Tour de Pologne

Zapowiedź Tour de Pologne 2023

W sobotę w Poznaniu rozpocznie się jubileuszowy 80. wyścig Tour de Pologne, który po siedmiu etapach zakończy się w Krakowie.

Polski wyścig odbędzie się między 29 lipca a 4 sierpnia, czyli bezpośrednio po zakończeniu Tour de France. To zwykle nie przyciąga na start bohaterów kolarskiego wydarzenia roku, ale takimi wyjątkami tym razem będą Matej Mohoric i dwójka naszych najlepszych zawodników, czyli Rafał Majka i Michał Kwiatkowski.

Tour de Pologne stanowi dobry poligon doświadczalny i okazję na potwierdzenie swojej klasy dla młodych kolarzy, a dla części służy jako przygotowanie do zbliżającego się Vuelta a Espana. Płaska trasa przyciąga też wielu uznanych sprinterów.

W 160-osobowym peletonie jedzie 17 Polaków, w tym 7 w barwach narodowych.

Trasa Tour de Pologne 2023

Trasa tegorocznego Tour de Pologne zaproponuje kolarzom po trzy etapy pagórkowate i płaskie oraz odcinek jazdy indywidualnej na czas, łącznie 1131 kilometrów ścigania.

Wyścig zawita do zachodniej części kraju, całkowicie pominie Tatry, prowadząc za to po przełęczach Karkonoszy, Gór Sowich, Sudetów i Beskidu Śląskiego. Na trasę po latach powrócą m.in. Poznań i Karpacz, zaś po raz pierwszy jeden z etapów ugoszczą Duszniki-Zdrój. Dwa z etapów – drugi i trzeci – zakończą się na podjazdach. Finał całego ścigania ponownie w Krakowie.

29 lipca – etap 1: Poznań – Poznań (183,7 km)

Tour de Pologne rozpocznie się etapem prowadzącym po drogach województwa wielkopolskiego, ze startem i metą w Poznaniu.

184-kilometrowa trasa płaskiego jak stół odcinka będzie składać się z dużej pętli przez m.in. Sławicę, Kostrzyn, Środę Wielkopolską i Mosinę. Jedyna górska premia czeka w Suchym Lesie (1 km; 3,7%, kat. 3).

W końcówce zawodnicy pokonają okrążenie liczącego 4 kilometry Toru Poznań. Czternaście zakrętów, w tym ostatni 300 metrów przed metą, może skomplikować rozprowadzanie, aczkolwiek szerokie łuki nie powinny stwarzać zagrożenia dla zawodników.

30 lipca – etap 2: Leszno – Karpacz (202,9 km)

Drugiego dnia trasa Tour de Pologne zawita w Karkonosze. Start odcinka zaplanowano w Lesznie, a kolarze pomkną płaskimi drogami na południe, w kierunku gór.

W końcówce czekają trzy podjazdy, które powinny wprowadzić pierwsze różnice w klasyfikacji generalnej. Tu do pokonania kolejno Przełęcz pod Średnicą (3,3 km; 5,7%, kat. 2), następnie Sosnówka (4,9 km; 5,6%, kat. 2), ściganie zaś zwieńczy droga pod Orlinek w Karpaczu (6,9 km, 5,5%).

Tym razem kolarze ominą centrum miasteczka i pojadą wąską ulicą Myśliwską. Ta zaczyna się 3600 metrów przed metą i stanowi 1200-metrowe wyzwanie o średnim nachyleniu 11%. Droga następnie odpuści, a ostatnie 1200 metrów to dojazd na metę drogą wykorzystywaną poprzednio na Wyścigu Dookoła Polski (średnio 4-5%).

31 lipca – etap 3: Wałbrzych – Duszniki-Zdrój (162,3 km)

Trzeci etap to mocno pofałdowana próba po przełęczach Gór Sowich i Sudetów. Peleton wyruszy z Wałbrzycha, a po starcie kolarze pokonać będą musieli m.in. Przełęcz Walimską (3,3 km; 7,2%, kat. 2) i Przełęcz Jugowską (7,7 km; 5,1%, kat. 2), a także niekategoryzowane wspinaczki w okolicy Woliborza i Srebrnej Góry.

W finale czeka wspinaczka pod Zieleniec (7,8 km; 3,8%, kat. 2), która skończy się 13 kilometrów przed metą w Dusznikach-Zdroju. Przed finiszem, na ostatnim kilometrze, czeka 500-metrowa, stroma hopka, której nachylenie sięgnie 19%.

