Daria Pikulik w Human Powered Health Team

Daria Pikulik

Daria Pikulik w sezonie 2023 będzie reprezentowała amerykańską ekipę Human Powered Health.

25-latka w tym roku ściga się w polskiej ekipie kontynentalnej Atom Deweloper Posciellux.pl Wrocław i na koncie ma kilka wartych uwagi sukcesów. Pikulik wygrała belgijski wyścig Districtenpijl – Ekeren-Deurne, zdobyła brązowy medal mistrzostw Polski, na 6. miejscu ukończyła Baloise Ladies Tour, a ostatnio jako piąta finiszowała w mistrzostwach Europy w wyścigu ze startu wspólnego.

Pikulik występy w wyścigach szosowych łączy ze startami na torze. W tym roku zdobyła brązowy medal mistrzostw Europy w omnium.

Human Powered Health Team występuje na poziomie Women’s WorldTour, czyli w najwyższej kolarskiej lidze. Pozyskanie Pikulik jest obliczone na wzmocnienie składu w sprinterskich końcówkach.