Richard Carapaz, po ucieczce i wspinaczce na Sierra de la Pandera, wygrał czternasty etap Vuelta a Espana.
Ekwadorczyk z Ineos Grenadiers o niespełna 10 sekund wyprzedził Miguela Angela Lopeza (Astana Qazaqstan) i Primoza Roglica (Jumbo-Visma).
Belg Remco Evenepoel (Quick-Step Alpha Vinyl) na finałowej wspinaczce przeżywał kryzys, ale obronił swoje prowadzenie w klasyfikacji generalnej.
Trzeci weekend Vuelta a Espana otwierał 160-kilometrowy w Andaluzji. Trasa w pierwszej części pozostawała płaska, w drugiej wyrastały trzy górskie premie, z finałem na stromej La Panderze.
Początek był szybki, płaski teren bardzo utrudnił zawiązanie akcji dnia, która zaczęła się kształtować dopiero po 65 kilometrach. Ucieczkę zainicjowali wówczas Alexey Lutsenko (Astana Qazaqstan) i Richard Carapaz (Ineos Grenadiers), następnie przeskoczyli Clement Champoussin (AG2R Citroën), Luis Leon Sanchez (Bahrain Victorious), Bruno Armirail (Groupama-FDJ), Filippo Conca (Lotto Soudal), Kenny Elissonde i Mads Pedersen (Trek-Segafredo). Nieco spóźnieni ruszyli również Raul Garcia Pierna (Kern Pharma) i Marco Brenner (Team DSM), dołączając na 93 kilometrze. Peleton jechał wówczas ze stratą 2 minut.
Na pierwszej górskiej premii, Puerto de Siete Pillias (53 km przed metą; 9,9 km; 3,5%, kat. 3), różnica wynosiła 4:20, a na lotnej w Jaen (33 km przed metą) o kilkanaście sekund mniej. Ekipa Quick-Step Alpha Vinyl nie zamierzała dać większych forów dwunastce.
Etap w kluczową fazę wszedł wraz z dojazdem do Puerto de los Vilalres (12,1 km przed metą; 10,4 km; 5,5%, kat. 2). Z przodu tempo tu wzmocnił Lutsenko, następnie Luis Sanchez. W zasadniczej grupie też się coś zmieniło, gdyż atakował Esteban Chaves (EF Education-EasyPost), a na jej czele pojawiła się koszulka Jumbo-Visma (Robert Gesink). Sanchez zdobył Vilalres z przewagą 15 sekund nad resztą ucieczki oraz 2:38 nad wciąż sporym peletonem.
Carapaz przeskoczył do Sancheza jeszcze przed oficjalnym początkiem Sierra de la Pandera (8,4 km; 7,8%, maks. 15%, kat. 1), a Champoussin i Conca zrobili to na samym początku finałowej wspinaczki. Z tyłu pracował Chris Harper (Jumbo-Visma).
Najbardziej stroma faza (11-15%) wspinaczki rozpoczęła się 4 kilometry przed metą. Czwórka dojechała tu z zapasem jednej minuty.
Tu zaatakował Primoz Roglic. Evenepoel nie ruszył za Słoweńcem, wybrał jazdę własnym tempem. Obrońca tytułu zaczął powoli budować swoją przewagę.
Kilkaset metrów dalej lider spuchł, zaczęli go wyprzedzać kolejni rywale. Z przodu na samotne prowadzenie wyszedł Carapaz, ale ostatnie 3 kilometry rozpoczął z zapasem zaledwie 27 sekund nad Roglicem. Defekt zatrzymał Juana Ayuso (UAE Team Emirates).
Do Roglica dojechali Enric Mas (Movistar Team) i Angel Miguel Lopez. Prowadzący Carapaz bronił się twardo, dojechał do przegibka, utrzymując bezpieczny zapas. Nieco odżył Evenepoel, którego strata do Ekwadorczyka wahała się w okolicy minuty.
Roglic i Lopez ostatni kilometr rozpoczęli 10 sekund po Carapazie. Mistrz olimpijski nie dał sobie wydrzeć drugiego etapowego zwycięstwa tegorocznej Vuelty. Evenepoel finiszował ze stratą niespełna minuty i w klasyfikacji generalnej ma blisko 2 minuty zapasu nad Roglicem.
