Wout Poels (Bahrain Victorious) po wspinaczce do stacji narciarskiej Saint-Gervais Mont-Blanc triumfował na mecie piętnastego etapu Tour de France.
Holender samotnie pokonywał ostatnie kilometry niedzielnego odcinka, a na mecie zameldował się przed Woutem van Aertem (Jumbo-Visma) i Mathieu Burgaudeau (TotalEnergies).
Liderem wyścigu, po dwóch tygodniach zmagań, pozostał Jonas Vingegaard (Jumbo-Visma).
Rafał Majka (UAE Team Emirates) przyjechał na metę jako 24. (+7:52) i awansował na 17. miejsce w klasyfikacji generalnej. Michał Kwiatkowski (Ineos Grenadiers) dotarł jako 136.
Piętnastego dnia Tour de France rywalizacji na kolarzy czekało niemal 4500 metrów przewyższenia na 179 kilometrach. Początek nie był szczególnie wymagający, pierwsze dwie wspinaczki, Col des Fleuries (40 km; 8,9 km; 4,6%) i Aviernoz (50 km; 3,4 km; 4,4%), nie były punktowane, dopiero Col de la Forclaz de Montmin (kat. 1; 83 km; 7,2 km; 7,3%) stanowiła przedsmak drugiej części trasy.
Tu najpierw czekały Col de la Croix Fry (kat. 1; 54,5 km przed metą; 11,3 km; 7%), z poprawką na Col des Aravis (kat 3; 46 km przed metą; 4,4 km; 5,8%), a na koniec pozostawiono ściankę Côte des Amerands (kat. 2; 8,4 km przed metą; 2,7 km; 10,9%), niemal niezauważalnie przechodzącą w drogę do Saint-Gervais Mont-Blanc (kat. 1; 7 km; 7,7%).
Chętnych do ucieczki w upalnej, letniej aurze było bardzo wielu, a na początku etapu odjechać udało się Julianowi Alaphilippe’owi (Soudal-Quick-Step) i Alexeyowi Lutsence (Astana Qazaqstan).
Dwójkę goniła spora grupa, w której jechali Wout van Aert (Jumbo-Visma), Marc Soler (UAE Team Emirates), Omar Fraile (Ineos Grenadiers), Oliver le Gac i Thibaut Pinot (Groupama-FDJ), Andrey Amador, Magnus Cort, Neilson Powless i Rigoberto Uran (EF Education-EasyPost), Mikel Landa i Wout Poels (Bahrain Victorious), Marco Haller i Nils Politt (Bora-hansgrohe), Giulio Ciccone, Mattias Skjelmose, Juan Pedro Lopez (Lidl-Trek), Nans Peters (AG2R Citroen), Mathieu van der Poel i Soren Kragh Andersen (Alpecin-Deceuninck), Rui Costa (Intermarche-Circus-Wanty), Guillaume Martin i Ion Izagirre (Cofidis), Alex Aranburu (Movistar Team), Chris Hamilton (Team DSM), Michael Woods, Hugo Houle, Krists Neilands, Dylan Teuns (Israel-Premier Tech), Lawson Craddock, Christopher Juul-Jensen i Luka Mezgec (Jayco AlUla), Warren Barguil, Simon Gugliemi (Arkea Samsic), Jonas Abrahamsen i Torstein Træen (Uno-X) i Mathieu Burgundeau (TotalEnergies).
Peleton początkowo nie chciał grupki odpuścić, ale z biegiem kilometrów zaczął zwalniać. Po 51 kilometrach doszło do sporej kraksy, po tym jak jeden z zawodników Jumbo-Visma uderzył w kibica.
U stóp Col de la Forclaz de Montmin prowadząca dwójka miała 40 sekund przewagi nad grupką goniącą i ponad 8 minut nad peletonem, w którym pracowali zawodnicy Jumbo-Visma. Górską premię wygrał Lutsenko, ale 86 kilometrów przed metą dwójkę dogoniono po wysiłku Lidl-Trek. Grupka mogła czuć się dość bezpiecznie, bo peleton tracił 8:22.
Kolarze Jumbo-Visma mieli plan, bo kolarze holenderskiej ekipy nadawali mocne tempo, zmniejszając przewagę do 6:23 na niekategoryzowanej wspinaczce przed Col de la Croix Fry. Tu akcję rozpoczął samotnie Haller, ale jego przyspieszenie nie podniosło ciśnienia jego kolegom z ucieczki.
W kontrze pokazał się Rui Costa, ale praca Giulio Ciccone i Mattiasa Skjelmose’a zakończyła akcję Portugalczyka dwa kilometry przed szczytem. Włoch na szczycie zdobył komplet punktów i z kolegami nadawał tempo na Col des Aravis. 48 kilometrów przed metą szyki amerykańskiej ekipie postanowił popsuć Soler, który jako pierwszy zdobył górską premię.
