Duńczyk Kasper Asgreen (Soudal-Quick-Step) wygrał po całodniowej uciecze osiemnasty etap Tour de France.
Drugie miejsce zajął Pascal Eenkhoorn (Lotto Dstny), a na trzecim kreskę przeciął Jonas Abrahamsen (Uno-X).
Michał Kwiatkowski (Ineos Grenadiers) i Rafał Majka (UAE Team Emirates) przyjechali w peletonie, na 40. i 47. pozycji.
Jonas Vingegaard (Jumbo-Visma) pozostał na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej wyścigu.
Tour de France opuścił Alpy, kierując się na północ, ku miasteczku Bourg-en-Bresse, leżącym w departamencie Ain. Na trasie o długości 185 kilometrów leżały dwie górskie premie czwartej kategorii, Côte de Chambéry-le-Haut (62 km; 1,6 km; 4,1%) i Côte de Boissieu (105 km; 2,4 km; 4,7%) oraz 52. kilometry przed metą lotna premia w Saint-Rambert-Een-Bugey.
W Moûtiers na starcie do etapu zabrakło Wouta van Aerta (Jumbo-Visma), który poleciał do domu i żony Sarah, spodziewającej się narodzin drugiego dziecka.
Ucieczka dnia zawiązała się bez większych ceregieli. Pozwolenie na odjazd otrzymali Kasper Asgreen, Victor Campenaerts (Lotto Dstny) i Jonas Abrahamsen, a na czele peletonu zainstalowały się ekipy Dsm-firmenich, Jayco AlUla i Alpecin-Deceuninck.
Tempo jazdy nie było złe, biorąc zwłaszcza pod uwagę czołowy wiatr. Harcowników trzymano na krótko, ich przewaga nie przebiła nawet 2 minut. Długo wiele się nie działo, ruch zrobił się dopiero na drugiej górskiej premii, gdzie kilku zawodników spróbowało przeskoczyć do czołówki. Bardzo brzydko zachował się jadący w zielonej koszulce Jasper Philipsen (Alpecin-Deceuninck), który powstrzymując Pascal Eenkhoorna bezceremonialnie zajechał drogę kolarzowi Lotto Dstny.
Kilkanaście kilometrów dalej Eenkhoorn jeszcze raz zaatakował. Campenaerts zwolnił, chcąc pomóc dołączyć koledze z zespołu do ucieczki. Zamiar się powiódł i w czwórkę czołówka zameldowała się na lotnej premii z zapasem 55 sekund.
Różnica wzrosła do 1:13 (40 km przed metą). W peletonie do pracy ekipa dołączyła Lidl-Trek. Wsparcie było bardzo potrzebne, gdyż harcownicy ani myśleli łatwo sprzedać skóry. Ostatnie 10 kilometrów rozpoczęli z zapasem 22 sekund, ostatnie 4 – z 11 sekundami.
Resztką się obronili się do finiszowych metrów. Peleton nie dał rady zlikwidować akcji. Największą szybkość w uciecze zachował Asgreen, wyraźnie wyprzedzając Eenkhoorna.