Wyniki 14. etapu Vuelta a Espana 2022 (2.UWT), Montoro – Sierra de La Pandera (160,3 km):
Poz. | Imię i nazwisko | Zespół | Czas |
---|---|---|---|
1. | Richard Carapaz | Ineos Grenadiers | 4:09:27 |
2. | Miguel Angel Lopez | Astana Qazaqstan Team | 00:08 |
3. | Primoz Roglic | Jumbo-Visma | |
4. | João Almeida | UAE Team Emirates | 00:27 |
5. | Carlos Rodriguez | Ineos Grenadiers | 00:36 |
6. | Enric Mas | Movistar Team | |
7. | Thymen Arensman | Team DSM | 00:51 |
8. | Remco Evenepoel | Quick-Step Alpha Vinyl | 00:56 |
9. | Juan Ayuso | UAE Team Emirates | |
10. | Wilco Kelderman | Bora-hansgrohe | 01:24 |
11. | Ben O'Connor | AG2R Citroën Team | 01:26 |
12. | Louis Meintjes | Intermarche-Wanty-Gobert | |
13. | Tao Geoghegan Hart | Ineos Grenadiers | 01:40 |
14. | Jai Hindley | Bora-hansgrohe | |
15. | Alejandro Valverde | Movistar Team | |
16. | Rigoberto Uran | EF Education-EasyPost | |
17. | Mikel Landa | Bahrain Victorious | |
18. | Filippo Conca | Lotto Soudal | 01:47 |
19. | Clement Champoussin | AG2R Citroën Team | 02:21 |
20. | Mikel Bizkarra | Euskaltel-Euskadi | 02:35 |
21. | Luis León Sanchez | Bahrain Victorious | |
22. | Rein Taaramae | Intermarche-Wanty-Gobert | 02:42 |
23. | Jan Polanc | UAE Team Emirates | 03:06 |
24. | Thibaut Pinot | Groupama-FDJ | |
25. | David de La Cruz | Astana Qazaqstan Team | 03:15 |
26. | Jose Felix Parra | Equipo Kern Pharma | 03:17 |
27. | Jose Manuel Diaz | Burgos-BH | 04:15 |
28. | Chris Harper | Jumbo-Visma | 04:56 |
29. | Vadim Pronskiy | Astana Qazaqstan Team | |
30. | Oscar Cabedo | Burgos-BH | 05:07 |
31. | Raul Garcia Pierna | Equipo Kern Pharma | 05:18 |
32. | Alexey Lutsenko | Astana Qazaqstan Team | 05:54 |
33. | Bruno Armirail | Groupama-FDJ | 06:37 |
34. | Gino Mader | Bahrain Victorious | |
35. | Ilan van Wilder | Quick-Step Alpha Vinyl | 06:40 |
36. | Sebastien Reichenbach | Groupama-FDJ | 08:55 |
37. | Marc Soler | UAE Team Emirates | 08:57 |
38. | Rudy Molard | Groupama-FDJ | 09:05 |
39. | Ibai Azurmendi | Euskaltel-Euskadi | 09:17 |
40. | Vojtech Repa | Equipo Kern Pharma | 09:18 |
41. | Rohan Dennis | Jumbo-Visma | 09:50 |
42. | Carlos Verona | Movistar Team | |
43. | Vincenzo Nibali | Astana Qazaqstan Team | |
44. | Daniel Navarro | Burgos-BH | 10:03 |
45. | Jan Bakelants | Intermarche-Wanty-Gobert | |
46. | Mikel Iturria | Euskaltel-Euskadi | |
47. | Carl Fredrik Hagen | Israel-Premier Tech | 10:22 |
48. | Xandro Meurisse | Alpecin-Deceuninck | |
49. | Brandon Mcnulty | UAE Team Emirates | |
50. | Hugh Carthy | EF Education-EasyPost | 11:06 |
51. | Robert Gesink | Jumbo-Visma | 11:37 |
52. | Edoardo Zambanini | Bahrain Victorious | |
53. | Fausto Masnada | Quick-Step Alpha Vinyl | 11:46 |
54. | Sam Oomen | Jumbo-Visma | 12:00 |
55. | Kenny Elissonde | Trek-Segafredo | 12:10 |
56. | Jose Joaquin Rojas | Movistar Team | 13:03 |
57. | Elie Gesbert | Team Arkea Samsic | |
58. | Gregor Muhlberger | Movistar Team | |
