MŚ Wollongong 2022. Złoto Szwajcarii w jeździe na czas drużyn mieszanych

Reprezentacja Szwajcarii zdobyła tytuł mistrzów świata w jeździe drużynowej na czas sztafet mieszanych.

Mauro Schmid, Stefan Küng, Stefan Bissegger, Elise Chabbey, Marlen Reusser i Nicole Koller o niecałe 3 sekund pokonali reprezentację Włoch oraz o 38 sekund reprezentację Australii.

Reprezentacja Polski wywalczyła w australijskim Wollongong 9. miejsce.

16 ekip stanęło do rozgrywanego po raz trzeci na mistrzostwach świata wyścigu sztafet mieszanych. Drużyny składy się z trzech mężczyzn i trójki kobiet, w wieku powyżej 19 lat. Panowie ruszali jako pierwsi, pokonując rundę o długości 14,1 kilometra, na której leżał jeden podjazd Mount Ousley (800 m; 5,6%). Kobiety tę samą rundę rozpoczynały, gdy linię mety przeciął drugi kolarz z ich sztafety.

Po przejechaniu wszystkich zespołów męskich prowadzili Szwajcarzy, o 10 sekund przed Włochami i 15 sekund przed Danią. Dalej była Francja (+ 0:19) i Australia (+ 0:22). Maciej Bodnar, Maciej Gajdulewicz i Kacper Gieryk ukończyli swoją rundę na 10. lokacie (+ 1:00).

Agnieszka Skalniak-Sójka, Marta Jaskulska i Dominika Włodarczyk wśród zespołów żeńskich wypadły lepiej, co w sumie wyprowadziło naszą drużynę na 9. pozycję.

Bardzo pechowo pojechała reprezentacja Holandii. Najpierw wśród panów szybko defekt wyeliminował Baukę Mollemę, a tuż po starcie pań ciężko upadła Annemiek van Vleuten. Pomimo takich kłopotów ‘Pomarańczowi” zostali sklasyfikowani na 5. miejscu.

Wyniki Mistrzostw Świata w Kolarstwie Szosowym 2022 (WC) – jazda drużynowa na czas sztafet mieszanych, Wollongong (28,2 km)