Wyniki 18. etapu Tour de France 2023 (2.UWT): Moûtiers – Bourg-en-Bresse (184,9 km)
Poz. | Imię i nazwisko | Zespół | Czas |
---|---|---|---|
1. | Kasper Asgreen | Soudal-Quick Step | 4:06:48 |
2. | Pascal Eenkhoorn | Lotto Dstny | |
3. | Jonas Abrahamsen | Uno-X Pro Cycling Team | |
4. | Jasper Philipsen | Alpecin-Deceuninck | |
5. | Mads Pedersen | Lidl-Trek | |
6. | Cees Bol | Astana Qazaqstan Team | |
7. | Jordi Meeus | Bora-hansgrohe | |
8. | Matteo Trentin | UAE Team Emirates | |
9. | Christophe Laporte | Jumbo-Visma | |
10. | Luca Mozzato | Team Arkea Samsic | |
11. | Alexander Kristoff | Uno-X Pro Cycling Team | |
12. | Jasper de Buyst | Lotto Dstny | |
13. | Corbin Strong | Israel-Premier Tech | |
14. | Alex Aranburu | Movistar Team | |
15. | Peter Sagan | TotalEnergies | |
16. | Victor Campenaerts | Lotto Dstny | |
17. | Dylan Groenewegen | Team Jayco AlUla | |
18. | Nikias Arndt | Bahrain Victorious | |
19. | Biniam Girmay | Intermarche-Circus-Wanty | |
20. | Sam Welsford | Team dsm-firmenich | |
21. | Bryan Coquard | Cofidis | |
22. | Jasper Stuyven | Lidl-Trek | |
23. | Søren Waerenskjold | Uno-X Pro Cycling Team | |
24. | Guillaume Boivin | Israel-Premier Tech | |
25. | Luka Mezgec | Team Jayco AlUla | |
26. | Tadej Pogacar | UAE Team Emirates | |
27. | Michael Morkov | Soudal-Quick Step | |
28. | Jonas Vingegaard | Jumbo-Visma | |
29. | Fred Wright | Bahrain Victorious | |
30. | Danny van Poppel | Bora-hansgrohe | |
31. | Tiesj Benoot | Jumbo-Visma | |
32. | Oliver Naesen | AG2R Citroën Team | |
33. | Felix Gall | AG2R Citroën Team | |
34. | Gorka Izagirre | Movistar Team | |
35. | Hugo Houle | Israel-Premier Tech | |
36. | David Gaudu | Groupama-FDJ | |
37. | Stan Dewulf | AG2R Citroën Team | |
38. | Benoit Cosnefroy | AG2R Citroën Team | |
39. | Carlos Rodriguez | Ineos Grenadiers | |
40. | Michał Kwiatkowski | Ineos Grenadiers | |
41. | Alex Edmondson | Team dsm-firmenich | |
42. | Bob Jungels | Bora-hansgrohe | |
43. | Adam Yates | UAE Team Emirates | |
44. | Valentin Madouas | Groupama-FDJ | |
45. | Jai Hindley | Bora-hansgrohe | |
46. | Dion Smith | Intermarche-Circus-Wanty | |
47. | Rafał Majka | UAE Team Emirates | |
48. | Guillaume Martin | Cofidis | |
49. | Sepp Kuss | Jumbo-Visma | |
50. | Anthony Turgis | TotalEnergies | |
51. | Simon Yates | Team Jayco AlUla | |
52. | Pello Bilbao | Bahrain Victorious | |
53. | Yves Lampaert | Soudal-Quick Step | |
54. | Mathieu van der Poel | Alpecin-Deceuninck | |
55. | Georg Zimmermann | Intermarche-Circus-Wanty | |
56. | Mike Teunissen | Intermarche-Circus-Wanty | |
57. | Jenthe Biermans | Team Arkea Samsic | |
58. | Stefan Kung | Groupama-FDJ | |