59. | Matteo Fabbro | Bora-hansgrohe | |
60. | Bob Jungels | AG2R Citroën Team | |
61. | Ruben Fernandez | Cofidis | 13:32 |
62. | Dylan van Baarle | Ineos Grenadiers | 13:44 |
63. | Ben Turner | Ineos Grenadiers | |
64. | Harold Tejada | Astana Qazaqstan Team | 13:46 |
65. | Sergio Higuita | Bora-hansgrohe | |
66. | Nicolas Prodhomme | AG2R Citroën Team | |
67. | Maxim van Gils | Lotto Soudal | 13:55 |
68. | Omer Goldstein | Israel-Premier Tech | |
69. | Nelson Oliveira | Movistar Team | |
70. | Esteban Chaves | EF Education-EasyPost | |
71. | Jesus Herrada | Cofidis | 15:20 |
72. | Louis Vervaeke | Quick-Step Alpha Vinyl | 16:59 |
73. | Luis Angel Mate | Euskaltel-Euskadi | 18:08 |
74. | Daryl Impey | Israel-Premier Tech | |
75. | Quentin Pacher | Groupama-FDJ | |
76. | Patrick Bevin | Israel-Premier Tech | |
77. | Chris Froome | Israel-Premier Tech | |
78. | Łukasz Owsian | Team Arkea Samsic | |
79. | Julien Bernard | Trek-Segafredo | |
80. | Ander Okamika | Burgos-BH | |
81. | Thomas Champion | Cofidis | |
82. | Merhawi Kudus | EF Education-EasyPost | |
83. | Domenico Pozzovivo | Intermarche-Wanty-Gobert | |
84. | Nans Peters | AG2R Citroën Team | |
85. | Thomas de Gendt | Lotto Soudal | |
86. | Joris Nieuwenhuis | Team DSM | |
87. | Jesus Ezquerra | Burgos-BH | |
88. | Jonathan Klever Caicedo | EF Education-EasyPost | |
89. | Luke Plapp | Ineos Grenadiers | |
90. | Gotzon Martin | Euskaltel-Euskadi | |
91. | Lawson Craddock | Team BikeExchange-Jayco | |
92. | Lucas Hamilton | Team BikeExchange-Jayco | |
93. | Jonas Koch | Bora-hansgrohe | |
94. | Jimmy Janssens | Alpecin-Deceuninck | |
95. | Samuele Battistella | Astana Qazaqstan Team | 19:09 |
96. | Jay Vine | Alpecin-Deceuninck | |
97. | Davide Villella | Cofidis | 19:12 |
98. | Juan Pedro Lopez | Trek-Segafredo | |
99. | Francisco Galvan | Equipo Kern Pharma | 19:18 |
100. | Marco Brenner | Team DSM | 19:48 |
101. | Simon Guglielmi | Team Arkea Samsic | 20:03 |
102. | Alessandro de Marchi | Israel-Premier Tech | 21:34 |
103. | Jetse Bol | Burgos-BH | 22:46 |
104. | Jonas Iversby Hvideberg | Team DSM | |
105. | Dries Devenyns | Quick-Step Alpha Vinyl | |
106. | Mark Padun | EF Education-EasyPost | 23:05 |
107. | Fred Wright | Bahrain Victorious | |
108. | Gianni Vermeersch | Alpecin-Deceuninck | 24:03 |
109. | Tim Merlier | Alpecin-Deceuninck | |
110. | John Degenkolb | Team DSM | |
111. | Pascal Ackermann | UAE Team Emirates | |
112. | Clement Russo | Team Arkea Samsic | |
113. | Kamil Małecki | Lotto Soudal | |
114. | Danny van Poppel | Bora-hansgrohe | |
115. | Cedric Beullens | Lotto Soudal | |
116. | Antoine Raugel | AG2R Citroën Team | |
117. | Antonio Tiberi | Trek-Segafredo | |
118. | Lionel Taminiaux | Alpecin-Deceuninck | |
119. | Mike Teunissen | Jumbo-Visma | |
120. | Urko Berrade | Equipo Kern Pharma | |
121. | Joan Bou | Euskaltel-Euskadi | |
122. | Ryan Mullen | Bora-hansgrohe | |
123. | Jasha Sutterlin | Bahrain Victorious | |