1 sierpnia – etap 4: Strzelin – Opole (199,1 km)

Czwartego dnia kolejną szansę dostaną sprinterzy, na odcinku łączącym Strzelin i Opole. Niemal 200-kilometrowa trasa po wyjeździe ze Strzelina poprowadzi do Sobótki, gdzie czekają dwie niekategoryzowane wspinaczki na Przełęcz Sulistrowicką (pierwszy podjazd: 2 km; 4%, drugi podjazd: 2 km; 3,3%), regularnie pojawiającą się m.in. na trasie Ślężańskiego Mnicha. Punkty do klasyfikacji górskiej można za to zdobyć w Strzegomianach (1,4 km; 3%).

Druga partia trasy nie powinna stanowić większego wyzwania dla sprinterów i w Opolu powinniśmy zobaczyć cały peleton.

2 sierpnia – etap 5: Pszczyna – Bielsko-Biała (198,8 km)

Piąty etap to wizyta w Beskidzie Śląskim. Znacząca odległość pomiędzy podjazdami a metą nie spowoduje ruchu czołówki wyścigu. Na początku trzeba podjechać na Przełęcz Szarcula/Zameczek (4,1 km; 6,1%, kat. 2), następnie dwa razy na Przełęcz Koniakowską (6,5 km; 4,8%, drugi raz 3,4 km, 8%, kat. 1), oznaczoną na mapie jako Ochodzita.

Po tej sekwencji kolarze przejadą przez Kubalonkę (3,5 km; 6%), zjadą do Wisły i zaliczą Przełęcz Salmopolską (6,7 km; 5,5%, premia im. Joachima Halupczoka). Ta zakończy się niemal 60 kilometrów przed finiszem. 

Za zjazdem kolarze obiorą kierunek na Bielsko-Białą. Kolumna wyścigu najpierw przejedzie przez miasto, po czym wpadnie na rundy – identyczne, jak przy ostatnich finiszach. Po trzech pętlach (7,4 km każda) możemy się spodziewać sprintu z nieco okrojonego peletonu.

3 sierpnia – etap 6: Katowice (16,6 km; jazda indywidualna na czas)

Przedostatniego dnia znów przewidziano jazdę indywidualną na czas, a jej gospodarzem – tak jak w 2021 roku – będą Katowice. Trasa będzie podobna do tej sprzed dwóch lat, gdy sukces na czasówce Tour de Pologne odniósł Remi Cavagna.

Organizatorzy jedynie nieco zmodyfikowali trasę przez osiedle Nikiszowiec, ominęli Dolinę Trzech Stawów, i przenieśli metę z powrotem pod Spodek – choć zawodnicy dodają do niej z drugiej strony niż przy słynnym finiszu z górki. Ta próba, tak jak w poprzednich latach, ustawi końcowy ranking wyścigu.

4 sierpnia – etap 7: Zabrze – Kraków (166,6 km)

Siódmy etap, tak jak w poprzednich latach, będzie płaskim etapem do Krakowa. Podobnie jak dwa lata temu, kolarze wyruszą z Zabrza, a następnie w kierunku Wadowic. Dwie górskie premie znajdą się w Witanowicach (1,2 km; 5,8%, kat. 3) i Kaszowie (1,3 km; 5%, kat. 3). Następnie trasa prowadzi wzdłuż Wisły aż do “Grodu Kraka” i rund na Błoniach. Po trzech pięciokilometrowych pętlach trzecią już szansę dostaną sprinterzy. 

Obsada Tour de Pologne 2023

Faworyci

Kto zwycięży w 80. edycji Wyścigu Dookoła Polski? Tak jak w ostatnich latach zwycięzcą powinien zostać klasowy czasowiec, któremu niestraszne krótkie, wymagające dobrej dynamiki wspinaczki.

Na dobrą sprawę całe podium wyścigu może zająć Inoes Grenadiers. Brytyjska formacja przyjeżdża w bardzo silnym składzie, ze zwycięzcami Tour de Pologne Michałem Kwiatkowskim (2018) i Pavlem Sivakovem (2019), drugim przed rokiem Thymenem Arensmanem, drugim zawodnikiem ostatniego Giro d’Italia Geraintem Thomasem i niebezpiecznym Laurensem De Plusem.

“Grenadierzy” z pewnością będą kontrolować wydarzenia, pytanie, jak podzielą się odpowiedzialnością za wyścig.