59. | Jonathan Castroviejo | Ineos Grenadiers | |
60. | Kevin Geniets | Groupama-FDJ | |
61. | Chris Harper | Team Jayco AlUla | |
62. | Daniel Oss | TotalEnergies | |
63. | Wilco Kelderman | Jumbo-Visma | |
64. | Thibaut Pinot | Groupama-FDJ | |
65. | Florian Vermeersch | Lotto Dstny | |
66. | Axel Zingle | Cofidis | |
67. | Mikel Landa | Bahrain Victorious | |
68. | John Degenkolb | Team dsm-firmenich | |
69. | Edvald Boasson Hagen | TotalEnergies | |
70. | Remi Cavagna | Soudal-Quick Step | |
71. | Anthony Delaplace | Team Arkea Samsic | |
72. | Lars van Den Berg | Groupama-FDJ | |
73. | Clement Berthet | AG2R Citroën Team | |
74. | Warren Barguil | Team Arkea Samsic | |
75. | Rasmus Tiller | Uno-X Pro Cycling Team | |
76. | Ben O'Connor | AG2R Citroën Team | |
77. | Alex Kirsch | Lidl-Trek | 0:23 |
78. | Nils Eekhoff | Team dsm-firmenich | 0:26 |
79. | Krists Neilands | Israel-Premier Tech | 0:28 |
80. | Matis Louvel | Team Arkea Samsic | |
81. | Julian Alaphilippe | Soudal-Quick Step | |
82. | Jonas Rickaert | Alpecin-Deceuninck | 0:34 |
83. | Dries Devenyns | Soudal-Quick Step | 0:38 |
84. | Mathieu Burgaudeau | TotalEnergies | |
85. | Olivier Le Gac | Groupama-FDJ | |
86. | Felix Grossschartner | UAE Team Emirates | |
87. | Gianni Moscon | Astana Qazaqstan Team | |
88. | Neilson Powless | EF Education-EasyPost | 0:47 |
89. | Matej Mohoric | Bahrain Victorious | 0:48 |
90. | Nathan van Hooydonck | Jumbo-Visma | 0:50 |
91. | Quentin Pacher | Groupama-FDJ | |
92. | Aurelien Paret-Peintre | AG2R Citroën Team | |
93. | Nans Peters | AG2R Citroën Team | |
94. | Adrien Petit | Intermarche-Circus-Wanty | |
95. | Elmar Reinders | Team Jayco AlUla | |
96. | Jonas Gregaard | Uno-X Pro Cycling Team | |
97. | Nils Politt | Bora-hansgrohe | |
98. | Lilian Calmejane | Intermarche-Circus-Wanty | |
99. | Marco Haller | Bora-hansgrohe | |
100. | Nelson Oliveira | Movistar Team | |
101. | Anthon Charmig | Uno-X Pro Cycling Team | |
102. | Tim Declercq | Soudal-Quick Step | |
103. | Maxim van Gils | Lotto Dstny | |
104. | Vegard Stake Laengen | UAE Team Emirates | |
105. | Frederik Frison | Lotto Dstny | |
106. | Andrey Amador | EF Education-EasyPost | |
107. | Mikkel Bjerg | UAE Team Emirates | |
108. | Tobias Halland Johannessen | Uno-X Pro Cycling Team | |
109. | Matthew Dinham | Team dsm-firmenich | |
110. | Laurent Pichon | Team Arkea Samsic | |
111. | Dylan Teuns | Israel-Premier Tech | |
112. | Nick Schultz | Israel-Premier Tech | |
113. | Michael Woods | Israel-Premier Tech | |
114. | Emanuel Buchmann | Bora-hansgrohe | |
115. | Pierre Latour | TotalEnergies | |
116. | Torstein Traeen | Uno-X Pro Cycling Team | |
117. | Gregor Muhlberger | Movistar Team | |