124. | Carlos Canal | Euskaltel-Euskadi | |
125. | James Shaw | EF Education-EasyPost | |
126. | Yevgeniy Fedorov | Astana Qazaqstan Team | |
127. | Xabier Mikel Azparren | Euskaltel-Euskadi | |
128. | Fabian Lienhard | Groupama-FDJ | |
129. | Julius Johansen | Intermarche-Wanty-Gobert | |
130. | Daniel Mclay | Team Arkea Samsic | 24:55 |
131. | Dario Cataldo | Trek-Segafredo | 25:36 |
132. | Alex Kirsch | Trek-Segafredo | 26:16 |
133. | Mads Pedersen | Trek-Segafredo | |
134. | Remi Cavagna | Quick-Step Alpha Vinyl | 26:54 |
135. | Michael Hepburn | Team BikeExchange-Jayco | |
136. | Robert Stannard | Alpecin-Deceuninck | |
137. | Miles Scotson | Groupama-FDJ | |
138. | Luke Durbridge | Team BikeExchange-Jayco | |
139. | Kaden Groves | Team BikeExchange-Jayco | |
140. | Lluis Mas | Movistar Team | 26:59 |
141. | Bryan Coquard | Cofidis | 27:07 |
142. | Davide Cimolai | Cofidis | |
143. | Julius van Den Berg | EF Education-EasyPost | 28:00 |
144. | Juan Sebastian Molano | UAE Team Emirates | 29:02 |
145. | Ivo Oliveira | UAE Team Emirates | |
DNF | Kelland O'brien | Team BikeExchange-Jayco |
Poz. | Imię i nazwisko | Zespół | Czas |
---|---|---|---|
1. | Remco Evenepoel | Quick-Step Alpha Vinyl | 52:21:33 |
2. | Primoz Roglic | Jumbo-Visma | 01:49 |
3. | Enric Mas | Movistar Team | 02:43 |
4. | Carlos Rodriguez | Ineos Grenadiers | 03:46 |
5. | Juan Ayuso | UAE Team Emirates | 04:53 |
6. | Miguel Angel Lopez | Astana Qazaqstan Team | 06:02 |
7. | João Almeida | UAE Team Emirates | 06:49 |
8. | Wilco Kelderman | Bora-hansgrohe | 06:56 |
9. | Tao Geoghegan Hart | Ineos Grenadiers | 08:49 |
10. | Ben O'Connor | AG2R Citroën Team | 09:12 |
11. | Thymen Arensman | Team DSM | 09:14 |
12. | Jan Polanc | UAE Team Emirates | 10:10 |
13. | Jai Hindley | Bora-hansgrohe | 11:40 |
14. | Louis Meintjes | Intermarche-Wanty-Gobert | 11:45 |
15. | Alejandro Valverde | Movistar Team | 12:23 |
16. | David de La Cruz | Astana Qazaqstan Team | 13:28 |
17. | Richard Carapaz | Ineos Grenadiers | 13:44 |
18. | Rigoberto Uran | EF Education-EasyPost | 14:22 |
19. | Hugh Carthy | EF Education-EasyPost | 22:01 |
20. | Luis León Sanchez | Bahrain Victorious | 22:49 |
21. | Jan Bakelants | Intermarche-Wanty-Gobert | 28:56 |
22. | Oscar Cabedo | Burgos-BH | 29:53 |
23. | Mikel Landa | Bahrain Victorious | 30:46 |
24. | Thibaut Pinot | Groupama-FDJ | 31:46 |
25. | Rein Taaramae | Intermarche-Wanty-Gobert | 33:47 |
26. | Sergio Higuita | Bora-hansgrohe | 34:04 |
27. | Jose Felix Parra | Equipo Kern Pharma | 34:32 |
28. | Mark Padun | EF Education-EasyPost | 37:30 |
29. | Domenico Pozzovivo | Intermarche-Wanty-Gobert | 38:05 |
30. | Jay Vine | Alpecin-Deceuninck | 38:31 |
31. | Gino Mader | Bahrain Victorious | 41:18 |
32. | Clement Champoussin | AG2R Citroën Team | 41:31 |
33. | Marc Soler | UAE Team Emirates | 43:43 |
34. | Sebastien Reichenbach | Groupama-FDJ | 45:07 |
35. | Chris Harper | Jumbo-Visma | 46:31 |