Za Hiszpanem pogonił Van Aert, a za nim Neilands i Poels i na zjeździe czwórka miała 22 sekundy nad goniącymi i 6:20 nad peletonem. 36 kilometrów przed metą Łotysz upadł na zjeździe po tym jak próbował pobrać bidon od motocyklisty. Van Aert, Poels i Soler kontynuowali akcję, na 30 kilometrów przed metą mając 45 sekund przewagi nad grupą pościgową.
Trójka rozpoczęła finałową wspinaczkę 1:12 przed grupką goniącą, którą napędzali kolarze Arkea Samsic, i 7 minut przed peletonem. Van Aert i Poels dość sprawnie zostawili za plecami Solera, natomiast za nimi pogoń na własną rękę rozpoczął Houle. Przewaga dwójki nad goniącymi utrzymywała się na poziomie 1:20, natomiast peleton prowadzony przez Dylana van Baarle’a tracił ponad 7 minut.
Poels nie zamierzał czekać i widząc zbliżającego się Solera, zaatakował. Holender na Côte des Amerands wyszedł na prowadzenie i 10,7 kilometra przed metą to jego musieli gonić kontrujący Barguil i Ciccone.
Kolarze Jumbo-Visma kontynuowali nadawanie mocnego tempa, co mocno okroiło grupkę lidera. Po zmianie Van Baarle’a na czoło wyszli jednak zawodnicy UAE Team Emirates, co w kłopoty wpędziło Toma Pidcocka (Ineos Grenadiers) oraz Jaia Hindleya (Bora-hansgrohe)
Pogoń za Poelsem nie układała się, choć do pracy włączyli się Martin, Pinot, Burgundeau i Landa. Van Aert trzymał się za Holendrem, ale 36-sekundowa różnica na 5 kilometrów przed metą zwiastowała powodzenie akcji doświadczonego wspinacza.
W grupce lidera zaskoczenie wywołał trzeci kolarz wyścigu, Carlos Rodriguez (Ineos Grenadiers), który minimalnie odjechał z grupki. Hiszpan nie włożył w to przyspieszenie serca i Rafał Majka nie miał kłopotu z opanowaniem sytuacji.
Na kole Polaka zostali tylko Tadej Pogacar, Adam Yates (UAE Team Emirates), Jonas Vingeaard i Sepp Kuss (Jumbo-Visma), Carlos Rodriguez i David Gaudu (Groupama-FDJ). Majka urwał Kussa i Rodrigueza, a gdy niecałe 4 kilometry przed metą pałeczkę przejął Yates, Vingegaard i Pogacar już szykowali się do wymiany ciosów.
Poels tymczasem parł na metę i w wieku 35 lat wygrał pierwszy w karierze etap Grand Touru. Za jego plecami po drugie miejsce dojechał Van Aert, a po trzecie Burgundeau.
Yates tymczasem odjechał dwójce liderów, a Vingegaard i Pogacar na 2 kilometry do mety musieli oglądać się na dojeżdżającego Rodrigueza. Hiszpan nie wytrzymał na ostatnim kilometrze: Pogacar i Vingegaard jechali cały czas razem, natomiast lider Ineos Grenadiers zanotował 38-sekundową stratę.
Wyniki 15. etapu Tour de France 2023 (2.UWT): Les Gets Les Portes du Soleil – Saint-Gervais Mont-Blanc (179 km):
Poz. | Imię i nazwisko | Zespół | Czas |
---|---|---|---|
1. | Wout Poels | Bahrain Victorious | 4:40:45 |
2. | Wout van Aert | Jumbo-Visma | 2:08 |
3. | Mathieu Burgaudeau | TotalEnergies | 3:00 |
4. | Lawson Craddock | Team Jayco AlUla | 3:10 |
5. | Mikel Landa | Bahrain Victorious | 3:14 |
6. | Thibaut Pinot | Groupama-FDJ | |
7. | Guillaume Martin | Cofidis | 3:32 |
8. | Mattias Skjelmose | Lidl-Trek | 3:43 |
9. | Simon Guglielmi | Team Arkea Samsic | 3:59 |
10. | Warren Barguil | Team Arkea Samsic | 4:20 |
11. | Dylan Teuns | Israel-Premier Tech | 5:06 |
12. | Alex Aranburu | Movistar Team | 5:10 |
13. | Hugo Houle | Israel-Premier Tech | 5:31 |
14. | Giulio Ciccone | Lidl-Trek | 5:35 |
15. | Rigoberto Uran | EF Education-EasyPost | 5:53 |
16. | Tadej Pogacar | UAE Team Emirates | 6:04 |
17. | Jonas Vingegaard | Jumbo-Visma | |
18. | Adam Yates | UAE Team Emirates | 6:24 |
19. | Carlos Rodriguez | Ineos Grenadiers | 6:42 |
