Nico Denz ma za sobą najlepszy dzień sportowej kariery. Toms Skujins zapowiada, że po etap Giro wróci. Poza Włochami aktywnie czas bez roweru spędza Tadej Pogacar, który nadal leczy kontuzję. Oto przegląd informacji z 18 maja.
Nico Denz (Bora-hansgrohe), zwycięzca: – To dla mnie wielkie zwycięstwo i jestem niezwykle dumny, że wygrałem etap Giro d’Italia. To niewiarygodne. Kiedy już złapałam się w ucieczkę, w grupie było wielu świetnych kolarzy, więc nie sądziłem, że będzie mi łatwo odjechać.
Wiedziałem, że muszę coś zrobić. Współpraca w którymś punkcie siadła, grupka pękła, a ja akurat byłem z przodu. Przycisnęliśmy i udało się wypracować przewagę. Na podjeździe byłem bliski granic swoich możliwości, ledwo wyjechałem na szczyt. Ale jak już zacząłem zjeżdżać, to myślałem tylko o tym małym wzniesieniu i o tym, że muszę na nim zaatakować. Spróbowałem, ale mnie dogonili. Wiedziałem, że na finiszu mam szansę i to tam wywalczyłem zwycięstwo. Jestem wniebowzięty.
Toms Skujins (Trek-Segafredo), drugi na etapie: – Nie popełniłem błędu, nie mogłem nic więcej zrobić. Jestem bardzo zadowolony z tego, jak idzie mi na Giro. Na mecie czułem zawód, bo dziś byłem naprawdę blisko.
Cieszę się jednak ze swojej dyspozycji i z tego, że mogę regularnie włączać się do walki na etapach. Nie muszę udowadniać, że potrafię powalczyć o wygraną. Prędzej czy później zwycięstwo przyjdzie. Będę walczył, taki mam styl jazdy. Bicie głową w mur aż do skutku to moja specjalność, więc jestem przekonany, że mi się uda.
Sebastian Berwick (Israel-Premier Tech), trzeci na etapie: – Ten ostatni podjazd był moją ostatnią szansą, ale oni okazali się wystarczająco mocni, aby się ze mną utrzymać. W sprincie nie miałem wiele do powiedzenia. Ważę 58 kg, rywalizowałem z zawodnikami ważącym 72 kilogramy. Próbowałem, to etap Giro, nigdy nie wiesz co się wydarzy.
Alessandro Tonelli (Green Project-Bardiani CSF-Faizane): – Udało nam się uzyskać niewielką przewagę, a [Davide] Gaburro bardzo mi pomógł, dezorganizując próby zorganizowania pościgu. Pojechaliśmy świetnie zespołowo. Na pojeździe w finale jechałem swoim tempem, ale dałem z siebie wszystko. Cieszę się z czwartego miejsca.
Holenderka Lorena Wiebes (SD Worx), po finiszu z peletonu, wygrała w Medina de Pomar pierwszy odcinek wyścigu Vuelta a Burgos Feminas.
Drugie miejsce wywalczyła Włoszka Elisa Balsamo (Trek-Segafredo), a na trzecim kreskę przecięła Amerykanka Chloe Dygert (Canyon//SRAM Racing).
Marta Jaskulska (Liv Racing TeqFind) zajęła 13. pozycję.
Poz. | Imię i nazwisko | Zespół | Czas |
---|---|---|---|
1. | Lorena Wiebes | Team SD Worx | 3:09:57 |
2. | Elisa Balsamo | Trek-Segafredo | |
3. | Chloe Dygert | Canyon//SRAM Racing | |
4. | Chiara Consonni | UAE Team ADQ | |
5. | Tamara Dronova-balabolina | Israel Premier Tech Roland | |
6. | Alba Teruel | Laboral Kutxa Fundación Euskadi | |
7. | Tereza Neumanova | Liv Racing TeqFind | |
8. | Silvia Zanardi | Bepink | |
9. | Susanne Andersen | Uno-X Pro Cycling Team | |
10. | Michaela Drummond | Farto-BTC Women's Cycling Team | |
11. | Alison Jackson | EF Education-TIBCO-SVB | |
12. | Letizia Paternoster | Team Jayco AlUla | |
13. | Marta Jaskulska | Liv Racing TeqFind | |
14. | Babette van der Wolf | Lifeplus Wahoo | |
15. | Clara Copponi | FDJ-SUEZ | |
16. | Idoia Eraso | Laboral Kutxa Fundación Euskadi | |
17. | Demi Vollering | Team SD Worx | |
18. | Eugenie Duval | FDJ-SUEZ | |
19. | Maria Paula Latriglia | Eneicat-CMTeam-Seguros Deportivos | |
20. | Eukene Larrarte | Bizkaia Durango | |
21. | Valentina Basilico | Bepink | |
22. | Josie Talbot | Cofidis Women Team | |
23. | April Tacey | Lifeplus Wahoo | |
24. | Susana Perez | Cantabria Deporte-Rio Miera | |
25. | Soraya Paladin | Canyon//SRAM Racing | |
26. | Agnieszka Skalniak-Sójka | Canyon//SRAM Racing | |
27. | Silvia Persico | UAE Team ADQ | |