Stawić im czoła spróbuje UAE Team Emirates. Ekipa przyjedzie z Rafałem Majką, triumfatorem z 2014 roku, którego szanse nie wyglądają jednak obiecująco. Majka nie jest dynamiczny ani dobry z niego czasowiec. O zwycięstwo na pewno będzie się ubiegał najlepszy przed dwoma laty João Almeida. W składzie “Emiratów” widnieją również: dobry góral i czasowiec Brandon McNulty, młody Finn Fisher-Black i bohater wyścigu z 2016 roku Tim Wellens.

Trzeci z wielkich zespołów, Jumbo-Visma, wystawi mistrza świata w jeździe indywidualnej na czas Tobiasa Fossa oraz Sama Oomena.

Liderem Soudal Quick-Step będzie wszechstronny Ilan Van Wilder, wysoko tu mogą również zajść Mauri Vansevenant i Mattia Cattaneo. Bahrain Victorious to przede wszystkim Damiano Caruso i Matej Mohoric.

Team dsm-firmenich przyjeżdża z groźnymi młodymi Brytyjczykami, Maxem Poolem i Oscarem Onleyem, a w składzie Groupama-FDJ widnieje następny zdolny młodziak Lenny Martinez. Cała trójka powinna hasać na pagórkach, w jeździe na czas żaden z nich nie wybija się ponad konkurencję.

Warto również uważać na Kevina Vauquelina (Arkea-Samsic), Lennarda Kämnę i Sergio Higuitę (Bora-hansgrohe) oraz Eddiego Dunbara (Jayco AlUla).

Sprinterzy

W peletonie Tour de Pologne pojedzie też wielu klasowych sprinterów. W gronie tym przede wszystkim należy wymienić Tima Merliera (Soudal-Quick Step), Olava Kooija (Jumbo-Visma), Sama Bennetta (Bora-hansgrohe) i Pascala Ackermana (UAE Team Emirates).

Na mecie płaskich etapów w czubie mogą również próbować zakręcić się Andrea Pasqualon (Bahrain Victorious), Jakub Mareczko (Alpecin-Deceuninck), Madis Mihkels (Intermarche-Circus-Wanty), Andrea Vendrame (AG2R Citroën), Casper van Uden i Pavel Bittner (Team DSM), Milan Menten (Lotto Dstny), Matteo Moschetti i Szymon Sajnok (Q36.5), Stanisław Aniołkowski (Human Powered Health), Kim Heiduk (Ineos Grenadiers), David Dekker i Daniel McLay (Arkea Samsic) oraz Blake Quick (Jayco AlUla).

Lista startowa

Klasyfikacja końcowa Tour de Pologne 2022:

