Mistrzostwa Europy MTB 2022. Tom Pidcock złotym medalistą w cross-country

Tom Pidcock na trasie wyścigu MTB

Brytyjczyk Tom Pidcock zdobył złoty medal Mistrzostw Europy MTB w wyścigu cross-country elity mężczyzn.

Srebro w Monachium przypadło Duńczykowi Sebastianowi Carstensenowi, a brąz Szwajcarowi Filippo Colombo.

Pidcock zdominował rywalizację i na metę dojechał 11 sekund przed rywalami. Różnice w pierwszej dziesiątce zamknęły się w minucie, a najliczniej reprezentowanym krajem była Szwajcaria, której zawodnicy obsadzili pięć z pierwszych dziesięciu miejsc.

Kolarze rywalizowali na rundzie zbudowanej w Olympiapark. Okrążenie liczyło 4300 metrów i miało 157 metrów przewyższenia. Na starcie stanęło 62 zawodników, w tym czterech Polaków: Bartłomiej Wawak, Krzysztof Łukasik, Karol Ostaszewski i Filip Helta.

Helta wypadł najlepiej z Polaków, wyścig kończąc na 32. miejscu, ponad 3 minuty za zwycięzcą. Zmagań nie ukończył Bartłomiej Wawak.