28. | Letizia Borghesi | EF Education-TIBCO-SVB | |
29. | Alicia Gonzalez | Movistar Team | |
30. | Lotta Henttala | AG Insurance-Soudal Quick-Step | |
31. | Karolina Kumięga | UAE Team ADQ | |
32. | Valeria Valgonen | Massi-Tactic Women Team | |
33. | Marlen Reusser | Team SD Worx | |
34. | Aurela Nerlo | Massi-Tactic Women Team | |
35. | Eva Buurman | Liv Racing TeqFind | |
36. | Lina Marcela Hernandez | Kolumbia Pacto Por El Deporte-GW Shimano | |
37. | Justine Ghekiere | AG Insurance-Soudal Quick-Step | |
38. | Ane Santesteban | Team Jayco AlUla | |
39. | Blanka Vas | Team SD Worx | |
40. | Lucinda Brand | Trek-Segafredo | |
41. | Erica Magnaldi | UAE Team ADQ | |
42. | Anouska Koster | Uno-X Pro Cycling Team | |
43. | Claire Steels | Israel Premier Tech Roland | |
44. | Caroline Andersson | Liv Racing TeqFind | |
45. | Spela Kern | Cofidis Women Team | |
46. | Lucia Ruiz Perez | Eneicat-CMTeam-Seguros Deportivos | |
47. | Giorgia Vettorello | Bepink | |
48. | Ashleigh Moolman | AG Insurance-Soudal Quick-Step | |
49. | Ana Vitória Magalhaes | Bizkaia Durango | |
50. | Lucia Gonzalez | Bizkaia Durango | |
51. | Silvia Magri | Israel Premier Tech Roland | |
52. | Morgane Coston | Cofidis Women Team | |
53. | Shirin van Anrooij | Trek-Segafredo | |
54. | Cecilie Uttrup Ludwig | FDJ-SUEZ | |
55. | Laura Ruiz Perez | Eneicat-CMTeam-Seguros Deportivos | |
56. | Andrea Alzate | Eneicat-CMTeam-Seguros Deportivos | |
57. | Elizabeth Stannard | Israel Premier Tech Roland | |
58. | Laura Tomasi | UAE Team ADQ | |
59. | Nora Jencusova | Bepink | |
60. | Mie Bjørndal Ottestad | Uno-X Pro Cycling Team | |
61. | Sara Martin | Movistar Team | |
62. | Nadia Quagliotto | Laboral Kutxa Fundación Euskadi | |
63. | Brodie Chapman | Trek-Segafredo | |
64. | Alexandra Manly | Team Jayco AlUla | |
65. | Usoa Ostolaza | Laboral Kutxa Fundación Euskadi | |
66. | Carolina Vargas | Eneicat-CMTeam-Seguros Deportivos | |
67. | Catalina Anais Soto | Bizkaia Durango | |
68. | Marte Berg Edseth | Uno-X Pro Cycling Team | |
69. | Mareille Meijering | Movistar Team | |
70. | Jade Wiel | FDJ-SUEZ | |
71. | Paula Andrea Carrasco | Kolumbia Pacto Por El Deporte-GW Shimano | |
72. | Adèle Normand | Massi-Tactic Women Team | |
73. | Lija Laizane | Laboral Kutxa Fundación Euskadi | |
74. | Elena Pirrone | Israel Premier Tech Roland | |
75. | Clara Koppenburg | Cofidis Women Team | |
76. | Maria Camila Atahualpa | Kolumbia Pacto Por El Deporte-GW Shimano | |
77. | Wilma Olausson | Uno-X Pro Cycling Team | |
78. | Debora Silvestri | Laboral Kutxa Fundación Euskadi | |
79. | Katrine Aalerud | Movistar Team | |
80. | Agata Flis | Farto-BTC Women's Cycling Team | |
81. | Sofia Bertizzolo | UAE Team ADQ | |
82. | Maria Novolodskaia | Lifeplus Wahoo | |
83. | Ella Wyllie | Lifeplus Wahoo | |
84. | Karin Soderqvist | Lifeplus Wahoo | |
85. | Marie Schreiber | Team SD Worx | |
86. | Ariadna Gutierrez | Farto-BTC Women's Cycling Team | |
87. | Rachel Neylan | Cofidis Women Team | |
88. | Gaia Masetti | AG Insurance-Soudal Quick-Step | |
89. | Sheyla Gutierrez | Movistar Team | |
90. | Kathrin Hammes | EF Education-TIBCO-SVB | |
91. | Ingvild Gaskjenn | Team Jayco AlUla | |
92. | Sara Juliana Moreno | Kolumbia Pacto Por El Deporte-GW Shimano | |
93. | Elinor Barker | Uno-X Pro Cycling Team | |
94. | Grace Brown | FDJ-SUEZ | |
95. | Lauretta Hanson | Trek-Segafredo | |
96. | Vera Vilaca | Massi-Tactic Women Team | |
97. | Mireia Benito | AG Insurance-Soudal Quick-Step | |
98. | Cecile Lejeune | Massi-Tactic Women Team | |
99. | Urška Zigart | Team Jayco AlUla | |
100. | Marie Le Net | FDJ-SUEZ | |
101. | Aude Biannic | Movistar Team | |
102. | Valerie Demey | Liv Racing TeqFind | |
103. | Tayler Wiles | Trek-Segafredo | |
104. | Zoe Backstedt | EF Education-TIBCO-SVB | 0:17 |
105. | Jessica Allen | Team Jayco AlUla | 0:24 |
