Wyścigi

Mistrzostwa Polski 2022. Maciej VIII Bodnar

Maciej Bodnar został po raz ósmy w karierze mistrzem Polski elity mężczyzn w jeździe indywidualnej na czas.

Zawodnik grupy TotalEnergies w mazowieckim Leoncinie po godzinie jazdy pokonał o 13 sekund Kamila Gradka (Bahrain Victorious) oraz o 1:05 Szymona Rekitę (Voster ATS Team).

Czasówka elity mężczyzn była drugim wyścigiem Mistrzostw Polski w Kolarstwie Szosowym, a trasa czasówki rozpoczynała się i kończyła w Leoncinie. Po starcie z Placu Romana Kobendzy kolarze pokonywali 8,5 kilometra do Górek. Teren był płaski, gdzieniegdzie lekko falował, ale na wąskiej drodze przez tereny Puszczy Kampinoskiej specjaliści od jazdy na czas mieli się gdzie rozpędzić. W Górkach czekał nawrót i ten sam odcinek z powrotem do Leoncina. Tak uformowana runda liczyła 17 kilometrów.

W sumie zawodnicy rywalizowali na dystansie 51 kilometrów, czyli trzech rund. Do zawodów przystąpiło zaledwie 9 kolarzy. 37-letni Bodnar prowadził od początku. Na pierwszym pomiarze czasu o 18 sekund wyprzedzał Rekitę i o 22 sekundy Gradka. Dopiero szósty był Filip Maciejuk (Bahrain Victorious), ze stratą 41 sekund.

Na drugim punkcie kontrolnym Gradek przesunął się na drugie miejsce (+ 0:24), przed Rekitę (+ 0:32) i Maciejuka (+ 0:57). Końcówka nie zmieniła tego układu, a to oznaczało, że Bodnar zdobył swój ósmy złoty medal mistrzostw Polski.

Wyniki Mistrzostw Polski w Kolarstwie Szosowym 2022 – jazda indywidualna na czas elity mężczyzn (NC), Leoncin – Leoncin (51 km):

28 kwietnia 2024, 17:29

Tour de Romandie 2024: etap 4. Richard Carapaz triumfuje w Leysin, Carlos Rodriguez liderem

Richard Carapaz (EF Education-EasyPost) triumfował na mecie czwartego, królewskiego etapu Tour de Romandie.

27 kwietnia 2024, 16:17