Morten Aalling Nørtoft zwycięzcą Orlen Nations Grand Prix 2022

Orlen Grand Prix

Duńczyk Morten Aalling Nørtoft wygrał wyścig Orlen Grand Prix, polski wyścig z serii Pucharu Narodów dla zawodników do lat 23.

20-latek, na co dzień kolarz kontynentalnego zespołu Riwal, w piątek, 9 września, wygrał pierwszy etap w Białymstoku z przewagą 32 sekund nad drugim Niemcem Leslie Lührsem i trzecim Estończykiem Glebem Karpenko.

Szósty finiszował Kacper Gieryk (+1:16), a ósmy Michał Pomorski (+3:28).

Aalling Nørtoft na drugim etapie spokojnie obronił pozycję lidera i wygrał dwudniowe zmagania. W sobotę najszybszy okazał się Niemiec Ole Thelier, który na metę dotarł 19 sekund przed grupką prowadzoną przez drużynowych kolegów: Lührsa oraz Tima Torna Teutenberga. Czwarty finiszował Filip Prokopyszyn, a szósty Piotr Mierzyński.

Wyścig ukończyło 21 Polaków, a najwyżej sklasyfikowany został Gieryk, który utrzymał szóste miejsce.

Polski wyścig Orlen Grand Prix to w sezonie 2022 jedna z czterech odsłon Pucharu Narodów w kategorii mężczyzn do lat 23. Poprzednio rozegrano Gandawa-Wevelgem, Course de la Paix oraz Tour de l’Avenir.