice Ballerstedt | Alpecin-Deceuninck | |
83. | Lorenzo Germani | Groupama-FDJ | |
84. | Nelson Oliveira | Movistar Team | |
85. | Ruben Fernandez | Cofidis | 0:36 |
86. | Daniel Navarro | Burgos-BH | 0:38 |
87. | Jetse Bol | Burgos-BH | |
88. | Kenny Elissonde | Lidl-Trek | |
89. | Oier Lazkano | Movistar Team | |
90. | Louis Vervaeke | Soudal-Quick Step | 0:41 |
91. | Felix Engelhardt | Team Jayco AlUla | |
92. | Abel Balderstone | Caja Rural-Seguros RGA | 0:43 |
93. | Eric Antonio Fagundez | Burgos-BH | |
94. | Jason Osborne | Alpecin-Deceuninck | |
95. | Eduardo Sepulveda | Lotto Dstny | 0:46 |
96. | Omar Fraile | Ineos Grenadiers | |
97. | Kim Heiduk | Ineos Grenadiers | |
98. | Jan Hirt | Soudal-Quick Step | |
99. | Diego Andres Camargo | EF Education-EasyPost | |
100. | Lenny Martinez | Groupama-FDJ | 0:49 |
101. | Samuele Battistella | Astana Qazaqstan Team | 0:51 |
102. | Juan Pedro Lopez | Lidl-Trek | |
103. | Mikaël Cherel | AG2R Citroën Team | |
104. | Michael Storer | Groupama-FDJ | 0:59 |
105. | Otto Vergaerde | Lidl-Trek | 1:06 |
106. | Chris Hamilton | Team dsm-firmenich | 1:10 |
107. | Geraint Thomas | Ineos Grenadiers | |
108. | Amanuel Ghebreigzabhier | Lidl-Trek | |
109. | Michal Schlegel | Caja Rural-Seguros RGA | |
110. | Luis León Sanchez | Astana Qazaqstan Team | 1:23 |
111. | Elie Gesbert | Team Arkea Samsic | 1:36 |
112. | Kevin Ledanois | Team Arkea Samsic | |
113. | Edward Planckaert | Alpecin-Deceuninck | 1:38 |
114. | James Knox | Soudal-Quick Step | 1:47 |
115. | Samuel Watson | Groupama-FDJ | 2:06 |
116. | Clement Davy | Groupama-FDJ | 2:11 |
117. | Jimmy Janssens | Alpecin-Deceuninck | 2:13 |
118. | Jonathan Castroviejo | Ineos Grenadiers | 2:19 |
119. | Julien Bernard | Lidl-Trek | 2:32 |
120. | Jonathan Klever Caicedo | EF Education-EasyPost | |
121. | Sean Quinn | EF Education-EasyPost | |
122. | Joe Dombrowski | Astana Qazaqstan Team | |
123. | Sylvain Moniquet | Lotto Dstny | |
124. | Max Poole | Team dsm-firmenich | 2:53 |
125. | Jorge Arcas | Movistar Team | 3:01 |
126. | Jonas Koch | Bora-hansgrohe | 0:00 |
127. | Thomas de Gendt | Lotto Dstny | 3:20 |
128. | Michel Ries | Team Arkea Samsic | |
129. | Marc Soler | UAE Team Emirates | 3:21 |
130. | Finn Fisher-black | UAE Team Emirates | 3:23 |
131. | Andrea Piccolo | EF Education-EasyPost | 3:26 |
132. | Hugh Carthy | EF Education-EasyPost | |
133. | Egan Bernal | Ineos Grenadiers | 3:29 |
134. | Romain Combaud | Team dsm-firmenich | 3:36 |
135. | Sean Flynn | Team dsm-firmenich | |
136. | Romain Bardet | Team dsm-firmenich | |
137. | Jesus Herrada | Cofidis | |
138. | Jose Herrada | Cofidis | |
139. | Remy Rochas | Cofidis | 3:38 |
140. | François Bidard | Cofidis | |
141. | Sebastien Grignard | Lotto Dstny | 3:43 |