20. | Sepp Kuss | Jumbo-Visma | 7:05 |
21. | Marc Soler | UAE Team Emirates | |
22. | David Gaudu | Groupama-FDJ | 7:15 |
23. | Pello Bilbao | Bahrain Victorious | 7:24 |
24. | Rafał Majka | UAE Team Emirates | 7:52 |
25. | Jai Hindley | Bora-hansgrohe | 7:58 |
26. | Felix Gall | AG2R Citroën Team | 8:17 |
27. | Simon Yates | Team Jayco AlUla | 8:20 |
28. | Thomas Pidcock | Ineos Grenadiers | 8:35 |
29. | Jonathan Castroviejo | Ineos Grenadiers | 10:47 |
30. | Gregor Muhlberger | Movistar Team | |
31. | Tiesj Benoot | Jumbo-Visma | 10:55 |
32. | Harold Tejada | Astana Qazaqstan Team | 11:07 |
33. | Alexey Lutsenko | Astana Qazaqstan Team | 11:48 |
34. | Torstein Traeen | Uno-X Pro Cycling Team | 12:58 |
35. | Krists Neilands | Israel-Premier Tech | 13:18 |
36. | Felix Grossschartner | UAE Team Emirates | 13:54 |
37. | Wilco Kelderman | Jumbo-Visma | |
38. | Chris Harper | Team Jayco AlUla | 14:05 |
39. | Chris Hamilton | Team dsm-firmenich | 14:17 |
40. | Kevin Geniets | Groupama-FDJ | 14:33 |
41. | Bob Jungels | Bora-hansgrohe | |
42. | Ben O'Connor | AG2R Citroën Team | |
43. | Emanuel Buchmann | Bora-hansgrohe | |
44. | Mathieu van der Poel | Alpecin-Deceuninck | 17:40 |
45. | Jonas Abrahamsen | Uno-X Pro Cycling Team | 19:10 |
46. | Nick Schultz | Israel-Premier Tech | 19:38 |
47. | Ion Izagirre | Cofidis | |
48. | Julian Alaphilippe | Soudal-Quick Step | 19:40 |
49. | Neilson Powless | EF Education-EasyPost | 20:22 |
50. | Marco Haller | Bora-hansgrohe | 20:55 |
51. | Dylan van Baarle | Jumbo-Visma | 21:03 |
52. | Clement Berthet | AG2R Citroën Team | 21:14 |
53. | Rui Costa | Intermarche-Circus-Wanty | 21:27 |
54. | Mikkel Bjerg | UAE Team Emirates | 21:35 |
55. | Olivier Le Gac | Groupama-FDJ | 21:47 |
56. | Nils Politt | Bora-hansgrohe | 22:03 |
57. | Patrick Konrad | Bora-hansgrohe | 22:06 |
58. | Clement Champoussin | Team Arkea Samsic | 22:16 |
59. | Omar Fraile | Ineos Grenadiers | 22:57 |
60. | Jonas Gregaard | Uno-X Pro Cycling Team | 23:50 |
61. | Gorka Izagirre | Movistar Team | |
62. | Kevin Vermaerke | Team dsm-firmenich | 25:38 |
63. | Anthony Delaplace | Team Arkea Samsic | 25:51 |
64. | Anthony Perez | Cofidis | 26:31 |
65. | Magnus Cort | EF Education-EasyPost | 26:56 |
66. | Christopher Juul-jensen | Team Jayco AlUla | |
67. | Michael Woods | Israel-Premier Tech | 27:52 |
68. | Valentin Madouas | Groupama-FDJ | 27:55 |
69. | Quentin Pacher | Groupama-FDJ | |
70. | Valentin Ferron | TotalEnergies | |
71. | Nelson Oliveira | Movistar Team | |
72. | Tobias Halland Johannessen | Uno-X Pro Cycling Team | |
73. | Jasper Stuyven | Lidl-Trek | |
74. | Nans Peters | AG2R Citroën Team | |
75. | Stefan Kung | Groupama-FDJ | |
76. | Vegard Stake Laengen | UAE Team Emirates | |
77. | Matis Louvel | Team Arkea Samsic | 28:37 |
78. | Matej Mohoric | Bahrain Victorious | 29:00 |
79. | Luka Mezgec | Team Jayco AlUla | |
80. | Jack Haig | Bahrain Victorious | 29:18 |
81. | Søren Kragh Andersen | Alpecin-Deceuninck | 29:26 |
82. | Simon Geschke | Cofidis | 29:44 |
83. | Simon Clarke | Israel-Premier Tech | 30:11 |
84. | Luke Durbridge | Team Jayco AlUla | |
85. | Stan Dewulf | AG2R Citroën Team | |
86. | Victor Lafay | Cofidis | |
87. | Matthew Dinham | Team dsm-firmenich | 30:49 |
88. | Remi Cavagna | Soudal-Quick Step | |
89. | Quinten Hermans | Alpecin-Deceuninck | 31:30 |
90. | Maxim van Gils | Lotto Dstny | 32:01 |
91. | Oliver Naesen | AG2R Citroën Team | |
92. | Jenthe Biermans | Team Arkea Samsic | |