106. | Sarah Roy | Canyon//SRAM Racing | 0:31 |
107. | Jessenia Meneses | Kolumbia Pacto Por El Deporte-GW Shimano | 3:11 |
108. | Marina Garau | Cantabria Deporte-Rio Miera | |
109. | Alex Morrice | Canyon//SRAM Racing | 3:54 |
110. | Andrea Perez | Cantabria Deporte-Rio Miera | |
111. | Femke Beuling | EF Education-TIBCO-SVB | 5:04 |
112. | Ayesha Mcgowan | Liv Racing TeqFind | |
113. | Claudia San Justo | Eneicat-CMTeam-Seguros Deportivos | |
114. | Corinna Lechner | Massi-Tactic Women Team | |
115. | Estefania Herrera | Kolumbia Pacto Por El Deporte-GW Shimano | |
116. | Natalia Serrano | Cantabria Deporte-Rio Miera | |
117. | Sofia Rodriguez | Bizkaia Durango | |
118. | Lara Vieceli | Israel Premier Tech Roland | |
119. | Marta Beti Perez | Cantabria Deporte-Rio Miera | |
120. | Severine Eraud | Cofidis Women Team | |
121. | Ziortza Isasi | Bepink | 7:35 |
122. | Mercedes Carmona | Cantabria Deporte-Rio Miera | 11:14 |
123. | Heidi Gaugain | Bizkaia Durango | |
124. | Magdeleine Vallieres | EF Education-TIBCO-SVB | 16:45 |
125. | Maria del Pilar Jimenez Martinez | Farto-BTC Women's Cycling Team |
Poz. | Imię i nazwisko | Zespół | Czas |
---|---|---|---|
1. | Lorena Wiebes | Team SD Worx | 3:09:47 |
2. | Elisa Balsamo | Trek-Segafredo | 0:04 |
3. | Chloe Dygert | Canyon//SRAM Racing | 0:06 |
4. | Soraya Paladin | Canyon//SRAM Racing | 0:07 |
5. | Cecilie Uttrup Ludwig | FDJ-SUEZ | 0:08 |
6. | Shirin van Anrooij | Trek-Segafredo | 0:09 |
7. | Chiara Consonni | UAE Team ADQ | 0:10 |
8. | Tamara Dronova-balabolina | Israel Premier Tech Roland | |
9. | Alba Teruel | Laboral Kutxa Fundación Euskadi | |
10. | Tereza Neumanova | Liv Racing TeqFind | |
11. | Silvia Zanardi | Bepink | |
12. | Susanne Andersen | Uno-X Pro Cycling Team | |
13. | Michaela Drummond | Farto-BTC Women's Cycling Team | |
14. | Alison Jackson | EF Education-TIBCO-SVB | |
15. | Letizia Paternoster | Team Jayco AlUla | |
16. | Marta Jaskulska | Liv Racing TeqFind | |
17. | Babette van der Wolf | Lifeplus Wahoo | |
18. | Clara Copponi | FDJ-SUEZ | |
19. | Idoia Eraso | Laboral Kutxa Fundación Euskadi | |
20. | Demi Vollering | Team SD Worx | |
21. | Eugenie Duval | FDJ-SUEZ | |
22. | Maria Paula Latriglia | Eneicat-CMTeam-Seguros Deportivos | |
23. | Eukene Larrarte | Bizkaia Durango | |
24. | Valentina Basilico | Bepink | |
25. | Josie Talbot | Cofidis Women Team | |
26. | April Tacey | Lifeplus Wahoo | |
27. | Susana Perez | Cantabria Deporte-Rio Miera | |
28. | Agnieszka Skalniak-Sójka | Canyon//SRAM Racing | |
29. | Silvia Persico | UAE Team ADQ | |
30. | Letizia Borghesi | EF Education-TIBCO-SVB | |
31. | Alicia Gonzalez | Movistar Team | |
32. | Lotta Henttala | AG Insurance-Soudal Quick-Step | |
33. | Karolina Kumięga | UAE Team ADQ | |
34. | Valeria Valgonen | Massi-Tactic Women Team | |
35. | Marlen Reusser | Team SD Worx | |
36. | Aurela Nerlo | Massi-Tactic Women Team | |
37. | Eva Buurman | Liv Racing TeqFind | |
38. | Lina Marcela Hernandez | Kolumbia Pacto Por El Deporte-GW Shimano | |
39. | Justine Ghekiere | AG Insurance-Soudal Quick-Step | |
40. | Ane Santesteban | Team Jayco AlUla | |
41. | Blanka Vas | Team SD Worx | |
42. | Lucinda Brand | Trek-Segafredo | |
43. | Erica Magnaldi | UAE Team ADQ | |
44. | Anouska Koster | Uno-X Pro Cycling Team | |
45. | Claire Steels | Israel Premier Tech Roland | |
46. | Caroline Andersson | Liv Racing TeqFind | |
47. | Spela Kern | Cofidis Women Team | |
48. | Lucia Ruiz Perez | Eneicat-CMTeam-Seguros Deportivos | |
49. | Giorgia Vettorello | Bepink | |
50. | Ashleigh Moolman | AG Insurance-Soudal Quick-Step | |
51. | Ana Vitória Magalhaes | Bizkaia Durango | |
52. | Lucia Gonzalez | Bizkaia Durango | |
53. | Silvia Magri | Israel Premier Tech Roland | |
54. | Morgane Coston | Cofidis Women Team | |
55. | Laura Ruiz Perez | Eneicat-CMTeam-Seguros Deportivos | |