36. | Nelson Oliveira | Movistar Team | 48:08 |
37. | Mikel Bizkarra | Euskaltel-Euskadi | 49:01 |
38. | Edoardo Zambanini | Bahrain Victorious | 50:09 |
39. | Rudy Molard | Groupama-FDJ | 50:19 |
40. | Sam Oomen | Jumbo-Visma | 52:05 |
41. | Carl Fredrik Hagen | Israel-Premier Tech | 52:22 |
42. | Carlos Verona | Movistar Team | 57:17 |
43. | Ilan van Wilder | Quick-Step Alpha Vinyl | 58:27 |
44. | Matteo Fabbro | Bora-hansgrohe | 1:02:29 |
45. | Vadim Pronskiy | Astana Qazaqstan Team | 1:03:14 |
46. | Jose Manuel Diaz | Burgos-BH | 1:06:05 |
47. | Jose Joaquin Rojas | Movistar Team | 1:06:20 |
48. | Quentin Pacher | Groupama-FDJ | 1:07:28 |
49. | Elie Gesbert | Team Arkea Samsic | 1:10:55 |
50. | Ruben Fernandez | Cofidis | 1:14:27 |
51. | Esteban Chaves | EF Education-EasyPost | 1:14:32 |
52. | Vincenzo Nibali | Astana Qazaqstan Team | 1:15:15 |
53. | Daniel Navarro | Burgos-BH | 1:16:40 |
54. | Lawson Craddock | Team BikeExchange-Jayco | 1:17:07 |
55. | Xandro Meurisse | Alpecin-Deceuninck | 1:17:08 |
56. | Davide Villella | Cofidis | 1:19:11 |
57. | Robert Gesink | Jumbo-Visma | 1:20:18 |
58. | Kenny Elissonde | Trek-Segafredo | 1:21:20 |
59. | Dylan van Baarle | Ineos Grenadiers | 1:22:14 |
60. | Omer Goldstein | Israel-Premier Tech | 1:23:59 |
61. | Jesus Ezquerra | Burgos-BH | 1:29:01 |
62. | Jonathan Klever Caicedo | EF Education-EasyPost | 1:29:56 |
63. | Gregor Muhlberger | Movistar Team | 1:30:02 |
64. | Rohan Dennis | Jumbo-Visma | 1:31:08 |
65. | Jesus Herrada | Cofidis | 1:32:06 |
66. | Lucas Hamilton | Team BikeExchange-Jayco | 1:32:11 |
67. | Fausto Masnada | Quick-Step Alpha Vinyl | 1:33:25 |
68. | Luis Angel Mate | Euskaltel-Euskadi | 1:34:23 |
69. | Bruno Armirail | Groupama-FDJ | 1:34:25 |
70. | Alexey Lutsenko | Astana Qazaqstan Team | 1:34:38 |
71. | Bob Jungels | AG2R Citroën Team | 1:36:08 |
72. | Raul Garcia Pierna | Equipo Kern Pharma | 1:36:15 |
73. | Brandon Mcnulty | UAE Team Emirates | 1:37:02 |
74. | Samuele Battistella | Astana Qazaqstan Team | 1:40:38 |
75. | Filippo Conca | Lotto Soudal | 1:40:54 |
76. | Maxim van Gils | Lotto Soudal | 1:41:22 |
77. | Louis Vervaeke | Quick-Step Alpha Vinyl | 1:42:37 |
78. | Nans Peters | AG2R Citroën Team | 1:44:41 |
79. | Fred Wright | Bahrain Victorious | 1:45:26 |
80. | Vojtech Repa | Equipo Kern Pharma | 1:45:29 |
81. | Marco Brenner | Team DSM | 1:46:19 |
82. | Robert Stannard | Alpecin-Deceuninck | 1:47:19 |
83. | Simon Guglielmi | Team Arkea Samsic | 1:48:22 |
84. | Juan Pedro Lopez | Trek-Segafredo | 1:49:41 |
85. | Luke Plapp | Ineos Grenadiers | 1:50:08 |
86. | Nicolas Prodhomme | AG2R Citroën Team | 1:50:17 |
87. | Carlos Canal | Euskaltel-Euskadi | 1:50:37 |
88. | Julien Bernard | Trek-Segafredo | 1:53:24 |
89. | Patrick Bevin | Israel-Premier Tech | 1:56:43 |
90. | Thomas de Gendt | Lotto Soudal | 1:57:17 |
91. | Gianni Vermeersch | Alpecin-Deceuninck | 1:58:53 |
92. | Urko Berrade | Equipo Kern Pharma | 2:01:08 |