93. | Dion Smith | Intermarche-Circus-Wanty | |
94. | Laurent Pichon | Team Arkea Samsic | |
95. | Gianni Moscon | Astana Qazaqstan Team | |
96. | Daniel Oss | TotalEnergies | |
97. | Corbin Strong | Israel-Premier Tech | |
98. | Alberto Bettiol | EF Education-EasyPost | |
99. | Matteo Trentin | UAE Team Emirates | |
100. | Silvan Dillier | Alpecin-Deceuninck | |
101. | Danny van Poppel | Bora-hansgrohe | |
102. | Tim Declercq | Soudal-Quick Step | |
103. | Edvald Boasson Hagen | TotalEnergies | |
104. | Yves Lampaert | Soudal-Quick Step | |
105. | Jonas Rickaert | Alpecin-Deceuninck | |
106. | Andrey Amador | EF Education-EasyPost | |
107. | Lilian Calmejane | Intermarche-Circus-Wanty | |
108. | Egan Bernal | Ineos Grenadiers | |
109. | Jasper Philipsen | Alpecin-Deceuninck | |
110. | Georg Zimmermann | Intermarche-Circus-Wanty | |
111. | Anthony Turgis | TotalEnergies | |
112. | Pierre Latour | TotalEnergies | |
113. | Juan Pedro Lopez | Lidl-Trek | |
114. | Matteo Jorgenson | Movistar Team | 32:26 |
115. | Kasper Asgreen | Soudal-Quick Step | 32:50 |
116. | Dries Devenyns | Soudal-Quick Step | |
117. | Jasper de Buyst | Lotto Dstny | 33:00 |
118. | Florian Vermeersch | Lotto Dstny | |
119. | Bryan Coquard | Cofidis | |
120. | Fred Wright | Bahrain Victorious | |
121. | Luca Mozzato | Team Arkea Samsic | 33:33 |
122. | Christophe Laporte | Jumbo-Visma | |
123. | Michael Gogl | Alpecin-Deceuninck | 33:39 |
124. | Søren Waerenskjold | Uno-X Pro Cycling Team | 34:25 |
125. | Mads Pedersen | Lidl-Trek | |
126. | Alex Kirsch | Lidl-Trek | |
127. | Pascal Eenkhoorn | Lotto Dstny | 34:28 |
128. | Frederik Frison | Lotto Dstny | |
129. | Anthon Charmig | Uno-X Pro Cycling Team | |
130. | Aurelien Paret-Peintre | AG2R Citroën Team | |
131. | Benoit Cosnefroy | AG2R Citroën Team | |
132. | Rasmus Tiller | Uno-X Pro Cycling Team | |
133. | Yevgeniy Fedorov | Astana Qazaqstan Team | |
134. | Biniam Girmay | Intermarche-Circus-Wanty | |
135. | Guillaume Boivin | Israel-Premier Tech | 34:32 |
136. | Michał Kwiatkowski | Ineos Grenadiers | 34:34 |
137. | Peter Sagan | TotalEnergies | 34:37 |
138. | Nils Eekhoff | Team dsm-firmenich | 35:06 |
139. | Alex Edmondson | Team dsm-firmenich | |
140. | Sam Welsford | Team dsm-firmenich | |
141. | John Degenkolb | Team dsm-firmenich | |
142. | Nikias Arndt | Bahrain Victorious | 35:08 |
143. | Elmar Reinders | Team Jayco AlUla | |
144. | Mike Teunissen | Intermarche-Circus-Wanty | |
145. | Dylan Groenewegen | Team Jayco AlUla | 35:11 |
146. | Alexis Renard | Cofidis | 35:14 |
147. | Alexander Kristoff | Uno-X Pro Cycling Team | |
148. | Phil Bauhaus | Bahrain Victorious | |
149. | Tony Gallopin | Lidl-Trek | |
150. | Lars van Den Berg | Groupama-FDJ | 35:18 |
151. | Nathan van Hooydonck | Jumbo-Visma | 35:21 |
152. | Jordi Meeus | Bora-hansgrohe | 35:24 |
153. | Axel Zingle | Cofidis | 35:41 |
154. | Adrien Petit | Intermarche-Circus-Wanty | 35:48 |
155. | Victor Campenaerts | Lotto Dstny | 36:00 |
156. | Michael Morkov | Soudal-Quick Step | 37:22 |
157. | Cees Bol | Astana Qazaqstan Team | |
DNS | Daniel Felipe Martinez | Ineos Grenadiers |
Poz. | Imię i nazwisko | Zespół | Czas |
---|---|---|---|
1. | Jonas Vingegaard | Jumbo-Visma | 62:34:17 |
2. | Tadej Pogacar | UAE Team Emirates | 0:10 |
3. | Carlos Rodriguez | Ineos Grenadiers | 5:21 |
4. | Adam Yates | UAE Team Emirates | 5:40 |
5. | Jai Hindley | Bora-hansgrohe | 6:38 |
6. | Sepp Kuss | Jumbo-Visma | 9:16 |
