Daria Pikulik siódma w omnium | Roglic szykuje się na Vueltę

Daria Pikulik, kolarstwo torowe

Daria Pikulik siódma w omnium na Mistrzostwach Świata w Kolarstwie Torowym w Glasgow. Oto przegląd informacji z 9 sierpnia.

Wiadomości z mistrzostw świata

Jennifer Valente została mistrzynią świata w omnium.

Amerykanka zgromadziła 145 punktów i o 9 punktów pokonała Dunkę Amalie Dideriksen i o 12 punktów Lotte Kopecky.

Daria Pikulik wywalczyła czwarte miejsce w wyścigu tempowym, a w wyścigu punktowym nadrobiła okrążenie i wygrała ostatni finisz, co w klasyfikacji dało jej 7. miejsce.

Kolumbijczyk Kevin Quintero zdobył tytuł mistrza świata w keirinie.

Srebro zdobył Australijczyk Matthew Richardson, a brąz Japończyk Shinji Nakano.

Nowozelandczyk Aaron Gate wywalczył złoty medal w wyścigu punktowym.

123 punkty pozwoliły Gate’owi na wyraźne pokonanie Hiszpana Alberto Torresa (107 pkt) i Belga Fabio van den Bosche’a (95 pkt).

Wojciech Pszczolarski z dorobkiem 3 punktów zajął 13. miejsce.

Brytyjka Emma Finucane została mistrzynią świata w sprincie indywidualnym.

20-letnia zawodniczka z Walii przed szkocką publicznością pokonała Niemkę Leę Sophie Friedrich. Brązowy medal zdobyła Nowozelandka Ellesse Andrews.

Reprezentacja Szwajcarii wywalczyła złoty medal mistrzostw świata MTB w sztafecie.

Dario Lillo, Nicolas Halter, Linda Indergand, Ronja Blochlinger, Anina Hutter i Nino Schurter okazali się o 9 sekund lepsi od reprezentacji Francji i o 41 sekund od reprezentacji Danii.

Wiadomości dnia

Ethan Vernon przechodzi z Soudal-Quick Step do grupy Israel Premier-Tech. 22-letni Brytyjczyk podpisał trzyletni kontrakt z ekipą Sylvana Adamsa.

Vernon to zwycięzca etapowy w Tour de Romandie oraz świeżo upieczony mistrz świata na torze w wyścigu eliminacyjnym.

Moim celem jest zostać jednym z najlepszych sprinterów na świecie. Chcę też odróżniać się od czystych sprinterów, radząc sobie w trudniejszych wyścigach. Wierzę, że przy wsparciu Israel-Premier Tech mogę zrealizować to marzenie.

Grupa Soudal Quick-Step podpisała kontrakt z 20-letnim sprinterem ze Stanów Zjednoczonych Luke Lampertinim (Trinity Racing).

Lamperti wygrał w tym roku etapy w Tour of Japan, Giro NextGen, Le Tour de Bretagne, Circuit des Ardennes i Volta ao Alentejo.

Obserwujemy Luke’a już od jakiegoś czasu i cieszymy się, że zdecydował się zostać u nas zawodowcem. Jest jednym z najbardziej utalentowanych zawodników i posiada duży potencjał. Lubi też wyścigi klasyczne, więc myślę, że znajdzie się we właściwym miejscu

– stwierdził w komunikacie prasowym Patrick Lefevere.

Primoz Roglic wznawia ściganie po przerwie od zakończenia zwycięskiego dla Słoweńca Giro d’Italia.

Lider Jumbo-Visma formę przed Vuelta a Espana sprawdzi na Vuelta a Burgos, który rozpocznie się we wtorek 15 sierpnia.

Wyniki wyścigów

Volta a Portugal em Bicicleta (2.1)

Rafael Reis (Glassdrive Q8 Anicolor) wygrał w prologu Wyścigu Dookoła Portugalii.

Portugalczyk płaską trasę w Viseu (3,6 km) pokonał o 2 sekundy szybciej od Hiszpana Txomina Juaristie (Euskaltel-Euskadi) oraz o 3 sekundy od Urugwajczyka Mauricio Moreiry (Glassdrive Q8 Anicolor).