Lefevere potwierdza Landę i ostrzega | Piróg wicemistrzynią Europy MTB w kategorii U15

Patrick Lefevere

Transferowe spekulacje nie cichną wokół Remco Evenepoela. Kolejny medal polskiej młodzieży na europejskiej arenie MTB. Oto przegląd informacji z 5 sierpnia.

Informacje dnia

Natalia Piróg została wicemistrzynią Europy w kolarstwie górskim cross-country w wyścigu kobiet do lat 15.

Polka na finiszu przegrała ze Szwedką Lilly Temar. Podium dnia dopełniła Szwajcarka Yaëlle Klauser.

Dla Piróg to drugi medal rozgrywanej w Toskanii imprezy: wcześniej z kolegami z reprezentacji, Michałem Struzikiem i Kacprem Zygmuntowiczem, zdobyła brązowy medal Młodzieżowych Mistrzostw Europy MTB w sztafecie.

Właściciel ekipy Israel-Premier Tech, Sylvan Adams, zdobył mistrzostwo świata kategorii wiekowej 65-69 w wyścigu medio fondo.

W tym samym wyścigu 13. miejsce zajął Lechosław Michalak. W wyścigu gran fondo w kategorii 35-39 zwyciężył Wojciech Szczepanik, a kategorii 45-49 czwarty finiszował Jakub Ruciński, a w kategorii 35-39 piąta finiszowała Alina Myłka.

Patrick Lefevere potwierdził, że Mikel Landa będzie ścigał się dla Soudal Quick-Step w 2024 roku. Szef belgijskiego zespołu w swoim stałym felietonie w „Het Nieuwsblad”, wyraził nadzieję, że lider jego drużyny będzie zadowolony.

Chcieliśmy mieć Pavla Sivakova lub Laurensa De Plusa, ale ten pierwszy był zbyt drogi, a Laurens zdecydował się pozostać w Inoes Grenadiers. Byliśmy również zainteresowani Carlosem Veroną, jednak podpisał już kontrakt w lutym. Transfer Mikela Landy można teraz sfinalizować w dowolnym momencie. W wieku 33 lat zdecydował się pracować dla Remco przez dwa lata. Myślę, że Remco jest z tego zadowolony, chociaż sam nie stawia zbyt wielu wymagań.

A co jeśli Evenepoel opuści Soudal Quick-Step? Ojciec kolarza powiedział ostatnio, że nie jest jeszcze pewne, czy Remco pozostanie u Patricka Lefevere.

Zbytnio zszokowany nie jestem, ale to głupie z jego strony

– odpowiedział Lefevere przed kamerą „Het Laatste Nieuws”.

W zeszłym tygodniu sam Remco powiedział, że należy skończyć z tymi bzdurami. Zaledwie tydzień później jego ojciec mówi coś przeciwnego. Rodzina Evenepoelów powinna uzgodnić co myśli.

Konsekwencje ewentualnego odejścia są nieobliczalne – ani dla niego, ani dla nas. Nie chciałbym być w jego skórze. Jeśli nie dotrzyma umowy w grę wchodzi sąd. Byłaby to również katastrofa dla naszych sponsorów.

UAE Team Emirates ogłosił kolejny transfer. Z Equipo Kern Pharma przyjedzie Igor Arrieta. 20-letni Hiszpan podpisał kontrakt do 2026 roku.

Arrieta w 2021 został mistrzem kraju młodzieżowców w jeździe indywidualnej na czas. W tym sezonie był 8. w Tour du Jura Cycliste (1.1), 18. w O Gran Camiño (2.1) i 27. w Itzulia Basque Country (2.UWT).