7. | Pello Bilbao | Bahrain Victorious | 10:11 |
8. | Simon Yates | Team Jayco AlUla | 10:48 |
9. | David Gaudu | Groupama-FDJ | 14:07 |
10. | Guillaume Martin | Cofidis | 14:18 |
11. | Felix Gall | AG2R Citroën Team | 14:39 |
12. | Thomas Pidcock | Ineos Grenadiers | 16:53 |
13. | Thibaut Pinot | Groupama-FDJ | 20:12 |
14. | Mikel Landa | Bahrain Victorious | 22:48 |
15. | Emanuel Buchmann | Bora-hansgrohe | 29:50 |
16. | Jonathan Castroviejo | Ineos Grenadiers | 34:21 |
17. | Rafał Majka | UAE Team Emirates | 47:31 |
18. | Chris Harper | Team Jayco AlUla | 48:14 |
19. | Wilco Kelderman | Jumbo-Visma | 55:43 |
20. | Clement Berthet | AG2R Citroën Team | 1:01:09 |
21. | Valentin Madouas | Groupama-FDJ | 1:01:16 |
22. | Ben O'Connor | AG2R Citroën Team | 1:01:26 |
23. | Wout van Aert | Jumbo-Visma | 1:07:25 |
24. | Felix Grossschartner | UAE Team Emirates | 1:14:10 |
25. | Warren Barguil | Team Arkea Samsic | 1:16:05 |
26. | Mathieu Burgaudeau | TotalEnergies | 1:21:18 |
27. | Mattias Skjelmose | Lidl-Trek | 1:22:26 |
28. | Harold Tejada | Astana Qazaqstan Team | 1:32:36 |
29. | Bob Jungels | Bora-hansgrohe | 1:33:25 |
30. | Tiesj Benoot | Jumbo-Visma | 1:35:29 |
31. | Wout Poels | Bahrain Victorious | 1:35:36 |
32. | Egan Bernal | Ineos Grenadiers | 1:36:36 |
33. | Gorka Izagirre | Movistar Team | 1:40:40 |
34. | Giulio Ciccone | Lidl-Trek | 1:44:21 |
35. | Dylan Teuns | Israel-Premier Tech | 1:45:00 |
36. | Julian Alaphilippe | Soudal-Quick Step | 1:45:20 |
37. | Jack Haig | Bahrain Victorious | 1:46:00 |
38. | Michael Woods | Israel-Premier Tech | 1:48:31 |
39. | Chris Hamilton | Team dsm-firmenich | 1:49:50 |
40. | Kevin Geniets | Groupama-FDJ | 1:49:55 |
41. | Alexey Lutsenko | Astana Qazaqstan Team | 2:02:50 |
42. | Tobias Halland Johannessen | Uno-X Pro Cycling Team | 2:04:11 |
43. | Dylan van Baarle | Jumbo-Visma | 2:04:24 |
44. | Krists Neilands | Israel-Premier Tech | 2:04:57 |
45. | Ion Izagirre | Cofidis | 2:05:16 |
46. | Hugo Houle | Israel-Premier Tech | 2:12:40 |
47. | Gregor Muhlberger | Movistar Team | 2:14:14 |
48. | Matteo Jorgenson | Movistar Team | 2:15:00 |
49. | Alex Aranburu | Movistar Team | 2:16:26 |
50. | Michał Kwiatkowski | Ineos Grenadiers | 2:19:07 |
51. | Aurelien Paret-Peintre | AG2R Citroën Team | 2:20:33 |
52. | Nelson Oliveira | Movistar Team | 2:20:58 |
53. | Jonas Gregaard | Uno-X Pro Cycling Team | 2:22:11 |
54. | Stefan Kung | Groupama-FDJ | 2:22:58 |
55. | Maxim van Gils | Lotto Dstny | 2:23:06 |
56. | Victor Campenaerts | Lotto Dstny | 2:25:27 |
57. | Clement Champoussin | Team Arkea Samsic | 2:27:48 |
58. | Simon Geschke | Cofidis | 2:28:19 |
59. | Nick Schultz | Israel-Premier Tech | |
60. | Marc Soler | UAE Team Emirates | 2:29:44 |
61. | Neilson Powless | EF Education-EasyPost | 2:30:20 |
62. | Mathieu van der Poel | Alpecin-Deceuninck | 2:32:00 |
63. | Matis Louvel | Team Arkea Samsic | 2:34:47 |
64. | Georg Zimmermann | Intermarche-Circus-Wanty | 2:36:11 |
65. | Omar Fraile | Ineos Grenadiers | 2:38:10 |
66. | Nils Politt | Bora-hansgrohe | 2:38:25 |
67. | Anthony Delaplace | Team Arkea Samsic | 2:40:13 |
68. | Quentin Pacher | Groupama-FDJ | 2:40:52 |
69. | Juan Pedro Lopez | Lidl-Trek | 2:42:39 |
70. | Matthew Dinham | Team dsm-firmenich | 2:43:19 |
71. | Matej Mohoric | Bahrain Victorious | 2:50:18 |
72. | Kevin Vermaerke | Team dsm-firmenich | 2:50:48 |
73. | Jasper Stuyven | Lidl-Trek | 2:52:48 |
74. | Anthony Perez | Cofidis | 2:53:25 |
75. | Lars van Den Berg | Groupama-FDJ | 2:56:40 |