118. | Valentin Ferron | TotalEnergies | |
119. | Simon Guglielmi | Team Arkea Samsic | |
120. | Wout Poels | Bahrain Victorious | 0:59 |
121. | Dylan van Baarle | Jumbo-Visma | |
122. | Jack Haig | Bahrain Victorious | 1:09 |
123. | Thomas Pidcock | Ineos Grenadiers | |
124. | Rui Costa | Intermarche-Circus-Wanty | 1:16 |
125. | Giulio Ciccone | Lidl-Trek | |
126. | Alberto Bettiol | EF Education-EasyPost | |
127. | Clement Champoussin | Team Arkea Samsic | |
128. | Omar Fraile | Ineos Grenadiers | |
129. | Ion Izagirre | Cofidis | |
130. | Simon Clarke | Israel-Premier Tech | 1:24 |
131. | Yevgeniy Fedorov | Astana Qazaqstan Team | 1:27 |
132. | Alexey Lutsenko | Astana Qazaqstan Team | |
133. | Søren Kragh Andersen | Alpecin-Deceuninck | 1:51 |
134. | Magnus Cort | EF Education-EasyPost | 2:08 |
135. | Patrick Konrad | Bora-hansgrohe | |
136. | Harold Tejada | Astana Qazaqstan Team | |
137. | Egan Bernal | Ineos Grenadiers | |
138. | Rigoberto Uran | EF Education-EasyPost | |
139. | Marc Soler | UAE Team Emirates | |
140. | Mattias Skjelmose | Lidl-Trek | 3:16 |
141. | Chris Hamilton | Team dsm-firmenich | 4:54 |
142. | Michael Gogl | Alpecin-Deceuninck | |
143. | Juan Pedro Lopez | Lidl-Trek | 4:55 |
144. | Luke Durbridge | Team Jayco AlUla | 9:01 |
145. | Lawson Craddock | Team Jayco AlUla | |
146. | Silvan Dillier | Alpecin-Deceuninck | |
147. | Christopher Juul-jensen | Team Jayco AlUla | |
148. | Tony Gallopin | Lidl-Trek | |
149. | Victor Lafay | Cofidis | |
150. | Kevin Vermaerke | Team dsm-firmenich | |
151. | Quinten Hermans | Alpecin-Deceuninck | |
DNF | Simon Geschke | Cofidis | |
DNS | Wout van Aert | Jumbo-Visma | |
DNS | Anthony Perez | Cofidis |
Poz. | Imię i nazwisko | Zespół | Czas |
---|---|---|---|
1. | Jonas Vingegaard | Jumbo-Visma | 72:04:39 |
2. | Tadej Pogacar | UAE Team Emirates | 7:35 |
3. | Adam Yates | UAE Team Emirates | 10:45 |
4. | Carlos Rodriguez | Ineos Grenadiers | 12:01 |
5. | Simon Yates | Team Jayco AlUla | 12:19 |
6. | Pello Bilbao | Bahrain Victorious | 12:50 |
7. | Jai Hindley | Bora-hansgrohe | 13:50 |
8. | Felix Gall | AG2R Citroën Team | 16:11 |
9. | Sepp Kuss | Jumbo-Visma | 16:49 |
10. | David Gaudu | Groupama-FDJ | 17:57 |
11. | Guillaume Martin | Cofidis | 22:53 |
12. | Thibaut Pinot | Groupama-FDJ | 27:26 |
13. | Jonathan Castroviejo | Ineos Grenadiers | 46:57 |
14. | Chris Harper | Team Jayco AlUla | 54:31 |
15. | Rafał Majka | UAE Team Emirates | 55:15 |
16. | Thomas Pidcock | Ineos Grenadiers | 57:48 |
17. | Mikel Landa | Bahrain Victorious | 1:03:01 |
18. | Wilco Kelderman | Jumbo-Visma | 1:03:42 |
19. | Emanuel Buchmann | Bora-hansgrohe | 1:05:12 |
20. | Valentin Madouas | Groupama-FDJ | 1:08:54 |
