MŚ Glasgow 2023. Wilson-Haffenden mistrzynią juniorek w jeździe na czas

logo MŚ Glasgow 2023

Felicity Wilson-Haffenden została mistrzynią świata juniorek w wyścigu indywidualnym na czas.

Australijka pokonała na dystansie 13,4 kilometra o 16 sekund Brytyjkę Isabel Sharp i o 29 sekund Włoszkę Federicę Venturelli.

Nieźle wypadły Polki: w gronie 42 zawodniczek Martyna Szczęsna zajęła 15. miejsce (+1:16), a Barbara Cywińska 20. (+1:42).

Trasa i warunki pogodowe

Juniorki rywalizowały na niezbyt trudnej technicznie (poza samą końcówką) trasie, o długości 13,4 kilometra. Rywalizacja rozpoczynała się w szkockim mieście Stirling, a zawodniczki przemierzały płaskie równiny terenu nazywanego bramą do Szkocji. Poza małymi hopkami na koniec znajdowała się wybrukowana wspinaczka na zamek w Stirling (800 m; 5,4%).

Mistrzostwa świata w kolarstwie szosowym 2023 (WC), jazda indywidualna na czas juniorek (U19), Stirling – Stirling (13,4 km):