56. | Andrea Alzate | Eneicat-CMTeam-Seguros Deportivos | |
57. | Elizabeth Stannard | Israel Premier Tech Roland | |
58. | Laura Tomasi | UAE Team ADQ | |
59. | Nora Jencusova | Bepink | |
60. | Mie Bjørndal Ottestad | Uno-X Pro Cycling Team | |
61. | Sara Martin | Movistar Team | |
62. | Nadia Quagliotto | Laboral Kutxa Fundación Euskadi | |
63. | Brodie Chapman | Trek-Segafredo | |
64. | Alexandra Manly | Team Jayco AlUla | |
65. | Usoa Ostolaza | Laboral Kutxa Fundación Euskadi | |
66. | Carolina Vargas | Eneicat-CMTeam-Seguros Deportivos | |
67. | Catalina Anais Soto | Bizkaia Durango | |
68. | Marte Berg Edseth | Uno-X Pro Cycling Team | |
69. | Mareille Meijering | Movistar Team | |
70. | Jade Wiel | FDJ-SUEZ | |
71. | Paula Andrea Carrasco | Kolumbia Pacto Por El Deporte-GW Shimano | |
72. | Adèle Normand | Massi-Tactic Women Team | |
73. | Lija Laizane | Laboral Kutxa Fundación Euskadi | |
74. | Elena Pirrone | Israel Premier Tech Roland | |
75. | Clara Koppenburg | Cofidis Women Team | |
76. | Maria Camila Atahualpa | Kolumbia Pacto Por El Deporte-GW Shimano | |
77. | Wilma Olausson | Uno-X Pro Cycling Team | |
78. | Debora Silvestri | Laboral Kutxa Fundación Euskadi | |
79. | Katrine Aalerud | Movistar Team | |
80. | Agata Flis | Farto-BTC Women's Cycling Team | |
81. | Sofia Bertizzolo | UAE Team ADQ | |
82. | Maria Novolodskaia | Lifeplus Wahoo | |
83. | Ella Wyllie | Lifeplus Wahoo | |
84. | Karin Soderqvist | Lifeplus Wahoo | |
85. | Marie Schreiber | Team SD Worx | |
86. | Ariadna Gutierrez | Farto-BTC Women's Cycling Team | |
87. | Rachel Neylan | Cofidis Women Team | |
88. | Gaia Masetti | AG Insurance-Soudal Quick-Step | |
89. | Sheyla Gutierrez | Movistar Team | |
90. | Kathrin Hammes | EF Education-TIBCO-SVB | |
91. | Ingvild Gaskjenn | Team Jayco AlUla | |
92. | Sara Juliana Moreno | Kolumbia Pacto Por El Deporte-GW Shimano | |
93. | Elinor Barker | Uno-X Pro Cycling Team | |
94. | Grace Brown | FDJ-SUEZ | |
95. | Lauretta Hanson | Trek-Segafredo | |
96. | Vera Vilaca | Massi-Tactic Women Team | |
97. | Mireia Benito | AG Insurance-Soudal Quick-Step | |
98. | Cecile Lejeune | Massi-Tactic Women Team | |
99. | Urška Zigart | Team Jayco AlUla | |
100. | Marie Le Net | FDJ-SUEZ | |
101. | Aude Biannic | Movistar Team | |
102. | Valerie Demey | Liv Racing TeqFind | |
103. | Tayler Wiles | Trek-Segafredo | |
104. | Zoe Backstedt | EF Education-TIBCO-SVB | 0:27 |
105. | Jessica Allen | Team Jayco AlUla | 0:34 |
106. | Sarah Roy | Canyon//SRAM Racing | 0:41 |
107. | Jessenia Meneses | Kolumbia Pacto Por El Deporte-GW Shimano | 3:21 |
108. | Marina Garau | Cantabria Deporte-Rio Miera | |
109. | Alex Morrice | Canyon//SRAM Racing | 4:04 |
110. | Andrea Perez | Cantabria Deporte-Rio Miera | |
111. | Femke Beuling | EF Education-TIBCO-SVB | 5:14 |
112. | Ayesha Mcgowan | Liv Racing TeqFind | |
113. | Claudia San Justo | Eneicat-CMTeam-Seguros Deportivos | |
114. | Corinna Lechner | Massi-Tactic Women Team | |
115. | Estefania Herrera | Kolumbia Pacto Por El Deporte-GW Shimano | |
116. | Natalia Serrano | Cantabria Deporte-Rio Miera | |
117. | Sofia Rodriguez | Bizkaia Durango | |
118. | Lara Vieceli | Israel Premier Tech Roland | |
119. | Marta Beti Perez | Cantabria Deporte-Rio Miera | |
120. | Severine Eraud | Cofidis Women Team | |
121. | Ziortza Isasi | Bepink | 7:45 |
122. | Mercedes Carmona | Cantabria Deporte-Rio Miera | 11:24 |
123. | Heidi Gaugain | Bizkaia Durango | |
124. | Magdeleine Vallieres | EF Education-TIBCO-SVB | 16:55 |
125. | Maria del Pilar Jimenez Martinez | Farto-BTC Women's Cycling Team |
Benjamin Thomas (Cofidis) był najlepszy na etapie jazdy na czas wyścigu Cztery Dni Dunkierki.
Francuz na płaskiej trasie o długości 16 kilometrów wyprzedził Duńczyków, o 9 sekund Niklasa Larsena (Uno-X) i o 14 sekund Kaspera Asgreena (Soudal-Quick Step).