Poz.Imię i nazwiskoZespółCzas
1.Ethan HayterIneos Grenadiers28:26:23
2.Thymen ArensmanTeam DSM00:11
3.Pello BilbaoBahrain Victorious00:18
4.Matteo SobreroTeam BikeExchange-Jayco00:23
5.Ben TulettIneos Grenadiers00:25
6.Remi CavagnaQuick-Step Alpha Vinyl00:31
7.Samuele BattistellaAstana Qazaqstan Team00:32
8.Sergio HiguitaBora-hansgrohe
9.Diego UlissiUAE Team Emirates00:45
10.Bruno ArmirailGroupama-FDJ00:50
11.Sylvain MoniquetLotto Soudal00:51
12.Marco BrennerTeam DSM
13.Mark PadunEF Education-EasyPost00:52
14.Harold TejadaAstana Qazaqstan Team00:53
15.Felix GallAG2R Citroën Team00:56
16.Quentin PacherGroupama-FDJ01:01
17.Dorian GodonAG2R Citroën Team01:07
18.Lucas HamiltonTeam BikeExchange-Jayco
19.Simon CarrEF Education-EasyPost
20.Quinten HermansIntermarche-Wanty-Gobert01:08
21.Sean QuinnEF Education-EasyPost01:10
22.Richard CarapazIneos Grenadiers01:12
23.Giovanni AleottiBora-hansgrohe01:14
24.Sebastian BerwickIsrael-Premier Tech01:23
25.Steff CrasLotto Soudal01:26
26.Mauri VansevenantQuick-Step Alpha Vinyl01:30
27.Idar AndersenUno-X Pro Cycling Team01:34
28.Jakub KaczmarekPolska01:38
29.Davide FormoloUAE Team Emirates01:55
30.Abner GonzalezMovistar Team01:57
31.Nikias ArndtTeam DSM02:04
32.Will BartaMovistar Team02:16
33.Edoardo ZambaniniBahrain Victorious02:28
34.Laurens HuysIntermarche-Wanty-Gobert
35.Jefferson Alveiro CepedaCaja Rural-Seguros RGA02:31
36.Thomas ChampionCofidis02:32
37.Eduard PradesCaja Rural-Seguros RGA02:36
38.Mads Wurtz SchmidtIsrael-Premier Tech02:40
39.Alexandre DelettreCofidis
40.Sergio Roman MartinCaja Rural-Seguros RGA02:52
41.Juri HollmannMovistar Team02:55
42.Oscar RodriguezMovistar Team03:05
43.Antonio TiberiTrek-Segafredo03:13
44.Hugo PageIntermarche-Wanty-Gobert03:15
45.Andrea VendrameAG2R Citroën Team03:18
46.Michael ScharAG2R Citroën Team03:33
47.Stephen WilliamsBahrain Victorious03:52
48.Vegard Stake LaengenUAE Team Emirates03:55
49.Reto HollensteinIsrael-Premier Tech04:09
50.Jhonatan NarvaezIneos Grenadiers04:14
51.Michael HepburnTeam BikeExchange-Jayco05:03
52.Kaden GrovesTeam BikeExchange-Jayco05:04
53.Edward TheunsTrek-Segafredo05:13
54.Antoine RaugelAG2R Citroën Team05:16
55.Filip MaciejukBahrain Victorious05:19
56.Max KanterMovistar Team06:02
57.Zdenek StybarQuick-Step Alpha Vinyl06:11
58.Arnaud DemareGroupama-FDJ06:20
59.Nans PetersAG2R Citroën Team06:24
60.Tosh van der SandeJumbo-Visma06:25
61.Alessandro de MarchiIsrael-Premier Tech06:38
62.Michal SchlegelCaja Rural-Seguros RGA06:56
63.Michel HessmannJumbo-Visma07:10
64.Rui OliveiraUAE Team Emirates07:13
65.Mick van DijkeJumbo-Visma07:23
66.Yevgeniy FedorovAstana Qazaqstan Team07:38
67.Anders SkaarsethUno-X Pro Cycling Team07:40
68.Cesare BenedettiBora-hansgrohe08:06
69.Julen AmezquetaCaja Rural-Seguros RGA08:13
70.Jonathan MilanBahrain Victorious08:17
71.Christian ScaroniAstana Qazaqstan Team08:30
72.Jarrad DriznersLotto Soudal09:04
73.Jonas GregaardUno-X Pro Cycling Team09:08
74.Stanisław AniołkowskiPolska09:53
75.Daan HooleTrek-Segafredo10:00
76.Jonas Iversby HvidebergTeam DSM10:28
77.Ignatas KonovalovasGroupama-FDJ11:14
78.Lawson CraddockTeam BikeExchange-Jayco12:35
79.Marijn van Den BergEF Education-EasyPost12:53
80.Michele GazzoliAstana Qazaqstan Team12:58
81.Magnus SheffieldIneos Grenadiers13:04
82.Marcin BudzińskiPolska13:16
83.Olav KooijJumbo-Visma13:18
84.Pascal AckermannUAE Team Emirates13:56
85.Juan Sebastian MolanoUAE Team Emirates14:00
86.Jens KeukeleireEF Education-EasyPost14:21
87.Tom BohliCofidis15:29
88.Taj JonesIsrael-Premier Tech16:38
89.Alex DowsettIsrael-Premier Tech18:25
90.Bram WeltenGroupama-FDJ18:45
91.Peter KusztorTeam Novo Nordisk19:07
92.Kamil MałeckiLotto Soudal21:14
93.Diego Andres CamargoEF Education-EasyPost21:23
94.Boy van PoppelIntermarche-Wanty-Gobert21:56
95.David LozanoTeam Novo Nordisk22:00
96.Jakub MuriasPolska22:20
97.Heinrich HausslerBahrain Victorious22:37
98.Matthias BrandleIsrael-Premier Tech22:54
99.Thomas de GendtLotto Soudal23:25
100.Julius JohansenIntermarche-Wanty-Gobert24:02
101.Davide CimolaiCofidis24:47
102.Yevgeniy GidichAstana Qazaqstan Team24:51
103.Emīls LiepinsTrek-Segafredo24:58
104.Piotr BrożynaPolska25:22
105.Bert van LerbergheQuick-Step Alpha Vinyl26:01
106.Kelland O'brienTeam BikeExchange-Jayco26:08
107.Phil BauhausBahrain Victorious26:28
108.Gerben ThijssenIntermarche-Wanty-Gobert26:34
109.Niklas MarklTeam DSM
110.Sam BennettBora-hansgrohe26:54
111.Roger KlugeLotto Soudal27:28
112.Jacopo MoscaTrek-Segafredo28:10
113.Davide MartinelliAstana Qazaqstan Team28:25
114.Oliviero TroiaUAE Team Emirates28:58
115.Elia VivianiIneos Grenadiers29:36
116.Sam WelsfordTeam DSM29:41
117.Josef CernyQuick-Step Alpha Vinyl29:50
118.Salvatore PuccioIneos Grenadiers30:05
119.Iuri LeitaoCaja Rural-Seguros RGA30:10
120.Andrea PeronTeam Novo Nordisk30:20
121.Ryan MullenBora-hansgrohe30:28
122.Jacopo GuarnieriGroupama-FDJ30:47
123.Syver WaerstedUno-X Pro Cycling Team31:19
124.Mateusz GrabisPolska32:51
125.Joris NieuwenhuisTeam DSM33:34
126.Łukasz WiśniowskiEF Education-EasyPost33:40
127.Patryk StoszPolska36:43