142. | Julius van Den Berg | EF Education-EasyPost | 3:51 |
143. | Jarrad Drizners | Lotto Dstny | 4:43 |
144. | Andreas Kron | Lotto Dstny | |
145. | Tobias Bayer | Alpecin-Deceuninck | 5:33 |
146. | Domen Novak | UAE Team Emirates | 6:09 |
147. | Joel Nicolau | Caja Rural-Seguros RGA | |
148. | Jan Maas | Team Jayco AlUla | 13:30 |
Poz. | Imię i nazwisko | Zespół | Czas |
---|---|---|---|
1. | Sepp Kuss | Jumbo-Visma | 76:48:21 |
2. | Jonas Vingegaard | Jumbo-Visma | 0:17 |
3. | Primoz Roglic | Jumbo-Visma | 1:08 |
4. | Juan Ayuso | UAE Team Emirates | 3:18 |
5. | Mikel Landa | Bahrain Victorious | 3:37 |
6. | Enric Mas | Movistar Team | 4:14 |
7. | Aleksandr Vlasov | Bora-hansgrohe | 7:53 |
8. | Cian Uijtdebroeks | Bora-hansgrohe | 8:00 |
9. | João Almeida | UAE Team Emirates | 10:08 |
10. | Santiago Buitrago | Bahrain Victorious | 11:38 |
11. | Steff Cras | TotalEnergies | 14:04 |
12. | Remco Evenepoel | Soudal-Quick Step | 16:44 |
13. | Cristian Rodriguez | Team Arkea Samsic | 22:13 |
14. | Marc Soler | UAE Team Emirates | 25:21 |
15. | Wout Poels | Bahrain Victorious | 31:00 |
16. | Einer Augusto Rubio | Movistar Team | 34:49 |
17. | Juan Pedro Lopez | Lidl-Trek | 35:47 |
18. | Antonio Tiberi | Bahrain Victorious | 50:13 |
19. | Damiano Caruso | Bahrain Victorious | 53:47 |
20. | Emanuel Buchmann | Bora-hansgrohe | 59:02 |
21. | Romain Bardet | Team dsm-firmenich | 1:02:10 |
22. | Attila Valter | Jumbo-Visma | 1:05:42 |
23. | Hugh Carthy | EF Education-EasyPost | 1:19:25 |
24. | Lenny Martinez | Groupama-FDJ | 1:21:41 |
25. | Wilco Kelderman | Jumbo-Visma | 1:24:38 |
26. | Paul Ourselin | TotalEnergies | 1:28:13 |
27. | Nicolas Prodhomme | AG2R Citroën Team | 1:29:05 |
28. | Remy Rochas | Cofidis | 1:29:27 |
29. | Rudy Molard | Groupama-FDJ | 1:33:14 |
30. | Lennard Kamna | Bora-hansgrohe | 1:38:06 |
31. | Geraint Thomas | Ineos Grenadiers | 1:47:59 |
32. | Lennert van Eetvelt | Lotto Dstny | 1:48:52 |
33. | Louis Vervaeke | Soudal-Quick Step | 1:49:44 |
34. | Mattia Cattaneo | Soudal-Quick Step | 1:51:42 |
35. | Ben Zwiehoff | Bora-hansgrohe | 1:52:28 |
36. | Fabien Doubey | TotalEnergies | 1:56:08 |
37. | Pelayo Sanchez | Burgos-BH | 1:56:27 |
38. | Jan Tratnik | Jumbo-Visma | 1:57:16 |
39. | Daniel Navarro | Burgos-BH | 1:57:40 |
40. | Finn Fisher-black | UAE Team Emirates | 1:58:23 |
41. | Rui Costa | Intermarche-Circus-Wanty | 1:59:20 |
42. | Romain Gregoire | Groupama-FDJ | 2:01:38 |
43. | Sergio Higuita | Bora-hansgrohe | 2:08:05 |
44. | Larry Warbasse | AG2R Citroën Team | 2:09:29 |
45. | Michael Storer | Groupama-FDJ | 2:13:42 |
46. | Andrey Zeits | Astana Qazaqstan Team | 2:14:13 |
47. | Jonathan Klever Caicedo | EF Education-EasyPost | 2:15:49 |