76. | Pierre Latour | TotalEnergies | 2:57:31 |
77. | Lilian Calmejane | Intermarche-Circus-Wanty | 2:59:00 |
78. | Rigoberto Uran | EF Education-EasyPost | 2:59:52 |
79. | Patrick Konrad | Bora-hansgrohe | 3:00:30 |
80. | Lawson Craddock | Team Jayco AlUla | 3:00:57 |
81. | Tony Gallopin | Lidl-Trek | 3:01:58 |
82. | Rui Costa | Intermarche-Circus-Wanty | 3:05:29 |
83. | Oliver Naesen | AG2R Citroën Team | 3:07:08 |
84. | Pascal Eenkhoorn | Lotto Dstny | 3:07:42 |
85. | Stan Dewulf | AG2R Citroën Team | 3:09:05 |
86. | Jonas Abrahamsen | Uno-X Pro Cycling Team | 3:09:15 |
87. | Marco Haller | Bora-hansgrohe | 3:09:48 |
88. | Nans Peters | AG2R Citroën Team | 3:12:17 |
89. | Simon Guglielmi | Team Arkea Samsic | 3:15:22 |
90. | Victor Lafay | Cofidis | 3:16:08 |
91. | Alberto Bettiol | EF Education-EasyPost | 3:16:13 |
92. | Valentin Ferron | TotalEnergies | 3:17:50 |
93. | Nathan van Hooydonck | Jumbo-Visma | 3:18:45 |
94. | Christophe Laporte | Jumbo-Visma | 3:20:45 |
95. | Kasper Asgreen | Soudal-Quick Step | 3:23:25 |
96. | Magnus Cort | EF Education-EasyPost | 3:25:03 |
97. | Torstein Traeen | Uno-X Pro Cycling Team | 3:25:59 |
98. | Daniel Oss | TotalEnergies | 3:26:08 |
99. | Corbin Strong | Israel-Premier Tech | 3:27:25 |
100. | Edvald Boasson Hagen | TotalEnergies | 3:27:41 |
101. | Mike Teunissen | Intermarche-Circus-Wanty | 3:27:58 |
102. | Anthon Charmig | Uno-X Pro Cycling Team | 3:29:19 |
103. | Anthony Turgis | TotalEnergies | 3:31:08 |
104. | Bryan Coquard | Cofidis | 3:32:10 |
105. | Benoit Cosnefroy | AG2R Citroën Team | 3:33:31 |
106. | Simon Clarke | Israel-Premier Tech | 3:33:57 |
107. | Jasper Philipsen | Alpecin-Deceuninck | 3:34:11 |
108. | Quinten Hermans | Alpecin-Deceuninck | 3:34:48 |
109. | Fred Wright | Bahrain Victorious | 3:35:26 |
110. | Vegard Stake Laengen | UAE Team Emirates | 3:37:23 |
111. | Remi Cavagna | Soudal-Quick Step | 3:37:50 |
112. | Yves Lampaert | Soudal-Quick Step | 3:40:37 |
113. | Alex Kirsch | Lidl-Trek | 3:40:51 |
114. | Jonas Rickaert | Alpecin-Deceuninck | 3:41:20 |
115. | Dion Smith | Intermarche-Circus-Wanty | 3:41:39 |
116. | Mads Pedersen | Lidl-Trek | 3:41:54 |
117. | Andrey Amador | EF Education-EasyPost | 3:45:14 |
118. | Matteo Trentin | UAE Team Emirates | 3:45:49 |
119. | Rasmus Tiller | Uno-X Pro Cycling Team | 3:47:08 |
120. | Danny van Poppel | Bora-hansgrohe | 3:47:38 |
121. | Luka Mezgec | Team Jayco AlUla | 3:48:55 |
122. | Silvan Dillier | Alpecin-Deceuninck | 3:50:22 |
123. | Christopher Juul-jensen | Team Jayco AlUla | 3:51:06 |
124. | Søren Kragh Andersen | Alpecin-Deceuninck | 3:51:51 |
125. | Biniam Girmay | Intermarche-Circus-Wanty | 3:55:07 |
126. | Guillaume Boivin | Israel-Premier Tech | 3:56:26 |
127. | Nikias Arndt | Bahrain Victorious | 3:56:38 |
128. | Michael Gogl | Alpecin-Deceuninck | 3:59:12 |
129. | Luke Durbridge | Team Jayco AlUla | 3:59:31 |
130. | Jenthe Biermans | Team Arkea Samsic | 4:00:13 |
131. | Olivier Le Gac | Groupama-FDJ | 4:02:01 |
132. | Tim Declercq | Soudal-Quick Step | |
133. | Peter Sagan | TotalEnergies | 4:02:07 |
134. | Mikkel Bjerg | UAE Team Emirates | 4:04:02 |
135. | Alexander Kristoff | Uno-X Pro Cycling Team | 4:05:03 |
136. | Florian Vermeersch | Lotto Dstny | 4:05:47 |
137. | Luca Mozzato | Team Arkea Samsic | 4:07:15 |
138. | Dries Devenyns | Soudal-Quick Step | 4:10:24 |
139. | Laurent Pichon | Team Arkea Samsic | 4:13:07 |
140. | Elmar Reinders | Team Jayco AlUla | 4:14:29 |