fot. Tour de Pologne/Szymon Gruchalski

Regulamin Tour de Pologne

Klasyfikacja generalna

Lider wyścigu jedzie w żółtej koszulce sponsorowanej przez Orlen.

Na mecie każdego etapu ze startu wspólnego przyznawane będą bonifikaty czasowe: 10 – 6 – 4 sekundy dla pierwszej trójki, na lotnej premii LOTTO odpowiednio 3 – 2 – 1 sekunda.

W przypadku kraksy czy defektu na końcowych trzech kilometrach etapów 1., 4., 5. czy 7. kolarz otrzyma czas grupy, w której jechał. Na tych przewidywany jest również sprint z całej grupy, a zatem różnice czasowe będą brane w przypadku kolarzy przyjeżdżających 3 sekundy po grupie.

Na etapach ze startu wspólnego (etapy 1-5, 7) limit czasowy wynosi 15%, a na jeździe indywidualnej na czas (etap 6) 25%, chyba że komisja sędziowska zadecyduje inaczej.

Klasyfikacja najlepszy sprinter

Lider tej klasyfikacji jedzie w białej koszulce sponsorowanej przez Energa.

Punkty przydzielane na mecie według następującego schematu: 20 – 19 – 18 – 17 – 16 … – 1

Klasyfikacja górska

Lider tej klasyfikacji jedzie w koszulce białej w niebieskie grochy sponsorowanej przez PZU.

Na górskich premiach punkty są przydzielane według następującego schematu:

Premia Joachima Halupczoka: 20 – 14 – 10 – 6 – 4
1. kategoria: 10 – 7 – 5 – 3 – 2
2. kategoria: 5 – 3 – 2 – 1
3. kategoria: 3 – 2 – 1

Klasyfikacja najaktywniejszy zawodnik

Lider tej klasyfikacji jedzie w granatowej koszulce sponsorowanej przez Lotto.

Na każdym etapie ze startu wspólnego jest 1-3 premii lotnych, punkty przyznawane są według schematu 3-2-1.

Klasyfikacja drużynowa

Sponsorowana jest przez KGHM.

Do klasyfikacji drużynowej sumowane są trzy najlepsze czasy zawodników z każdej drużyny na każdym etapie.

Klasyfikacja specjalna im. Bjorga Lambrechta

Zwycięzcą klasyfikacji zostanie najwyżej sklasyfikowany zawodnik w klasyfikacji generalnej do lat 23.

Nazwa klasyfikacji ma na celu upamiętnienie Bjorga Lambrechta. Belg 5 sierpnia 2019 w wieku 22 lat zginął w wypadku na trzecim etapie Tour de Pologne.

Nagrody

Pula nagród 80. Tour de Pologne wyniesie ponad 70 tysięcy euro.

Zwycięzca etapowy zainkasuje z tego 4 tys., a triumfator w klasyfikacji generalnej 14 tys. euro.

