Krzysztof Łukasik wicemistrzem Europy w maratonie MTB

Krzysztof Łukasik na podium mistrzostw Europy w maratonie MTB

Krzysztof Łukasik zdobył srebrny medal mistrzostw Europy w maratonie MTB w kategorii elity mężczyzn.

Polak z ekipy JGB2 Cryospace na trasie w miejscowości Jablonné v Podještědí, w położonym na północy Czech kraju libereckim, uległ tylko Włochowi Fabianowi Rabensteinerowi. Podium dopełnił Czech Jaroslav Kulhavy.

Rabensteiner dystans 100 kilometrów pokonał w 3 godziny 53 minuty i 30 sekund, o 29 sekund szybciej od Łukasika. Kulhavy na metę wjechał 1:50 za Polakiem.

Siódme miejsce w stawce 90 zawodników zajął Paweł Bernas, natomiast wyścig ukończyło jeszcze pięciu innych Polaków: Karol Rożek (20.), Michał Glanz (21.), Michał Paluta (43.), Marusz Kozak (58.), Karol Ostaszewski (59.) i Krzysztof Krzywy (91.). Zawodów nie ukończył Szymon Stawowy.

W wyścigu elity kobiet, rozgrywanym na dystansie 90 kilometrów, piąte miejsce wywalczyła Aleksandra Andrzejewska. Złoto zdobyła Hiszpanka Natalia Fischer Egusquiza, srebro Szwajcarka Jannina Wüst, a brąz Włoszka Claudia Peretti. N 22. miejscu sklasyfikowano Paulę Budzyńską.

Mistrzostwa Europy w maratonie MTB to impreza organizowana przez Europejską Unię Kolarską (UEC).