48. | Fernando Barcelo | Caja Rural-Seguros RGA | 2:17:00 |
49. | Max Poole | Team dsm-firmenich | 2:17:18 |
50. | Kenny Elissonde | Lidl-Trek | 2:18:25 |
51. | Dorian Godon | AG2R Citroën Team | 2:19:07 |
52. | Robert Gesink | Jumbo-Visma | 2:19:43 |
53. | Nelson Oliveira | Movistar Team | 2:20:10 |
54. | Ruben Fernandez | Cofidis | 2:21:26 |
55. | Egan Bernal | Ineos Grenadiers | 2:22:50 |
56. | Mikaël Cherel | AG2R Citroën Team | 2:24:19 |
57. | Joe Dombrowski | Astana Qazaqstan Team | 2:26:13 |
58. | Simone Petilli | Intermarche-Circus-Wanty | 2:27:46 |
59. | Jan Hirt | Soudal-Quick Step | 2:29:04 |
60. | Jonathan Castroviejo | Ineos Grenadiers | 2:29:11 |
61. | Luis León Sanchez | Astana Qazaqstan Team | 2:36:29 |
62. | Ander Okamika | Burgos-BH | 2:36:34 |
63. | Chris Hamilton | Team dsm-firmenich | 2:36:47 |
64. | Jose Manuel Diaz | Burgos-BH | 2:37:04 |
65. | James Knox | Soudal-Quick Step | 2:38:31 |
66. | Michel Ries | Team Arkea Samsic | 2:38:52 |
67. | Andreas Kron | Lotto Dstny | 2:41:49 |
68. | Julien Bernard | Lidl-Trek | 2:43:57 |
69. | Andrea Piccolo | EF Education-EasyPost | 2:44:14 |
70. | Felix Engelhardt | Team Jayco AlUla | 2:44:35 |
71. | Jasha Sutterlin | Bahrain Victorious | 2:46:56 |
72. | Ivan Garcia Cortina | Movistar Team | 2:47:04 |
73. | Elie Gesbert | Team Arkea Samsic | 2:48:24 |
74. | Jon Barrenetxea | Caja Rural-Seguros RGA | 2:48:51 |
75. | Łukasz Owsian | Team Arkea Samsic | 2:49:48 |
76. | Fabio Felline | Astana Qazaqstan Team | 2:50:18 |
77. | Abel Balderstone | Caja Rural-Seguros RGA | 2:50:22 |
78. | Imanol Erviti | Movistar Team | 2:51:33 |
79. | Bauke Mollema | Lidl-Trek | 2:51:48 |
80. | Sean Quinn | EF Education-EasyPost | 2:52:02 |
81. | Oier Lazkano | Movistar Team | 2:56:45 |
82. | Amanuel Ghebreigzabhier | Lidl-Trek | 2:57:43 |
83. | Jesus Herrada | Cofidis | 2:59:47 |
84. | Diego Andres Camargo | EF Education-EasyPost | 3:00:24 |
85. | Lorenzo Germani | Groupama-FDJ | 3:01:05 |
86. | Matteo Sobrero | Team Jayco AlUla | 3:01:23 |
87. | Jorge Arcas | Movistar Team | 3:01:28 |
88. | Dylan van Baarle | Jumbo-Visma | 3:02:37 |
89. | Jesus Ezquerra | Burgos-BH | 3:05:57 |
90. | Mathis Le Berre | Team Arkea Samsic | 3:11:23 |
91. | Vadim Pronskiy | Astana Qazaqstan Team | 3:12:40 |
92. | Jacopo Mosca | Lidl-Trek | 3:13:12 |
93. | Jonas Koch | Bora-hansgrohe | 3:16:08 |
94. | Sylvain Moniquet | Lotto Dstny | 3:16:23 |
95. | Andrea Vendrame | AG2R Citroën Team | 3:17:26 |
96. | Pieter Serry | Soudal-Quick Step | 3:18:17 |
97. | Nico Denz | Bora-hansgrohe | 3:20:12 |
98. | Julius Johansen | Intermarche-Circus-Wanty | 3:20:38 |
99. | Thomas de Gendt | Lotto Dstny | 3:22:23 |
100. | Joel Nicolau | Caja Rural-Seguros RGA | 3:25:22 |
101. | Geoffrey Soupe | TotalEnergies | 3:25:38 |