21. | Ben O'Connor | AG2R Citroën Team | 1:13:29 |
22. | Warren Barguil | Team Arkea Samsic | 1:28:25 |
23. | Felix Grossschartner | UAE Team Emirates | 1:37:51 |
24. | Clement Berthet | AG2R Citroën Team | 1:42:49 |
25. | Bob Jungels | Bora-hansgrohe | 1:46:15 |
26. | Tiesj Benoot | Jumbo-Visma | 1:47:28 |
27. | Mattias Skjelmose | Lidl-Trek | 1:54:44 |
28. | Wout Poels | Bahrain Victorious | 1:59:56 |
29. | Mathieu Burgaudeau | TotalEnergies | 2:01:50 |
30. | Jack Haig | Bahrain Victorious | 2:10:01 |
31. | Tobias Halland Johannessen | Uno-X Pro Cycling Team | 2:11:37 |
32. | Julian Alaphilippe | Soudal-Quick Step | 2:12:13 |
33. | Giulio Ciccone | Lidl-Trek | 2:14:41 |
34. | Harold Tejada | Astana Qazaqstan Team | 2:15:04 |
35. | Kevin Geniets | Groupama-FDJ | 2:21:19 |
36. | Gorka Izagirre | Movistar Team | 2:22:11 |
37. | Egan Bernal | Ineos Grenadiers | 2:22:29 |
38. | Dylan Teuns | Israel-Premier Tech | 2:28:30 |
39. | Dylan van Baarle | Jumbo-Visma | 2:28:34 |
40. | Michał Kwiatkowski | Ineos Grenadiers | 2:30:48 |
41. | Michael Woods | Israel-Premier Tech | 2:31:02 |
42. | Alexey Lutsenko | Astana Qazaqstan Team | 2:33:53 |
43. | Chris Hamilton | Team dsm-firmenich | 2:35:27 |
44. | Gregor Muhlberger | Movistar Team | 2:38:50 |
45. | Jonas Gregaard | Uno-X Pro Cycling Team | 2:38:54 |
46. | Nick Schultz | Israel-Premier Tech | 2:40:36 |
47. | Hugo Houle | Israel-Premier Tech | 2:41:34 |
48. | Marc Soler | UAE Team Emirates | 2:45:11 |
49. | Ion Izagirre | Cofidis | 2:45:27 |
50. | Clement Champoussin | Team Arkea Samsic | 2:45:36 |
51. | Georg Zimmermann | Intermarche-Circus-Wanty | 2:46:26 |
52. | Aurelien Paret-Peintre | AG2R Citroën Team | 2:46:36 |
53. | Krists Neilands | Israel-Premier Tech | 2:47:38 |
54. | Stefan Kung | Groupama-FDJ | 2:51:47 |
55. | Nelson Oliveira | Movistar Team | 2:55:55 |
56. | Alex Aranburu | Movistar Team | 2:57:48 |
57. | Matthew Dinham | Team dsm-firmenich | 2:59:03 |
58. | Maxim van Gils | Lotto Dstny | 3:05:07 |
59. | Mathieu van der Poel | Alpecin-Deceuninck | 3:07:42 |
60. | Nils Politt | Bora-hansgrohe | 3:09:32 |
61. | Victor Campenaerts | Lotto Dstny | 3:12:40 |
62. | Neilson Powless | EF Education-EasyPost | 3:12:46 |
63. | Omar Fraile | Ineos Grenadiers | 3:13:51 |
64. | Kevin Vermaerke | Team dsm-firmenich | 3:16:07 |
65. | Matis Louvel | Team Arkea Samsic | 3:16:46 |
66. | Anthony Delaplace | Team Arkea Samsic | 3:20:54 |
67. | Quentin Pacher | Groupama-FDJ | 3:22:16 |
68. | Lars van Den Berg | Groupama-FDJ | 3:27:57 |
69. | Juan Pedro Lopez | Lidl-Trek | 3:30:54 |
70. | Rui Costa | Intermarche-Circus-Wanty | 3:32:26 |
71. | Jasper Stuyven | Lidl-Trek | 3:33:18 |
