Wiadomości

Romain Bardet wraca na Tour de France

Romain Bardet 1 lipca stanie na starcie Tour de France w Kopenhadze.

31-letni Francuz poinformował o takiej zmianie planów na Twitterze, ale nie zdradził, z jakimi ambicjami przystąpi do “Wielkiej Pętli”. Jego pierwsza część sezonu zorientowana była na Giro d’Italia i to włoskiemu Grand Tourowi Francuz podporządkował przygotowania i starty.

Bardet w kwietniu wygrał Tour of the Alps, a na Giro d’Italia dał się poznać jako jeden z trzech najmocniejszych górali. Wyścigu nie skończył: choroba zmusiła go do wycofania się po 13 etapach.

Start w Tour de France to powrót na trasę wyścigu, w którym Bardet zdobył sławę i wywalczył najlepsze wyniki kariery. W barwach zespołu AG2R La Mondiale dwa razy wspinał się na podium Tour de France (2016 i 2017), trzy kolejne razy finiszował w pierwszej dziesiątce, a po drodze wygrał trzy etapy i klasyfikację górską.

Bardet po raz ostatni w Tour de France startował w 2020 roku i wyścigu nie ukończył. Od czasu przejścia do Team DSM nie wracał do Francji, skupiał się za to na Giro d’Italia. Przed rokiem we Włoszech wywalczył 7. miejsce.

Paweł Gadzała

28 kwietnia 2024, 17:29

Tour de Romandie 2024: etap 4. Richard Carapaz triumfuje w Leysin, Carlos Rodriguez liderem

Richard Carapaz (EF Education-EasyPost) triumfował na mecie czwartego, królewskiego etapu Tour de Romandie.

27 kwietnia 2024, 16:17