102. | Eduardo Sepulveda | Lotto Dstny | 3:26:22 |
103. | Kevin Ledanois | Team Arkea Samsic | 3:29:13 |
104. | Filippo Ganna | Ineos Grenadiers | 3:29:23 |
105. | Lewis Askey | Groupama-FDJ | 3:34:07 |
106. | David Gonzalez | Caja Rural-Seguros RGA | 3:35:12 |
107. | Dries van Gestel | TotalEnergies | 3:35:34 |
108. | Cyril Barthe | Burgos-BH | 3:37:20 |
109. | Paul Lapeira | AG2R Citroën Team | 3:37:49 |
110. | Jetse Bol | Burgos-BH | 3:38:49 |
111. | Hugo Hofstetter | Team Arkea Samsic | 3:41:43 |
112. | Jimmy Janssens | Alpecin-Deceuninck | 3:42:07 |
113. | Otto Vergaerde | Lidl-Trek | 3:42:47 |
114. | Michal Schlegel | Caja Rural-Seguros RGA | 3:43:03 |
115. | Omar Fraile | Ineos Grenadiers | 3:43:40 |
116. | Sean Flynn | Team dsm-firmenich | 3:46:39 |
117. | Stefan Bissegger | EF Education-EasyPost | 3:49:54 |
118. | Sebastien Grignard | Lotto Dstny | 3:52:09 |
119. | Romain Combaud | Team dsm-firmenich | 3:52:10 |
120. | Julius van Den Berg | EF Education-EasyPost | 3:55:05 |
121. | Samuele Battistella | Astana Qazaqstan Team | 3:55:44 |
122. | Kaden Groves | Alpecin-Deceuninck | 3:55:48 |
123. | Samuel Watson | Groupama-FDJ | 3:56:03 |
124. | Boy van Poppel | Intermarche-Circus-Wanty | 3:56:20 |
125. | François Bidard | Cofidis | 3:57:47 |
126. | Marijn van Den Berg | EF Education-EasyPost | 3:57:58 |
127. | Hugo Page | Intermarche-Circus-Wanty | 3:58:16 |
128. | Edward Theuns | Lidl-Trek | 3:58:20 |
129. | Eric Antonio Fagundez | Burgos-BH | 4:00:37 |
130. | Kamil Gradek | Bahrain Victorious | 4:00:43 |
131. | Jason Osborne | Alpecin-Deceuninck | 4:01:48 |
132. | Jose Herrada | Cofidis | 4:04:20 |
133. | Matevz Govekar | Bahrain Victorious | 4:04:42 |
134. | Andre Carvalho | Cofidis | 4:05:13 |
135. | Clement Davy | Groupama-FDJ | 4:07:49 |
136. | Edward Planckaert | Alpecin-Deceuninck | 4:07:53 |
137. | Jan Maas | Team Jayco AlUla | 4:08:47 |
138. | Domen Novak | UAE Team Emirates | 4:08:58 |
139. | Kim Heiduk | Ineos Grenadiers | 4:10:09 |
140. | Casper Pedersen | Soudal-Quick Step | 4:13:57 |
141. | Tobias Bayer | Alpecin-Deceuninck | 4:15:43 |
142. | Milan Menten | Lotto Dstny | 4:16:43 |
143. | Maurice Ballerstedt | Alpecin-Deceuninck | 4:22:11 |
144. | Alberto Dainese | Team dsm-firmenich | 4:25:39 |
145. | Jarrad Drizners | Lotto Dstny | 4:25:50 |
146. | Davide Cimolai | Cofidis | 4:26:25 |
147. | Juan Sebastian Molano | UAE Team Emirates | 4:27:41 |
148. | Rui Oliveira | UAE Team Emirates | 4:32:55 |
Klasyfikacja punktowa | punkty | ||
---|---|---|---|
1. | Kaden Groves | Alpecin-Deceuninck | 315 |
2. | Remco Evenepoel | Soudal-Quick Step | 236 |
3. | Andreas Kron | Lotto Dstny | 167 |
4. | Marc Soler | UAE Team Emirates | 133 |
5. | Jonas Vingegaard | Jumbo-Visma | 123 |