72. | Matej Mohoric | Bahrain Victorious | 3:33:29 |
73. | Pierre Latour | TotalEnergies | 3:35:41 |
74. | Rigoberto Uran | EF Education-EasyPost | 3:37:37 |
75. | Simon Guglielmi | Team Arkea Samsic | 3:38:11 |
76. | Nans Peters | AG2R Citroën Team | 3:40:24 |
77. | Lilian Calmejane | Intermarche-Circus-Wanty | 3:41:19 |
78. | Patrick Konrad | Bora-hansgrohe | 3:45:26 |
79. | Lawson Craddock | Team Jayco AlUla | 3:48:46 |
80. | Oliver Naesen | AG2R Citroën Team | 3:49:22 |
81. | Jonas Abrahamsen | Uno-X Pro Cycling Team | 3:49:42 |
82. | Pascal Eenkhoorn | Lotto Dstny | 3:50:26 |
83. | Stan Dewulf | AG2R Citroën Team | 3:51:00 |
84. | Marco Haller | Bora-hansgrohe | 3:53:56 |
85. | Tony Gallopin | Lidl-Trek | 3:54:06 |
86. | Nathan van Hooydonck | Jumbo-Visma | 3:58:30 |
87. | Kasper Asgreen | Soudal-Quick Step | 3:59:01 |
88. | Valentin Ferron | TotalEnergies | 3:59:31 |
89. | Torstein Traeen | Uno-X Pro Cycling Team | 3:59:35 |
90. | Alberto Bettiol | EF Education-EasyPost | 4:01:19 |
91. | Christophe Laporte | Jumbo-Visma | 4:01:20 |
92. | Magnus Cort | EF Education-EasyPost | 4:03:53 |
93. | Victor Lafay | Cofidis | 4:07:27 |
94. | Daniel Oss | TotalEnergies | 4:07:34 |
95. | Corbin Strong | Israel-Premier Tech | 4:08:35 |
96. | Mike Teunissen | Intermarche-Circus-Wanty | 4:10:06 |
97. | Anthony Turgis | TotalEnergies | 4:11:02 |
98. | Edvald Boasson Hagen | TotalEnergies | 4:11:06 |
99. | Anthon Charmig | Uno-X Pro Cycling Team | 4:12:32 |
100. | Bryan Coquard | Cofidis | |
101. | Fred Wright | Bahrain Victorious | 4:14:08 |
102. | Remi Cavagna | Soudal-Quick Step | 4:15:39 |
103. | Jasper Philipsen | Alpecin-Deceuninck | 4:15:44 |
104. | Benoit Cosnefroy | AG2R Citroën Team | 4:16:27 |
105. | Vegard Stake Laengen | UAE Team Emirates | 4:17:58 |
106. | Simon Clarke | Israel-Premier Tech | 4:19:04 |
107. | Yves Lampaert | Soudal-Quick Step | 4:21:53 |
108. | Dion Smith | Intermarche-Circus-Wanty | 4:24:07 |
109. | Mads Pedersen | Lidl-Trek | 4:25:25 |
110. | Quinten Hermans | Alpecin-Deceuninck | 4:25:34 |
111. | Jonas Rickaert | Alpecin-Deceuninck | 4:25:52 |
112. | Matteo Trentin | UAE Team Emirates | 4:26:09 |
113. | Alex Kirsch | Lidl-Trek | 4:26:24 |
114. | Rasmus Tiller | Uno-X Pro Cycling Team | 4:28:32 |
115. | Andrey Amador | EF Education-EasyPost | 4:28:47 |
116. | Danny van Poppel | Bora-hansgrohe | 4:30:05 |
117. | Nikias Arndt | Bahrain Victorious | 4:36:38 |
118. | Søren Kragh Andersen | Alpecin-Deceuninck | 4:37:09 |
119. | Luka Mezgec | Team Jayco AlUla | 4:38:07 |
120. | Biniam Girmay | Intermarche-Circus-Wanty | 4:38:51 |
121. | Guillaume Boivin | Israel-Premier Tech | 4:39:32 |