141. | Gianni Moscon | Astana Qazaqstan Team | 4:15:02 |
142. | Jasper de Buyst | Lotto Dstny | 4:15:05 |
143. | Nils Eekhoff | Team dsm-firmenich | 4:15:46 |
144. | Søren Waerenskjold | Uno-X Pro Cycling Team | 4:16:01 |
145. | Adrien Petit | Intermarche-Circus-Wanty | 4:17:20 |
146. | Dylan Groenewegen | Team Jayco AlUla | 4:17:39 |
147. | Alexis Renard | Cofidis | 4:18:52 |
148. | Jordi Meeus | Bora-hansgrohe | 4:23:50 |
149. | John Degenkolb | Team dsm-firmenich | 4:24:10 |
150. | Sam Welsford | Team dsm-firmenich | 4:25:04 |
151. | Alex Edmondson | Team dsm-firmenich | 4:29:26 |
152. | Phil Bauhaus | Bahrain Victorious | 4:30:05 |
153. | Axel Zingle | Cofidis | 4:31:25 |
154. | Frederik Frison | Lotto Dstny | 4:32:59 |
155. | Yevgeniy Fedorov | Astana Qazaqstan Team | 4:34:12 |
156. | Cees Bol | Astana Qazaqstan Team | 4:35:05 |
157. | Michael Morkov | Soudal-Quick Step | 4:45:31 |
Klasyfikacja punktowa | punkty | ||
---|---|---|---|
1. | Jasper Philipsen | Alpecin-Deceuninck | 323 |
2. | Mads Pedersen | Lidl-Trek | 179 |
3. | Bryan Coquard | Cofidis | 178 |
4. | Wout van Aert | Jumbo-Visma | 139 |
5. | Tadej Pogacar | UAE Team Emirates | 129 |
6. | Jordi Meeus | Bora-hansgrohe | 96 |
7. | Dylan Groenewegen | Team Jayco AlUla | 92 |
8. | Biniam Girmay | Intermarche-Circus-Wanty | 90 |
9. | Michael Woods | Israel-Premier Tech | 88 |
10. | Victor Lafay | Cofidis | 80 |
Klasyfikacja górska | punkty | ||
1. | Giulio Ciccone | Lidl-Trek | 58 |
2. | Neilson Powless | EF Education-EasyPost | 58 |
3. | Jonas Vingegaard | Jumbo-Visma | 54 |
4. | Tadej Pogacar | UAE Team Emirates | 48 |
5. | Wout van Aert | Jumbo-Visma | 47 |
6. | Felix Gall | AG2R Citroën Team | 32 |
7. | Jai Hindley | Bora-hansgrohe | 31 |
8. | Tobias Halland Johannessen | Uno-X Pro Cycling Team | 30 |
9. | Michał Kwiatkowski | Ineos Grenadiers | 30 |
10. | Michael Woods | Israel-Premier Tech | 28 |
Klasyfikacja młodzieżowa | czas | ||
1. | Tadej Pogacar | UAE Team Emirates | 62:34:27 |
2. | Carlos Rodriguez | Ineos Grenadiers | 5:11 |
3. | Felix Gall | AG2R Citroën Team | 14:29 |
4. | Thomas Pidcock | Ineos Grenadiers | 16:43 |
5. | Mathieu Burgaudeau | TotalEnergies | 1:21:08 |
6. | Mattias Skjelmose | Lidl-Trek | 1:22:16 |
7. | Tobias Halland Johannessen | Uno-X Pro Cycling Team | 2:04:01 |
8. | Matteo Jorgenson | Movistar Team | 2:14:50 |
9. | Maxim van Gils | Lotto Dstny | 2:22:56 |
10. | Clement Champoussin | Team Arkea Samsic | 2:27:38 |
Klasyfikacja drużynowa | czas | ||
1. | Jumbo-Visma | 188:22:03 | |
2. | Ineos Grenadiers | 03:22 | |
3. | UAE Team Emirates | 07:39 | |
4. | Bahrain Victorious | 10:22 | |
5. | Groupama-FDJ | 42:41 | |
6. | Bora-hansgrohe | 1:15:49 | |
7. | AG2R Citroën Team | 1:26:42 | |
8. | Movistar Team | 2:34:12 | |
9. | Team Jayco AlUla | 2:39:51 | |
10. | Cofidis | 3:16:27 | |
11. | Israel-Premier Tech | 3:27:48 | |
12. | Lidl-Trek | 3:52:42 | |
13. | Team dsm-firmenich | 4:11:24 | |
14. | Team Arkea Samsic | 4:21:36 | |
15. | Astana Qazaqstan Team | 4:34:48 | |
16. | TotalEnergies | 4:48:57 | |
17. | Intermarche-Circus-Wanty | 5:09:57 | |
18. | Uno-X Pro Cycling Team | 5:12:54 | |
19. | EF Education-EasyPost | 5:27:15 | |
20. | Lotto Dstny | 6:50:08 | |
21. | Soudal-Quick Step | 7:06:32 | |
22. | Alpecin-Deceuninck | 8:04:27 |
Amy Pieters podała SD Worx do sądu. Nicholas van der Merwe wygrywa w Chełmży. Wiadomości i wyniki z czwartku, 2…
Sezon Wielkich Tourów obejmuje swe rządy. Przed kolarzami trzy tygodnie walki o bezcenną maglia rosa Giro d'Italia.
