Daria Pikulik 6. w Baloise Ladies Tour

Daria Pikulik wywalczyła szóste miejsce w klasyfikacji generalnej belgijskiego wyścigu Baloise Belgium Tour (2.1).

25-latka tym samym zapisała kolejny dobry wynik na koncie kontynentalnej ekipy Atom Deweloper Posciellux.pl Wrocław. Brązowa medalistka mistrzostw Polski finiszowała w pierwszej piątce czterech z sześciu etapów.

Daria Pikulik na etapie pierwszym na finiszu przegrała tylko z jedną z najlepszych sprinterek globu Loreną Wiebes z Team DSM oraz z Mylene De Zoete (AG Insuance-NXTG) i Amber van Hulst (Liv Racing Xstra). Na drugim odcinku uległa Wiebes i Ellen van Dijk (Trek-Segafredo), a na etapie 3a przegrała z Wiebes, Van der Hulst, Letizią Paternoster (Trek-Segafredo) i Minke Bakke (Bingoal Casino-Chevalmeire-Van Eyck Sport).

Ostatniego dnia Polka finiszowała tylko za Wiebes.

W klasyfikacji generalnej triumfowała Van Dijk, która triumf zapewniła sobie zwycięstwami na prologu i czasówce. Cztery pozostałe odcinki wygrała Wiebes. Podium wyścigu dopełniły Wiebes i Audrey Cordon-Ragot z Trek-Segafredo.

Na trasie belgijskiego wyścigu z dobrej strony pokazała się też Agnieszka Skalniak-Sójka, która zajęła 12. miejsce na czasówce. Mistrzyni Polski do zwycięskiej Van Dijk na dystansie 15,6 kilometra zabrakło 1:35, do miejsca w pierwszej dziesiątce 7 sekund, a do piątej lokaty 37 sekund.