6. | Filippo Ganna | Ineos Grenadiers | 119 |
7. | Primoz Roglic | Jumbo-Visma | 117 |
8. | Marijn van Den Berg | EF Education-EasyPost | 117 |
9. | Sepp Kuss | Jumbo-Visma | 112 |
10. | Juan Ayuso | UAE Team Emirates | 105 |
Klasyfikacja górska | punkty | ||
1. | Remco Evenepoel | Soudal-Quick Step | 135 |
2. | Jonas Vingegaard | Jumbo-Visma | 51 |
3. | Michael Storer | Groupama-FDJ | 39 |
4. | Romain Bardet | Team dsm-firmenich | 35 |
5. | Primoz Roglic | Jumbo-Visma | 33 |
6. | Sepp Kuss | Jumbo-Visma | 33 |
7. | Damiano Caruso | Bahrain Victorious | 30 |
8. | Andreas Kron | Lotto Dstny | 28 |
9. | Eduardo Sepulveda | Lotto Dstny | 23 |
10. | Jesus Herrada | Cofidis | 22 |
Klasyfikacja młodzieżowa | czas | ||
1. | Juan Ayuso | UAE Team Emirates | 76:51:39 |
2. | Cian Uijtdebroeks | Bora-hansgrohe | 4:42 |
3. | João Almeida | UAE Team Emirates | 6:50 |
4. | Santiago Buitrago | Bahrain Victorious | 8:20 |
5. | Remco Evenepoel | Soudal-Quick Step | 13:26 |
6. | Einer Augusto Rubio | Movistar Team | 31:31 |
7. | Antonio Tiberi | Bahrain Victorious | 46:55 |
8. | Attila Valter | Jumbo-Visma | 1:02:24 |
9. | Lenny Martinez | Groupama-FDJ | 1:18:23 |
10. | Lennert van Eetvelt | Lotto Dstny | 1:45:34 |
Klasyfikacja drużynowa | czas | ||
1. | Jumbo-Visma | 229:42:26 | |
2. | Bahrain Victorious | 20:49 | |
3. | Bora-hansgrohe | 32:54 | |
4. | UAE Team Emirates | 33:46 | |
5. | Movistar Team | 2:17:23 | |
6. | Soudal-Quick Step | 3:18:27 | |
7. | TotalEnergies | 3:25:09 | |
8. | Groupama-FDJ | 3:42:37 | |
9. | Lidl-Trek | 4:00:16 | |
10. | Team Arkea Samsic | 4:23:23 | |
11. | Astana Qazaqstan Team | 4:24:12 | |
12. | Burgos-BH | 4:41:40 | |
13. | AG2R Citroën Team | 4:42:41 | |
14. | EF Education-EasyPost | 5:04:03 | |
15. | Team dsm-firmenich | 5:06:29 | |
16. | Caja Rural-Seguros RGA | 5:19:27 | |
17. | Ineos Grenadiers | 5:22:14 | |
18. | Lotto Dstny | 6:05:44 | |
19. | Cofidis | 6:25:03 | |
20. | Intermarche-Circus-Wanty | 6:59:38 | |
21. | Team Jayco AlUla | 9:03:18 | |
22. | Alpecin-Deceuninck | 10:47:54 |
Amy Pieters podała SD Worx do sądu. Nicholas van der Merwe wygrywa w Chełmży. Wiadomości i wyniki z czwartku, 2…
Sezon Wielkich Tourów obejmuje swe rządy. Przed kolarzami trzy tygodnie walki o bezcenną maglia rosa Giro d'Italia.
Demi Vollering (SD Worx-Protime) zdobyła na Alto del Fuerte Rapitan piąty etap La Vuelta Femenina oraz objęła prowadzenie w klasyfikacji…
Kirsten Faulkner wyczuła swój moment na Vuelta Femenina. Dominika Włodarczyk wraca do ścigania. Wyniki i informacje z 1 maja.
Kristen Faulkner (EF Education-Cannondale) wygrała w Saragossie czwarty odcinek La Vuelta Femenina.
Maxim van Gils (Lotto Dstny) wygrał we Frankfurcie nad Menem niemiecki klasyk Eschborn-Frankfurt.