93. | Harold Tejada | Astana Qazaqstan Team | 2:01:17 |
94. | Merhawi Kudus | EF Education-EasyPost | 2:01:49 |
95. | Ben Turner | Ineos Grenadiers | 2:05:24 |
96. | Łukasz Owsian | Team Arkea Samsic | 2:05:29 |
97. | Daryl Impey | Israel-Premier Tech | 2:06:53 |
98. | Xabier Mikel Azparren | Euskaltel-Euskadi | 2:08:35 |
99. | Joan Bou | Euskaltel-Euskadi | 2:08:53 |
100. | Gotzon Martin | Euskaltel-Euskadi | 2:09:00 |
101. | Jetse Bol | Burgos-BH | 2:10:47 |
102. | James Shaw | EF Education-EasyPost | 2:10:53 |
103. | Jonas Koch | Bora-hansgrohe | 2:17:43 |
104. | Thomas Champion | Cofidis | 2:18:31 |
105. | Jimmy Janssens | Alpecin-Deceuninck | 2:18:37 |
106. | Mads Pedersen | Trek-Segafredo | 2:19:59 |
107. | Luke Durbridge | Team BikeExchange-Jayco | 2:20:22 |
108. | Francisco Galvan | Equipo Kern Pharma | 2:20:27 |
109. | Mikel Iturria | Euskaltel-Euskadi | 2:22:15 |
110. | Antonio Tiberi | Trek-Segafredo | 2:22:21 |
111. | Dries Devenyns | Quick-Step Alpha Vinyl | 2:23:10 |
112. | Jasha Sutterlin | Bahrain Victorious | 2:25:27 |
113. | Kaden Groves | Team BikeExchange-Jayco | 2:26:58 |
114. | Ander Okamika | Burgos-BH | 2:27:33 |
115. | Remi Cavagna | Quick-Step Alpha Vinyl | |
116. | Joris Nieuwenhuis | Team DSM | 2:32:06 |
117. | Miles Scotson | Groupama-FDJ | 2:33:28 |
118. | Jonas Iversby Hvideberg | Team DSM | 2:33:44 |
119. | Chris Froome | Israel-Premier Tech | 2:35:21 |
120. | Alessandro de Marchi | Israel-Premier Tech | 2:35:49 |
121. | Ibai Azurmendi | Euskaltel-Euskadi | 2:36:29 |
122. | Antoine Raugel | AG2R Citroën Team | 2:36:44 |
123. | Michael Hepburn | Team BikeExchange-Jayco | 2:38:38 |
124. | Cedric Beullens | Lotto Soudal | 2:38:46 |
125. | Mike Teunissen | Jumbo-Visma | 2:41:14 |
126. | Dario Cataldo | Trek-Segafredo | 2:41:40 |
127. | Alex Kirsch | Trek-Segafredo | 2:41:59 |
128. | Pascal Ackermann | UAE Team Emirates | 2:42:07 |
129. | Daniel Mclay | Team Arkea Samsic | 2:42:30 |
130. | Yevgeniy Fedorov | Astana Qazaqstan Team | 2:47:06 |
131. | John Degenkolb | Team DSM | 2:47:08 |
132. | Clement Russo | Team Arkea Samsic | 2:50:24 |
133. | Bryan Coquard | Cofidis | 2:53:06 |
134. | Fabian Lienhard | Groupama-FDJ | 2:53:09 |
135. | Danny van Poppel | Bora-hansgrohe | 2:55:15 |
136. | Juan Sebastian Molano | UAE Team Emirates | 2:58:24 |
137. | Kamil Małecki | Lotto Soudal | 3:01:04 |
138. | Lionel Taminiaux | Alpecin-Deceuninck | 3:01:56 |
139. | Ryan Mullen | Bora-hansgrohe | 3:05:57 |
140. | Ivo Oliveira | UAE Team Emirates | 3:06:57 |
141. | Tim Merlier | Alpecin-Deceuninck | 3:10:43 |
142. | Julius Johansen | Intermarche-Wanty-Gobert | 3:14:03 |
143. | Julius van Den Berg | EF Education-EasyPost | 3:16:03 |
144. | Davide Cimolai | Cofidis | 3:20:27 |
145. | Lluis Mas | Movistar Team | 3:23:16 |
Klasyfikacja punktowa | punkty | ||
---|---|---|---|
1. | Mads Pedersen | Trek-Segafredo | 267 |
2. | Primoz Roglic | Jumbo-Visma | 96 |