Mistrz Polski Maciej Bodnar (TotalEnergies) stracił 52 sekundy, zajmując 29. pozycję, a Stanisław Aniołkowski (Human Powered Health) 53. lokatę (+1:16).
Thomas objął prowadzenie w wyścigu, 36. jest Aniołkowski.
Poz. | Imię i nazwisko | Zespół | Czas |
---|---|---|---|
1. | Benjamin Thomas | Cofidis | 19:21 |
2. | Niklas Larsen | Uno-X Pro Cycling Team | 0:09 |
3. | Kasper Asgreen | Soudal-Quick Step | 0:14 |
4. | Ethan Vernon | Soudal-Quick Step | 0:26 |
5. | Cees Bol | Astana Qazaqstan Team | |
6. | Lasse Norman Leth | Uno-X Pro Cycling Team | |
7. | Samuel Watson | Groupama-FDJ | 0:29 |
8. | Mick van Dijke | Jumbo-Visma | 0:30 |
9. | Brent van Moer | Lotto Dstny | |
10. | Romain Gregoire | Groupama-FDJ | 0:31 |
11. | Peter Sagan | TotalEnergies | 0:34 |
12. | Jannik Steimle | Soudal-Quick Step | |
13. | Jos van Emden | Jumbo-Visma | 0:36 |
14. | Logan Currie | Bolton Equities Black Spoke | 0:37 |
15. | Cedric Beullens | Lotto Dstny | 0:40 |
16. | Olav Kooij | Jumbo-Visma | 0:41 |
17. | Alexis Renard | Cofidis | |
18. | Anthon Charmig | Uno-X Pro Cycling Team | 0:42 |
19. | Igor Chzhan | Astana Qazaqstan Team | 0:44 |
20. | Urko Berrade | Equipo Kern Pharma | |
21. | Stan van Tricht | Soudal-Quick Step | 0:45 |
22. | Samuel Leroux | Van Rysel-Roubaix Lille Metropole | |
23. | Enzo Paleni | Groupama-FDJ | 0:46 |
24. | Max Walscheid | Cofidis | |
25. | Pau Miquel | Equipo Kern Pharma | 0:48 |
26. | Aaron Gate | Bolton Equities Black Spoke | |
27. | Tom Sexton | Bolton Equities Black Spoke | |
28. | Lewis Askey | Groupama-FDJ | 0:51 |
29. | Maciej Bodnar | TotalEnergies | 0:52 |
30. | Per Strand Hagenes | Jumbo-Visma | 0:53 |
31. | Gleb Brussenskiy | Astana Qazaqstan Team | 0:54 |
32. | Pier-Andre Cote | Human Powered Health | 0:55 |
33. | Paul Penhoet | Groupama-FDJ | |
34. | Greg van Avermaet | AG2R Citroën Team | 0:56 |
35. | Benoit Cosnefroy | AG2R Citroën Team | |
36. | Anthony Delaplace | Team Arkea Samsic | |
37. | Paul Ourselin | TotalEnergies | 1:00 |
38. | Ibon Ruiz | Equipo Kern Pharma | |
39. | Jelle Wallays | Cofidis | |
40. | Chad Haga | Human Powered Health | 1:01 |
41. | Milan Fretin | Team Flanders-Baloise | 1:06 |
42. | Danny van der Tuuk | Equipo Kern Pharma | 1:07 |
43. | Noah Vandenbranden | Team Flanders-Baloise | 1:09 |
44. | Bastien Tronchon | AG2R Citroën Team | |
45. | Julius Johansen | Intermarche-Circus-Wanty | |
46. | Loe van Belle | Jumbo-Visma | 1:10 |
47. | Adrien Petit | Intermarche-Circus-Wanty | |
48. | James Oram | Bolton Equities Black Spoke | 1:13 |
49. | Sebastien Grignard | Lotto Dstny | 1:14 |
50. | Anthony Turgis | TotalEnergies | 1:15 |
51. | Tim Merlier | Soudal-Quick Step | |
52. | Loic Vliegen | Intermarche-Circus-Wanty | 1:16 |
53. | Stanisław Aniołkowski | Human Powered Health | |
54. | Erik Nordsæter Resell | Uno-X Pro Cycling Team | |
55. | Timo Roosen | Jumbo-Visma | 1:18 |
56. | Iñigo Elosegui | Equipo Kern Pharma | |
57. | Gage Hecht | Human Powered Health | 1:19 |
58. | Oliver Naesen | AG2R Citroën Team | 1:21 |
59. | Christophe Noppe | Cofidis | 1:24 |
60. | Laurent Pichon | Team Arkea Samsic | 1:25 |
61. | Marc Sarreau | AG2R Citroën Team | 1:26 |
62. | Geoffrey Soupe | TotalEnergies | 1:27 |
63. | Valentin Tabellion | Van Rysel-Roubaix Lille Metropole | 1:28 |
64. | Gilles de Wilde | Team Flanders-Baloise | |
65. | Gerben Thijssen | Intermarche-Circus-Wanty | 1:29 |
66. | Marti Marquez | Equipo Kern Pharma | 1:30 |
67. | Bert van Lerberghe | Soudal-Quick Step | |
68. | Lindsay de Vylder | Team Flanders-Baloise | |
69. | Ludovic Robeet | Bingoal WB | 1:31 |
70. | Morne van Niekerk | St Michel-Mavic-Auber93 | 1:32 |