122. | Christopher Juul-jensen | Team Jayco AlUla | 4:39:59 |
123. | Florian Vermeersch | Lotto Dstny | 4:41:18 |
124. | Dries Devenyns | Soudal-Quick Step | 4:41:24 |
125. | Silvan Dillier | Alpecin-Deceuninck | 4:41:58 |
126. | Olivier Le Gac | Groupama-FDJ | 4:44:01 |
127. | Jenthe Biermans | Team Arkea Samsic | 4:44:18 |
128. | Tim Declercq | Soudal-Quick Step | 4:44:35 |
129. | Michael Gogl | Alpecin-Deceuninck | 4:45:13 |
130. | Mikkel Bjerg | UAE Team Emirates | 4:45:17 |
131. | Peter Sagan | TotalEnergies | 4:45:55 |
132. | Alexander Kristoff | Uno-X Pro Cycling Team | 4:49:20 |
133. | Luke Durbridge | Team Jayco AlUla | 4:51:34 |
134. | Luca Mozzato | Team Arkea Samsic | 4:52:02 |
135. | Laurent Pichon | Team Arkea Samsic | 4:55:35 |
136. | Gianni Moscon | Astana Qazaqstan Team | 4:56:19 |
137. | Jasper de Buyst | Lotto Dstny | 4:56:49 |
138. | Nils Eekhoff | Team dsm-firmenich | 4:58:47 |
139. | Søren Waerenskjold | Uno-X Pro Cycling Team | 5:03:46 |
140. | Elmar Reinders | Team Jayco AlUla | 5:03:48 |
141. | Adrien Petit | Intermarche-Circus-Wanty | 5:06:43 |
142. | Sam Welsford | Team dsm-firmenich | 5:07:49 |
143. | Dylan Groenewegen | Team Jayco AlUla | 5:07:52 |
144. | John Degenkolb | Team dsm-firmenich | 5:09:38 |
145. | Jordi Meeus | Bora-hansgrohe | 5:10:19 |
146. | Alex Edmondson | Team dsm-firmenich | 5:13:10 |
147. | Axel Zingle | Cofidis | 5:15:38 |
148. | Frederik Frison | Lotto Dstny | 5:21:34 |
149. | Yevgeniy Fedorov | Astana Qazaqstan Team | 5:22:06 |
150. | Cees Bol | Astana Qazaqstan Team | 5:23:13 |
151. | Michael Morkov | Soudal-Quick Step | 5:32:40 |
Klasyfikacja punktowa | punkty | ||
---|---|---|---|
1. | Jasper Philipsen | Alpecin-Deceuninck | 352 |
2. | Mads Pedersen | Lidl-Trek | 202 |
3. | Bryan Coquard | Cofidis | 188 |
4. | Tadej Pogacar | UAE Team Emirates | 146 |
5. | Jordi Meeus | Bora-hansgrohe | 117 |
6. | Jonas Vingegaard | Jumbo-Visma | 107 |
7. | Kasper Asgreen | Soudal-Quick Step | 95 |
8. | Pello Bilbao | Bahrain Victorious | 95 |
9. | Dylan Groenewegen | Team Jayco AlUla | 92 |
10. | Biniam Girmay | Intermarche-Circus-Wanty | 90 |
Klasyfikacja górska | punkty | ||
1. | Giulio Ciccone | Lidl-Trek | 88 |
2. | Felix Gall | AG2R Citroën Team | 82 |
3. | Jonas Vingegaard | Jumbo-Visma | 81 |
4. | Neilson Powless | EF Education-EasyPost | 58 |
5. | Tadej Pogacar | UAE Team Emirates | 49 |
6. | Simon Yates | Team Jayco AlUla | 40 |
7. | Tobias Halland Johannessen | Uno-X Pro Cycling Team | 38 |
8. | Jai Hindley | Bora-hansgrohe | 31 |
9. | Michał Kwiatkowski | Ineos Grenadiers | 30 |
10. | Michael Woods | Israel-Premier Tech | 28 |
Klasyfikacja młodzieżowa | czas | ||
1. | Tadej Pogacar | UAE Team Emirates | 72:12:14 |