Za zwycięstwo w klasyfikacji najaktywniejszych LOTTO zawodnik zainkasuje 2260 euro, natomiast na lotnych premiach do zdobycia są nagrody w wysokości odpowiednio 135, 90 i 45 euro. 

Zwycięstwo w klasyfikacji górskiej zostało wycenione na 4520 euro, natomiast w  klasyfikacji sprinterskiej i w klasyfikacji drużynowej – 2260 euro.

Nagrody czekają też dla najlepszego Polaka: 2260 euro (Energa) + 2260 euro (TVP).

Premie specjalne Soudal: 4 x 1 tys. euro

Podawana wysokość nagród nie bierze pod uwagę opodatkowania (10% dla rezydentów Polski oraz 20% dla zagranicznych kolarzy) oraz innych opłat, które należy uiścić na konto kolarskich organizacji.

Transmisja z Tour de Pologne

sobota – etap 1.

TVP Sport: 11:40
Polsat Sport: 14:00
TVP 1: 14:55

niedziela – etap 2.

TVP Sport: 13:10
Polsat Sport: 16:00
TVP 1: 17:25

poniedziałek – etap 3.

TVP Sport: 12:05
Polsat Sport: 14:00
TVP 1: 15:10

wtorek – etap 4.

TVP Sport: 11:40
Polsat Sport: 14:00
TVP 1: 15:10

środa – etap 5.

TVP Sport: 11:30
Polsat Sport: 14:00
TVP 1: 15:10

czwartek – etap 6.

TVP Sport: 13:30
Polsat Sport: 13:10
TVP 1: 15:10

piątek – etap 7.

TVP Sport: 14:10
Polsat Sport: 16:00
TVP 1: 17:25

mapkai profile: LangTeam

 

Redakcja rowery.org

Zobacz komentarze

  • Obsada nawet dobra, w sprintach będzie się działo, ale coś nie tak z tymi podjazdami na przekroju...np.: od Pieszyc podjazd pod Jugowską ma ok.13km, mi z licznika też wychodzi ok.13km, a tam 7,7km.Hmmm...

  • Podjazd jest liczny pewnie od miejscowości Kamionki, do tego punktu jest takie mocno falso piano. Etap 3. jest nawet trudniejszy niż wygląda, może ustawić wyścig. Mam nadzieje, że kolarze zrobią, że będzie się działo. Ja będę na nieoznakowanym stromym podjeździe po bruku w Srebrnej Górze :)

  • ...a ja na pierwszej premii górskiej wyścigu.heh. Co podjazdu się nie zgodzę bo takie falso masz w Pieszycach, a w Kamionkach masz już 3-5%. Aż zajrzę na stravę. Brukowany podjazd pod Srebrną ciekawy.

Recent Posts

Drugie zwycięstwo Lach | Majka kończy na podium | Strefa toaletowa na Vuelta Espana Femenina

Marta Lach zawojowała Luksemburg. Olga Wankiewicz i Rafał Majka na podiach. Nowość dla zawodniczek hiszpańskiej Vuelty. Wiadomości i wyniki z…

28 kwietnia 2024, 19:39

Tour de Romandie 2024. Florian Lipowitz wjechał na podium

Florian Lipowitz sensacyjne zajął trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej Tour de Romandie. Kim jest 23-letni Niemiec z Bora-hansgrohe?

28 kwietnia 2024, 18:25

La Vuelta Femenina 2023: etap 1. Zwycięstwo Lidl-Trek mimo kraksy

Zespół LIdl-Trek wygrała jazdę drużynową na czas, otwierającą wyścig La Vuelta Femenina.

28 kwietnia 2024, 17:29

Tour de Romandie 2024: etap 5. Dorian Godon po raz drugi

Dorian Godon (Decathlon AG2R La Mondiale) wygrał w Vernier na zakończenie wyścigu Tour de Romandie.

28 kwietnia 2024, 15:47

Zwycięstwo Marty Lach | Wankiewicz na podium etapu Gracia

Marta Lach wygrała wyścig w Luksemburgu. Olga Wankiewicz na podium w Czechach. Wiadomości i wyniki z 27 kwietnia.

27 kwietnia 2024, 20:19

Tour de Romandie 2024: etap 4. Richard Carapaz triumfuje w Leysin, Carlos Rodriguez liderem

Richard Carapaz (EF Education-EasyPost) triumfował na mecie czwartego, królewskiego etapu Tour de Romandie.

27 kwietnia 2024, 16:17