71. | Olivier Le Gac | Groupama-FDJ | 1:33 |
72. | Arjen Livyns | Lotto Dstny | 1:35 |
73. | Romain Cardis | St Michel-Mavic-Auber93 | 1:36 |
74. | Kevin Kuhn | Intermarche-Circus-Wanty | |
75. | Alex Colman | Team Flanders-Baloise | 1:37 |
76. | Norman Vahtra | Van Rysel-Roubaix Lille Metropole | 1:39 |
77. | Lars Craps | Soudal-Quick Step | 1:40 |
78. | Piet Allegaert | Cofidis | 1:41 |
79. | Axel Huens | Intermarche-Circus-Wanty | 1:42 |
80. | Nicolas Debeaumarche | St Michel-Mavic-Auber93 | |
81. | Boy van Poppel | Intermarche-Circus-Wanty | |
82. | Victor Lafay | Cofidis | 1:44 |
83. | Rait Arm | Van Rysel-Roubaix Lille Metropole | |
84. | Aaron van Poucke | Team Flanders-Baloise | 1:45 |
85. | Daniel Mclay | Team Arkea Samsic | 1:46 |
86. | Yuriy Natarov | Astana Qazaqstan Team | |
87. | Jonas Abrahamsen | Uno-X Pro Cycling Team | 1:48 |
88. | Daniel Oss | TotalEnergies | |
89. | Antoine Raugel | AG2R Citroën Team | 1:49 |
90. | Louis Barre | Team Arkea Samsic | 1:52 |
91. | Julian Mertens | Bingoal WB | 1:56 |
92. | Andrea Mifsud | Nice Metropole Côte d'Azur | 1:57 |
93. | Tuur Dens | Team Flanders-Baloise | 1:59 |
94. | Maxime Jarnet | Van Rysel-Roubaix Lille Metropole | |
95. | Luca van Boven | Bingoal WB | 2:00 |
96. | Mathis Le Berre | Team Arkea Samsic | |
97. | Ollie Jones | Bolton Equities Black Spoke | 2:01 |
98. | Ceriel Desal | Bingoal WB | 2:02 |
99. | Paul Hennequin | Nice Metropole Côte d'Azur | |
100. | Maël Guegan | CIC U Nantes Atlantique | 2:04 |
101. | Thomas Boudat | Van Rysel-Roubaix Lille Metropole | |
102. | Erlend Blikra | Uno-X Pro Cycling Team | 2:05 |
103. | Lorrenzo Manzin | TotalEnergies | |
104. | Flavien Maurelet | St Michel-Mavic-Auber93 | 2:08 |
105. | Dmitriy Gruzdev | Astana Qazaqstan Team | 2:10 |
106. | Axel Narbonne Zuccarelli | Nice Metropole Côte d'Azur | |
107. | Emmanuel Morin | CIC U Nantes Atlantique | 2:11 |
108. | Jean-Louis Le Ny | Nice Metropole Côte d'Azur | |
109. | Valentin Retailleau | AG2R Citroën Team | 2:16 |
110. | Bram Welten | Groupama-FDJ | 2:17 |
111. | Kenny Molly | Van Rysel-Roubaix Lille Metropole | 2:18 |
112. | Rüdiger Selig | Lotto Dstny | |
113. | Rasmus Søjberg Pedersen | CIC U Nantes Atlantique | 2:21 |
114. | Alan Banaszek | Human Powered Health | 2:22 |
115. | Tosh van der Sande | Jumbo-Visma | 2:24 |
116. | Hugo Hofstetter | Team Arkea Samsic | |
117. | Julian Lino | Nice Metropole Côte d'Azur | 2:27 |
118. | Guillaume van Keirsbulck | Bingoal WB | 2:35 |
119. | Nolann Mahoudo | CIC U Nantes Atlantique | |
120. | Jonathan Couanon | Nice Metropole Côte d'Azur | 2:36 |
121. | Kevin Ledanois | Team Arkea Samsic | 2:37 |
122. | Pierre Barbier | CIC U Nantes Atlantique | |
123. | Yevgeniy Gidich | Astana Qazaqstan Team | 2:38 |
124. | Enzo Boulet | CIC U Nantes Atlantique | 2:39 |
125. | Matteo Malucelli | Bingoal WB | |
126. | Eugenio Sanchez | Equipo Kern Pharma | 2:50 |
127. | Luke Mudgway | Bolton Equities Black Spoke | 2:51 |
128. | Axel de Lie | Lotto Dstny | 2:57 |
129. | Damien Girard | Nice Metropole Côte d'Azur | 3:12 |
130. | Joris Delbove | St Michel-Mavic-Auber93 | 3:13 |
131. | Lucas Bourgoyne | CIC U Nantes Atlantique | 3:42 |
132. | William Blume Levy | Uno-X Pro Cycling Team | 3:49 |
Poz. | Imię i nazwisko | Zespół | Czas |
---|---|---|---|
1. | Benjamin Thomas | Cofidis | 8:50:04 |
2. | Kasper Asgreen | Soudal-Quick Step | 0:14 |
3. | Ethan Vernon | Soudal-Quick Step | 0:20 |
4. | Romain Gregoire | Groupama-FDJ | 0:21 |
5. | Cees Bol | Astana Qazaqstan Team | 0:26 |
6. | Lasse Norman Leth | Uno-X Pro Cycling Team | |
7. | Samuel Watson | Groupama-FDJ | 0:29 |
8. | Brent van Moer | Lotto Dstny | 0:30 |