2. | Carlos Rodriguez | Ineos Grenadiers | 4:26 |
3. | Felix Gall | AG2R Citroën Team | 8:36 |
4. | Thomas Pidcock | Ineos Grenadiers | 50:13 |
5. | Mattias Skjelmose | Lidl-Trek | 1:47:09 |
6. | Mathieu Burgaudeau | TotalEnergies | 1:54:15 |
7. | Tobias Halland Johannessen | Uno-X Pro Cycling Team | 2:04:02 |
8. | Clement Champoussin | Team Arkea Samsic | 2:38:01 |
9. | Matthew Dinham | Team dsm-firmenich | 2:51:28 |
10. | Maxim van Gils | Lotto Dstny | 2:57:32 |
Klasyfikacja drużynowa | czas | ||
1. | Jumbo-Visma | 217:05:34 | |
2. | UAE Team Emirates | 15:15 | |
3. | Ineos Grenadiers | 20:56 | |
4. | Bahrain Victorious | 42:48 | |
5. | Groupama-FDJ | 47:47 | |
6. | AG2R Citroën Team | 1:53:23 | |
7. | Bora-hansgrohe | 1:53:43 | |
8. | Team Jayco AlUla | 3:12:59 | |
9. | Movistar Team | 4:01:52 | |
10. | Cofidis | 4:27:12 | |
11. | Israel-Premier Tech | 4:36:54 | |
12. | Team Arkea Samsic | 4:58:31 | |
13. | Team dsm-firmenich | 5:10:54 | |
14. | Lidl-Trek | 5:16:29 | |
15. | Uno-X Pro Cycling Team | 5:55:15 | |
16. | Intermarche-Circus-Wanty | 6:13:18 | |
17. | Astana Qazaqstan Team | 6:15:03 | |
18. | TotalEnergies | 6:32:51 | |
19. | EF Education-EasyPost | 7:10:54 | |
20. | Soudal-Quick Step | 8:24:45 | |
21. | Lotto Dstny | 8:36:09 | |
22. | Alpecin-Deceuninck | 9:50:39 |
Xi Jinping na Tourmalet. Mediolan San Remo kobiet coraz bliżej. Wiadomości z wtorku, 7 maja.
Zapowiedź 5. etapu Giro d’Italia 2024. 8 maja (środa): Genua – Lukka (178 km ⭐️⭐️).
Jonathan Milan wygrał w liguryjskim miasteczku Andora czwarty etap wyścigu Giro d’Italia. Liderem wyścigu pozostał Słoweniec Tadej Pogacar.
Tadej Pogacar atakuje, ale tylko dla rozgrzewki. Merlier ponownie uczcił pamięć Woutera Weylandta. Wiadomości z poniedziałku, 6 maja.
Zapowiedź 4. etapu Giro d’Italia 2024. 7 maja (wtorek): Acqui Terme – Andora (190 km ⭐️⭐️).
Belg Tim Merlier wygrał po finiszu z peletonu trzeci odcinek Giro d’Italia.
Zobacz komentarze
Fajnie, że Asgreenowi udało się wygrać z ucieczki :) Tegoroczny Tour niemal na każdym etapie jest emocjonujący/zaskakujący/szokujący :P , a do tego pokazuje, że warto iść w ucieczki i walczyć do samej mety.
Philipsena broniłem na wcześniejszych etapach przy sprinterskiej walce, ale dziś trzeba nazwać sprawę jasno - chamówa na 100% i kara powinna być dotkliwa.
Jasper Philipsen - już wcześniej miał dyskusyjne finisze. Ale dziś słoma wyszła z butów. Mam nadzieję, że kierownictwo wyścigu zareaguje.
Mam nadzieję, że pójdzie jakaś reakcja ze strony władz wyścigu w sprawie Philipsena. Pominę zajeżdżanie drogi na sprintach, ale to co zrobił Eenkhoornowi to zwykłe świństwo i chamówa. Bardzo bym się cieszył gdyby nie dojechał do Paryża.