Demi Vollering (SD Worx-Protime) zdobyła na Alto del Fuerte Rapitan piąty etap La Vuelta Femenina oraz objęła prowadzenie w klasyfikacji…
Kirsten Faulkner wyczuła swój moment na Vuelta Femenina. Dominika Włodarczyk wraca do ścigania. Wyniki i informacje z 1 maja.
Kristen Faulkner (EF Education-Cannondale) wygrała w Saragossie czwarty odcinek La Vuelta Femenina.
Maxim van Gils (Lotto Dstny) wygrał we Frankfurcie nad Menem niemiecki klasyk Eschborn-Frankfurt.
Zobacz komentarze
Vinigo zmien nazwisko na vinistop bumie wiozacy sie na kole. Najnudniejszy lider od czasow wigginsa
Ale cię boli świetnie jadący Vingegaard. Co miał zrobić przeciwko trzem kolarzom UAE w końcówce? Atakować? Jesteś tak głupi czy tylko udajesz?
Jednak trochę Vingegaard poszarżował. Aktualnie ma o 9 sekund większą przewagę, niż potrzebuje aby wygrać wyścig 😉
Ale wam peknie rowek jak pogacar wygra wyscig. Nie moge sie doczekac. Jak wygra to nigdy juz nie wypowiadajcie sie nt kolarstwa...
Kiedy Tadek wiózł się na kole Jumbo i wygrał etap było wszystko w porządku i nie przeszkadzało wam hipokryci.
A vingegaard wygral kiedys po wozeniu sie na kole uae? Nie, bo vingegaard najchetniej wjechalby na mete razem z van aertem. Co za laik z ciebie xd
Nikt bie odbiera mu tego ze jest swietnym goralem i kolarzem ale jumbo robi to samo co sky z wigginsem. Zabijaja ten sport, a wy temu wtorujecie. Wielki lance armstrong atakowal nawet z przewaga i dokladal rywalom. Dzieki temu spopularyzowal ten sport. Pogi robi to samo, ale tak jak contadora zabilo sky, tak pogiego chce zabic jumbo. Przykro na to patrzec. I nie pisz mi dzieciaku, ze armstrong byl na dopingu, bo za wiele pojecia o tym sporcie nie masz.
Jeśli Vingegaard nie dolozy coś po czasowce to szanse 51/49 dla niego na końcowy sukces. Mimo wszystko kibicuje Pogacarowi za jego ogromną walkę i charyzmę. Oby tylko coś na czasówkę nie stracił, a najlepiej kilka sekund odrobil :)
Do kogo ty tu mówisz dzieciaku? To nie do mnie tak, do mnie nie. Tu takie zagrywki nie zadziałają, możesz tak do swojego chłopaka. Duńczyk dołożył Słoweńcowi na, jednym etapie 40 kilka sekund, kiedy fakty nie pasują do teorii to tym gorzej dla faktów. Chyba trolu zamiast tu się onanozować do swoich wyrzygów, lepiej przenieś się na inną stronę.
Tak, mam chlopaka. Masz z tym problem homofobie? A vinigo nic mu nie dolozyl tylko wiozl sie na kole kolegow z druzyny kiedy pogi mial bombe. Chlop po kontuzji bez kilometrow, a vinigo ma 10sek przewagi. Potezny kolarz xd a na strone inna musze sie przeniesc to fakt, bo tu newsy pozniej dodawane i dyletanckie komentarze. Widac ze nigdy nikt sie tu nie scigal a pojecie o tym sporcie bierzecie od komentatorow z eurosportu xd
Przenieś się jak najszybciej!
A pamiętasz, że jednym z komentatorów Eurosportu jest Darek Baranowski, były kolarz zawodowy?