9. | Olav Kooij | Jumbo-Visma | 0:31 |
10. | Peter Sagan | TotalEnergies | 0:32 |
11. | Logan Currie | Bolton Equities Black Spoke | 0:33 |
12. | Samuel Leroux | Van Rysel-Roubaix Lille Metropole | 0:34 |
13. | Cedric Beullens | Lotto Dstny | 0:40 |
14. | Alexis Renard | Cofidis | 0:41 |
15. | Anthon Charmig | Uno-X Pro Cycling Team | 0:42 |
16. | Igor Chzhan | Astana Qazaqstan Team | 0:44 |
17. | Urko Berrade | Equipo Kern Pharma | |
18. | Pau Miquel | Equipo Kern Pharma | 0:48 |
19. | Aaron Gate | Bolton Equities Black Spoke | |
20. | Pier-Andre Cote | Human Powered Health | 0:49 |
21. | Paul Penhoet | Groupama-FDJ | 0:51 |
22. | Benoit Cosnefroy | AG2R Citroën Team | 0:52 |
23. | Per Strand Hagenes | Jumbo-Visma | 0:53 |
24. | Greg van Avermaet | AG2R Citroën Team | 0:56 |
25. | Anthony Delaplace | Team Arkea Samsic | |
26. | Paul Ourselin | TotalEnergies | 1:00 |
27. | Ibon Ruiz | Equipo Kern Pharma | |
28. | Lewis Askey | Groupama-FDJ | 1:04 |
29. | Stan van Tricht | Soudal-Quick Step | |
30. | Julius Johansen | Intermarche-Circus-Wanty | 1:09 |
31. | Mick van Dijke | Jumbo-Visma | 1:11 |
32. | Anthony Turgis | TotalEnergies | 1:12 |
33. | Jannik Steimle | Soudal-Quick Step | 1:14 |
34. | Tim Merlier | Soudal-Quick Step | 1:15 |
35. | Loic Vliegen | Intermarche-Circus-Wanty | 1:16 |
36. | Stanisław Aniołkowski | Human Powered Health | |
37. | Erik Nordsæter Resell | Uno-X Pro Cycling Team | |
38. | Oliver Naesen | AG2R Citroën Team | 1:21 |
39. | Niklas Larsen | Uno-X Pro Cycling Team | 1:24 |
40. | Laurent Pichon | Team Arkea Samsic | 1:25 |
41. | Olivier Le Gac | Groupama-FDJ | 1:33 |
42. | Arjen Livyns | Lotto Dstny | 1:35 |
43. | Romain Cardis | St Michel-Mavic-Auber93 | 1:36 |
44. | Tom Sexton | Bolton Equities Black Spoke | 1:38 |
45. | Enzo Paleni | Groupama-FDJ | 1:39 |
46. | Gerben Thijssen | Intermarche-Circus-Wanty | 1:42 |
47. | Victor Lafay | Cofidis | 1:44 |
48. | Valentin Tabellion | Van Rysel-Roubaix Lille Metropole | 1:45 |
49. | Gleb Brussenskiy | Astana Qazaqstan Team | 1:47 |
50. | Morne van Niekerk | St Michel-Mavic-Auber93 | 1:53 |
51. | Julian Mertens | Bingoal WB | 1:56 |
52. | Christophe Noppe | Cofidis | |
53. | Mathis Le Berre | Team Arkea Samsic | 1:57 |
54. | Timo Roosen | Jumbo-Visma | 1:59 |
55. | Luca van Boven | Bingoal WB | 2:00 |
56. | Alex Colman | Team Flanders-Baloise | 2:06 |
57. | Flavien Maurelet | St Michel-Mavic-Auber93 | 2:08 |
58. | Antoine Raugel | AG2R Citroën Team | 2:10 |
59. | Emmanuel Morin | CIC U Nantes Atlantique | 2:11 |
60. | Jean-Louis Le Ny | Nice Metropole Côte d'Azur | |
61. | Nicolas Debeaumarche | St Michel-Mavic-Auber93 | 2:14 |
62. | Milan Fretin | Team Flanders-Baloise | 2:18 |
63. | Maxime Jarnet | Van Rysel-Roubaix Lille Metropole | 2:23 |
64. | Ceriel Desal | Bingoal WB | 2:32 |
65. | Jonathan Couanon | Nice Metropole Côte d'Azur | 2:36 |
66. | Jelle Wallays | Cofidis | |
67. | Kevin Ledanois | Team Arkea Samsic | 2:37 |
68. | Max Walscheid | Cofidis | 2:41 |
69. | Axel Narbonne Zuccarelli | Nice Metropole Côte d'Azur | 2:42 |
70. | Kevin Kuhn | Intermarche-Circus-Wanty | 2:51 |
71. | Andrea Mifsud | Nice Metropole Côte d'Azur | 2:52 |
72. | Jos van Emden | Jumbo-Visma | 3:02 |
73. | Ollie Jones | Bolton Equities Black Spoke | 3:05 |
74. | Rasmus Søjberg Pedersen | CIC U Nantes Atlantique | 3:14 |
75. | Piet Allegaert | Cofidis | 3:17 |
76. | Yevgeniy Gidich | Astana Qazaqstan Team | 3:28 |
77. | Pierre Barbier | CIC U Nantes Atlantique | 3:32 |
78. | Loe van Belle | Jumbo-Visma | 3:36 |
79. | Sebastien Grignard | Lotto Dstny | 3:40 |
80. | Axel Huens | Intermarche-Circus-Wanty | 3:41 |