3. | Marc Soler | UAE Team Emirates | 96 |
4. | Fred Wright | Bahrain Victorious | 96 |
5. | Remco Evenepoel | Quick-Step Alpha Vinyl | 94 |
6. | Samuele Battistella | Astana Qazaqstan Team | 91 |
7. | Enric Mas | Movistar Team | 71 |
8. | Kaden Groves | Team BikeExchange-Jayco | 60 |
9. | Pascal Ackermann | UAE Team Emirates | 56 |
10. | Tim Merlier | Alpecin-Deceuninck | 56 |
Klasyfikacja górska | punkty | ||
1. | Jay Vine | Alpecin-Deceuninck | 40 |
2. | Richard Carapaz | Ineos Grenadiers | 26 |
3. | Robert Stannard | Alpecin-Deceuninck | 21 |
4. | Marc Soler | UAE Team Emirates | 20 |
5. | Jimmy Janssens | Alpecin-Deceuninck | 17 |
6. | Thibaut Pinot | Groupama-FDJ | 12 |
7. | Ruben Fernandez | Cofidis | 11 |
8. | Louis Meintjes | Intermarche-Wanty-Gobert | 10 |
9. | Jesus Herrada | Cofidis | 10 |
10. | Remco Evenepoel | Quick-Step Alpha Vinyl | 9 |
Klasyfikacja młodzieżowa | czas | ||
1. | Remco Evenepoel | Quick-Step Alpha Vinyl | 52:21:33 |
2. | Carlos Rodriguez | Ineos Grenadiers | 03:46 |
3. | Juan Ayuso | UAE Team Emirates | 04:53 |
4. | João Almeida | UAE Team Emirates | 06:49 |
5. | Thymen Arensman | Team DSM | 09:14 |
6. | Sergio Higuita | Bora-hansgrohe | 34:04 |
7. | Jose Felix Parra | Equipo Kern Pharma | 34:32 |
8. | Gino Mader | Bahrain Victorious | 41:18 |
9. | Clement Champoussin | AG2R Citroën Team | 41:31 |
10. | Edoardo Zambanini | Bahrain Victorious | 50:09 |
Klasyfikacja drużynowa | czas | ||
1. | UAE Team Emirates | 156:18:52 | |
2. | Ineos Grenadiers | 04:46 | |
3. | Astana Qazaqstan Team | 34:23 | |
4. | Bora-hansgrohe | 35:08 | |
5. | Intermarche-Wanty-Gobert | 40:13 | |
6. | Movistar Team | 40:52 | |
7. | Bahrain Victorious | 43:19 | |
8. | EF Education-EasyPost | 44:45 | |
9. | Jumbo-Visma | 1:02:51 | |
10. | Burgos-BH | 1:32:26 | |
11. | Quick-Step Alpha Vinyl | 1:35:09 | |
12. | Groupama-FDJ | 1:42:42 | |
13. | AG2R Citroën Team | 2:02:52 | |
14. | Euskaltel-Euskadi | 2:21:37 | |
15. | Equipo Kern Pharma | 2:24:31 | |
16. | Team DSM | 2:37:15 | |
17. | Alpecin-Deceuninck | 2:37:35 | |
18. | Team BikeExchange-Jayco | 2:58:57 | |
19. | Cofidis | 3:29:09 | |
20. | Israel-Premier Tech | 3:30:47 | |
21. | Trek-Segafredo | 3:56:51 | |
22. | Team Arkea Samsic | 4:13:19 | |
23. | Lotto Soudal | 4:21:18 |
Mistrzyni Kanady Alison Jackson zdobyła w Moncofar drugi etap La Vuelta Femenina.
Marta Lach zawojowała Luksemburg. Olga Wankiewicz i Rafał Majka na podiach. Nowość dla zawodniczek hiszpańskiej Vuelty. Wiadomości i wyniki z…
Florian Lipowitz sensacyjne zajął trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej Tour de Romandie. Kim jest 23-letni Niemiec z Bora-hansgrohe?
Zespół LIdl-Trek wygrała jazdę drużynową na czas, otwierającą wyścig La Vuelta Femenina.
Dorian Godon (Decathlon AG2R La Mondiale) wygrał w Vernier na zakończenie wyścigu Tour de Romandie.
Marta Lach wygrała wyścig w Luksemburgu. Olga Wankiewicz na podium w Czechach. Wiadomości i wyniki z 27 kwietnia.