81. | Lindsay de Vylder | Team Flanders-Baloise | 3:52 |
82. | Geoffrey Soupe | TotalEnergies | 3:53 |
83. | Gilles de Wilde | Team Flanders-Baloise | 3:54 |
84. | Bert van Lerberghe | Soudal-Quick Step | 3:56 |
85. | Ludovic Robeet | Bingoal WB | 3:57 |
86. | James Oram | Bolton Equities Black Spoke | 3:58 |
87. | Lars Craps | Soudal-Quick Step | 4:02 |
88. | Tosh van der Sande | Jumbo-Visma | 4:04 |
89. | Hugo Hofstetter | Team Arkea Samsic | |
90. | Maciej Bodnar | TotalEnergies | 4:08 |
91. | Boy van Poppel | Intermarche-Circus-Wanty | |
92. | Rait Arm | Van Rysel-Roubaix Lille Metropole | 4:10 |
93. | Aaron van Poucke | Team Flanders-Baloise | 4:11 |
94. | Daniel Mclay | Team Arkea Samsic | 4:21 |
95. | Thomas Boudat | Van Rysel-Roubaix Lille Metropole | |
96. | Chad Haga | Human Powered Health | |
97. | Kenny Molly | Van Rysel-Roubaix Lille Metropole | 4:28 |
98. | Bastien Tronchon | AG2R Citroën Team | 4:29 |
99. | Maël Guegan | CIC U Nantes Atlantique | 4:30 |
100. | Dmitriy Gruzdev | Astana Qazaqstan Team | 4:36 |
101. | Iñigo Elosegui | Equipo Kern Pharma | 4:38 |
102. | Lorrenzo Manzin | TotalEnergies | 4:39 |
103. | Gage Hecht | Human Powered Health | |
104. | Valentin Retailleau | AG2R Citroën Team | 4:42 |
105. | Bram Welten | Groupama-FDJ | 4:43 |
106. | Rüdiger Selig | Lotto Dstny | 4:44 |
107. | Danny van der Tuuk | Equipo Kern Pharma | 4:47 |
108. | Marti Marquez | Equipo Kern Pharma | 4:50 |
109. | Marc Sarreau | AG2R Citroën Team | 4:51 |
110. | Guillaume van Keirsbulck | Bingoal WB | 4:57 |
111. | Norman Vahtra | Van Rysel-Roubaix Lille Metropole | 4:59 |
112. | Daniel Oss | TotalEnergies | 5:08 |
113. | Paul Hennequin | Nice Metropole Côte d'Azur | 5:27 |
114. | Alan Banaszek | Human Powered Health | 5:47 |
115. | Adrien Petit | Intermarche-Circus-Wanty | 5:55 |
116. | Eugenio Sanchez | Equipo Kern Pharma | 6:10 |
117. | Luke Mudgway | Bolton Equities Black Spoke | 6:16 |
118. | Louis Barre | Team Arkea Samsic | 6:32 |
119. | Noah Vandenbranden | Team Flanders-Baloise | 6:38 |
120. | Julian Lino | Nice Metropole Côte d'Azur | 6:47 |
121. | Nolann Mahoudo | CIC U Nantes Atlantique | 6:55 |
122. | Enzo Boulet | CIC U Nantes Atlantique | 6:57 |
123. | Tuur Dens | Team Flanders-Baloise | 7:28 |
124. | Damien Girard | Nice Metropole Côte d'Azur | 7:32 |
125. | Erlend Blikra | Uno-X Pro Cycling Team | 7:54 |
126. | Yuriy Natarov | Astana Qazaqstan Team | 8:16 |
127. | Matteo Malucelli | Bingoal WB | 8:28 |
128. | Lucas Bourgoyne | CIC U Nantes Atlantique | 8:41 |
129. | William Blume Levy | Uno-X Pro Cycling Team | 10:08 |
130. | Joris Delbove | St Michel-Mavic-Auber93 | 10:47 |
131. | Jonas Abrahamsen | Uno-X Pro Cycling Team | 11:41 |
132. | Axel de Lie | Lotto Dstny | 11:59 |
Belg Jordi Meeus (Bora-hansgrohe) triumfował w belgijskim wyścigu w Charleroi.
Na mecie 184-kilometrowej trasy finisz z zawodnikiem niemieckiej ekipy przegrali reprezentanci Alpecin-Decenuninck: Lionel Taminiaux i Timo Kielich.
Amy Pieters podała SD Worx do sądu. Nicholas van der Merwe wygrywa w Chełmży. Wiadomości i wyniki z czwartku, 2…
Sezon Wielkich Tourów obejmuje swe rządy. Przed kolarzami trzy tygodnie walki o bezcenną maglia rosa Giro d'Italia.
Demi Vollering (SD Worx-Protime) zdobyła na Alto del Fuerte Rapitan piąty etap La Vuelta Femenina oraz objęła prowadzenie w klasyfikacji…
Kirsten Faulkner wyczuła swój moment na Vuelta Femenina. Dominika Włodarczyk wraca do ścigania. Wyniki i informacje z 1 maja.
Kristen Faulkner (EF Education-Cannondale) wygrała w Saragossie czwarty odcinek La Vuelta Femenina.
Maxim van Gils (Lotto Dstny) wygrał we Frankfurcie nad Menem niemiecki klasyk Eschborn-Frankfurt.